Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2013., 20:20   #21
Problem proizlazi iz činjenice što 70% hrvata radi djecu s ciljem da imaju koga sisati kad ostare i da imaju kome biti na grbači.
Eto, rekao sam to na glas.
SpaceJesus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:46   #22
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Gle, ni po čemu ne djeluješ ozbiljno bolesna, hendikepirana ili poslovno nesposobna - zbog toga si uzimam za pravo pretpostaviti da tvoje "ne mogu otići" u biti znači "ne mogu otići jer ću onda morati živjeti od svoje dvije ruke i plaćati iz svog novčanika, a takav život mi je neprihvatljiv jer sam navikla da mi netko pere pegla kuha čisti".

Prema tome, ako ti ne paše, put pod noge i upoznaj se malo sa stvarnošću.


No dobro, iako nisi u pravu, ne želim sada argumentirati, spremna sam na svake komentare, ipak smo na forumu
Hvala Bogu na tome što nismo svi isti, tako da svi imamo pravo na i različito mišljenje ...
Monika1705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 20:57   #23
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Problem proizlazi iz činjenice što 70% hrvata radi djecu s ciljem da imaju koga sisati kad ostare i da imaju kome biti na grbači.
Eto, rekao sam to na glas.
Pa, ali ukoliko to želiš, trebaš biti valjda dobar s djetetom, jer ukoliko je dijete đubre kao ti (ne aludiram na sebe), ne možeš očekivati to isto.


Meni je prirodno, da ukoliko su me oni napravili, odgojili, odveli na put života, da se jednog dana kada su oni nemoćni ja brinem o njima. Ne mogu napisati "ukoliko su to oni zaslužili", jer ja nisam takva osoba, možda da mi "ubiju" nekoga ili naprave nešto većeg zla, tek bi ih onda pustila same.
Monika1705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 20:44   #24
Quote:
Monika1705 kaže: Pogledaj post
Meni je prirodno, da ukoliko su me oni napravili, odgojili, odveli na put života, da se jednog dana kada su oni nemoćni ja brinem o njima. Ne mogu napisati "ukoliko su to oni zaslužili", jer ja nisam takva osoba, možda da mi "ubiju" nekoga ili naprave nešto većeg zla, tek bi ih onda pustila same.
A koliko bi to oni nemoćni trebali biti da se ti milostiva "brineš" o njima, budući u svakom postu ističeš tu svoju potencijalnu, ali, dakako, nerealiziranu, veliku dobrotu, plemenitost i požrtvovnost?

Vidim da ti bolesna majka s nekoliko pretrpljenih moždanih udara i dalje glumi sluškinju koja ti pere, kuha i čisti, a ti ju bahato i nezahvalno ovdje prozivaš što je zaprijetila da ti više neće kuhati i podcjenjuješ njen trud oko kućanskih poslova.

Što se tako, oh, dobra i plemenita kakvom se prikazuješ, nisi ponudila da od svoje četiri puta veće plaće platiš bolesnoj majci pomoć u kući u čišćenju i peglanju, umjesto da ju gledaš kako rilja za tebe?

Ne, ti se još prijetiš da ćeš joj razlupati njen auto i još se hvališ kako ne daješ kune za režije i kako ti oni plaćaju internet... Ma kako te nije sram? Kako se uopće usuđuješ tako bahato polagati prava na njenu imovinu, novce, bedinanje, nakuhavanje? Ogavno, ogavno, ogavno... Baš te može biti sram.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:51   #25
Ukoliko već nisi u stanju primjetiti jedino pitanje u svemu ovome, molila bi te da nepišeš nešto s čime nekog osuđuješ, a ne znaš ga ni 5%.

Bezveze, već sam gore navela, da ne moram ja staviti cijeli svoj život TEBI pred oči, jer to što pišeš je neutemeljeno, moj život se ne nalazi u jednom postu, niti u jednoj rečenici, stoga ne sudi, imaš ti i grijeha jednako ili više nego ja da bi nekom govorila da je ogavan i da se treba sramiti.

Jedino bitno je kako se nositi s takvim karakterom, ukoliko nemaš mišljenje s psihološke strane, baš i nisi kompetenta da raspravljaš.
Monika1705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 21:57   #26
Quote:
Monika1705 kaže: Pogledaj post

Jedino bitno je kako se nositi s takvim karakterom, ukoliko nemaš mišljenje s psihološke strane, baš i nisi kompetenta da raspravljaš.
Evo ti mišljenje s psihološke strane. S obzirom da prijašnja mišljenja ne priznaješ.

Mamu ne možeš promijeniti, jedino što možeš promijeniti je svoj odnos, način razmišljanja i komuniciranja s ljudima. I to bi moglo bitno pridonjeti ublažavanju tvojih "problema". Za to ćes morati, vjerojatno, još malo sazrijeti. I nemoj misliti da je to kritika. Po tvom pisanju se lako zaključi da si još vrlo mlada, i da još ima šanse da sazriješ. A ako se to ne desi narednih godina, onda ćeš se stvarno trebati sramit. Sretno!
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 22:25   #27
Quote:
protelos kaže: Pogledaj post
Evo ti mišljenje s psihološke strane. S obzirom da prijašnja mišljenja ne priznaješ.

Mamu ne možeš promijeniti, jedino što možeš promijeniti je svoj odnos, način razmišljanja i komuniciranja s ljudima. I to bi moglo bitno pridonjeti ublažavanju tvojih "problema". Za to ćes morati, vjerojatno, još malo sazrijeti. I nemoj misliti da je to kritika. Po tvom pisanju se lako zaključi da si još vrlo mlada, i da još ima šanse da sazriješ. A ako se to ne desi narednih godina, onda ćeš se stvarno trebati sramit. Sretno!
hvala
Monika1705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 08:56   #28
Quote:
samo-promatram kaže: Pogledaj post
ma kakvi, ni rijec o tome...ona je ocito shvatila da ona nista nemora dati.
moram napomenuti da ima ok placu..oko cca 4000-5000. neznam sto bi vise jer stalno kuka da nema novaca ,a ja placam rezije,ja placam legalizaciju i evo bas me jucer trazila da joj dam za cigarete i bon.
a da ne pricam da imam jos nekih svojih troskova sa strane
ispada da ona samo placa hranu i tako neke sitnice za kucu jer nije bas nesto od shoppinga. cak je pocela i oko toga malo izvlaciti od mene. nesto vidi sto joj se svida pa onda naglo supsti glavu i kaze da si nemoze priustiti gledajuci u mene....tu se jos nedam...
traži da se zamjenite i da ti plaćaš samo hranu i tako neke sitnice za kuću, a ona 60% za režije i legalizaciju (a ti prije tog kupi kuću/stan i apartman u kojem će ona živjeti i šefovati ovako kako ti radiš u njenim nekretninama), pa onda procjeni da li si u dobitku ili gubitku.

njenih 40% režija, hrana i sitnice su debelo više od tvojih 60% režija "legalizacije"
sanjita is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 12:42   #29
Koliko sam shvatila mama jos radi i ima svoju placu.Znaci noje ni stara ni nemocna.
Ti imas vlastiti biznis sto znaci da imas vise od 18.
Sudeci po svemu tvoja mama ima kompleks zrtve i buduci da je razvedena vrlo je vjerojatno da ti nabada na nos da se "zrtvovala za tebe". A ako to i ne kaze ocito od tebe ocekuje da sve podredis njenim zeljama.
Ti trebas sa sobom na cisto istjerati stav: ja sam samostalna osoba i nikome ne dugujem nista.
O starim i bolesnim roditeljima trebamo brinuti, ali i zivjeti vlastite zivote.
Odseliti se bilo bi najbolje za tebe.Ako to ne zelis ili ne mozes zatrazi od mame racune, pogledaj iznose,podijeli na pola i nema filozofije.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:51   #30
????

Vau, stvarno ne razumijem ovoliku ogorčenost nekih forumaša čim neko digne glas protiv roditelja, tradicije i sličnih stvari.
I jedna i druga forumašica za majke imaju bezobrazne osobe, činjenica da te je neko rodio ne daje mu za pravo da te guli i maltretira cijeli život.

Ko zna možda su obe forumašice ustvari razmažene, ali možda su i OK osobe koje imaju tu nesreću da su im roditelji nezainteresovani i bezobrazni ljudi.

Apartmani na moru, kuće i automobili - da li ste vi svi normalni?? Znači zbog apartmana na moru, neko treba tolerisati bezobrazluk i ljubiti stope, jer: sram te bilo ti samo želiš jadnoj ženi sve uzeti, daj ti godinama plaćaj i zarađuj, pa ćeš vidjeti kako je to. (zaboravićemo na realnost Titovog doba, i činjenicu da se i u doba naših roditelja ponešto nasljeđivalo).

Ukratko primjećujem da na ovom forumu ljudi postaju sve ograničeniji i uskogrudniji, posebno kada su u pitanju "posebne" teme.

Moje lično mišljenje, na osnovu trenutno dostupnih informacija je: samo-promatram prvo pokušaj razgovarati sa mamom, ko zna možda iz nekog straha šteka pare, a možda je u pitanju nešto ozbiljnije, možda ima neki problem (a možda i troši lovu na kocku, ne bi bila prvi slučaj). Ako se ne možete dogovoriti, a ona očigledno ima dovoljno finansijskih sredstava da živi sama, izvoli se odseliti, imaš dovoljno godina da znaš da svakome dođe dan kad se treba u potpunosti odvojiti od roditelja. Tvoja majka ima probleme, to su njeni problemi, postoje doktori, postoje prijateljice, ti joj probleme nećeš riješiti, možda ih čak i produbljuješ jer joj omogućavaš da tako živi.

Monika 1705 - kao što je neko rekao mlada si, ja ću reći ne nerviraj se. Inat ne prolazi, svađanje rijetko kad pomaže, zamjeranje samo tebe jede. Živi svoj život, očigledno sa stanovanjem kod njih možeš da sastaviš kraj s krajem, e sad neke stvari se moraju pretrpjeti kad čovjek živi sa roditeljima. Ja smatram da je pošteno da ti plaćaš svoj dio režija, ali isto tako mati ćete handriti plaćala ih ti ili ne. Neka ti fokus bude sopstveni život i budućnost, a na nju se ne obaziri. Naravno za psihu je dobro povremeno izbaciti iz sebe sve što te muči, ali iz sopstvenog iskustva znam da se ljudi poput tvoje majke hrane time.

Moraš postati smirenija i hladnokrvnija, i definitivno objektivnija, ja sam na svoje došla tek kada sam uspjela stati na loptu i sagledati sve sa neutralnog stajališta. Moja mater je i dalje luda žena, koja je svima otežala život, i def nas unazadila (4 djece i ni jedno nije mentalno zdravo), ali to ne znači da ona nema koju "pametnu" i da nema povremeno dobre namjere, naravno mnogi užasi su počinjeni iz najboljih želja (što te užase ni najmanje ne umanjuje). Sebi sam rekla: prihvatam da je moja mati "posebna" i da će uvijek gledati kako da mi spusti i da me ubode, takođe naša mišljenja o mnogim stvarima su potpuno različita, i ona je poprilično nedokazna i nazadna osoba koja voli tjerati inat, ALI isto tako postoje stvari u kojima je bila u pravu.

Ta spoznaja mi je dala mir, hladnoću i objektivnost. Zbog toga sada mogu da smireno sa njom razgovaram, da imam stav i da je bez mnogo nerviranja odjebem kad krene da prosipa žuč bez razloga.

*I da... moji roditelji (većinski moj pokojni otac (koga ne glorifikujem)) imaju mnogo nekretnina, i ja živim u jednoj od njih, i plaćam režije, ali ne plaćam kredit za tu nekretninu. I sram me bilo, trebala bih da svoj stav okačim mačku o rep i sklonim se sa grbače moje jadne majke koja je sve to zaradila....
Da da jako je lijepo biti jednostran.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 06.11.2013. at 16:57.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:58   #31
Post

Evo da malo oživim ovu temu koja je već godinu dana neaktivna. Radi se o problemu sa majkom. Majka je sad stara ali problem nije od danas, nego od uvijek. Jednostavno je jako negativna osoba ne samo prema meni (općenito prema muškarcima), prema pokojnom ocu, starijem bratu isto tako i prema meni. Isto tako je uvijek bila protiv svih od očeve strane. A pogotovo prema meni jer sad živi sa mnom i ja je uzdržavam. Naime njezina penzija pokriva jedva 50 % režija, a sve ostalo spada na mene. Imali smo mogućnost dobiti Talijansku mirovinu krajem sedamdesetih, početkom osamdesetih kad je to bilo aktualno. Pokojni otac je bio u Talijanskoj vojsci, i to mu se priznalo ukupno 7,5 godina a ostatak od isto tako od 7,5 godina trebalo je dokupiti. Minimalno je trebalo imati ukupno 15 godina staža da se ispune uvjeti za Talijansku mirovinu. Pošto pokojni otac nije imao do tada mirovinskog staža (bio je poljoprivrednik i nije si plaćao mirovinski staž). "79. godine donešen je zakon po kojemu si poljoprivrednici mogu plaćati radni staž uz porez. Ili isto tako mogli su sa osnove poljoprivrede prijaviti na mirovinsko osiguranje članove obitelji. I tu se desio ključni moment gdje je majka uz pomoć i sugestiju moje sestre prijavile majku na osiguranje umjesto oca. "80. godine ja sam pokrenuo postupak i skupio papire koje sam predao u Italiji. Došlo je odbijeno jer pokojni otac nije imao ni jednog dana plaćenog mirovinskog staža, na osnovu kojeg bi se bilo moglo dokupiti mirovinski staž do ukupno 15 godina. "84. godine pokojni otac je umro i onda sam ja ponovno pokrenuo postupak kod nas. Majka je i onda tvrdila da je početkom osamdesetih bilo plaćano za pokojnog oca. A kad sam išao tražiti dokumente o tome ne malo sam se iznenadio od službenice koja mi je rekla da nije bilo plaćano za pokojnog oca nego za majku. Znači da je u tom periodu bilo plaćeno za pokojnog oca (makar jedna rata) i da nije postojao dokumenat (odjava sa osiguranja). Na osnovu toga moglo bi se bilo dokupiti staž i do 5 godina poslije što je čovijek mrtav. Pošto toga nije bilo, sve je palo u vodu. Da li tko ima takva ili slična iskustva ?
oring is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.