Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 16:26   #1
Pitanjce

Bez brige, znam osnove biologije i neke stvari o spolnosti, spolnim odnosima itd., al bi se svejedno grizla a da ne pitam: može li se što dogoditi ako mužjak naskače na moju kujicu, a ona s 8 mjeseci još nije dobila menstuaciju? Burazov frend je doveo svog maltezera na igru, i sad je on cijelo vrijeme naskače, koji put uspije, većinom se ona odupire i ljuti. Jel se može što dogoditi?
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:48   #2
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Bez brige, znam osnove biologije i neke stvari o spolnosti, spolnim odnosima itd., al bi se svejedno grizla a da ne pitam: može li se što dogoditi ako mužjak naskače na moju kujicu, a ona s 8 mjeseci još nije dobila menstuaciju? Burazov frend je doveo svog maltezera na igru, i sad je on cijelo vrijeme naskače, koji put uspije, većinom se ona odupire i ljuti. Jel se može što dogoditi?

ako se ne tjera, ne moze.
takoder ako se i tjera, ukoliko se ne "zalijepe", ne moze ju oploditi samo naskakivanjem.
Savjet: kad primijetis da ti se kujica tjera, a primjetis tako da joj curi krv, ponekad cak ni to, lai je dole onako natecena i stalno se lize, drzi muske pse dalje od nje 3-4 tjedna. Nikakvi burazovi frendovi u tvom stanu i igrice naskakivanja.
Ovaj naskakuje jer ce se mozda tvoja protjerati, zato sto je mozda on u pubertetu ili cisto zato sto zeli dominirati. Detalje ne znam pa ne mogu ni reci sa sigurnoscu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:51   #3
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

ako se ne tjera, ne moze.
takoder ako se i tjera, ukoliko se ne "zalijepe", ne moze ju oploditi samo naskakivanjem.
Savjet: kad primijetis da ti se kujica tjera, a primjetis tako da joj curi krv, ponekad cak ni to, lai je dole onako natecena i stalno se lize, drzi muske pse dalje od nje 3-4 tjedna. Nikakvi burazovi frendovi u tvom stanu i igrice naskakivanja.
Ovaj naskakuje jer ce se mozda tvoja protjerati, zato sto je mozda on u pubertetu ili cisto zato sto zeli dominirati. Detalje ne znam pa ne mogu ni reci sa sigurnoscu.
Pa, dosta često se liže, al nikad nije bilo tragova krvi, a znam kak to izgleda, jer sam vidla kod prošle kujice i sekine kujice tak da sam uvjerena da se ne tjera.. on je mjesec dana mlađi od nje, valjda ušao u pubertet, al znali su se i zalijepit na par sekundi, makar to nju nervira pa ga ugrize za vrat il tak neš Curica moja pametna
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 17:17   #4
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Pa, dosta često se liže, al nikad nije bilo tragova krvi, a znam kak to izgleda, jer sam vidla kod prošle kujice i sekine kujice tak da sam uvjerena da se ne tjera.. on je mjesec dana mlađi od nje, valjda ušao u pubertet, al znali su se i zalijepit na par sekundi, makar to nju nervira pa ga ugrize za vrat il tak neš Curica moja pametna
Kak mislis zaljepit na 5 min?
Ak se zaljepe, onda je njegov pimpek u njoj, obicno su si okrenuti guza na guzu i ne mogu se odvojiti neko vrijeme, cak ni kad ga ona grize ili ih pokusavas razdvajati. Kad se "zaljepe", tada traje oplodnja i ako ih vuces, onda to boli pa cvile.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 17:35   #5
Pa zato i pitam, jel se može kaj dogodit ak se on zalijepi, a ona se ne tjera?? Mislim, to njegovo zaljepljivanje je trajalo 10ak sek najviše, al ja sam sad došla s faxa, a ne znam kaj je bilo kad su ih čuvali samo mlađi buraz i frend..
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 17:44   #6
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Pa, dosta često se liže, al nikad nije bilo tragova krvi, a znam kak to izgleda, jer sam vidla kod prošle kujice i sekine kujice tak da sam uvjerena da se ne tjera...
Kada je moja maltezerica imala prvo tjeranje, nigdje se nije mogla vidjeti ni najmanja krvava flekica. Ali učestalo lizanje i povećana 'piša' bili su znak da se tjera. Čak ni spolni žar nije bio naročito izražen.

Čak i sada (a upravo je u tjeranju) ima jako malo crvenih flekica. I nikada ih ne primijetim prvi dan. Ali njezin spolni žar je toliki da ovih dana samo jurimo po kvartu tražeći gdje ima koji muškić. Nikada nismo tako brzo šetale (što šetale, jurile...). I baš je jučer naletjesmo na malog slatkog mješanca lutalicu. Susret je bilo nemoguće izbjeći. I dok je ovaj stajao, ona mu je prišla, munula ga glavom u rebra, a onda brzo skočila pred njega i okrenula mu rit. Čak nije bilo ni onog krasnog zavodničkog plesa. Ništa! Bi'će da joj je 'dogorilo do nokata', jer sam pazila da ovih dana nigdje ne sretnemo ni jednog psa. Pa kada ga je napokon vidjela, htjela je nešto nabrzaka. Uh, što je bila ljuta na mene kada sam je uprtila i odnijela kući, jer se nije htjela odmaknuti od pesonje.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:05   #7
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kada je moja maltezerica imala prvo tjeranje, nigdje se nije mogla vidjeti ni najmanja krvava flekica. Ali učestalo lizanje i povećana 'piša' bili su znak da se tjera. Čak ni spolni žar nije bio naročito izražen.

Čak i sada (a upravo je u tjeranju) ima jako malo crvenih flekica. I nikada ih ne primijetim prvi dan. Ali njezin spolni žar je toliki da ovih dana samo jurimo po kvartu tražeći gdje ima koji muškić. Nikada nismo tako brzo šetale (što šetale, jurile...). I baš je jučer naletjesmo na malog slatkog mješanca lutalicu. Susret je bilo nemoguće izbjeći. I dok je ovaj stajao, ona mu je prišla, munula ga glavom u rebra, a onda brzo skočila pred njega i okrenula mu rit. Čak nije bilo ni onog krasnog zavodničkog plesa. Ništa! Bi'će da joj je 'dogorilo do nokata', jer sam pazila da ovih dana nigdje ne sretnemo ni jednog psa. Pa kada ga je napokon vidjela, htjela je nešto nabrzaka. Uh, što je bila ljuta na mene kada sam je uprtila i odnijela kući, jer se nije htjela odmaknuti od pesonje.
Al meni moja ne pokazuje nikakve znakove, osim tog lizanja, al ona se konstantno liže i liže sve oko sebe, otvorila sam temu i u vezi tog, jako voli lizati a što se tiče šetnje, primjetila sam da je sporija, a ne brža, tak da nije da lunja i traži muške.. ma valjda ne bu niš bilo.. mislim, htjela bi da jednog dana ima peseke, ovo bi mi bilo prerano, al ajd, snašli bi se, a bar su oboje iste pasmine
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:32   #8
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Al meni moja ne pokazuje nikakve znakove, osim tog lizanja, al ona se konstantno liže i liže sve oko sebe
I moja je, zbog alergije, sklona lizati sebe i sve oko sebe, ali ovo učestalo lizanje 'piše' znak je da je tjeranje tu ili na vidiku. A naročito ako tijekom šetnje sjedne, podigne nogicu i poliže se. Ili u kući, svejedno. Ona se tako čisti od iscjetka, pa ga mi često ni ne stignemo primijetiti.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:55   #9
Ako se ne tjera, onda je njegovo naskakaivanje dominacija!

I ako se kuja tjera, kuja ne da dok joj nisu baš oni dani kad može začet, a to je između 10. i 12,13 dana tjeranja. Inače ne daju!

I to je to!

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
I moja je, zbog alergije, sklona lizati sebe i sve oko sebe, ali ovo učestalo lizanje 'piše' znak je da je tjeranje tu ili na vidiku. A naročito ako tijekom šetnje sjedne, podigne nogicu i poliže se. Ili u kući, svejedno. Ona se tako čisti od iscjetka, pa ga mi često ni ne stignemo primijetiti.

Ne mora biti vezano samo uz alergije i tjeranja. Kuje se na ovaj način peru; održavaju higijenu.

Moja kuja nit ima alergije, a sterilizirana je prije prvog tjeranja i skoro svaki put nakon nužde se poliže.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 15:19   #10
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post

Ne mora biti vezano samo uz alergije i tjeranja. Kuje se na ovaj način peru; održavaju higijenu.

Moja kuja nit ima alergije, a sterilizirana je prije prvog tjeranja i skoro svaki put nakon nužde se poliže.
Je, imaš pravo, kujica tako održava higijenu. Samo što je to lizanje kod tjeranja puno puno učestalije i nevezano uz obavljanje nužde. Ah, tjeralica moja mala!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.