Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2015., 09:35   #81
Thanks, baš ću je potražiti sljedeći tjedan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:50   #82
meni su preslatke te njihove kuvertire. doduše ne znam kakve su ostale. oetkerove su mi skupe, a intersparove (mislim da su njihove bile u pitanju) nisam kupovala jer imaju nekakve aditive koje ove nemaju.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:58   #83
katjes, ako još uvijek igra ulogu, ja sam već 20ak puta radila tu tortu po ovom receptu i odlična je!
za sve 3 kreme koristim Lidlove čokolade, pokazale su mi se najboljima. ovu tamnu stavim i u biskvit.
stavim 60 g maslaca i nikakvih problema nisam imala, a jedino na što se upozorava dolje u komentarima je da se vanilin šećer u bijelu čokoladu stavlja tek kad se ona već otopi i to je to.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:34   #84
I ja radim po ovom gornjem receptu i za mlijecnu uvijek koristim Milku, bijelu i tamnu Lidlove, tako mi se pokazalo najbolje .

Inace sam taj biskvit koristila i za nek druge kolace jer mi se bas svidja. Nikad mi se nije razlio .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:09   #85
A koliko ste stavljale maslaca u biskvit? Vidim da u receptu piše 6-7 deka. Imam kalup od 26 cm.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 12:09   #86
Ja radim u kalupu od 28, stavljala 7.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 17:36   #87
radim uglavnom u kalupu od 26 cm i stavim 60 g maslaca.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:00   #88
Hvala curke, stavit ću onda 6 deka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 08:43   #89
Radila sam ovu tortu u 4 boje i fina je. Stavila sam 7 deka maslaca u biskvit (pobjeglo mi, a nije mi se dalo odgrabiti ) i ispao je ok. Jedino što su mi biskvit i donja krema ispali gotovo u istoj boji (koristila sam lidlove čokse i za biskvit i za kreme). Planiram uskoro opet praviti, ali bi htjela da mi biskvit ispadne tamniji od donje kreme. Ima netko ideju kako? Da uzmem neku drugu čokoladu koja ima viši postotak kakaa u sebi, da zamijenim onu žlicu brašna sa žlicom kakaa...?

Usput mislim da sam skontala zašto se ovima što su se žalili u komenatima razlojevao biskvit. Garant su krivo preračunali dekagrame u grame i umjesto 60-70 stavili 600-700g, jer sa ovom količinom oz recepta nema šanse da se išta otapa i razlijeva, jedino ako nisu pretjerali sa maslacem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 08:58   #90
To sam i ja pomislila!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:47   #91
Što, da promjenim čoksu ili zamjenim brašno sa kakaom?

Usput, kakva je torta sa tom podlogom od keksa? Ovaj biskvit je stvarno fin, s time da mi je izgledao malo presuh (možda sam ga trebala kraće peći, u receptu piše mislim 40 minuta, ja sam valjda pol sata pekla i krenulo mi se lagano hvatati po stranicama tako da ću još kraće peći sljedeći puta) pa sam ga natopila sa toplim mlijekom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:49   #92
Sry nespretno mi kvotat na mobu. Pomislila sma za maslac da su ljudi krivo preračunali jer 6-7 deka uopće nijw puno. Ja ga nisam pravila sa biskvitom nego sa mljevenim keksomi maslacem (2:1 omjer) i nije dobro bilo jer mi se mrvili. Nije se sljubilo. Ja pretpostavljam da bi bilo drugačije da je krema mokra -onda bi se podloga napila i postala kompaktnija. Ova krema nije otpustila ništa vlage.

Ne mogu ti pomoći u vezi boje biskvita. Mogu nagađati da kakao svakako pridonosi tamnijoj boji biskvita :kolumbo:
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.