Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2016., 17:14   #201
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste gledali Bujicu sinoć. Bio Sedlar i rekao da to sa Savom iz Vjesnika nije falsificirao.
Ako je on to rekao onda je sigurno tako. Nije da mu o tome ovisi cijeli film
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 17:14   #202
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pravo je pitanje tko su zapravo pripadnici hrvatske buržoazije. jesu li to etnički Hrvati ili neki drugi?
I to je jako dobro pitanje.
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 17:26   #203
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
I to je jako dobro pitanje.
jest
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 19:00   #204
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ja mislim da ne znaš. ne znaš ni razliku između desničara i ustaša,
Pod “hrvatske desničare u NDH“ mislio sam na ustaše, a kad govorim o današnjim hrvatskim desničarima, onda naravno mislim na duhovne potomke ustaša.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
niti da i famozna sloboda govora ima ograničenje
Nema po pitanju kritiziranja hrvatskih desničara i Domovinskog rata, a to je ono što vas svrbi. I zato s nostalgijom gledate na NDH.

Zadnje uređivanje plan : 12.04.2016. at 20:26.
plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 19:01   #205
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Dobra analiza.

Ja sam probala protumačiti onaj dio "veličanjem ustaštva i NDH brani se Domovinski rat"
Ono što sam rekao odnosi se naravno i na Domovinski rat.
Dakle, u demokraciji bez posljedica možeš kritizirati sve (npr. Domovinski rat) i svakoga (npr. hrvatske desničare). Zato je hrvatskim desničarima NDH idealnija država od ove.
plan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2016., 19:13   #206
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste gledali Bujicu sinoć. Bio Sedlar i rekao da to sa Savom iz Vjesnika nije falsificirao.
Je, a moja baba je vidjela vanzemaljce. I ne samo to, ponudila ih je kafom. Franckovom.

Ajmo sad, dokazi u prilog falsifikatu:
1) original u arhivu
2) tekst ispod naslova koji ne odgovara naslovu, ali odgovara originalu u arhivu
3) kriva tipografija naslova koja ne odgovara tipografiji u ostatku novina
4) prevelika praznina između naslova i teksta koja kakvu ne možemo naći ni u jednom Vjesniku iz tog razdoblja
5) loše poravnanje u programu za obradu slike
6) jednostavno superretardiran naslov (trebali bismo vjerovati da je Sava izbacila neke leševe 120 km uzvodno?!)
7) potpuna nevjerodostojnost čitave priče (ziher bi partijsko glasilo Vjesnik u prvim danima nakon oslobođenja pisalo o nevinim partizanskim žrtvama)

Dokazi u prilog originalu:
1) Sedlarova časna pionirska riječ

Naravno, vjerovat ćemo Sedlaru. U Bujici.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 19:33   #207
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A kako ćeš prebrojati trupla bačena u Savu?
Možda ovako??
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2016., 19:40   #208
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Možda ovako??
Stranica ne radi, a i da radi, to nije relevantan popis. Ovo jest. I na njemu Letičinog brata - nema.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:19   #209
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Pod “hrvatske desničare u NDH“ mislio sam na ustaše, a kad govorim o današnjim hrvatskim desničarima, onda naravno mislim na duhovne potomke ustaša.
nebitno je što ti misliš, definicija hrvatskog desničara je puno šira ustaškog fana


Quote:
Nema po pitanju kritiziranja hrvatskih desničara i Domovinskog rata, a to je ono što vas svrbi. I zato s nostalgijom gledate na NDH.
kao što rekoh nebitno je što ti misliš
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:28   #210
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Je, a moja baba je vidjela vanzemaljce. I ne samo to, ponudila ih je kafom. Franckovom.

Ajmo sad, dokazi u prilog falsifikatu:
1) original u arhivu
2) tekst ispod naslova koji ne odgovara naslovu, ali odgovara originalu u arhivu
3) kriva tipografija naslova koja ne odgovara tipografiji u ostatku novina
4) prevelika praznina između naslova i teksta koja kakvu ne možemo naći ni u jednom Vjesniku iz tog razdoblja
5) loše poravnanje u programu za obradu slike
6) jednostavno superretardiran naslov (trebali bismo vjerovati da je Sava izbacila neke leševe 120 km uzvodno?!)
7) potpuna nevjerodostojnost čitave priče (ziher bi partijsko glasilo Vjesnik u prvim danima nakon oslobođenja pisalo o nevinim partizanskim žrtvama)

Dokazi u prilog originalu:
1) Sedlarova časna pionirska riječ

Naravno, vjerovat ćemo Sedlaru. U Bujici.
Sedlar u intervjuu za N1 opovrgava korištenje fotomontaže
http://hr.n1info.com/a115889/Vijesti...tomontaze.html

8) nisam gledao tekst ispod naslova (a bio u Beogradu, jedva došao do „lopova”, onolika muka, a pogledao i snimio samo naslov)
9) „to je ekipa koja je sa mrtvog Tita skinula i ukrala prsten”. Idi, begaj...
10) i još mnogo, „nisam”, „ne znam”, „to su opasni ljudi”....
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:43   #211
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste gledali Bujicu sinoć. Bio Sedlar i rekao da to sa Savom iz Vjesnika nije falsificirao.
Pa malo tko i misli da je onaj vaterpolist dorastao fotošopu, očito je to napravio netko drugi.

Ali činjenica ostaje da je to falsifikat koji je Sedlar POTPUNO SVJESNO uvrstio u svoj neofašistički isprdak od "dokumentarca".
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:48   #212
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Sedlar u intervjuu za N1 opovrgava korištenje fotomontaže
http://hr.n1info.com/a115889/Vijesti...tomontaze.html

8) nisam gledao tekst ispod naslova (a bio u Beogradu, jedva došao do „lopova”, onolika muka, a pogledao i snimio samo naslov)
9) „to je ekipa koja je sa mrtvog Tita skinula i ukrala prsten”. Idi, begaj...
10) i još mnogo, „nisam”, „ne znam”, „to su opasni ljudi”....
Ovo sam i ja htio napisati, fala kaj si me poštedil tipkanja.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:01   #213
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post

Danas nam je i Kolinda promijenila ploču. Nakon sastanka s američkim predstavnikom izjavila da je "NDH bila zločinačka" što neće dobro leći ekstremnim desničarima, ali ovo je pokazatelj da im ne prolazi baš ono što su si zamislili i da je došlo vrijeme da stanu na loptu.

Link za Kolindinu izjavu
je, stali su na loptu....

Quote:
“ZABORAVITE NA
DRUGI MANDAT…..
gospodjo Predsjednice
Republike Hrvatske,danas ste počinili političko
SAMOUBOJSTVO
…..pljunuvši na
HRVATSKE GROBOVE
I malobrojne živuće
HRVATE….svojim ljigavim, sluganskim istupom…..
VI STE INSTITUCIJA!
HRVATSKOG NARODA !
PONIZILI STE NAS !
ako ste Vi sluga,kao i “premijer” Orešković (koji ne poznaje ne samo HRVATSKI jezik,već
HRVATSKU SAMU….i koji je došao niotkuda i otići će u NITKO I NIŠTA ,KAO I VI)
MI HRVATI TO NISMO
gdjo.Kolinda Grabar Kitarović…..NITKO OD HRVATA NE STOJI IZA VAS VIŠE……..
…..niti Vama,a niti mutavcu od Premijera ne vjerujemo
IŠTA
OBOJE STE POLITIČKI
MRTVACI”, napisao je Alić.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...grobove-912667

lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:07   #214
U katalogu Partizani kakve do sada niste vidjeli s izložbe čiji je organizator Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske na strani 46 piše da u to vrijeme

Quote:
Da bi se izbjegle mnoge opasnosti i teškoće transporta u pojedine krajeve je dopreman mali broj primjeraka pojedinih centralnih listova, a onda su oni na terenu preštampavani i raspačavani. To se u prvom redu odnosilo na „Vjesnik“ i „Naprijed“.
tako da bi to moglo objasniti razliku broja iz arhive iz svibnja 1945. i ovog kojeg je Sedlar dobio u Beogradu i za kojeg tvrdi da je posebno izdanje.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 12.04.2016. at 22:21.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:15   #215
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Mislim da znam u čemu je stvar.

Desničari su nezadovoljni s Hrvatskom kakva ona danas jest - demokratska.
U demokraciji bez posljedica možeš kritizirati svakoga, pa i hrvatske desničare.
Ako si, međutim, u NDH kritizirao hrvatske desničare, onda si jednostavno završio u jednom od njenih konc-logora.
Hrvatska država u kojoj se ne može kritizirati hrvatske dresničare jest za hrvatske desničare - idealna hrvatska država. Tako da je NDH za njih ipak idealnija hrvatska država od ove današnje. Ili da parafraziram Hasanbegovića... NDH je jedina istinski hrvatska država.
Veličanjem ustaštva i NDH hrvatski desničari samo pokazuju da se u demokraciji ne snalaze.
bravo, sjedi, 5
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:33   #216
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
U katalogu Partizani kakve do sada niste vidjeli s izložbe čiji je organizator Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske na strani 46 piše da u to vrijeme



tako da bi to moglo objasniti razliku broja iz arhive iz svibnja 1945. i ovog kojeg je Sedlar dobio u Beogradu i za kojeg tvrdi da je posebno izdanje.
Da, naravno.

To bi moglo objasniti da tekst ispod naslova nema nikakve veze s naslovom...

Joj, gdje vas nalaze...

A to "preštampavani" se vjerojatno odnosi na posve novu grafičku pripremu, s tiskarskim strojevima u štalamai zemunicama...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:39   #217
Pa nisam ja to izmislila, vidiš da se preštampavalo, sami tvrde. I onda tutnu negdje gdje nemaju pojma o toku Save, kao što je i sam Sedlar rekao da nije iz hrvatskog arhiva, ima i logike.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 22:46   #218
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
8) nisam gledao tekst ispod naslova (a bio u Beogradu, jedva došao do „lopova”, onolika muka, a pogledao i snimio samo naslov)
Bit će iz snimio iz ruke, jadan. Priznaj, ne bi se ni ti zajebavao s ekipom koja je ukrala prsten s Titove ruke.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:05   #219
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja to izmislila, vidiš da se preštampavalo, sami tvrde. I onda tutnu negdje gdje nemaju pojma o toku Save, kao što je i sam Sedlar rekao da nije iz hrvatskog arhiva, ima i logike.
Nema. Jer ljudi ni onda nisu bili blesavi.

Uzgred, u ono vreme u Beograd su se tek doselili ljudi iz tih krajeva koji su vrlo dobro znali koja reka u njihovom kraju se u koju uliva, i taj koji bi napravio takvu „grešku” (a mogla bi biti samo namera) ne bi poživeo da taj Vjesnik stigne do kioska. Ma, glupo je da uopšte to i pišem.

Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Bit će iz snimio iz ruke, jadan. Priznaj, ne bi se ni ti zajebavao s ekipom koja je ukrala prsten s Titove ruke.
To su ti preteče beogradskih šanera, a sa njima se nije zezati, uvale ti falš Armanija dok si rekla keks. A kamoli novinu. A tek prsten. Pokvareniji i opasniji od Del boja.

Znali su oni da će jednoga dana Sedlar zakucati i na njihova vrata.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:12   #220
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Nema. Jer ljudi ni onda nisu bili blesavi.

Uzgred, u ono vreme u Beograd su se tek doselili ljudi iz tih krajeva koji su vrlo dobro znali koja reka u njihovom kraju se u koju uliva, i taj koji bi napravio takvu „grešku” (a mogla bi biti samo namera) ne bi poživeo da taj Vjesnik stigne do kioska. Ma, glupo je da uopšte to i pišem.
U Beogradu ga je, kaže, samo dobio, ne mora značiti da je bio plasiran za tamo, na kraju, nije ni na ćirilici.

Inače, vidim da dosta njih kaže da još nije vidjelo film, može se pogledati ovdje:

__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.