Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2014., 19:24   #101
Cure da li mi mozete reci ukoliko se razumijete nesto o mojim nalazima i ozbiljnosti istrih...

Inace sam imala spontani u 3 mjesecu i nakon toga odradila ove nalaze na trombofiliju...

FV LEIDEN - WT (normalan)
FV H1299(R2) - WT (normalan)
FAKTOR II PROTROMBIN - WT (normalan)
MTHFR C677T - HZ (heterozigot)
MTHFR A1298G - HZ (heterozigot)
FXIII V34L - WT (normalan)
PAI -1 - HZ (heterozigot)
EPRC (endotelial protein receptor C) - A1/A2/H1/H2 (heterozigot tip 2)

Hvala vam unaprijed..
Kinder lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 20:39   #102
pozdrav!

dobila sam nalaze pa molim savjete

faktor V leiden 1691 - GG normalni
protrombin (faktor II) 20210 - GG normalni
mthfr 677 - TT homozigot
mthfr 1298 - AA normalni
serpin1 (Pai-1) - 4g5g heterozigot
f13a1 (faktor XIII) - TT homozigot

jesam kandidat za andol ili heparin?
jer andol ne bi smjela piti jer imam hemolitičku anemiju zbog nedostatka g6pd
plus smanjeno željezo, graničan feritin, smanjen vitamin D, granična folna, prošla sam 3 AIH-a, trebali krenuti u IVF ali operirala štitnjaču 2 puta, imala rak štitnjače i bila 2 puta zračena radioaktivnim jodom
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:42   #103
Danas mi ginekologica kaže da odem dr Dujiću na Merkur kada ostanem trudna.
Prepisan mi heparin.
Ima netko iskustva s njim?
Bila sam se odlučila za Hafnera ali onda je bio bezobrazan i rado bi istražila druge opcije.

Dakle, dr Dujić?
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 08:30   #104
Trudnice heparinke zahtijevaju posebnu pažnju što je teško dobit u državnoj bolnici.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 08:53   #105
julianna, a zasto zaobilazis petrovu i djelmisa tj. ivanisevic?

za merkur ne znam, ali sv. duh je katastrofa po tom pitanju, na celu s arogantnim hafnerom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 08:59   #106
Đelmiš je u penziji ( ako se ne varam) , a nije uvijek bio lako dostupan kad je bio u Petrovoj.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 11:49   #107
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
julianna, a zasto zaobilazis petrovu i djelmisa tj. ivanisevic?

za merkur ne znam, ali sv. duh je katastrofa po tom pitanju, na celu s arogantnim hafnerom.
Drago mi je da nisam jedina takvog mišljenja o Hafneru.
Đelmiša zaobilazim jer sam od dobre prijateljice imala prilike čuti kako je taj tandem privatno sve divno krasno, u bolnici te ne poznaju.

Mislim možeš tako o bilo kome čuti ali ja sam se odlučila zaobići ovu dvojicu najrazvikanijih heparinaca - Hafner i Đelmiš.

Moja privatna ginekologica mi je dala privatni recept za Fraxiparin i Utrogestan pa neću biti pod tolikim pritiskom da se što prije moram naručiti kod nekoga ali rado bi istražila opcije na Merkuru recimo...
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 13:31   #108
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Đelmiš je u penziji ( ako se ne varam) , a nije uvijek bio lako dostupan kad je bio u Petrovoj.
je, u penziji je, ali ona nije.
on i dalje sve moze rijesiti "iz sjene".
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da nisam jedina takvog mišljenja o Hafneru.
Đelmiša zaobilazim jer sam od dobre prijateljice imala prilike čuti kako je taj tandem privatno sve divno krasno, u bolnici te ne poznaju.

Mislim možeš tako o bilo kome čuti ali ja sam se odlučila zaobići ovu dvojicu najrazvikanijih heparinaca - Hafner i Đelmiš.

Moja privatna ginekologica mi je dala privatni recept za Fraxiparin i Utrogestan pa neću biti pod tolikim pritiskom da se što prije moram naručiti kod nekoga ali rado bi istražila opcije na Merkuru recimo...
evo, za Merkur stvarno ne znam jer mi nikad nije bio opcija, ali s ovom dvojicom imam ohoho iskustva i mogu reci da su nebo i zemlja.
i s jednim i s drugim imam iskustva i privatno i u bolnici.

istina je da je ivanisevicka privatno divna i slatka, a u bolnici cesto hladna kao led, ali potpuno identicno se ponasa i uvazeni i toliko hvaljeni hafner, jos i gore.

svaku sitnicu koju sam dogovorila s djelmisem, covjek je ispostovao bez problema.spasio je i mene i bebu kad je bilo alarmantno.

ovaj drugi se ne drzi nikakvog dogovora, placas mu masne pare, a on te jos ismijava i gleda s visoka.
ne znam sto svi vide u njemu, meni je koma. i on i cijela ekipa gore.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:16   #109
Ja sam odmah nakon pobačaja dogovorila sa Hafnerom sve, tj. Tako sam mislila. Bila sam privatno, tekao je med i mlijeko, vilica je i mene i njega bolila od osmijehivanja.

Nedugo nakon toga vrlo hladan tuš i njegovo izdrkavanje na meni. Hvala, tskvog dr ne želim. Plan mi je bio voditi sve kod njega u Ginekosu a sad sam odlučila nekom drugom dati pare i bok.
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 05:29   #110
nazalost, vrlo dobro znam o cemu pricas.

kad mi netko spomene njega ili sv.duh, zmarci me prodju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 08:58   #111
Ja sam trudnoću vodila kod dr Gebauer kod Podobnika te sam svakih mjesec i pol dana išla kod hematologa na Rebro. Kod Podobnika sam bila izuzetno zadovoljna sa dr Gebauer, pratila je situaciju sa heparinom bez obzira na hematologa.

Ove sheme po državnim bolnicama gotovo su neizvedive, bila sam i na Merkuru, nitko se tu ne angažira kako treba, ni uz telefone, preporuke, mix privatno pa bolnica.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:45   #112
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Ja sam trudnoću vodila kod dr Gebauer kod Podobnika te sam svakih mjesec i pol dana išla kod hematologa na Rebro. Kod Podobnika sam bila izuzetno zadovoljna sa dr Gebauer, pratila je situaciju sa heparinom bez obzira na hematologa.

Ove sheme po državnim bolnicama gotovo su neizvedive, bila sam i na Merkuru, nitko se tu ne angažira kako treba, ni uz telefone, preporuke, mix privatno pa bolnica.
nažalost sve mi je jasno
ja sam najsklonija opciji naći dr koji radi u bolnici i privatno pa to tako nekako voditi ali na kraju će to ispasti vrlo vjerojatno sve privatno i hematolog u bolnici
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:29   #113
Ako ću opet biti trudna, ponavljam svoj hodogram, ne vjerujem da će doći bolji dani za naše zdravstvo.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:31   #114
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Ako ću opet biti trudna, ponavljam svoj hodogram, ne vjerujem da će doći bolji dani za naše zdravstvo.
ja da dobijem heparin preko HZZO i bok,snašla bi se ostalo nekako iako i da ga kupujem i to bi preživila nakon svega najmanje bi novce žalila da se trudnoća održi. Dođe mi da kupujem heparin i ne idem nikuda, samo odem na porod
ovo su žalosni dani našeg zdravstva, nemam što drugo za reći
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:44   #115
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Ove sheme po državnim bolnicama gotovo su neizvedive, bila sam i na Merkuru, nitko se tu ne angažira kako treba, ni uz telefone, preporuke, mix privatno pa bolnica.
ne znam, ja sam bila izuzetno zadovoljna kombinacijom petrove i djelmisa/ivanisevicke privatno.
odradili su do zadnjeg slova sve sto smo se dogovorili, on je vrlo pedantno i temeljito vodio brigu o svemu, nemam rijeci zamjerke.
kad bi jos jednom bila trudna, ne bi imala ni sekunde dvojbe kome otici.
iskustvo sa sv.duhom ne bi ponavljala ni u nocnoj mori.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:48   #116
Cure koje su kupovale/uzimale heparin, zanimame koliko dođe jedna doza? Pretpostavljam 20-30kn? To mi je sljedeća terapija koja ću uzimati...
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 09:35   #117
Heparin ti je pakiran u kutiji 10 komada, slabiji ( manje IJ) je jeftiniji, jači skuplji. Također se razlikuju cijene vrsta heparina. Ja sam konkretno uzimala Fraxiparine 5700 ij, koštao je 230 kn, u početku sam uzimala onaj od 3800 ij, taj je bio cca 160 kn.
Clexane je nešto još skuplji.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 09:26   #118
Pozz. Da li netko zna kako doci do toga da hzzo prepise heparin.
Naime 4 spontana, otkrila uzrok, i sad slijedi heparin.
Ali sve sam vodila kod privatnika. E sad,da li moj obicni ginekolog po nalazu privatnika pripisuje heparin ili moram ic u bolnicu na humanu pa oni pripisuju?
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:19   #119
Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
Pozz. Da li netko zna kako doci do toga da hzzo prepise heparin.
Naime 4 spontana, otkrila uzrok, i sad slijedi heparin.
Ali sve sam vodila kod privatnika. E sad,da li moj obicni ginekolog po nalazu privatnika pripisuje heparin ili moram ic u bolnicu na humanu pa oni pripisuju?
Meni je moj "obicni" ginekolog napisao uputnicu za hematologa. Na hematologiji i dobijem fragmine.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
šumska jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:19   #120
Obični ginekolog odnosno primarni ne izdaje recept za heparin.
Moraš se javiti u bolnicu, na ginekologiju, i trudnicku ambulantu ili Mpo ( ovisi o trudnoći i bolnici) ili preko bolnickog hematologa odnosno transfuziloga.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.