Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 20:45   #81
a bostere ces odbiti, pretpostavljam?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:50   #82
mislim da da. vidjet ću kako će proći punkcija. ako će mi ostati dosta folikula koje neće punktirati onda ću odbiti. a vidjet ću i prema štoperici kako će mi biti.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:13   #83
Quote:
Ninna kaže: Pogledaj post
ja sam i inače pila duphaston skoro god dana jer inače nemam ciklus uopće pa mi je zato i on dao
a i pila sam preslicu za izlučivanje tekućine, mislim da je i to malo pomoglo ali je trajalo ´uništavanje´ cijeli ciklus
moja cista je bila vodena pa nismo smjeli u nikakve stimulacije jer onda ona samo buja i time se hrani i onda nikakve koristi
kakvu preslicu si pila? čaj? i veliš to ti je pomoglo za poništavanje cisti?


Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
zafrica, sto kazu tvoji plodni jajnici? kad cete finalizirati stmulaciju?

ninna, barem ove moje vodene nisu sadrzale nikakve hormone. estradiol na 3dc je bio normalno nizak jer takve ne sadrze hormone. ali i velicinom su bile male, mozda 10ak mm i kod mene su bile ispuhane, tzv. atrofirajuce vodene ciste
dok recimo ova nakon mjesec dana cilesta na 3dc je bas bila prava cista, debela, velika...20mm. kontracepcija mi je bila preslaba.
inace, za dvije mrve!
a koju dozu kontracepcije si uzimala? i onda si prekinula nakon mjesec dana?
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:28   #84
bjonda, ja sam pila cilest. meni je on bio preslab, negdje od 14dc sam imala smedji spotting i tako do kraja tog ciklusa. cak sam osjetila zatezanje u toku ciklusa.
doc je mislio da upravo zbog toga sto sam malte ne svaki ciklus imala vodenu cistu (vjerovatno se ona zadrzavala par mjeseci i prsnula bi u neko doba) dobro da ciklus pred postupak u kratkom protokolu idem na kontracepciju. kod mene je to bilo kontraproduktivno, jer se bas upravo tada stvorila prava cista koja je cak punktirana, da bi se 5dc vidjela nova.
ako bi ikad morala na kontracepciju, onda bi to trebala biti jaca, ali opet prejaka nije dobra za nas low respondere jer previse uspavaju jajnike..ako sam dobro razumjela problematiku.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:47   #85
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
bjonda, ja sam pila cilest. meni je on bio preslab, negdje od 14dc sam imala smedji spotting i tako do kraja tog ciklusa. cak sam osjetila zatezanje u toku ciklusa.
doc je mislio da upravo zbog toga sto sam malte ne svaki ciklus imala vodenu cistu (vjerovatno se ona zadrzavala par mjeseci i prsnula bi u neko doba) dobro da ciklus pred postupak u kratkom protokolu idem na kontracepciju. kod mene je to bilo kontraproduktivno, jer se bas upravo tada stvorila prava cista koja je cak punktirana, da bi se 5dc vidjela nova.
ako bi ikad morala na kontracepciju, onda bi to trebala biti jaca, ali opet prejaka nije dobra za nas low respondere jer previse uspavaju jajnike..ako sam dobro razumjela problematiku.
joj nije mi bas jasno..
znači kontracepcija utjece na to da se nebi stvarale ciste u ciklusu u kojem se ide na postupak! jer se jajnici smire?
dakle to znači da su moji jajnici preopterečeni svim i svačim i zato imam ciste???
poludela bum tražeći objašnjenje za te iritantne ciste!

i kaj se desilo taj ciklus? propustila si ga ili?
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:56   #86
nisam. imala sam dosta antralaca i doc me gledao 3-4 puta (na isti dan!!) da bude siguran sto ciniti. odustati ili ipak uci u stimulaciju. no opcenito je sve izledalo super. i zaista, od 8 antralca je uspio uz punu stimulaciju mobilizirati 4. stimulacija se odvukla na 11 dana ako se ne varam. no od 4 se tri oplodile, dvije vrlo dobre vracene. rezultat znas. ok, rezultat sto se tice fertilizacije je ok, no opet nismo izvukli maksimum. zato je bilo lose i toj e vjerovatno zbog ciste.
L mi je kroz blagu kontracepciju htio samo najbolje, a ne moze on citati s mojih jajnika da mi je to premalo.

ja bi kontracepciju nakon ovog iskustva uzela smao za nastimavanje tajminga postupka, no mislim da mi to opcenito ne lezi.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 02.06.2012. at 22:02.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 10:06   #87
blondie...da čaj...neznam jeli samo to pomoglo, mislim da sam i vitex koristila
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:45   #88
zoro 3-4 put na dan?? ma daj! u istom navratu ili si bila više put kod njega taj dan?
a nebi si ja nest nasmetala, ako počnem sad pit vitex?? s obzirom da sam do 5dc uzimala suprefact i da postoji mogučnost da bude jos nesto od stimulacije ovaj ciklus, naravno ako me cista napusti!

hvala nina!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 19:19   #89
a gledaj, ja vitex baš ne bi uzimala s tim stvarima, ja taj ciklus nisam ništa koristila od stimulacije jer je sve propalo, samo duphaston
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 22:26   #90
mozes poceti vec sad. kroz supreact moze biti da ti ovulacija malo okasni. ali nema veze.
jaj sam pred zadnji postupak pocela s vitexom 6dc nakon sto smo odlucili prekinut stimulaciju s klomicima (pila 4 dana klomice) - da sad ne objasnjavam, znas kako je zbrkano bilo zbog lose napravljenog UZ. u ocekivanju uradnjene ovualcije pocela s vitexom jer mi je on uvijek pomicao ovulaciju prema 14dc. tako sam pila vitex do dana punkcije, kad je L odlucio da punktiramo to sto imal. rezultiralo je T. ajde ga znak kakav je embio bio kromosomski.
a drama queen ja zaceta u ciklusu kad sam bila na 1/2 klomifena (25mg) i vitexu. uspjelo dijete
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:05   #91
ja bi vitex! al nema ga nigdje u nasem gradu!

pa da poludiš!

mislim da ćemo napravit punkciju tih cista i napravit prirodnjak!
ma da bar imala dvije stanice!!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:50   #92
Evo mene sa ultrazvuka, hvala Bogu vratila mi se doktorica, pa sad znam sta imam...
Dakle od 3 dc uzimam po 300 I.E. gonala, i imam na obje strane isti broj folikula,
nije mi rekla koliki su , kaze to cemo vidit sutra, sa ovoliko gonala nastavljam do petka i onda ce mi rec kako dalje..
E da zaboravih napisat uzimam i Synarela sprej i dalje nastavljam s njim..
__________________
Biti roditelj je najljepsi dar koji mozemo dobiti,ali do njega nekada nije lako doci.
ribica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 15:19   #93
kod mene stanje super, na desnom jajniku 3 izdvojena folikula
na lijevom luči izbrojio 6 komada a ima ih i više...
kupila sam još merionala, pikamo se sutra i preksutra, punkcija vjerojatno u subotu ili nedjelju.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:16   #94
ovo je više da ne povjeruješ!!

dakle tri ciste su se povukle!!

i novo stanje: 9dc imam 4 folikula na lijevoj strani!!!

nisam dobila nista od stimulacije jer je endometrij slab,č 4 mm,
vraćam se u subotu a do onda se bacam na sok od cikle!!!

:klap:
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:28   #95
draga, 4 folikla u prirodnom ciklusu? sorry, ali meni to smrdi na ciste
na 9dc bi endometrij trebao biti deblji.
dabogda se varala!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 16:45   #96
reako je da su folikuli taman veliki kolko treba za 9 dc! nisam pitala kolki su!
bila sam zauzeta brojanjem! a do 5 mi najteze ide!

da, endometrij je preslab, tome će posluzit cikla i soja čak!
ananas ne volim, sakupe mi se usta od njega, bljak!

budemo vidli ak bude koja stanica od toga, hormoni su mi poremečeni...
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:52   #97
neka bude barem jedna ali vrijedna!! nije bas uobicajeno to s 4 folikla neka ovo bude samo moha paranoja
zivjela cikla!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 17:43   #98
čekam subotu, pa bumo vidli kaj bu se desilo!

__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 17:48   #99
blondice, idemo skupa u subotu?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 18:21   #100
mogli bi! kolko vas je, jedan ili dvoje? ne broječi tvoja jajčeka!!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.