Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 21:06   #1
Question Pisanje zamolbi - zbirni topic

Bio sam u jednoj školi za upis i nisam upao, te su mi rekli da sačekam dok krene škola i da onda pošaljem molbu da me premjeste u tu školu.E sad jel ko` ima iskustva s tim da mi nešto kaže trebala bi mi pomoč!!!???!!!
Fantom_Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:08   #2
kaže se premještanje.
a za ovo ti ne znam,sorry
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:16   #3
Quote:
Fantom_Slobode kaže: Pogledaj post
Bio sam u jednoj školi za upis i nisam upao te su mi rekli da sačekam dok krene škola i da onda pošaljem molbu da me premjeste u tu školu. E sad je li tko imao iskustva s time; da mi nešto kaže; trebala bi mi pomoć!!!???!!!
Kada počne školska godine napišeš molbu za premještanjem. Moraš navesti neki razlog, sada što ćeš reći, to je na tebi. Moj prijateljica je napisala kako joj je škola bliže kući, manje vremena troši na putovanje i da financijski baš nije jaka te da bi njoj i njenoj nezaposlenoj majci u mnogo čemu olakšalo da ju prime u školu. ...bla bla bla... ruku na srce, malčice je nasrala, al' jebiga, tko igra na kartu suosjećanja, taj najčešće i dobije bitku. No, opet, to ne znači da trebaš sve i svašta nasrati. Toj frendici profesorsko vijeće je odobrilo zamolbu. Ista je stvar bila s frendom koji je došao u drugom razredu. Naime, on je napisao samo da ima problema zbog udaljenosti svoje škole te da bi mu uvelike olakšalo da ga prihvate u školu ( kojoj je predao zamolbu ) jer bi time imao više vremena za svoje napredovanje u sportu kojime se bavi.

Uglavnom, napišeš molbu za premještanjem, ravatelj sazove profesorsko vijeće i onda oni tamo vijećaju. Logično, ha? Ukoliko se prebacuješ na kraju prvog polugodišta ( ili nekog drugog, trećeg itd itd... razreda ) profesori gledaju vladanje i ocjene koje donosiš u novu školu iz stare škole - to je također jedan od uvjeta da se prihvati učenika u novu školu no budući da se ti prebacuješ odmah - ne bih znao kako za takve slučajeve stvar ide. Bilo kako bilo, sretno...

PS. Još jedno pitanje. Radi li se o prebacivanju iz istog srednjoškolskog programa u isti. Npr. gimanzije u gimnaziju?
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:27   #4
Da radi, a koji bi meni bijo razlog ja bi iz dizajnera u turističku???!!!
Fantom_Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:44   #5
Quote:
Fantom_Slobode kaže: Pogledaj post
Da radi, a koji bi meni bio razlog? Ja bih iz dizajnerske u turističku???!!!
Čekaj, ukoliko bi se htio prebaciti iz dizajnerske škole u turističku onda nije riječ o prebacivanju iz istog srednjoškolskog progama u isti. Budući da bi ti iz dizajnerske u turističku, zaista ne znam kakva je tu procedura. Mislio sam da se prebacuješ iz istog u isto. Nemam pojma, nazovi tajništvo škole u koju se želiš prebaciti i malo se raspitaj... Mislim da sada na samom početku školske godine kada si i sam prvi razred ne bi trebalo biti problema, jer ne trebaš polagati razliku predmeta i ostale gluposti, ali najbolje je tebi da dobiješ informacije iz prve ruke, da se ne zajebeš...
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:54   #6
Quote:
Fantom_Slobode kaže: Pogledaj post
Da radi, a koji bi meni bijo razlog ja bi iz dizajnera u turističku???!!!
redi da si skužio da tu nema para i budućnosti, pa tražiš neš perspektivnije... i manje gej
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:01   #7
hehehe da
Fantom_Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:00   #8
Ali kolika je mogućnost da me prime i daj te mi neki dobar razlog!!!
Fantom_Slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 13:25   #9
Mogućnost da te prime je velika!!!!! 76,8428238 %
A šta ja znam kakve sumogućnosti
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko

Zadnje uređivanje Perko-Serko : 30.08.2007. at 14:10.
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:45   #10
evo ovako , moj prijatelj ima isti problem ali on se želi prebaciti s "istog" na "isto" , znaci zeli se prebaciti iz gimnazije(jezične) u gimnaziju(opću) . Manje više , odnosno većina predmeta i većina knjiga su identični . Ja mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema za njegov prelazak iz jezicne u opću a jos ima vecu prednost sto je i imo bodova za opću gimnaziju te je u osnovnoj skoli bio odlican ucenik odlicnog vladanja . Može li mi tko hitno , brzo i točno reći kako se odvija taj cijeli proces i sto se sve treba napraviti kako bi se tako sto moglo omoguciti .
MOLIM BRZE ODGOVORE U TIJEKU JOS OVOG TJEDNA JER NEMA SE PUNO VREMENA !
HVALA
plazga07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:33   #11
MOLIM BRZ ODGOVOR!!!!
HITNO JE
plazga07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 12:43   #12
ja bi se htjela premjestit iz jezichne u 13. jel cu moch na polugodishtu iako imam jedinice???ajde ljudi odgovarajte....i da jel trebam pisat tu neku razliku predmeta?ja neam informatiku, pa mozda to bude problem.....
whatislove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:06   #13
moraš napisati molbu, ali isto tako tvoja škola željenoj školi mora dati prijelaznicu, u kojoj će biti navedene tvoje ocjene i izostanci. ukoliko nastavničko vijeće odluči da te žele primiti, dobit ćeš rok za polaganje razlike predmeta (najkasnije do kraja školske godine), a ukoliko ne položiš, padaš razred.
cherry_vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:58   #14
pa nazovite ravnatelja/tajnika te škole u koju želite ići, recite što ste i tko ste i pitajte kako se prebaciti. tako sam. uspješno.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:58   #15
jel je sad prekasno a se idem premjestat??
whatislove is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 11:25   #16
1. raz. u 4. si, a premjestila bi se u 13. sad na polugodištu? Mislim da nije prekasno, samo pokreni to što prije ako si sigurna da je uzrok tvojim lošim ocjenama to što si fulala školu, a ne nešto s čim ti premještaj neće pomoći. U 13. koliko znam primaju i učenike s nekoliko negativnih ocjena (a nemaš valjda baš iz svega 1...) ako imaju mjesta, a mislim da uvijek imaju. Informatiku ćeš trebati polagati, ali to ne bi smjelo biti ni strašno puno ni strašno teško ako bi se premjestila u opći razred (u prirodoslovno-matematički već teže, ali ništa nije nemoguće...).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:46   #17
ukoliko je u pitanju preseljenje iz jezične u opću što je onda s polaganjem razlike predmeta???mislim informatike.kako ide to polaganje razlike?

ako netko zna nešto više o tome pliz nek odgovori.
hvala
mary111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:02   #18
Molba za plaćanje školarine u ratama

može li mi tko pomoći i napisati kako bi trebala izgledati molba za plaćanje školarine?tj.da plaćam u dvije-tri rate.
zeljka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:07   #19
nema ti to tko pomoć. odi studentski centar (sinjska 6, na katu, pokraj splitske banke) i gore ih pitaj. dat će ti sve to što treba od informacija i to lipo napiši, oni ti to ionako moraju ovjerit, bez njih ne možeš ništa
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:15   #20
ma ova naša u referadi rekla da napišem zamolbu.al neznam kako treba izgledat,pa me to zanima.
zeljka23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.