Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 18:56   #81
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
mislim da niko normalan neće ditetu uskratit poklone. dapače. ne bi to napravila ni crnom neprijatelju, a kamoli svom ili nekom drugom ditetu. ja prije svega pišem o gomilanju stvari i besmislenom kupovanju bez limita.

neko je napisa nešto u stilu "zašto dite ne bi dobilo 20 poklona za rođendan?". ok, ali zašto se onda zaustavit na 20? zašto ne 30? 40? di je tome kraj? ako dite za 5. rođendan dobije 15 poklona, oće li bit sritno ili razočarano ako za 6. rođendan dobije "samo" 2-3? u tome je stvar.

i davanje i primanje poklona je lipo, i za odrasle, a kamoli za dicu, ali trošenje bez razmišljanja, skupljanje krame i sumanuto otvaranje poklona samo da bi se šta prije krenilo na otvaranje idučeg, a ne da bi se stvarno uživalo u onome šta se dobilo, je nešto šta bi tila svest na minimum. dite koje nije iskreno sritno sa 2-3 smisleno odabrana poklona neće bit zadovoljno ni sa 10, ni sa 15 ni sa 50 poklona.
Ja se slazem sa frupy.....
Dobije se poklona onoliko koliko ima razlicitih uzvanika.....
Sad sto se tebi to ne svidja.....pozovi malo ljudi - malo ce i poklona dobiti....
Kredit za rodjendan???
Od kud to?
Organiziras djetetu rodjendan prema mogucnostima.....nisam jos cula da netko dize kredit....
Meni nije problem platiti igraonicu, ali nije mi problem ni da slave doma da imam tu mogucnost....ali nemam....
I da......bilo je 20 uzvanika.....i oboje su dobili po 20 poklona.....
I sto bi ja sad trebala?
Zabranit svojoj drustvenoj djeci da si pozovu prijatelje???
U tih 20 uzvanika dio je bio iz skole, dio sa treninga, dio iz privatnog zivota.....
Sami su birali koga ce zvat.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:01   #82
A o tome jel neki od poklona MADE IN CHINA ja nemogu utjecati.....pa ne kupujem ih ja.....sto se mene tice i cokolada je poklon.
Ja mogu sugerirati u kojem smjeru ici s poklonima ako me tko pita, a opet sve je na onima koji kupuju..... (A pitalo je 2 roditelja), a opet mi smo na pozivnice napisali da je dolazak obavezan bez obzira na poklon jer je party.....
Tako da dobili su od nekoga i set obicnih olovki + cokoladu.....
Super!
A dobili su i lego setove od nekoga.....opet super.....
A od naj frendice su dobili rucno izradjene i ukrasene biljeznice/dnevnike.....savrseno!
Hocu reci da nemogu ja nekome reci sto i kako da kupi ili ne kupi mojoj djeci.....oni koji me pitaju mogu dobiti smjernice o interesima moje djece.....i opet je sve na njima


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:16   #83
opcija da se pozove manje dice na rođendan samo zato da dobije manje poklona mi je jednako loša ka zovem više dice da bi dobila više poklona. bezveze. a, dizanje kredita sam s razlogom stavila u navodnike, pa sam pretpostavila da je jasno šta sam tila reć. i naravno da je izbor poklona, ako će ga uopće donit, na onome ko je pozvan. ako me se ne pita, nikome ništa ne sugeriram, a ovdi na temi sam samo izrazila svoj osobni stav, ka i ostali.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:23   #84
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
opcija da se pozove manje dice na rođendan samo zato da dobije manje poklona mi je jednako loša ka zovem više dice da bi dobila više poklona. bezveze. a, dizanje kredita sam s razlogom stavila u navodnike, pa sam pretpostavila da je jasno šta sam tila reć. i naravno da je izbor poklona, ako će ga uopće donit, na onome ko je pozvan. ako me se ne pita, nikome ništa ne sugeriram, a ovdi na temi sam samo izrazila svoj osobni stav, ka i ostali.
kavopijo, ja se slažem s tobom. isto sam ovo pitanje pokrenula jer me zivcira konzumerizam bez kraja i konca, a ne jer sam birthday-grinč. samo mi se čini da je u svemu tome nestalo zdravog razuma.
evo jednog videa na temu nereda koji mi se čini povezan s ovom raspravom http://fox59.com/2016/12/21/america-...ed-to-clutter/
Pipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:50   #85
Otvarate li poklone na licu mjesta (vi ili dijete) ili to obavite kad dodjete doma?

Ni na jednom dosadasnjem rodjendanu u igraonici, nisam dozivila da se pogleda dar.
Meni je to nepristojno.
Ok, dijete od 2-3 godine se zaigra i nije ga briga za darom, ali zar bar mama/tata ne bi trebali otvoriti i zahvaliti?
Ili sam ja luda sto mi to smeta?

Mi smo curkin 1.rodjendan proslavili doma i skupilo se 15ak uzvanika,uglavnom rodbina, i ja sam sve poklone otvorila na licu mjesta i zahvalila se ljudima
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:13   #86
nisam primijetila da u igraonicama itko otvara poklone. svi ih tak spakirane i u vrećicama nose doma. tak smo i mi. kad je slavio kod kuće odmah bi otvorio.
uopće se ne sekiram oko toga. za poklon se može zahvaliti i bez da ga se otvori.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:26   #87
Onda je to neki novi igraonicki bonton

Dobro, sad bar znam kako se trebam ponasati na buducim djetetovim rodjendanima
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:34   #88
Ne otvaraju se pokloni. Ne zovemo prijatelje radi poklona, nego da se klinci zabave. Mi posaljemo poruku kasnije i zahvalimo se
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:45   #89
Nisam ni mislila da se prijatelji zovu zbog poklona, ali svatko ce nesto donijet, zato pitam.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:42   #90
Ne otvaraju se ni kod nas pokloni u igraonici, to bi se pretvorilo onda u kaos - em bi se potencijalno nesto strgalo ili pogubilo, em se djeca uopce ne bi stigla poigrat. Pa bi bio i suza ako netko od djece krene otvarat slavljenikov poklon itd. Uglavnom - prakticnije za sve je to doma obavit u miru
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:46   #91
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Otvarate li poklone na licu mjesta (vi ili dijete) ili to obavite kad dodjete doma?

Ni na jednom dosadasnjem rodjendanu u igraonici, nisam dozivila da se pogleda dar.
Meni je to nepristojno.
Ok, dijete od 2-3 godine se zaigra i nije ga briga za darom, ali zar bar mama/tata ne bi trebali otvoriti i zahvaliti?
Ili sam ja luda sto mi to smeta?

Mi smo curkin 1.rodjendan proslavili doma i skupilo se 15ak uzvanika,uglavnom rodbina, i ja sam sve poklone otvorila na licu mjesta i zahvalila se ljudima
pa ideja poklona je da ih dijete otvara. ne roditelj. djeci je uglavnom vazno da gledaju tko je dosao i nestrpjivo iscekuju dogadjanje u igraonici.
pokloni se gledaju doma, ili eventualno nakon zabave ako u igraoncii nema drugih slavljenika (a obicno ima)

i bas to sto ne otvaraju u igraonici, meni pokazuju da je bit rodjendana igra i zabava,a ne poklon
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:30   #92
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ideja poklona je da ih dijete otvara. ne roditelj. djeci je uglavnom vazno da gledaju tko je dosao i nestrpjivo iscekuju dogadjanje u igraonici.
pokloni se gledaju doma, ili eventualno nakon zabave ako u igraoncii nema drugih slavljenika (a obicno ima)

i bas to sto ne otvaraju u igraonici, meni pokazuju da je bit rodjendana igra i zabava,a ne poklon
Ima smisla, slazem se.

Za ovo otvaranje poklona od strane roditelja sam mislila na mladju djecu, kojima je koncept poklona nepoznat.

Inace, meni osobno je najnormalnije (a i pristojno) otvoriti dar odmah kad ti ga netko donese. Pritom ne mislim na partyje od 30ak ljudi pa ni ne znas di ti je glava a kamoli da darove otvaras, nego rodjendanske proslave s 5-6-7 blizih osoba.
A imam jednu prijateljicu koja to ne radi vec strpa vrecicu sa strane.
Meni je to bas poruka da poklon bas nije vazan, odnosno da ce ga ili proslijedit dalje/nikad ne iskoristit/sto vec

Ali ok, tema nisu odrasli, samo kazem...
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:49   #93
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Meni je to bas poruka da poklon bas nije vazan, odnosno da ce ga ili proslijedit dalje/nikad ne iskoristit/sto vec
pa nekome pokloni i nisu na prvom mjestu. s druge strane kaj te briga kaj će s njim napraviti. ti si odradila svoj dio.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:52   #94
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ima smisla, slazem se.

Za ovo otvaranje poklona od strane roditelja sam mislila na mladju djecu, kojima je koncept poklona nepoznat.

Inace, meni osobno je najnormalnije (a i pristojno) otvoriti dar odmah kad ti ga netko donese. Pritom ne mislim na partyje od 30ak ljudi pa ni ne znas di ti je glava a kamoli da darove otvaras, nego rodjendanske proslave s 5-6-7 blizih osoba.
A imam jednu prijateljicu koja to ne radi vec strpa vrecicu sa strane.
Meni je to bas poruka da poklon bas nije vazan, odnosno da ce ga ili proslijedit dalje/nikad ne iskoristit/sto vec

Ali ok, tema nisu odrasli, samo kazem...

Meni bas suprotno. Ako ga otvorim odmah pokazujem da mi je stalo jedino do poklona.

Kad sam bila klinac otvarala bi poklone kasnije jer svima financijska situacija je bila losa i klinci su se u vecini slucajeva sramili sto starci prijatelju nisu mogli kupiti nesto fora nego su im donijeli spomenar i cokoladu za razliku od ive koja je donijela ogromnog plisanca i superkul lego technic
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:04   #95

Zafrkana situacija

A sta ja znam, mislim da smo vec dovoljno odrasli pa se kuzi da je otvaranje dara na licu mjesta odraz pristojnosti i zahvalnosti a ne materijalizma.

Kad sam ja bila dijete, uopce nismo vodili racuna o poklonima, niti smo ocekivali da cemo dobiti super kul poklone.
U moje vrijeme su se darivali kupke/samponi, bojice, spomenari i sl. Pred kraj osnovne kazeta/cd...to mi je bilo bas wooow
__________________
Latinska poslovica

Zadnje uređivanje Điđe T. : 05.03.2017. at 18:15.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:16   #96
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa nekome pokloni i nisu na prvom mjestu. s druge strane kaj te briga kaj će s njim napraviti. ti si odradila svoj dio.
Nisu ni meni, ali otvorim zbog toga da se zahvalim na trudu i trosku koji je ulozen u kupovanje istog.

Inace se stvarno trudim ugoditi i ne kupujem darove pro forma, ipak su to osobe s kojima se druzim 20 i vise godina
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:47   #97
možeš se ti zahvaliti na poklonu i uloženom trudu i bez da ga odmah otvoriš. ipak, čini mi se da je priča krenula oko igraonica. tu se ipak ne radi baš o starim dobrim prijateljima nego vrtićkim/školskim klincima gdje se s većinom roditelja komunikacija odvija na dobar dan/doviđenja.
kao što sam već rekla, doma se pokloni odmah otvaraju (sigurno ne radi bontona ), a u igraonicama kasnije jer se nema vremena. moj se i u igraonici zahvali na poklonu kada ga dobije i škicne u vrećicu. neki ne budu zamotani, pa to bude opće veselje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:58   #98
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Kad sam bila klinac otvarala bi poklone kasnije jer svima financijska situacija je bila losa i klinci su se u vecini slucajeva sramili sto starci prijatelju nisu mogli kupiti nesto fora nego su im donijeli spomenar i cokoladu za razliku od ive koja je donijela ogromnog plisanca i superkul lego technic
Zbog ovog istog razloga ja ne otvaram poklone odmah. Pa i kad je proslava kod kuće. Pogledamo nakon što svi odu i zahvalim se naknadno usmeno ili porukom.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:25   #99
Oko tih poklona sam i ja ispitivala općenito, i postoje dva mišljenja

Jedni kažu da je pristojno odmah otvoriti poklon da vidiš i zahvališ se. Drugi su rekli da nije pristojno odmah otvarati jer ispada da ti je stalo do poklona i da se otvara kad gosti odu.
To je za neke proslave doma, i naravno ne za klince, jer tko bi njima zabranio da otvore doma poklon
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 15:57   #100
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ima smisla, slazem se.

Za ovo otvaranje poklona od strane roditelja sam mislila na mladju djecu, kojima je koncept poklona nepoznat.
kolko mladju?

moja je otvarala poklone od prvog rodjendana, al i uvijek slavimo doma....i ljudi kapaju, pa se ima vremena posvetit svakom, i covjeku i poklonu.
klince veseli suskanje papira, osjecaj iscekivanja, iznenadjenja...to svakak nije za igraonicu, jer ne mozes to izvest tamo, obicno bi te netko pozurivao.
u igraonicu ljudi dolaze 3 min prije pocetka, a neki kapaju kada je aktivnost vec pocela, pa niti nemas kada otvarati.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Inace, meni osobno je najnormalnije (a i pristojno) otvoriti dar odmah kad ti ga netko donese. Pritom ne mislim na partyje od 30ak ljudi pa ni ne znas di ti je glava a kamoli da darove otvaras, nego rodjendanske proslave s 5-6-7 blizih osoba.
A imam jednu prijateljicu koja to ne radi vec strpa vrecicu sa strane.
Meni je to bas poruka da poklon bas nije vazan, odnosno da ce ga ili proslijedit dalje/nikad ne iskoristit/sto vec

Ali ok, tema nisu odrasli, samo kazem...
ja uglavnom otvaram odmah, ak je vino, onda odmah stavim na stol
(svoje poklone, ne donose djetetu boce....jos )
to su definitivno prednosti slavlja doma i manje ljudi (manje poklona), vise vremena za otvaranje i gustanje u daru i druzenju.

zapravo, kada osobu poznas i vazna ti je, pa poklanjas ono sto dijete voli/zeli ili sto bi ti volio da dijete dobije, a ne samo reda radi, onda otvaranje poklona ima smisla odmah i zahvaljivanje.
djeci koju ne poznamo, tj slabije poznamo, i pozvani smo ko dio grupe, poklanjamo neke "genericke poklone", i kajaznam, ne ocekujem niti da ce im se sviditi niti zahvalu, niti bih smatrala nepristojnim da se poklon proslijedi dalje
(dapace, kod duplih poklona mi je to i pozeljno)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.