Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 01:58   #1
Gdje kupiti - staklo čuvar mlijeka?

Nisam sigurna da je to ispravan naziv. Ne znam ni kako izgleda. No uglavnom sluzi tome da mlijeko ne kipi kod kuhanja.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 17:36   #2
tko još danas kuha mlijeko?
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:09   #3
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da je to ispravan naziv. Ne znam ni kako izgleda. No uglavnom sluzi tome da mlijeko ne kipi kod kuhanja.
mislim:
- naziv je ispravan
- kupnja nemoguća

ja imam jedan komad i čuvam ga ko kap vode na dlanu, jer nisam nigdje više ništa slično vidjela. ako ga ugledam, koliko? 1-2 komada za tebe

@ jaja
ja i još rijetki.
da ne bude zabune: ne kuham mlijeko iz dučana
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:11   #4
Quote:
avril kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da je to ispravan naziv. Ne znam ni kako izgleda. No uglavnom sluzi tome da mlijeko ne kipi kod kuhanja.
ja sam ga vidjela prije nekog vremena u kiki.

sjećam se zato što znam da mi je prva reakcija bila "Pa tko pobogu u današnje doba kuha mlijeko", ali mi je naknadno palo na pamet da postoje ljudi koji imaju freakin' krave i imaju razlog kuhat mlijeko

dakle, u Kiki ima sigurno, odnosno bilo prije 3 mjeseca
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:29   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja sam ga vidjela prije nekog vremena u kiki.

sjećam se zato što znam da mi je prva reakcija bila "Pa tko pobogu u današnje doba kuha mlijeko", ali mi je naknadno palo na pamet da postoje ljudi koji imaju freakin' krave i imaju razlog kuhat mlijeko

dakle, u Kiki ima sigurno, odnosno bilo prije 3 mjeseca


kad dojdem u zagreb budem otišla kupiti, a i vidjeti kiku
da, da ja sam mislila da je za nas ljude sa sela to dučan koji nam ne treba za niš u životu.
griješiti je ljudski
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:45   #6
Quote:
jaja kaže: Pogledaj post
tko još danas kuha mlijeko?
evo, ja ! ...ali samo kad kuham koh ili puding ...i onda to radim u tefalovom loncu

al, činjenica je - nekad smo mlijeko kuhali i napravila se koža na vrhu i zato je kipilo preko ruba pa mu je trebalo to staklo (imam ga u ladici ) , no - današnje kupovno mlijeko je toliko osiromašeno da nema šanse da se napravi koža na njemu
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:24   #7
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
evo, ja ! ...ali samo kad kuham koh ili puding ...i onda to radim u tefalovom loncu

al, činjenica je - nekad smo mlijeko kuhali i napravila se koža na vrhu i zato je kipilo preko ruba pa mu je trebalo to staklo (imam ga u ladici ) , no - današnje kupovno mlijeko je toliko osiromašeno da nema šanse da se napravi koža na njemu
mislim da bi imala više mjesta u ladici, kad bi to staklo, recimo, onako samo recimo kao pretpostavku, eventualnu mogućnost, nekome poklonila i eventualno izvršila neku trampu
to tek toliko da ti ne smeta
nije da sam ja zainteresirana. ma kakvi
samo
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:16   #8
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
ja imam jedan komad i čuvam ga ko kap vode na dlanu, jer nisam nigdje više ništa slično vidjela. ako ga ugledam, koliko? 1-2 komada za tebe
dovoljno je da mi javis gdje si to vidjela, pa cu otici kupiti
no radi se o nekom receptu za kolac gdje se dugo kuha mlijeko sa secerom, a kasnije i ostali sastojci (cokolada, margarin, orasi...), pa da ne strepim hoce li pokipiti
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:16   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja sam ga vidjela prije nekog vremena u kiki.

sjećam se zato što znam da mi je prva reakcija bila "Pa tko pobogu u današnje doba kuha mlijeko", ali mi je naknadno palo na pamet da postoje ljudi koji imaju freakin' krave i imaju razlog kuhat mlijeko

dakle, u Kiki ima sigurno, odnosno bilo prije 3 mjeseca
Hvala
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:03   #10
Danas sam ga kupio u robnoj kući nama (Ilica, Zagreb). Moglo bi biti i na Kvatriću.
Stakleni je, proizvođač je PYREX.

Nakon što sam ga kupio, ostao je još jedan. Pretpostavljam da će naručivai još, pogotovo ako se pokaže interes.

Čuvari mlijeka su na blagajni kod kućanskih potrepština, pa treba pitati prodavačicu.
marder385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:15   #11
Quote:
marder385 kaže: Pogledaj post
Danas sam ga kupio u robnoj kući nama (Ilica, Zagreb). Moglo bi biti i na Kvatriću.
Stakleni je, proizvođač je PYREX.

Nakon što sam ga kupio, ostao je još jedan. Pretpostavljam da će naručivai još, pogotovo ako se pokaže interes.

Čuvari mlijeka su na blagajni kod kućanskih potrepština, pa treba pitati prodavačicu.
Cijena u nami je 30 kn.
marder385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 08:28   #12
Quote:
marder385 kaže: Pogledaj post
Cijena u nami je 30 kn.
Bila sam u nami neki dan i lik na blagajni mi je rekao da ne drze vec par godina a vidim ti si kupio ove godine. Da li mi mozes reci gdje je tocno to bilo jer ja sam pitala na drugom katu gdje je posuđe.
ivana16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.