Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 18:29   #1
Čišćenje cipelica od brušene kože

Dobro, dajte mi recite kak da ja očistim cipelice koje su od brušene kože i skroz su svjetlozelene? Sa strane su mi već postale tamnosive i moram hitno nekaj poduzeti! Kaj da kupim, kak da koristim? A da bude učinkovito naravno!
Kristina19 is offline  
Old 24.04.2007., 19:20   #2
u većini dućana s cipelama ima za kupit sprej za brušenu kožu. postoje u bojama (tipa crna, smeđa) i neutralni, odnosno bez boje. kupiš to, cipelice prije malo pobrišeš sa suhom krpicom i onda udri po njima sa sprejem, bit će ko nove!
matinee is offline  
Old 24.04.2007., 19:55   #3
ja tako imam balerinke (crne) ludnica je kak se zaprljaju...
Zadnji put sam ih oprala u malo vode i deter. za crno rublje
metix is offline  
Old 24.04.2007., 20:01   #4
u cosmu sam pročitala savjet da cipele od brušene kože treba naparit nad vodom jer to kao produljuje vijek trajanje. al nije mi jasno, dal naparit pa čistit, ili očisti pa naparit? glup cosmo ne kaže do kraja

ja se i dalje držim spreja za brušenu kožu.
Splenda is offline  
Old 24.04.2007., 20:56   #5
Kak sad, kupim tak sprej, našpricam i onda? Pa ne bu ta prljavština sam tak nestala? Ne trebam ništa četkat? Probala sam vlažnom krpicom samo pobrisat al ništa nije pomoglo.
Kristina19 is offline  
Old 25.04.2007., 02:20   #6
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Kak sad, kupim tak sprej, našpricam i onda? Pa ne bu ta prljavština sam tak nestala? Ne trebam ništa četkat? Probala sam vlažnom krpicom samo pobrisat al ništa nije pomoglo.
krpicu umoci u posudicu s mlijekom i ocisti cipele. nek se posuse, pa tek onda sa sprejom.
brusena koza se cisti sa mlijekom.
__________________
.
-ana- is offline  
Old 25.04.2007., 08:17   #7
najjednostavnije je uzet gumicu za brisanje i brisat s njom po cipkicama ili
ne pitajte od kud mi ta ideja al uspjela je
uzela sam onaj siri selotejp obljepila ih i skinula selotejp i moje cipele su bile ciste
majchy_m is offline  
Old 25.04.2007., 09:35   #8
To s gumicom sam isto nekad radila... ali sve ovisi kolike su ti one "dlačicea9 ako su kraće gumica pali, ali šta s ovim dužim??
metix is offline  
Old 10.11.2007., 22:17   #9
Čišćenje brušene kože

Imam svijetlu jaknu za očistit, gdje da odem a da nije skupo?
Ili dajte tips&tricks kako da ju sama očistim.
Pitala sam u nekoj čistionici, rekli su mi da je cijena oko 200 kn I ne garantiraju da će uspjet Fakof
Toliko mi se ne da je za čišćenje jakne baš.

Hvala
keana is offline  
Old 11.11.2007., 00:40   #10
u kucnoj radinosti se brusena koza cisti sa mlijekom.
__________________
.
-ana- is offline  
Old 11.11.2007., 04:13   #11
Quote:
keana kaže: Pogledaj post
Imam svijetlu jaknu za očistit
Ma je li
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 11.11.2007., 10:13   #12
Ja imam jednu jako svijetlu jaknu, super izgleda ali se i super prlja. pozalio sam sto sam kupio bas tu. nosio sam je na kemijsko prije par dana i cijena je bila 180 kn, i to nije ona ista koza, malo izblijedi i na dodir je meksa, kao da je jedan mali sloj skinut ciscenjem i cini mi se nakon jos mozda 1-2 ciscenja da je mogu bacit
soulshak3r is offline  
Old 11.11.2007., 12:20   #13
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
u kucnoj radinosti se brusena koza cisti sa mlijekom.
Kak točno? Da spojim vešmašinu na tetrapak?
keana is offline  
Old 12.11.2007., 09:57   #14
evo malo sam trazio kako zastititi koznu odjecu od prljanja i nasao sam jednu stranicu na kojoj predstavljaju jedan proizvod koji zvuci dobro al nisam nigdje uspio nac gdje ga kupiti. http://www.plenti.hr/hr/tekstil-koza...4-leather.html

ali imao sam jedan sprej za impregnaciju odjece kojim sam naspricao svijetle cipele i nisu se toliko prljale, pise da spreju da se s njim mogu tretirate sve vrste odjece i obuce i da stiti od vlage i prljanja. nemam dosta za cijelu jaknu pa cu danas kupit jos jedan, nadam se da ce pomoc, da nemoram opet na kemijsko za neko vrijeme
soulshak3r is offline  
Old 12.11.2007., 10:06   #15
Evo da ukradem temu malo, da ne otvaram drugu!

Dakle, prošle godine sam crveni kožni kaput dala prebojat u crni. Bilo je sve ok, dok ga nisam izvadila sad nedavno iz ormara i vidila da je crvena boja počela probijat na par mjesta!

Znate neku kemijsku (zg) koja boja kožu?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 22.07.2009., 17:32   #16
čišćenje brušene kože

Pomozite mi! Evo ja ima tenesice lacosta, svijetlo plave, kombinacija brušene kože i platna i kako sam igrom slučaja zamazala jednu, istu sam i oprala u vešmašini, kada se posušila nije nimalo slična onoj drugoj, žutkaste je boje. Ima li neki svijetlo plavi sprej za kupiti ili da probam očistiti sa mlijekom? Što da radim?
tadea ling is offline  
Old 22.07.2009., 17:37   #17
A zašto prvo ne pitaš šta da radiš pre nego što strpaš u mašinu?

Koža nikad ne ide u veš mašinu.
teranova is offline  
Old 22.07.2009., 17:41   #18
ja ne znam sta sa sandalicama koje su iznutra od velura.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 22.07.2009., 19:04   #19
A jel se može brušena koža nekako omekšat?Imam suuuper jaknu koja je jaaako neudobna jer je koža kruta
 
Old 22.07.2009., 21:35   #20
za vas kaj imate problem s kožnim cipelama: kupite u kemoboji fini brusni papir(150-200)i lagano s njim postružite zmazanoću(tako rade u kemiskim čistionama)zatim presprejajte nekim sprejom za kožu i to je to
sprlea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.