Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 22:35   #1801
Quote:
sikeba kaže: Pogledaj post
ova mojana truje i vara ljude.nemojte biti toliko naivni.ima je jos pod vise imena
koga sam ja to otrovala i prevarila i koja druga imena???o čemu ti pričaš?
klevetati nekoga na ovakav način,hmm,sikeba,to košta...
ja se neću spuštati na tvoj nivo,niti ti uzvraćati na uvredljiv način,samo te lijepo molim prezentiraj javnosti koga je mojana TROVALA,PREVARILA I KOJA DRUGA IMENA,a službe koje su zadužene za takve,kakvom si me naveo,će provjeriti istinitost tvojih tvrdnji
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:23   #1802
Daljni razvoj mojih fleka. Jos su malo roze i dobila sam dvije male male tamne tockice, velicine pjegica na laktu. Kako se s ovim vitiligom i detalji primjete...cim se nesto promijeni.

Što se tice vitixa moje iskustvo s njim je nikakvo. Nije mi pomogao. Meni su savjetovali da nakon sto podrucje namazem vitixom da ga odmah izlozim suncu jer on ima neke granule u sebi koje se razgradjuju na suncu. Ima ga se za kupit u svim većim ljekarnama, mislim da kosta oko 300,00 kn.
miss spot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:03   #1803
mojana da nisi ti ta ljubica.slucajno
sikeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:13   #1804
Ne bih ja zvao tu Ljubicu onda, da mi smiješa tko zna što brrrrr )
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 03:50   #1805
Ovako:

Koristio sam vitix i iskreno samo sam bacio novce, a čuo sam da od vitix tableta strašno stomak boli , ja sam od toga odustao

Od Melagenina plus mi se malo nešto po nosu vratilo pigmenta ali mi je nestalo lijeka , tako da sada to ne koristim....

Čekam novitil iz Kanade i nadam se da će doći do idućeg ljeta, a protopic iz Njemačke isto tako,

Što se tiće časne sestra čuo sam da radi strašno dobre i korisne čajeve tako da ću čim budem išao u Hercegovinu otići do nje,

i da čuo sam da pomaže strašno puno neke narodni lijek od jaja, sada nisam siguran da li samo žumanjci ili samo bjelanjci koji se griju na pari dok se ne pretvore u neku kremu ili nešto slično, uglavnom o tome ću vam pisati dok još jednom točno provjerim to
jeronime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 05:03   #1806
Quote:
sikeba kaže: Pogledaj post
mojana da nisi ti ta ljubica.slucajno
SLUČAJNO???ha ha ha....nisam niti slučajno...
prvo si me oblatio,pa ćeš sada kviza malo da igraš jesi ova ili ona...

nema smisla trošiti retke na ovakve rasprave,jer svi oni koji su tu došli potražiti korisnu informaciju ili izmjeniti svoja iskustva,nisu došli čitati tvoja naklapanja,klevete...

trebao bi stajati iza svojih riječi koje pišeš...stoga ti savjetujem da budeš ubuduće promišljeniji bez obzira kome se obraćaš,u ovom slučaju sam bila ja,sutra može biti neko drugi...

iskreno se nadam da je naša ova tema završena,da se tu nema šta više za reći

pozdrav
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:47   #1807
evo i mene

Dobila sam vitiligo u pubertetu i sa prestankom puberteta (kako mi je tada doktor i rekao) poceo se povlaciti. Medjutim ostalo je na jednom koljenu i oba lakta. Povuklo se sa drugog koljena, kraljeznice, kose....
Te 3 fleke tako su mirovale citavih 20 i kusur godina, do ovog ljeta. Stres nista gori nego inace, s obzirom da sam prosla razvod prije par godina, i ocevu smrt prije pet godina, a vitiligo je mirovao.
I zasto se sad aktivirao , ne znam. Pocele su nove fleke po sakama.
Uvijek sam strahovala od ovog dana. Znala sam da ce doci a opet sam se nadala da nece. Navikla sam zivjeti sa svojim bijelim laktovima i jednim koljenm, ali sada mi je sve teze stalno gledati u ruke i svaki dan vidjeti novu bijelu tocku. Deprimira me.
Inace imam problema sa stitnjacom, hipertireozu , uzimam beta blokatore za aritmiju i smanjenje tremora, i to mi dobro djeluje. Da i dosta sam sklona depresiji, pijem i seroxat.
Citam tjednima ovdje i kombiniram sta bi. Uzela sam sve vitamnie koje Ivancica uzima i danas ih pocela piti. Narucila sam betnovate +dolobene i treba mi doc za koji dan. Pokusat cu jedno po jedno , mozda nesto i pomogne.
Sjecam se kad sam bila cura da sam govorila ,samo da mi se ne siri , pa kad budem stara iza 35 nek mi se rasiri. E mladost ludost. Ja se tako jos osjecam mladom i pozeljnom , i vise mi taj moj vitiligo ni ne smeta ko prije. Sad se osjecam cak nekako posebna. Ali imam potrebu sprijeciti preveliko sirenje. Zivim u Dalmaciji i konstantno sam na suncu, a voljela bi i ja jednom pocrnit onako ravnomjerno...
E da, narucila sam i iz Srbije cajeve i onaj megalenin (kako li se zove), i stvarno nemam pojma kad cu sve to stic uzimat..
Dragi moji, lipo je znat da nisam jedina i da ovdje mogu procitat slicne sudbine. Coviku je lakse...medju svojima...
Pozz veliki, citamo se
stellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:00   #1808
Pozdrav svima.
Ima li koja jeftinija krema koja se može kupit u Hrvatskoj? Bila san u ljekarnu i niti jednu kremu od onih koje san prepisala sa ovoga foruma nemaju. a vitiligo mi se širi. Ne mislin koristit Vitix, jer neman toliko novaca.
Marola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 10:20   #1809
vitiligo-može li se izliječiti

pozdrav SIKEBA
__________________
Zvonex
Zvonex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:51   #1810
Dakle časna Ljubica Kovač postoji i živi u Ljubuškom, proguglajte malo pa ćete vidit. Ja sam je već prije mislila kontaktirat ali kako sam bila čula, s vitiligom nije tada imala uspjeha pa sam odustala. to je bilo prije dvi godine. Inače je pomogla puno ljudima u raznim problemima.
ivančicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 12:16   #1811
ima li kakav lijek za besparicu ta ljubica.dajte ljudi pustimo se vraceva i indijanci su ih se odrekli
sikeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 16:49   #1812
Postoji jedan lijek ali nije bas tako jeftin, to jest moze biti ako imate nekih privilegija. Evo ovako, posto znamo da se na suncu pocrni to jest da kada dodje ljeto da postajemo tamniji. Kako mi postajemo tamniji nase flekice dodju vise do izrazaja. E sada, lijek je taj da mi, kada dodje ljeto, odputujemo lijepo u rusiju ili neke hladnije krajeve te se vratimo na jesen ili zimu i tako necemo pocrniti te "necemo" imati Vitiliga

Malo zezancije
djmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 12:46   #1813
djecko zezaj se na pono sajtu
sikeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:31   #1814
Pozdrav svima na forumu i onima koji su me kontaktirali putem mail-a.

Nakon dugo testiranja i traganja, gotovo sa sigurnošću mogu reći šta se meni događa. Uz vitiligo, simptome lagane alergije, nedostatak željeza u krvi...simptomi potpuno odgovaraju nedostatku želučane kiseline.

Citirat ću post jedne osobe sa drugog foruma koja je to objasnila bolje nego što bih ja:

Pročitala sam nešto zanimljivo vezano uz ovu temu pa kopiram
(V. Boutenko: Zeleno za zdravlje)


Niska kiselost u želucu (hipoklorhidrija) stanje je koje se javlja kad ljudsko tijelo nije sposobno proizvoditi odgovarajuće količine želučane kiseline. Niska kiselost u želucu neizbježno i dramatično utječe na probavu i apsorpciju većine hranjivih tvari neophodnih za zdravlje. Većina minerala, uključujući i tako važne kao što su željezo, cink, kalcij i vitamine B kompleksa (folnu kiselinu i druge) treba određenu količinu želučane kiseline da bi uopće mogli biti apsorbirani. Bez želučane kiseline, neizbježno dolazi do nedostataka hranjivih tvari koji vode do bolesti.
Pored apsorpcije, želučana kiselina ima mnoge druge važne funkcije. Na primjer, želučana kiselina trebala bi uništavati sve štetne mikroorganizme, patogene bakterije, parazite i njihova jajašca, te gljivice koje uđu u tijelo kroz usta. Zbog toga, kod nedostatka želučane kiseline ne postoji barijera protiv parazita.

Razgovarala sam s gastroenterologom koji uzima uzorke želučane kiseline od svojih pacijenata i često pronalazi raznovrsne parazite koji bujaju upravo tamo gdje bi trebali biti uništeni. Već samo zbog tog razloga htjela bih da je moja želučana kiselina jaka.
Želučana kiselina pomaže kod probavljanja velikih molekula bjelančevina. Ako je razina želučane kiseline niska, nepotpuno probavljeni dijelovi bjelančevina apsorbiraju se u krvotok i izazivaju alergije i imunološke poremećaje.
Prirodna razina solne kiseline (HC1) opada sa starošću osobe, posebno nakon četrdesete. Tada većina ljudi počinje dobivati sijede dlake kao rezultat nedostatka hranjivih tvari uzrokovanog sniženom razinom želučane kiseline. Razina solne kiseline može se početi smanjivati i ranije ako zlostavljamo svoj probavni trakt, ili cijelo tijelo, suvišnim količinama hrane, upotrebom kemikalija i stresom. Prejedanje, posebno pretjeran unos masti i bjelančevina, iscrpljuje stanice
stjenke želuca koje luče HC1…

…Razgovarala sam s jednim liječnikom iz Rusije i zaintrigiralo me kad sam otkrila kako tamo testiraju hipoklorhidriju. Zatraže od ljudi da popiju četvrt šalice soka od cikle i provjere hoće li se boja njihovog urina ili stolice imalo promijeniti prema boji cikle. Pazite sad! Ako se promijene, onda da, vaša razina želučane kiseline je niska.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:34   #1815
Također:

Diseases Associated with Low Stomach Acid

A lot of what we eat contains bacteria. Normally, stomach acid kills harmful bacteria, working to keep diseases at bay. People with low stomach acid have a higher than average incidence of illness because harmful bacteria ends up in their small intestine, rather than being killed off by HCL in their stomachs.

Often, without knowing why, people with low stomach acid simply never feel good. This is hardly surprising since many health problems are associated with low stomach acid.

Conditions Linked to Low Stomach Acid include:

* Allergies
* Asthma
* Autoimmune diseases
* Chronic candida
* Chronic fatigue syndrome (CFS)
* Chronic hepatitis
* Chronic hives
* Dry skin
* Eczema
* Gallbladder disease
* Gastrointestinal (GI) infections and parasites
* Hypoglycemia
* Lupus
* Osteoporosis
* Psoriasis
* Reduced night vision
* Rheumatic arthritis
* Rosacea
* Thyroid disorders
* Type I and II diabetes
* Vitiligo (a skin disorder characterized by white patches or spots)
* Weakened hair, nails, and skin

link http://www.puristat.com/coloncleansi...omachacid.aspx

I da, izvršio test sa ciklom objašnjen u gornjem postu.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:56   #1816
Bravo Crni Vrh.....kad sam pročitala to sta si napisao, točno tako ide priča još iz mog djetinjstva....sada vrlo često imam blage bolove u gornjem djelu trbuha..kao da mi je neki kamen u želucu....šta bi se moglo napraviti da se kiselost tj ph želuca vrati na normalu? da li je prehrana u pitanju? inače meni se vitiligo jako proširio bez obzira na bezglutensku djetu ...čak i ona mjesta koja su mi se repigmentirala sada su opet postala bjela....probati ću i ja malo prosurfati i vidjeti sta se može napraviti da bismo nekako promjenili metabolizam .....čujemo se....
sarabanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:17   #1817
pozdrav svima.

nemam vitiligo nego jednu drugu kožnu bolest i liječim se isto s protopicom i heliocareom po preporuci dr.stanimirovića.zanima me da li znate da li je tijekom korištenja protopica zabranjeno konzumiranje alkohola.jer sad kad sam pročitala da je nekom reagiralo područje gdje ima vitiligo, tako i meni reagira, cijelo sam vrijeme mislila od zagušljivih i zapušenih prostora vani, a možda je sve to samo zbog alkohola.hvala
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 13:53   #1818
Quote:
kovrcava_mala kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.

nemam vitiligo nego jednu drugu kožnu bolest i liječim se isto s protopicom i heliocareom po preporuci dr.stanimirovića.zanima me da li znate da li je tijekom korištenja protopica zabranjeno konzumiranje alkohola.jer sad kad sam pročitala da je nekom reagiralo područje gdje ima vitiligo, tako i meni reagira, cijelo sam vrijeme mislila od zagušljivih i zapušenih prostora vani, a možda je sve to samo zbog alkohola.hvala
meni je zabranio, posto me je taj dio nakon konzumacije doslovno receno kapi alkohola crvenio i pekao.
__________________
svasta nesto...
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:43   #1819
zanimljivo.možda je meni zabroavila spomenuti ili sam prečula to.ja protopic koristim već godinu dana.i primjetila sam da ponekad me peče taj dio koji mi je zahvaćen.ali sam mislila da je od dima.sad mi se sve više čini da je od protopica.hvala ti
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 19:06   #1820
Quote:
sarabanda kaže: Pogledaj post
Bravo Crni Vrh.....kad sam pročitala to sta si napisao, točno tako ide priča još iz mog djetinjstva....sada vrlo često imam blage bolove u gornjem djelu trbuha..kao da mi je neki kamen u želucu....šta bi se moglo napraviti da se kiselost tj ph želuca vrati na normalu? da li je prehrana u pitanju? inače meni se vitiligo jako proširio bez obzira na bezglutensku djetu ...čak i ona mjesta koja su mi se repigmentirala sada su opet postala bjela....probati ću i ja malo prosurfati i vidjeti sta se može napraviti da bismo nekako promjenili metabolizam .....čujemo se....
Postoje preparati koji se inače koriste u prehrani profesionalnih buildera. Javim ti još koji.
Hrana je što sam za sada našao: brokule, špinat.
Isto, provjeri koja si krvna grupa i koja prehrana odgovara tvojoj grupi.
Ljudi sa krvnom grupom A+ (koju imam) imaju prirodno nisku razinu kiseline, ta grupa mora izbjegavati meso.

Pripazi, simptomi niske želučane kiseline su identični onima visoke želučane kiseline. Obavi testove.

Inače bavio sam se profesionalno sportom pa znam da ljudski organizam mijenja metabolizam u roku od 3 - 6 mjeseci, kako kome. Dakle po jednoj terapiji kojom se mijenja organizam treba "tući " minimalno tri mjeseca da bi se pokazali prvi rezultati.

Eto to je dokle sam stigao za sada.

Ako ti saznaš šta pametno, javi. Čujemo se!

Zadnje uređivanje crni_vrh : 03.09.2010. at 19:18.
crni_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.