Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 12:54   #61
mene najvise pece ta telefonska pretplata, koju ne mogu ugasiti radi interneta.
to me izludjuje svaki mjesec, ne koristim telefon gotovo uopce.
i onda me nazovu s upozorenjem da sma visestruko premasila uobicajeni iznos i da potrosnja iznosi 3 kune
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:56   #62
Ja sam do nedavno svu prasinu, stakla, ogledala i sl. cistila papirnatim rucnicima. Sad koristim "cudotvornu" krpu, a rucnici traju i traju
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:56   #63
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene najvise pece ta telefonska pretplata, koju ne mogu ugasiti radi interneta.
to me izludjuje svaki mjesec, ne koristim telefon gotovo uopce.
i onda me nazovu s upozorenjem da sma visestruko premasila uobicajeni iznos i da potrosnja iznosi 3 kune
Tak i ja isto. Vidim da imamo istog operatera
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:00   #64
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Tak i ja isto. Vidim da imamo istog operatera
i ja ga ne mogu promijeniti osim koristeci njihove parice a to mije totalno neisplativo nakon prvog reklamnog perioda
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:05   #65
Ovo je majstor kojeg sam spominjala (stoji kod tableta za školjku), pretočim dio u špricalicu, a dio u ambalažu od Domestosa (onu s kljunom, za wc šolju). Nije za stakla/ogledala, ostavlja neki trag.

Inače, I ja sam si radila smjesu (1/4 alkoholnog octa u vodi) za stakla, ali mi nije bila najučinkovitija, probat ću dodati Čarlija.

Klik za eko hoummejd sredstva za čišćenje. Ja od (zbog) trudnoće ne koristim Domestose I ine.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:05   #66
internet imam homebox od vipa. sasvim ok: 75 kuna za 5 giga + fiksni telefon u tom paketu u toj cijeni, ali njega ne koristimo uopće. ako ne skidate filmove, serije, ne znam šta, meni je tih 5 giga više nego dovoljno. znam samo da na nekim lokacijama ne funkcionira baš najbolje zbog jačine signala, ali kod mene je super.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:09   #67
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
internet imam homebox od vipa. sasvim ok: 75 kuna za 5 giga + fiksni telefon u tom paketu u toj cijeni, ali njega ne koristimo uopće. ako ne skidate filmove, serije, ne znam šta, meni je tih 5 giga više nego dovoljno. znam samo da na nekim lokacijama ne funkcionira baš najbolje zbog jačine signala, ali kod mene je super.
Jankomir
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:11   #68
nama samo flat rate dolazi u obzir. presli bi na vip ali nam je jednako skupo nakon pocetnog perioda.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:24   #69
Imamo bnet flate rate za 96 kn, samo internet. Ne treba ti telefonska linija, mi smo je ukinuli skupa s tv-om.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:29   #70
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Imamo bnet flate rate za 96 kn, samo internet. Ne treba ti telefonska linija, mi smo je ukinuli skupa s tv-om.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:30   #71
ne mogu b net, oni su pod vipom sad, ne mogu osim preko tcom parica a onda je skupo
i ne zelim tv ukidati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:31   #72
Pridružujem se temi

Mi smo s uštedom počeli tako da smo prešli na pretplatu za mobitele s jednog operatera na drugi i ušteda nam je oko 150kn.
Internet i telefon možemo imati preko samo jednog operatera, ali planiram isključiti kad nam istekne ugovor jer mi je to preskupo, a samo koristim internet. Nadam se da će kod nas i neki drugi imati signala do tada.,
što se tiče hrane pokušavamo jednom mjesečno napraviti veći šoping, a onda po potrebi. Sad namjeravam pripremiti više hrane pa zamrznuti i sl. da bi nam se odlazak u trgovine smanjio jer često odemo po nešto, a na kraju kupimo previše.
Kupujem na akciji nekad više toga što znam da će se iskoristiti, npr. toaletni papir i sl.
Otkrila sam da su neki šamponi trgovačkih marki koji dođu manje od 10kn za pola litre puno bolji nego neki koji dođu 30kn za 250ml.
Djetetu ne kupujemo igračke jer ih dobiva ionako previše, a najviše ju zabavi plastična boca koju napunim rižom tako da nema smisla. Kada bude starija nadam se da će joj biti zabavno da sami izrađujemo igračke i tako neke sitnice.
Robicu smo dobili od prijatelja tako da ju ne kupujemo.
Koristi platnene pelene tako da ne trošimo na pelene.
Za pranje koristim orašćiće (za šareni veš) tako da ne kupujem deterdžent. Omekšivač kupujem jednom u tri mjeseca jer ga jako malo koristim, kao i prašak za bijeli veš. Mašinu uključim tek kad je skroz puna i ne peremo svaki dan.
Namjeravamo preći na dvotarifnu struju pa da uštedimo još malo.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:41   #73
Quote:
RenataAL kaže: Pogledaj post
Djetetu ne kupujemo igračke jer ih dobiva ionako previše, a najviše ju zabavi plastična boca koju napunim rižom tako da nema smisla. Kada bude starija nadam se da će joj biti zabavno da sami izrađujemo igračke i tako neke sitnice.
Probaj u plastičnu bocu natočiti vode (ne punu, da bebi ne bude preteška) I unutra narezati na komadiće (cca 1 cm) šarene slamčice (one najobičnije za piti), moja je to obožavala (svašta sam trpala u te boce I to su bile igračke broj jedan za nju)

Edit: Naravno, čep konjskom snagom zatvoriti.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:43   #74
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Probaj u plastičnu bocu natočiti vode (ne punu, da bebi ne bude preteška) I unutra narezati na komadiće (cca 1 cm) šarene slamčice (one najobičnije za piti), moja je to obožavala (svašta sam trpala u te boce I to su bile igračke broj jedan za nju)

Edit: Naravno, čep konjskom snagom zatvoriti.
Imam taman slamčica koje nitko ne koristi
Odlična ideja
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:03   #75
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mijenjanje kod vulkanizera sve cetri gume ako su na felgama kosta sicu, 50tak kn. skupo je ovo, zamjena gume na felgi
Nije žena rekla da idu kod vukanizera, vjerojatno mijenjaju sami kotač za kotač, mene je interesiralo balansiranje kotača koje je neophodno pri svakom mijenjanju istog. Al ajd, da ne raščlanjujem sad ja druge... Valjda je tak.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:04   #76
Ma imam uređaj, ali samo ovih 5 zemaljskih programa, ukinula sam bnet programe.

Što se mene tiče i televizor može van iz stana skupa s pretplatom, ali muž se ne da.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:10   #77
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Nije žena rekla da idu kod vukanizera, vjerojatno mijenjaju sami kotač za kotač, mene je interesiralo balansiranje kotača koje je neophodno pri svakom mijenjanju istog. Al ajd, da ne raščlanjujem sad ja druge... Valjda je tak.
ma pogledaj na linku, celicne koje su obicno manje su 10 kn montaza, balansiranje nije uvijek potrebno, oni ti kazu jel je ili nije.
vjeruj mi, imali smo dva auta i na jednom su se mjenjali kotaci a na drugom samo gume, dva puta godisnje kad se radi usteda je velika
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:11   #78
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To onda moras (valjda) ipak dobro isprati?
Sto se tice wc-a nije usteda novaca, ali je usteda vremena, a kada imas puno djece nije (uvijek) ni to za baciti.
U Mulleru, paketic dezinfekcijskih maramica Sagrotan (ima od iste firme i malih maramica i sprej i...) za ciscenje zahoda su mi super. S maramicom caskom dezinficiras sve.
To naravno ne znaci da neces obaviti i ono redovno pranje zahoda koje se odnosi i na "ispod rubova" i ono pod vodom, ali je vrlo ucinkovito za redovno odrzavanje cistoce.
Sad tek vidim pitanje...
Ne, ne ispirem ničime nego obrišem samo do suhog; ne ispirem iz razloga jer je tog deterdženta u tih 7 dcl tekućine toliko da mi ni u oku nebi smetao doslovno, samo da malo zamiriše (zapravo bi moglo i bez njega). Da, suđe se ispire ali površine koje mi nisu suđe nemoram ispirati, kao što ni npr. MrMuscolo ne ispiremo...
Za Wc koristim alkohol isto.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:15   #79
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Ma imam uređaj, ali samo ovih 5 zemaljskih programa, ukinula sam bnet programe.
Kako to mislis?
Digitalnih ima samo pet, to da, ali bnet ima u osnovnom paketu dosta programa i mozes ih sve gledati.
Gledam sad stranice pa vidim da osim osnovnog ima i hrvatski paket koji je jeftiniji (36kn), no pise da i taj ima preko 10 programa...koji su to nemam pojma, u popisu nigdje ne pise koji pripadaju tom paketu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:52   #80
Nemam kabelsku, samo običnu antenu s HRT 1,2,3, Novom i Rtl-om. Skroz sam ukinula Bnet televiziju, a sjećam se da je imala je 40ak programa koje nikad nisam niti prevrtila.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.