Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 23:11   #6181
[=Biljka112;]
Quote:
Nema fokusiranja na prošlost, prošlost sam spomenuo kao ishodište. Činjenica je da su prvi ljudi bili lovci i sakupljači. Čitajte sve što se napiše a ne samo ono što vam se sviđa.
Da, da, da Bravo Biljka112, kao da ne znamo da postoje dva paralelna toka povijesti, pisani i onaj stvarni.
Quote:
Znači, bili su i sakupljači, sakupljali su plodove biljaka.
Da, i kultivirali su biljke, oko Olimpa su sađeni peršin, celer, raštika, mrkva i cikla koje uspješno lijeće tumore, debljinu, visok tlak, aterosklerozu... i dan danas.
Quote:
Nisu znali za drugačije ali su s vremenom učili i proširili jelovnik korijenjem, gomoljima.
Kakovu si sad budalaštinu ispalio, ajmeee...
Dakle, šumsko korijenje su tek s vremenom naučili tražiti ? Veliku grešku napisao Biljka. To je ljudima genetski urođeno, da beru plodove i da vuku korijenje iz zemlje.
Misliš da su tobtek naknadno spoznali ?
Quote:
. Oni koji imaju mogućnost vjerojatno ga uzgajaju sami ali velik broj ljudi nema mogućnost vrtlarenja pa su prisiljeni povrće i voće kupovati u trgovačkim centrima. Ili lokalnim voćarnama koje imaju istu ponudu kao trgovački centri. A da je zdravo - nije. I svejedno se prodaje.
Sa ovim se slažem, no teške li filozofije, pa naravno neki sade, neki kupuju, neki oboje....
?????!!!!No zanimljivo postaje pitanje, i smatram da bi fokus naše rasprave mogli usmjeriti pomalo i na tu temu.
Dakle, mnogi govore da je zelena tržnica u zg -ni više ni manje !!!!T r o v a č n i c a !!!!, zbog kemikalija kojima je špricano voće i povrće na štandovima ???
??????!!!!!!!
U globalu, ja svima savjetujem da posade svoje, barrm jedan dio naše prehrane, bude ono što smo sami uzgojili.
Time mnogo dobivamo, no o tome naknadno.
Quote:
A kako je argument za raspravu tvrdnja da je čovjek biljojed. Hoćemo li se zajebavti sa biološkom činjenicom pa smišljati novu klasifikaciju? To što ti smatraš primitivizmom netko drugi smatra napretkom, jer, gastronomija jest napredak.
Zadnja rečenica je zanimljiva...o iracionalnom piše netko tko je iracionalan. Jer tvrdnja da je čovjek biljojed jest iracionalna.
Malo se educiraj u vezi osnova logike.
Da je čovjek biljojed nije argument već afirmacija teze, a argument, jedan od, bi bili zubi homo sapiensa koji su dizajnirani za žvakanje krušaka, lješnjaka, šljiva.., i to je ta biološka činjenica.
Ovo dalje što pišeš ti pogotovo nema smisla, tj. radiš veliku kontradikciju, dovodiš u zabludu i širiš neistinu, zna se što je zdrava hrana , koliko je nezdrava po restoranima, dok ti govoriš o gastronomiji kao napretku.
Kojemu napretku ?
Debljanja, jedenja nezdrave hrane ?
Bitnije je zdravlje ili tvoja gastronomija koja skraćuje život.
Razlog svoje bolesti potraži na dnu svoga tanjura-egipatska.
Grob si kopaš svojim zubima-kineska.
Rorion is offline  
Old 18.10.2017., 07:26   #6182
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Ako ti je neugodno čuti istinu razumijem te, mnogima je tako, no nitko te lancem ne drži ovdje.
Zanimljivo je kako ljudima nimalo ne smeta kad cijeli život rade glupost, ali im jako smeta kad im netko na to samo ukaže.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
A ti si mesojed?

VIDEO

"Ovo" je pronađeno u želucu jednog body buildera koji se žalio na bolove u želucu. 4 vrste crva (na engleskom round worms, fluke worms, tape worms & pin worms), plus paraziti.

Prehrana mu se sastojala od puno mesa i "hrane" životinjskog porijekla: riba, piletina, škampi, (sushi), svinjetina, pas, krava (govedina), janjetina, mačka, mlijeko i proizvodi od mlijeka, jaja,...

Crvi & paraziti uzrokovani proteinima životinjskog porijekla. Raspadanje leševa (meso) rotira se unutar debelog crijeva 24 - 72 sata na 37°C (98,6f). To je medicinska činjenica, ti crvi & paraziti trebaju "meso" da bi preživjeli. Biolozi kažu da su poput svih crva, trebaju otpad i smeće da bi preživjeli.
Odličan prilog.
I vrlo primamljivo, mislim da nakon ovoga odmah postajem mesojed...ma ne mesojed, svejed.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Granćica vrbe i nekih drveća drveća na zemlji može provesti i godinu dana, ako se skroz ne prosuši, i nakon godinu dana ima sposobnost da se ukorjeni.
Sjeme mnogih biljnih vrsta ima sposobnost da proklija nakon ohoho godina.
Dakle radi se o živim Božjim bićima.
Daj mi reci kako ćeš ti oživjeti paštetu ?
Ili papke, tetive i žlundre samljevene u hrenovki ?
To je zapravo ono o mrtvoj i živoj hrani.
Čak i iz starog smežuranog krumpira (a da ne govorim o drugom bilju i sjemenju) koji je stajao u tamnom podrumu mjesecima, izrasti će mladi krumpir.
Zato jer je taj krumpir živ.
Iz bilo kojeg dijela bilo koje mrtve životinje, nikad se neće razviti mlada životinja te vrste, jednostavno zato jer je ta životinja mrtva.
To je ta ogromna razlika između žive i mrtve hrane.
Također, tko smatra da je vrijednost kuhane hrane ista sirovoj ili čak da će kuhanjem proizvesti hranjive sastojke, neka proba skuhati bilo koju sjemenku pa je posaditi.
Kad mu izraste mlada biljka, svakako mi se neka javi da to proslavimo.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Truljenje mesa, nasuprot, odvija se pomoću procesa razmnožavanja opasnih patogenih bakterija, od kojih se može teško razbolijeti i umrijeti, i koje dodatnim truljenjem u probavnom traktu, stvaraju polje patogenosti, patogenih mikroorganizama, povećavaju vektore zaraze(preko jednih dolaze drugi patogeni), dok jedući biljnu hranu stvaramo sami sebi polje simbiotskih bakterija koje nas štite, tj. ne dozvoljavaju razvoj patogenih mikroorganizama ćak i ako se njima inficiramo, pošto ne nalaze uvjete za svoj razvoj.
To je i dokaz da smo mi biljojedi , npr. jedući prezrele polutrule kruške, radimo ogroman benefit za naš organizam.
Uz put, navika je globalno da se konzumira voće koje nije skroz zrelo, što je mala greška.
To je sve jasno. Ako su već zaboravili vrlo nedavne upise i priložene izvore, neka si dječaci pročitaju Kinesku studiju i objavu Svjetske Zdravstvene Organizacije o posljedicama jedenja mesa pa neka si onda mantraju do imendana da su svejedi. :klap:

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
I ne Rori, ne lupetaj, ljudi nisu biljojedi. Ljudi su svejedi.
Joj, Biljka, ponavaljaš se...zar si zaboravio što si napisao?
Mislio sam da smo to apsolvirali...naravno da je u praksi svejed.
Ako si zaboravio, tu sam ti objasnio, evo još jednom za tebe:
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Odavno sam rekao, i nekoliko puta ponovio (mogu ti i linkati postove), da čovjek doista u praksi jest svejed.
Baš kao što je u praksi i pušač koji smrdi po čikovima, i pijandura koja riga po sebi, i jadni narkoman koji uništava svoj i tuđe živote, i serijski ubojica, i topovska hrana koja ratuje tuđe ratove...sve je to čovjek u praksi.
Tako je i svejed
I homoseksualac.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Travojedima (goveda krupnoga zuba) treba burag i sirište, za pomoč pri probavi celuloze.
Plodojedima ne.
Nije potreban za varenje fruktoze i biljnih polisaharida i masti.
A ljudi energiju niti ne traže iz celuloze, kojom voće niti ne obiluje, no biljna vlakna u ljudskoj probavi imaju drugu ulogu.
Imaš li ti očnjake za klanje životinja u svom zubalu ?
Imaš li pomak vilice , izbočenje i fiksaciju da se ne otvori nakon ugriza kao npr životnje iz porodice canis ?
Cure li ti sline i dobiješ li nagon da bi zagrizao u svinju, te zabio zube u utrobu i sav krvav grizao potrbušicu, u potrazi za unutarnjim organima, koje bi proždirao halapljivo, kada je vidiš u svinjcu, šumi, livadi....?
To bi napravili npr vuk, hijena, puma, tigar....
Biljka se trudi sve u 16, ali fiziološke i biološke činjenice mu ni trunku ne idu u prilog.
Čovjek je doista svejed samo u praksi. Sve drugo je znanstvena fantastika.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pogledaj rajčicu na stabljici kako trune. Pogledaj papriku na stabljici kako trune. Pogledaj jabuku na stablu kako trune.
Kad smo već kod toga, nisi mi odgovorio na pitanje od prije par dana: rekao si nedavno da je rajčica voće. Da li su po tebi voće i paprika i krastavac?

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
I kako je to točno argument za nekakvu raspravu? Hoćemo li napredovati i izdići se nad prošlosti, nad tim primitivizmom, i ići ukorak sa sadašnjim okolnostima, ili nećemo.
Pozivanje na prošlost samo služi svejedima da psihološki izracionaliziraju činjenicu da jedu meso, that's it. Radije onda iskreno priznajte da vam je fino i da vas nije briga do životinja, i to je jedini pravi argument u ovoj raspravi. Na kojeg i imate pravo.
Dobro kažeš.
Što se podebljanog tiče, ljudski je priznati da voliš popiti ili popušiti 3 kutije cigareta zato jer ti to paše...nekome paše droga...nekome meso ubijene životinje...nekome seks s pripadnikom istog spola...i ja ne vidim ništa lošeg da se to iskreno i ljudski prizna.
Svatko ima mogućnosti jesti što želi - na vlastitu odgovornost.
Jedino je vrlo ružno i očito zlonamjerno uvjeravati ljude da trebaju jesti nešto što znanstveno i praktično dokazano te potvrđeno od WHO-a, uzrokuje gomilu bolesti, između ostalog i rak.
To je isto kao da nas uvjeravaju da trebamo pušiti jer je čovjek u praksi pušač i da je to dobro za naše zdravlje...ili popiti dnevno litru nekog badelovog "Mirogojčeka" jer je to dio "balansa" u prehrani.
Ne, nije to u redu raditi. Krajnje je neetički.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Kada su pripitomili domaće životinje otkrili su čari mljekarstva
Ova ti je predobra.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da, da, da Bravo Biljka112, kao da ne znamo da postoje dva paralelna toka povijesti, pisani i onaj stvarni.
Sve skupa, o povijesti je vrlo nezahvalno pričati jer mi baš nikako ne možemo sa sigurnošću znati da je bilo baš tako kako su nam rekli. Možemo samo vjerovati ili ne vjerovati.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To što ti smatraš primitivizmom netko drugi smatra napretkom, jer, gastronomija jest napredak.
Taj napredak je toliko važan i koristan da je otprilike u rangu ovog. Vidim da svi to rade i po noći pa je to vjerojatno još neki vid napretka.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 18.10.2017., 09:00   #6183
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Dobro kažeš.
Što se podebljanog tiče, ljudski je priznati da voliš popiti ili popušiti 3 kutije cigareta zato jer ti to paše...nekome paše droga...nekome meso ubijene životinje...nekome seks s pripadnikom istog spola...i ja ne vidim ništa lošeg da se to iskreno i ljudski prizna.
Svatko ima mogućnosti jesti što želi - na vlastitu odgovornost.

Jedino je vrlo ružno i očito zlonamjerno uvjeravati ljude da trebaju jesti nešto što znanstveno i praktično dokazano te potvrđeno od WHO-a, uzrokuje gomilu bolesti, između ostalog i rak.
To je isto kao da nas uvjeravaju da trebamo pušiti jer je čovjek u praksi pušač i da je to dobro za naše zdravlje...ili popiti dnevno litru nekog badelovog "Mirogojčeka" jer je to dio "balansa" u prehrani.
Ne, nije to u redu raditi. Krajnje je neetički.
baš tako, nek sve to oni rade a ne uvjeravat nas da to radimo.
vojske trolova operiraju protiv sirove hrane na temi o sirovoj hrani. pa jel mi idemo na topic o roštilju ili kolinju i uvjeravamo druge da prestanu jest meso?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 18.10.2017., 09:25   #6184
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
[=Biljka112;]
Da, da, da Bravo Biljka112, kao da ne znamo da postoje dva paralelna toka povijesti, pisani i onaj stvarni.
Smislio si alternativnu biologiju, sad bi i povijest...lunatic.

Quote:
Da, i kultivirali su biljke, oko Olimpa su sađeni peršin, celer, raštika, mrkva i cikla koje uspješno lijeće tumore, debljinu, visok tlak, aterosklerozu... i dan danas.
Stari Kinezi su još prije uzgajali biljke, meni je to poznato Rori.

Quote:
Kakovu si sad budalaštinu ispalio, ajmeee...
Dakle, šumsko korijenje su tek s vremenom naučili tražiti ? Veliku grešku napisao Biljka. To je ljudima genetski urođeno, da beru plodove i da vuku korijenje iz zemlje.
Misliš da su tobtek naknadno spoznali ?
Rori, ti ovdje drobiš budalaštine.
Jel to neka nova antropologija? Genetski urođeno čupanje korijenja...Rori no, no...

Quote:
Malo se educiraj u vezi osnova logike.
Da je čovjek biljojed nije argument već afirmacija teze, a argument, jedan od, bi bili zubi homo sapiensa koji su dizajnirani za žvakanje krušaka, lješnjaka, šljiva.., i to je ta biološka činjenica.
Rori, nisam folozof a ti nisi biolog.
Drugim riječima, nije govno nego se pas posrao...možeš nastaviti sa svojim filozofskim sranjima ali ne mijenja činjenicu da je čovjek svejed.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 18.10.2017., 09:40   #6185
Praljudi su jeli meso slijedom (ne)prilika - makar niti priblizno u kolicinama kako se obicno misli, primarno su i dalje jeli biljke. A to je zato jer je covjek primarno plodojed, pa biljojed, a svejed po potrebi.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.10.2017., 10:11   #6186
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Praljudi su jeli meso slijedom (ne)prilika - makar niti priblizno u kolicinama kako se obicno misli, primarno su i dalje jeli biljke. A to je zato jer je covjek primarno plodojed, pa biljojed, a svejed po potrebi.
Kako uspijete smisliti ovakve nebuloze?

Čovjek je biokemijski konstruiran kao svejed. Ima enzime za razgradnju mesa, nema 4 želuca poput preživača i probavni sustav slabo prerađuje celulozu. Čovjek osim toga ima i zubalo svejeda, istina bez izraženih očnjaka kao kod mesojeda ali i bez dugih sjekutića kao kod glodavaca.
Pojednostavljeno, čovjek je biokemijski najsličniji svinji.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 18.10.2017., 10:12   #6187
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pojednostavljeno, čovjek je biokemijski najsličniji svinji.



Ja san mislija da smo potekli od majmuna, al eto izgleda da san se zajeba. :klap:
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.10.2017., 10:58   #6188
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Praljudi su jeli meso slijedom (ne)prilika - makar niti priblizno u kolicinama kako se obicno misli, primarno su i dalje jeli biljke. A to je zato jer je covjek primarno plodojed, pa biljojed, a svejed po potrebi.
Istina, jeli su meso silom prilika i bili lovci na životinje kad su uvjeti (ovisno o lokaciji) bili nikakvi za uzgoj voća i povrća (npr. prejaka hladnoća na sjeveru, suša, i sl.). Danas ne trebamo ubijati životinje da bismo jeli i preživjeli, to osim što je okrutno i sasvim nepotrebno, konzumacija mesa je glavni uzročnik svih najtežih bolesti srca, krvi, raznih karcinoma itd. Imamo na izbor voća i povrća koliko nam god srce želi, pa čak i s drugog kraja svijeta što je danas sasvim normalno. Lijepo to objašnjava Markus plus naravno dodaje kako je jedino sirova prehrana jedina najzdravija prehrana
Marec is offline  
Old 18.10.2017., 11:06   #6189
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Koja budalaština.
Vukovi si istrijebljeni, no do nedavno ih je bilo kako kaže kolega, a i još postoje na Medvjednici strogo zaštićeni sisavci kao npr. gorski puh, puh lješnikar i obični puh.
ne cudi me da osim sto nijeces struku i znanost da ti se prividjaju vukovi.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
A ti si mesojed?
ne, ja sam ljudsko bice tako da je moj probavni trakt prilagodjen raznovrsnoj prehrani.

Quote:
"Ovo" je pronađeno u želucu jednog body buildera koji se žalio na bolove u želucu. 4 vrste crva (na engleskom round worms, fluke worms, tape worms & pin worms), plus paraziti.

Prehrana mu se sastojala od puno mesa i "hrane" životinjskog porijekla: riba, piletina, škampi, (sushi), svinjetina, pas , krava (govedina), janjetina, mačka , mlijeko i proizvodi od mlijeka, jaja,...
dakle stavljas primjer osobe koja se zarazila pokvarenom hranom. to je dokaz cega tocno osim gluposti te osobe?

Quote:
Crvi & paraziti uzrokovani proteinima životinjskog porijekla. Raspadanje leševa (meso) rotira se unutar debelog crijeva 24 - 72 sata na 37°C (98,6f). To je medicinska činjenica, ti crvi & paraziti trebaju "meso" da bi preživjeli. Biolozi kažu da su poput svih crva, trebaju otpad i smeće da bi preživjeli.
dakle u trulom panju u sumi nema crva i procesa truljenja? nemoj vise, prestao sam se smijati i sad mi je zao kad vidim koji je nivo diskusije.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 18.10.2017., 11:34   #6190
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne, ja sam ljudsko bice tako da je moj probavni trakt prilagodjen raznovrsnoj prehrani.
Možeš li obrazložiti što je po tebi zdrava prehrana? I zašto? Hvala


Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dakle stavljas primjer osobe koja se zarazila pokvarenom hranom
Ne prijatelju, nisi ni pročitao članak od dvije rečenice ispod videa Osoba se zarazila konzumacijom raznih vrsta mesa.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dakle u trulom panju u sumi nema crva i procesa truljenja? nemoj vise, prestao sam se smijati i sad mi je zao kad vidim koji je nivo diskusije.
Ne razumijem kakve veze imaju crvi u drvetu sa parazitima u debelom crijevu i glistama u želucu, malo si pobrkao sve. Ali kako sam odavno uvidio da o prehrani ne znaš baš ništa, ali baš skroz ništa, ne zamjeram ti, čak me zabavljaju tvoji postovi Ako ti se ne sviđa diskusija nitko te ne drži lancem ovdje
Marec is offline  
Old 18.10.2017., 13:25   #6191
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Možeš li obrazložiti što je po tebi zdrava prehrana? I zašto? Hvala
imas odgovor u upisu koji si kvotao, obzirom da je covjek svejed ispravna prehrana je raznovrsna, po mom misljenju i ukusu mediteranska.

Quote:
Ne prijatelju, nisi ni pročitao članak od dvije rečenice ispod videa Osoba se zarazila konzumacijom raznih vrsta mesa.
ne nego kao sto sam napisao (a uzeo sam iz tvog upisa pa pretpostavljam da se nisi samo zezao) hranio se pokvarenom hranom - trulo meso kao ni trulo bilje nije ispravno za konzumaciju. a odakle ti ideja da su macke i psi na jelovniku ikoga u normalnom svijetu, ne znam.

Quote:
Ne razumijem kakve veze imaju crvi u drvetu sa parazitima u debelom crijevu i glistama u želucu, malo si pobrkao sve. Ali kako sam odavno uvidio da o prehrani ne znaš baš ništa, ali baš skroz ništa, ne zamjeram ti, čak me zabavljaju tvoji postovi Ako ti se ne sviđa diskusija nitko te ne drži lancem ovdje
ponovit cu polako a ti se pravi da citas kad vec ne ide koncentriranje. napisao si ovu glupost:
Quote:
To je medicinska činjenica, ti crvi & paraziti trebaju "meso" da bi preživjeli. Biolozi kažu da su poput svih crva, trebaju otpad i smeće da bi preživjeli.
nit je medicinska nit cinjenica a moja paralela s trulim panjem i crvima bi svakom iole spremnom na stvarnu raspravu posluzila kao odlican primjer da krivo tvrdis kad vidis iskljucivo korelaciju mesa i crva jer naravno crvima ne treba nikakvo meso.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 18.10.2017., 17:21   #6192
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Istina, jeli su meso silom prilika i bili lovci na životinje kad su uvjeti (ovisno o lokaciji) bili nikakvi za uzgoj voća i povrća (npr. prejaka hladnoća na sjeveru, suša, i sl.). Danas ne trebamo ubijati životinje da bismo jeli i preživjeli, to osim što je okrutno i sasvim nepotrebno, konzumacija mesa je glavni uzročnik svih najtežih bolesti srca, krvi, raznih karcinoma itd. Imamo na izbor voća i povrća koliko nam god srce želi, pa čak i s drugog kraja svijeta što je danas sasvim normalno. Lijepo to objašnjava Markus plus naravno dodaje kako je jedino sirova prehrana jedina najzdravija prehrana
Marec, nisu silom prilike jeli meso, jeli su ono što im je bilo na raspolaganju.
Biljke su počeli znatno kasnije uzgajati, prvo su pripitomili i uzgajali živine.
A živine nisu služile samo za hranu, naime ljudi imaju nezgodnu naviku nositi cipele. I nekakvu odjeću.
A bome ni meso nije glavni uzročnik boleština koje navodiš.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 18.10.2017., 17:43   #6193
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
imas odgovor u upisu koji si kvotao, obzirom da je covjek svejed ispravna prehrana je raznovrsna, po mom misljenju i ukusu mediteranska.
To je tvoje mišljenje i imaš pravo na njega, no daleko si naravno od istine. Nisi mi obrazložio zašto"

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a odakle ti ideja da su macke i psi na jelovniku ikoga u normalnom svijetu, ne znam.
A odakle ti ideja da je to moja ideja? Lijepo ispod videa piše da je čovjek jeo meso psa i mačaka, dakle nisi ni pročitao tekstić od 2 rečenice, a očito nisi ni poslušao što se u videu govori (ako ne razumiješ engleski, nije sramota ali reci brate )

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
korelaciju mesa i crva jer naravno crvima ne treba nikakvo meso.
Stvarno si stručnjak za izvrtanje riječi i to činiš konstantno svima koji pišu o dobrobitima sirove prehrane. Ne znam koji ti je motiv, ali on očigledno postoji jer si upadljivo uporan. Zato je polemika s tobom kao borba s vjetrenjačom. Isto vrijedi i za "biljku", radite u duetu. U videu je dakle riječ o crvima iz ljudskoga tijela a ne crvima iz drva, a to je drugačija vrsta.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Biljke su počeli znatno kasnije uzgajati, prvo su pripitomili i uzgajali živine.
Da, ti kao da si živio u to vrijeme pa to znaš, joj nemoj me nasmijavati

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
A bome ni meso nije glavni uzročnik boleština koje navodiš.
Meso itekako jest uzročnik gotovo svih bolesti, dok uzročnik ostalih bolesti je konzumacija tableta i ostalih farmaceutskih otrova.
Marec is offline  
Old 18.10.2017., 18:03   #6194
Drago društvo, da se malo vratimo na temu od prije ohoho stranica. Navratio sam na ovaj topić ponukan upisom stanovite dame koja se hvalila da su joj menzesi postali kraći i slabiji, sve do izostanka, od kad je prešla na sirovo. Tada sam pretpostavljao da je u pitanju ili izgladnjivanje ili unos nekih tvari koje opstruiraju normalni metabolizam a u narodu se zovu otrovi. Po onome što sam do sad skužio biti će da je stvar u specifičnom obliku izgladnjivanja. Naime, estrogen (valjda ne moram objašnjavati što je to) se sintetizira iz testosterona a ovaj pak od kolesterola. Zaključak je jasan: ako si na straobalnoj dijeti, što sirovojeđe u naravi i jest, pada razina kolesterola a samim tim i građevnog materijala za nasušne nam hormone. U žena nema menzesa, u muškića se ćuna ne diže ili to radi nevoljko. Pretpostavljam da ovu stranicu posjećuju liječnici, a nadam se da među njima ima i edokrinologa. Bio bih zahvalan ako bi neki takav prokometirao moje zaključke.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 18.10.2017., 18:11   #6195
Dize im se i vise.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.10.2017., 18:16   #6196
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Dize im se i vise.
Kak se to diže a da visi? Contradictio in adiecto.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 18.10.2017., 18:36   #6197
Vishe. Valjda je to jasno iz konteksta (a potvrdit ce ljudi i iz prakse )


A s druge strane, velik unos mesa + mali ili nikakav unos voca = mlohava cuna.

Sta se vidi i u praksi, nikad vise konzumacije mesa i nikad vece potraznje za viagrama i sl proizvodima.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 18.10.2017., 19:02   #6198
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Da, ti kao da si živio u to vrijeme pa to znaš, joj nemoj me nasmijavati
Marec, nisi čuo za arheologiju i antropologiju?
Ili negiraš i ove grane znanosti?
Postoje razni dokazi za to što sam napisao.

Quote:
Meso itekako jest uzročnik gotovo svih bolesti, dok uzročnik ostalih bolesti je konzumacija tableta i ostalih farmaceutskih otrova.
Vidi, načelno se mogu složiti da je današnje meso iz trgovina raznih u najmanju ruku diskutabilno. U startu sadrži antibiotike i hormone što nikako nije dobro.
Kada se meso k tome spremi na roštilju, ili u previše masnoće, ili se pretvori u kakvu prerađevinu punu aditiva tada već postaje kritično.

No, ako govorimo o domaćem komadu mesa koje je trčkaralo na livadi, redovito bilo na ispaši, bez hormona i antibiotika, bez aditiva...onda je to neka druga priča.

Ne znam dali ti je poznato da je koza jedina domaća živina koja ne može oboliti od karcinoma, tako da je domaća kozetina vrlo zdrava. A zdravo je i kozje mlijeko, još bolje kefir.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 18.10.2017., 19:06   #6199
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Vishe. Valjda je to jasno iz konteksta (a potvrdit ce ljudi i iz prakse )


A s druge strane, velik unos mesa + mali ili nikakav unos voca = mlohava cuna.

Sta se vidi i u praksi, nikad vise konzumacije mesa i nikad vece potraznje za viagrama i sl proizvodima.
Misliš valjda wische? Hajdmo malo divaniti po hrvatski. Iz konteksta se bog zna što ne vidi kao ni onda kad je stanovita mladica, pretpostavljam neiskusna, napisala "igrala sam se sa prijateljevim viskom". Da je bila iskusna ne bi dugo bio visak. No šalu nastranu. Nisam ja izmislio da sirovo vodi u nemengovlja što je ozbiljan poremećaj endokrinog sustava. Ja sam samo ponudio mogući mehanizam i volio bih da ga prokomentira netko tko zna znanje a ne djevojče (uvijek sam se pitao zašto srednji rod das Maedchen) koje donosi zaključke na statistički zanemarivom skupu uzoraka.
Iskreno se nadam da nisi skupila iskustvo na statistički značajnom podskupu populacije.
Viagra se troši zato jer postoji. Da su ju proizvodilo prije 200 godina trošila bi se i tada jednakim marom. To ti je olimpijsko geslo: brže, više, jače!
Unos voća. Ni mi je jasno u koji to k unosite voće? Možda ipak mislite na nešto tako prozaično kao što je jedenje i izjedanje?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 18.10.2017., 19:41   #6200
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Marec, nisi čuo za arheologiju i antropologiju? Ili negiraš i ove grane znanosti?
Naravno da jesam. Sva današnja "moderna" nauka zasniva se na kabali, ali to ovdje nije tema i to je nešto što ti ne bi razumio.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Postoje razni dokazi za to što sam napisao.
Postoji i obilje lažiranih dokaza kao i kontra dokaza.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
No, ako govorimo o domaćem komadu mesa koje je trčkaralo na livadi, redovito bilo na ispaši, bez hormona i antibiotika, bez aditiva...onda je to neka druga priča.
Ne postoji apsolutno ni jedan razuman razlog zašto bismo jeli meso, ali ih zato ima pregršt da ga ne jedemo.
Marec is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.