Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2006., 18:12   #41
Quote:
Tija kaže:
ako išta ne podnosim to su neuredne žene
Mislim, mogu razumjeti da ti se ne da, ne voliš, ne želiš i slično ali onda barem plati nekom da ti očisti i da ne živiš u svinjcu.




moram priznati da ni ja ne volim neurednost... a i već ste skužili da imam poseban fetiš na kupatilo
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 18:17   #42
Quote:
Sarasvati kaže:
S poslovicom se slažem. Ali u zajedničkom životu je i nered zajednički. Ne vidim zašto bi se očekivalo da ona sve sama počisti, pa kad njemu pukne film onda počiste zajedno. Ili neka odmah zajedno čiste, ili neka on čisti ako ga smeta više nego nju. Ne govorim tu o neredu koji napravi isključivo jedna ili druga osoba. Govorim o onim svakodnevnim stvarima kao usisavanje, brisanje prašine i sl. Tu nema moje i tvoje prašine. Neka počisti onaj kome prvom zasmeta ili tko ima više vremena, a ne da jedan prigovara o stanju kuće/stana, a ništa ne poduzima oko toga.

trebalo bi poslove podijeliti...
jer nitko ne voli čistiti, i nitko ne bi volio da samo na njega padne teret tih poslova. jer ovo što ti govoriš dovelo bi do toga da bi na kraju samo jedan čistio.
neka se dogovore i podijele zadatke - nikome ih nije drago imati, ali ne možeš živjeti u svinjcu. uostalom, nije to Bože moj nikakv takav životni problem., uhvatiš se i napraviš. neš ti mudrosti
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 18:41   #43
Quote:
boaa pita:
dečki, smeta li vas neurednost kod cura?
aha
PureEvil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 19:23   #44
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ne.
Ali kad sam saznala kaj je po horoskopu, vec sam se za njega bila udala, jebiga.
Pa jeste li uopće stigli popričati prije oltara?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 20:43   #45
neuredne ženske su OUT
uredne su IN
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 21:10   #46
Natch, pronašao sam ženu koja shvaća da muškarac koji ne zna peglati, a zna vješati karniše i zna sve o tiplama, bušilicama i šarafima bolje radi poslove koje razumije nego da pegla veš. Učiti ga peglati i uz svu njegovu volj predstavlja gubitak vremena i nepotrebno ulaganje truda u nešto što netko može obaviti jer ima tu naviku i tehniku. Isto vrijedi i obrnuto. Zar bi trebao na 4 metra visoke ljestve poslati svoju ženu od 45kg s bušilicom od 15kg ? I reći... draga hebi se... ili buši rupe ili si nađi nekoga tko će to napraviti, nisam ja tvoj rob? Iz ljubavi ću izbušiti 500 rupa, a ona će iz ljubavi ispeglati 500 košulja, oboje ćemo u tome biti ekonomični, uspješni i brzi. Bit je u tome.

I vrlo kratka i iskrena poanta - jebeš osobu koja nije u stanju za nekoga nešto učiniti, osobito promijeniti svoju lošu naviku koja nije dobra ni za nju, a kamoli za dtagu joj osobu.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 21:15   #47
Quote:
Veky kaže:
Natch, pronašao sam ženu koja shvaća da muškarac koji ne zna peglati, a zna vješati karniše i zna sve o tiplama, bušilicama i šarafima bolje radi poslove koje razumije nego da pegla veš. Učiti ga peglati i uz svu njegovu volj predstavlja gubitak vremena i nepotrebno ulaganje truda u nešto što netko može obaviti jer ima tu naviku i tehniku. Isto vrijedi i obrnuto. Zar bi trebao na 4 metra visoke ljestve poslati svoju ženu od 45kg s bušilicom od 15kg ? I reći... draga hebi se... ili buši rupe ili si nađi nekoga tko će to napraviti, nisam ja tvoj rob? Iz ljubavi ću izbušiti 500 rupa, a ona će iz ljubavi ispeglati 500 košulja, oboje ćemo u tome biti ekonomični, uspješni i brzi. Bit je u tome.

I vrlo kratka i iskrena poanta - jebeš osobu koja nije u stanju za nekoga nešto učiniti, osobito promijeniti svoju lošu naviku koja nije dobra ni za nju, a kamoli za dtagu joj osobu.
ok ispricavam se. u pravu si.
iako ne mislim da je peglanje tako velika mudrost.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 21:17   #48
Quote:
Anastasia kaže:
trebalo bi poslove podijeliti...
jer nitko ne voli čistiti, i nitko ne bi volio da samo na njega padne teret tih poslova. jer ovo što ti govoriš dovelo bi do toga da bi na kraju samo jedan čistio.
neka se dogovore i podijele zadatke - nikome ih nije drago imati, ali ne možeš živjeti u svinjcu. uostalom, nije to Bože moj nikakv takav životni problem., uhvatiš se i napraviš. neš ti mudrosti
kao prvo trebalo bi ukloniti predrasudu da muskarci ne vole raditi po kuci, jer to naprosto nije istina. pricala sam sa nekoliko prijatelja i oni su me uvjerili da znaju raditi sami sve po kuci i da to rade svaki dan. prema tome, molim vas da nas prestanete plasiti s pricama da muskarci ne rade kucanske poslove.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:15   #49
Quote:
M@3X kaže:
Medjutim, imam i prijateljica kod kojih je takav dzumbus (skoro uvijek) kakav kod mene nije ni u danima kad radim po 10-15 sati dnevno, a dragi je takodje zauzet.
Prosto, njima pod pun mrvica od kojecega, mrvice i ostaci hrane na dvosjedu, trosjedu, foteljama i po stolicama, sto na kome je sudje od dorucka, uzine, stare solje od kafe, ostaci hrane i otvorena hrana (konzerve, sirevi, suho meso...), uglavnom sve u neredu - uopste ne smeta.
Kad dodjem prvo moram razgledati gdje mogu sjesti. Kafu spuste poguravsi sve sto je vec na stolu u zbijeniju hrpu. Kad peru, onda operu kako treba, ali do tada je sve u opstem haosu.

lol

Ovo me podsjetilo na jednog mojeg frenda.
Ekipe na faksu ima svakakve, od onih koji žive sa starcima, onih koji su po domovima, do onih koji dođu odnekud u unajmljene stanove s cimerima.
E tak su bila dva tipa kojima se isto nije dalo prat suđe.
I tako ostane jedan dan (samo ih je dvojica) da im se ne da. Tak ostane i drugi, i treći - kaj ga je više to im se manje da prat. Sve dok se nije napunio sudoper.
Onda ga je bilo malo sa strane, i tak je hrpa rasla sve više, a dalo im se sve manje. To je tak raslo i raslo, i zadnji put kad sam za tu hrpu čuo oni su sve to prebacili u KADU jer više nisu imali kam slagat, pa su napunili kadu prljavim suđem.

Ne znam kak je to završilo.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:23   #50
ja sam mislio da sam ja neuredan. A onda sam vidio sobu svoje cure. I sad više ne znam šta da mislim

ali ne smeta mi, zašto bi mi smetalo. Higijena i čistoća su urođene, uredit se uvijek može
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:36   #51
Quote:
L.Nimoy kaže:
ja sam mislio da sam ja neuredan. A onda sam vidio sobu svoje cure. I sad više ne znam šta da mislim
To kaj je ona uberužas ne znači da ti nisi neuredan. Osim toga, nisi bio kod mene.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:38   #52
Quote:
Dren kaže:
I jedno i drugo je nedostatak kod druge osobe. Loše navike.
Sad kužiš? Ljudi se nebi trebali prilagođavat lošijim stvarima. Za sad ovo kod ove cure funkcionira, jer se vole. Al te se sitnice nakupe i onda odjednom imaš sranje u vezi a kao nema razloga.

@Natch: Naravno. I od njega se očekuje neka razumna urednost kao i od nje.
Prigodna poslovica: "prvo počisti ispred svog praga..."
gledaj svatko od nas ima u svojoj prirodi i urednost i neurednost. ako moj decko uspije u meni probuditi urednost, svaka mu cast. al ja se zbog njega necu strukturno i karakterno mijenjati, jer je to navodno nemoguce.
drito, jesam dobro rekla?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:50   #53
Quote:
Natch kaže:
gledaj svatko od nas ima u svojoj prirodi i urednost i neurednost. ako moj decko uspije u meni probuditi urednost, svaka mu cast. al ja se zbog njega necu strukturno i karakterno mijenjati, jer je to navodno nemoguce.
drito, jesam dobro rekla?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:53   #54
Quote:
Drito Konj kaže:
To kaj je ona uberužas ne znači da ti nisi neuredan. Osim toga, nisi bio kod mene.
reko sam da ne znam šta da mislim, ne da sam odjednom prestao bit neuredan. ?*

auauać.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:54   #55
Quote:
Osim toga, nisi bio kod mene.
kod tebe se može hodat po podu.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:57   #56
može se svuda. Ako si keverica
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 23:28   #57
...evo pročitah sve šta su napisale žene, a šta mužjaci...
...nema spasa - uglavnom isto misle na vjeke vjekova amen
...odoh malo brisati prašinu-jgp opet se nakupilo, a jučer sam brisala , a vi dečki odite "vješat karniše"-treba to svaki dan malo namjestiti...i tako svašta nešto slično
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 02:35   #58
Najjači su mi muški kad se počnu objašnjavati
da oni ne peglaju, ne peru suđe, ne peru robu
jer ("ali zato") pituraju zidove, buše rupe za tiple, karniše....
Pa bravo! Kako se mi ne sjetimo toga, posla za jedan dan godišnje.
Mogli bi još i lov na bizone spomenuti.

Glede pitanja, živjela sam s raznoraznim ljudima i ćudima i tek tada možeš sebe pošteno ocijeniti.
Ja sam mislila da sam neuredna, (krevet uvijek nepospremljen, grudnjaci po sobi) jer sam mislila da se podrazumijeva prati suđe svaki dan, brisati podove, prati školjku bar jednom tjedno...Ono, u ludim studentskim danima...Ali nije tako.
Na kraju kad sve zbrojim, uglavnom sam se osjećala kao nečija dosadna tetka koja gunđa sebi u bradu ili provodi subote ujutro kad su ljudi po kavama ribajući zajednički prostor jer jednostavno ne možeš nekome objasniti da se nije lijepo lijepiti cipelama za pod u kuhinji., ako to ta osoba ne vidi sama- onda si ti taj koji je problematičan i gnjavež.

Imala sam i jednu, super čistu cimericu, po ovoj logici, vjerojatno je ona šizila zbog mene. Iako se nije žalila, ali eto, ne treba značiti. Uglavnom je sve bilo za pet iako ja nisam smatrala normalnim da studenti baš svaki dan kuhaju i da dan prije ispita usisavam pod, ma kakav bio.

U svakom slučaju, dobra škola i treninig za živce.
Dade se zaključiti jedino da je i tu izgleda potrebno naći srodnu dušu , evo znam neke parove koji su mi po tom pitanju idealni jer ja znam da bi s moje strane svaki dan po jedna svađa bila na tapetu, da živim s nekim od njih. A ni ovi preuredni koji bi mi branili mačku u kući ne bi dobro prošli.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 08:30   #59
Lako je biti uredan ako imaš stan 80-ak kvadrata i osmosatno radno vrijeme.Dođeš s posla staviš prat veš,nekaj skuhaš i ak kreneš spremat stan ti blista za dva-tri sata.Ako imaš kućicu,pa okučnicu,pa djecu,pa kućne
ljubimce(pese kaj rade nered po dvorištu) i još k tome radiš po 12 sati dnevno ne stigneš se okrenuti i već je novi dan.Zato spremam kad stignem(obično vikendom)i ne zamaram se kaj prašina nije pobrisana svaki dan.Rađe poslje radnog dana s dragim odem van nego da rintam do ponoći.S ženama koje spremaju imam loša iskustva uglavnom nisam bila zadovoljna njihovim uslugama(kaj će mi netko za kim moram ići i pokazivati kaj nije dobro napravljno,onda to mogu sama).
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 08:55   #60
Quote:
lala kaže:
Najjači su mi muški kad se počnu objašnjavati
da oni ne peglaju, ne peru suđe, ne peru robu
jer ("ali zato") pituraju zidove, buše rupe za tiple, karniše....
Pa bravo! Kako se mi ne sjetimo toga, posla za jedan dan godišnje.
Mogli bi još i lov na bizone spomenuti.
Najjači su ti iz tvoje perspektive. Vjerojatno iz perspektive stana na 6 katu nekog nebodera u Zagrebu gdje doista nemaš što raditi. No ne žive svi u stanu. Ljudi žive u kućama, ljudi žive na selima, da ne kažem i negdje Bogu iza nogu.

Ja imam kuću koju u dvorištu čine 2 objekta, imamo i malu okućnicu na pola pretvorenu u voćnjak i travnjak i dijelom neki sitan vrt da imamo gdje ubrati vlastiti paradajz, luk, peršin i papriku itd. Imam radione sa alatom i strojevima gdje mi je gušt nešto raditi. Kad mi je prošli tjedan supruga rekla da bi trebali cipelar koji bi mogao stajati pred vratima, dakle vani odlučio sam ga sam napraviti jer ne možeš kupiti ormar od iverice koji se bude raskvasio i raspao nakon prve zime. Istina, radit ću ga samo 3 dana. No vidiš onda me čeka farbalnje plota, farbanje drvenarije od bar nekih 100m2, redovito kosimo travu, održavamo voće, frezamo vrt i još hrpu čuda. Kuća je na neki način "živa" i uvijek se moraš o njoj brinuti. Grijemo se na plin, no da nema plina trebalo bi kupiti (eventualno sam srušiti) i dopremiti, napiliti, pospremiti i nacijepati drva. Vjerojatno ne živiš na takav način pa ti na pamet ne padaju tako banalne stvari poput grijanja na drva. Ok, možda bi si "priuštila" radnu snagu koja bi ti za parsto kuna ispilila i naklala drva. A što ako si ne bi financijski to mogla priuštiti nego bi morala sama? Onaj tko ne želi vidjeti posao taj ga ni ne vidi. Netko može imati i kuću pa neće vidjeti da mu zidovi pucaju, da nije okrečio 5 godina, da su se prozori razježili, da štekaju brave i cvile pantovi, da curi na tavanu ili da bi bilo lijepo napraviti neku nadstrešnicu, sjenicu, napraviti garažu i sl.

NHF, samo ti hoću pokazati da nema generaliziranja i ne možeš sve parove ili spolne skupine promatrati isključivo prema svojem aspektu. Misliš da ja recimo ne bi volio subote ujutro i dijelove godišnjeg provoditi isključivo po birtijama i hladeći jaja? Umjesto toga prekjučer smo razgledali jedan vinograd koji je na prodaju. A vinograd je poprilično velika obaveza i izvor (ne)potrebnog posla.
Kad tako pogledaš shvatiš da je netko zbilja neuredna svinja jer nije u stanju pokupiti iza sebe mrvice po kauču, podu ili stolu, a opet nekoga dovedeš u isti rang jer mu je travom obrastao cijeli vinograd. Evo, spada li u domenu urednsoti održavanje auta? Nekome spada, nekome ne. Ja recimo ne stignem prati i čsititi iznutra svoj auto koliko bi trebalo i osjećam se zbog toga neuredan. Moja supruga također. Je li je to neurednost ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.