Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 21:44   #1
Prisilna naplata pretplate

Bio sam neko vrijeme pretplaćen na jednoj web stranici, po principu da svaki mjesec skidaju svotu sa kreditne kartice (veeeliki zajeb). Kad sam poželio prekinuti pretplatu, skužio sam da to nije moguće. Ne postoji link za odjavu/brisanje profila kao što je navedeno u uputama za korištenje. Obratio sam se korisničkoj podršci, a oni su pro počeli sa šemama "pa nemojte odlaziti, nudimo vam ove i ove sadržaje", no bez konkretnog odgovora, pa malo kasnije da "sustav za odjavu trenutno ne radi", neka im mailom pošaljem korisničko ime, pa će me odjaviti. Pa opet nisu, pa ovo, ono... Kad sam skužio da to nikud ne vodi, poništio sam kreditnu karticu.

Prošlo je par mjeseci od onda. Sad su počeli sa prijetnjama da će me tužit, da će me dati tvrtki za naplatu potraživanja, pa neka se oni sa mnom bave, jer sam po ugovoru dužan plaćati, itd... Mailovi koje šalju mi se čine generički.

S pravne strane, mogu li mi išta?

Cijela ova priča me podsjeća na onu famu s nekim poslovnim imenikom, gdje su firmama slali neko vrijeme faxove i prijetili tužbom ako se ne plati.
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:37   #2
Pročitaj ugovor i što stoji pod uvjetima raskida ugovora.
Ako stoje konzekvence iznenadnog raskida ugovora onda bi te po toj logici mogli teretiti.
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:03   #3
Stoji da raskid mora biti zatražen putem ogovarajućeg linka. Stvar je u tome sto taj link ne postoji Ne stoji nista o ovakvoj situaciji. Logika mi kaže da me automatski banaju sa stranice, ako ne platim (što su i napravili), no i dalje potražuju pare za vrijeme u kojem nisam, (a niti sam mogao jer sa bio zbaniran) koristiti stranicu.
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:53   #4
Ništa onda od toga. Traži ih da ti na pismeno daju izjavu kako sustav za odjavljivanje ne radi. I usput da napomenu da si baniran.
__________________
Implosive FM

Zadnje uređivanje Ravih : 12.01.2010. at 23:59.
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:18   #5
Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post
Ništa onda od toga. Traži ih da ti na pismeno daju izjavu kako sustav za odjavljivanje ne radi. I usput da napomenu da si baniran.
Još nešto što sam zaboravio napisati. Pretplata je u smislu da se plaća unaprijed za korištenje (npr. sad uplatim i koristim 30 dana), a ne kao telefonska pretplata da plaćaš svaki mjessec za potrošeno u prošlom. Tako da nisam u situaciji da sam napravio neki trošak, a sad ga izbjegavam platit.
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:32   #6
Quote:
Darmarko kaže: Pogledaj post
Još nešto što sam zaboravio napisati. Pretplata je u smislu da se plaća unaprijed za korištenje (npr. sad uplatim i koristim 30 dana), a ne kao telefonska pretplata da plaćaš svaki mjessec za potrošeno u prošlom. Tako da nisam u situaciji da sam napravio neki trošak, a sad ga izbjegavam platit.
Ma nek ti samo na pismeno stave da odjava ne radi tako da kasnije (ukoliko to srede) ne ispade kako izmišljaš.

Po svemu ostalom mi se činiti da ti mogu lagano podamfati
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 01:50   #7
a i zajebo si se sto si im dao kreditnu... pretplate nikako stavljati na kreditnu... pogotovo ne na ovakvim stranicama gdje ne mozes se odjaviti... ali naucit ces
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 02:15   #8
zovi banku, prijavi gubitak kartice, nek ti blokaju, za 2 tjedna dobiš novu, u međuvremenu lovu diži na šalteru
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.