Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2014., 18:08   #21
I u Zagorju (Zabok i okolica preciznije) se štruklji ili samo kuhaju ili samo pečeju bez granatiranja
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 19:29   #22
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
U mom frtalju Zagorja su štruklji i to obavezno slani.
I da, štruklji su samo ono kaj se dela sa svježim kravljim sirom, vrhnjem i putrom. Ovo sve ostalo je da ne velim kaj.
nisam bila ali dijelim zadovoljstvo što se tako nešto otvorilo, no moram priznati ma malo smeta to razvlačenje štrukli na borovnicu, jabuku, a osobito tartuf okus
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 19:54   #23
Štruklji su nacionalno jelo i u Sloveniji i Štrukelj i Goljat, dva kuharska majstora, su u knjizi Štruklji in potice skupili 60 različitih recepata za nadjeve. Ima i slatkih i slanih, stvarno svakakvih. Ja obožavam štruklje od heljdinog brašna s orasima
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 20:23   #24
Ja obozavam sa slatkim sirom i borovnicama
I slane sa sirom, i slatke sa sirom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 20:46   #25
Dobra večer, uskačem kao padobranac, iako vas stalno pratim. Sa strahom pitam one koji su probali: jel zaliveno kiselim vrhnjem ili slatkim ?
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:14   #26
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
.. samo pečeju bez granatiranja

tak ih je moja babica radila, nisu plivali u vrhnju

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
... Ja obožavam štruklje od heljdinog brašna s orasima
kad smo već kod toga, si ti našla vlečeno tijesto od heljde pri sebi?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 21:25   #27
Ne sad ne znam jesam to sanjala da je postojalo pa me svi prave ludom ili u čemu je štos
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 03:24   #28
danas isprobala slatke - sir, orasi, med...isto fino

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
štrukli sa borovnicama idu sa slatkim sirom?
slatki sir i borovnice....

Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
U mom frtalju Zagorja su štruklji i to obavezno slani.
I da, štruklji su samo ono kaj se dela sa svježim kravljim sirom, vrhnjem i putrom. Ovo sve ostalo je da ne velim kaj.
i kod frendice su štruklji (hum na sutli)...dečkova mama i baka su isto zagorke i kažu štrukli (pregrada)...

al svi kažu da nisu samo slani, već i slatki i da može sir s voćem, orašastim plodovima i gljivama...i nema kombiniranja kuhanja i pečenja - ili su kuhane ili pečene....

imam još jednu frendicu zagorku, iz krapine, baš me zanima što će ona reći
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:50   #29
krapina info tj. jedno selo iznad krapine - oni doma rade slane s koprivom, mladim špinatom, maslačkom i gljivama....uvijek idu svježi sir i vrhnje (kiselo)....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:29   #30
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
krapina info tj. jedno selo iznad krapine - oni doma rade slane s koprivom, mladim špinatom, maslačkom i gljivama....uvijek idu svježi sir i vrhnje (kiselo)....
Samo da dodam da je moja baka u Zagorju pravila runkljaču , tj. štrukle od mješavine sira, vrhnja i kuhanog mladog lišća od stočne repe tzv. runklja.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:40   #31
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Samo da dodam da je moja baka u Zagorju pravila runkljaču , tj. štrukle od mješavine sira, vrhnja i kuhanog mladog lišća od stočne repe tzv. runklja.
To mi je jako fino, a u BiH od toga rade i pite, zeljanice.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 20:58   #32
Pliz, pliz, jel ima koja dobra duša koja zna jel ih zalijevaju slatkim ili kiselim vrhnjem i koja je spremna podijeliti informaciju?
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:55   #33
pitaj na fejsu, imaš link u prvom postu....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 15:10   #34
Ni vrag da se ne kuži kaj je gore?
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 15:28   #35
Po novom nude i Velebitsko svijetlo i Velebitako kasacko pivo.
A imaju i te specijale tjedna (strukle koji nisu navedeni u meniju): bilo s koprivama, iduci tjedan ide s karameliziranim lukom i pancetom.

Na prvi maj su bili zatvoreni.

o- killed... ja cu ti takodjer preporuciti da ih lajkas na Fejsu (link imas u uvodnom postu ovog topica) i posaljes im poruku u inbox tamo i pitas za vrhnje kojim prelijevaju strukle. Imam misljenje o pojedenom glede vrhnja, ali ne bih te htio prevariti pa necu reci nista. Pitaj i dobit ces ubrzo siguran odgovor od onih koji prave i posluzuju strukle.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:14   #36
Zanimljivo... sad me dodatno zanima. Hvala, pitam, pa javim, ako još nekoga zanima.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 17:21   #37
Čitala ovde prekjučer, danas u Dobroj hrani.. Odlična ideja, obožavan štrukle i nadan se da će in dobro ić posal i da će s vrimenon bit samo bolji, a ne sve skuplji i lošiji po dobron staron hrvatskon pravilu.. kad buden opet išla put ZeGe-a sigurno ću se osladit i oslanit tamo..
__________________
Jutro je pametnije od večeri. Ali kad si glup, sasvim je svejedno koje je doba dana.
yawanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 17:45   #38
ajde napokon da se u najezdi silnih wokova, burgera, kebaba i sl. otvorilo nesto sa domacom hranom volim strukle i prvom prilikom idem probati
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 17:46   #39
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Zanimljivo... sad me dodatno zanima. Hvala, pitam, pa javim, ako još nekoga zanima.
Aj pitaj pa napisi- svaki info je dobrodosao.
A kako je tebe inicijalno i zanimalo... red je da ti i pitas tamo.

Quote:
yawanna kaže: Pogledaj post
Čitala ovde prekjučer, danas u Dobroj hrani.. Odlična ideja, obožavan štrukle i nadan se da će in dobro ić posal i da će s vrimenon bit samo bolji, a ne sve skuplji i lošiji po dobron staron hrvatskon pravilu.. kad buden opet išla put ZeGe-a sigurno ću se osladit i oslanit tamo..
To si dobro napisala... iskustvo u mnogim lokalima je bas ovakvo. Drzim fige da se ne pokvare.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 19:30   #40
Bila sam danas. Ambijent ugodan, konobar također. Osobno smatram da je samo 3 vrste slanih štrukli premalo s obzirom da se radi isključivo o ponudi istih. Ukusne jesu, ali da su pečenu koju minuticu dulje, ne bi bilo na odmet. Jedine dvije zamjerke su da je butelja vina180 kn tj. dcl 24 kn i nepostojanje sanitarnog čvora.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.