Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 14:54   #1
Melissa Hill - Oprosti mi, molim te

evo, posto nemogu naci topic o ovoj knjizi, otvaram ga ovdje. za sve one koji su procitali ovu knjigu, kako vas se dojmila? ja sam isprva mislila da je to obican chick-lit i tako je isam pocela citat, a nakon mjesec dana odgode, procitala sam je u 2 dana.
najvise mi se svidja to sto se radnja rasplece na kraju, kroz cijelu knjigu se nezna sto je lee ucinila nego se postupno otkrivaju dogadjaji od prije, kao neka sjecanja. to me, ja mislim, natjeralo da procitam knjigu u jednome dahu, cijelo vrijeme sam citala i citala saznajuci tek poneki detalj koji citatelju ostavlja jos uvijek puno opcija o tome sto se moglo dogoditi, sve dok se, malo pomalo, na kraju knjige radnja ne rasplete... po meni, puno bolje, nego kad na pocetku knjige pise - dogodilo se to i to - i idemo dalje......
pa, kakva su vasa misljenja? da li vam se knjiga dopala, ili nije, i zasto?
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:59   #2
Meni je knjiga bila super...jako mi se svidjelo što M. Hill koristi retrospekciju i što istražuju u knjizi ljubavnu priču Abbotove i njenog dragog, baš dobro što ima i malo detektivskog posla u cijeloj priči. Iskreno, mislim da je Konzum napravio pravi potez s ovim knjigama od 20 kn jer su došla takva vremena da ljudi više nemaju ni za hranu, a kamoli za knjige....
milehašišar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:20   #3
Quote:
milehašišar kaže: Pogledaj post
Meni je knjiga bila super...jako mi se svidjelo što M. Hill koristi retrospekciju i što istražuju u knjizi ljubavnu priču Abbotove i njenog dragog, baš dobro što ima i malo detektivskog posla u cijeloj priči. Iskreno, mislim da je Konzum napravio pravi potez s ovim knjigama od 20 kn jer su došla takva vremena da ljudi više nemaju ni za hranu, a kamoli za knjige....
o za ove knjige po 20kn svaka cast )) da ih imaju u ponudi 10, ja bi valjda svih 10 uzimala sad moram vidit koju cu slijedecu, Djeveruse sam vec procitala nekidan.....
sto se knjige tice, nije bolje moglo biti napisano. ja sam kroz cijelu knjigu zamisljala sta je to ucinila (ili prvo, on njoj), itd. ista stvar kako su one otkrivale o vlasnici i posiljaocu pisama, tako smo mi otkrivali radnju
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 00:09   #4
Kupila sam ju jer je bila jedina na kisoku (a trebalo mi bilo sto), meni je bezevze radnja...dosadano do boli. Necu reci ne realna, ali uopce se nisam mogla "uzivjeti"....glavno da sam se cudila cjeni. Procita se u 2 popodneva, i def nije nesto sto cu pamtiti.
Dory- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:43   #5
Pročitala sam, i bila mi je OK sve do kraja koji me naljutio.

Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
najvise mi se svidja to sto se radnja rasplece na kraju, kroz cijelu knjigu se nezna sto je lee ucinila nego se postupno otkrivaju dogadjaji od prije, kao neka sjecanja.
Da, i meni je bilo zanimljivo postepeno otkrivati tu njezinu priču iz prošlosti. Ali kad smo saznali što je ona to "skrivila", i kad ona pošalje bivšem pismo u kojem piše "Oprosti mi, molim te" i on doputuje iz Irske u san Francisco da bi je zagrlio i velikodušno rekao "Opraštam ti", skoro sam bacila knjigu na pod od bijesa. Pa nije joj imao što oprostiti! Dapače, on se njoj trebao ispričati.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:20   #6
Quote:
Agatha kaže: Pogledaj post
Pročitala sam, i bila mi je OK sve do kraja koji me naljutio.



Da, i meni je bilo zanimljivo postepeno otkrivati tu njezinu priču iz prošlosti. Ali kad smo saznali što je ona to "skrivila", i kad ona pošalje bivšem pismo u kojem piše "Oprosti mi, molim te" i on doputuje iz Irske u san Francisco da bi je zagrlio i velikodušno rekao "Opraštam ti", skoro sam bacila knjigu na pod od bijesa. Pa nije joj imao što oprostiti! Dapače, on se njoj trebao ispričati.
da, to mi je bilo malo onak.... jelda?
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:41   #7
Meni je knjiga bila zanimljiva dok sam isčekivala koja je to njena velika tajna, zbog čega je pobjegla. Mislim koja glupost... ona mu je otkrila da njegova kćer nije zapravo njegova kćer i onda nestala jer ga je silno povrijedila. Šta ne bi on njoj trebao zahvaliti što mu je otvorila oči? I onda on tako povrijeđen dotrči po nju, svi sretni. Nema veze, svejedno volim takvo lako štivo. al od ovih ljetnih izdanja me stvarno oduševila Istina o Melody Brown!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 02:03   #8
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Meni je knjiga bila zanimljiva dok sam isčekivala koja je to njena velika tajna, zbog čega je pobjegla. Mislim koja glupost... ona mu je otkrila da njegova kćer nije zapravo njegova kćer i onda nestala jer ga je silno povrijedila. Šta ne bi on njoj trebao zahvaliti što mu je otvorila oči? I onda on tako povrijeđen dotrči po nju, svi sretni. Nema veze, svejedno volim takvo lako štivo. al od ovih ljetnih izdanja me stvarno oduševila Istina o Melody Brown!
uuuuuuuuuuuuu, i meni je bila super!!!!!!! a cita ko "djeveruse"??
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:18   #9
Pročitala djeveruše! Preporučam ako voliš chic-lit, meni je bila super zabavna!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:15   #10
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Pročitala djeveruše! Preporučam ako voliš chic-lit, meni je bila super zabavna!
o i ja sam ju citala prosli tjedan, ma super je pravo malo osvjezenje
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:20   #11
Tu Melissu sam počela čitati i bila mi je nekak' zabavna na početku, a onda mi postala dosadna i prestala sam.

Sad sam na Nevjernici, fantastičan stil, uživam u svakoj rečenici.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:04   #12
kupila nedavno u konzumu, sasvim slučajno, privukao me naslov.
sviđa mi se, jedino je kraj malo eto takav kakav je, nije me oduševio, očekivala sam nešto spektakularnije. a i malo sam ostala "" kad se ona njemu ispričavala zbog te strrraaaaašne stvari koju je učinila. ali je inače dobra knjiga, čitljiva i lijep stil pisanja.
__________________
Od tad je prošao vek ili dva, javi se retko, ponekom kartom
i ko zna gde je, ne želim da zna, koliko čeznem za dalekim martom
kad sam je sreo prvi put...
frčkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:50   #13
Je, istina da je malo glupo šta se ona njemu ispričava...al, šta je tu je, uživiš se kolko se da i bude dobra knjiga xDD
uu like DeNiro slika <3
milehašišar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 00:50   #14
Super je knjiga,a najdraži mi je dio otkad su izvukli Setha iz vode (duuša,išao napravit' plemenito djelo ) i kad su Seth i Alex krenuli ispočetka
(Alex je žensko.Da ne bi bilo nesporazuma).
Leonie se nije trebala ispričavati Adamu. Zapravo se on trebao njoj zahvaliti što mu je to otkrila.
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:02   #15
Knjiga mi se svidjela, upravo me je ova tema podsjetila da je opet pročitam jer sam dosta zaboravila. Sad sam negdje na pola knjige, ali sam se podsjetila svega. Mnogo mi se sviđa, samo što me je, kao mnogo ovdje - vidim - razljutio kraj jer se, po meni, ona nije trebala ispričati nizašto. Pobjegla. Pobjegla - pa što? S razlogom je. A Adam je po meni reagirao kao razdražljiva cura u PMS-u. Jadnik, baš mi ga je žao :P . Ali, sve u svemu, odlična knjiga, sve je tako utkano jedno s drugim, nadovezuje se ... savršeno. Jedino bih kraj sasvim obrnula, ali dobro.
melhill2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.