Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2009., 21:26   #141
Evo da se javim

Meni su dali Salofalk supizotorij, Buscol i Modulen (mlijeko u prahu bez laktoze).Čini mi se malo bolje, jedem uglavnom kuhanu hranu i to u jaaako malim količinama, jer bih kao trebala učestalo,ali malo jesti.I dobar je čaj od šipka, jer on zatvara. Rečeno mi je i da ne bih smjela voće i povrće (sirovo). Ako mi ne pomognu lijekovi onda bih morala na kolonoskopiju, ne znam koliko je to neugodno/bolno?

Pozdrav
Amalka V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 21:39   #142
meni je prošle godine dijagonsticiran IBS. radila sam kompletnu krvnu sliku, nalaz mokraće i stolice na bakterije i krv, gastroskopiju i sve je bilo u redu. pila sam rudakol i stvarno mi je pomogao. sve je bilo ok nekih 11 mjeseci i sad mi se opet vratilo prije nekih dva tjedna sa užasnim proljevima (3-8) dnevno. sad vadim nalaze pa ćemo vidjeti. da li netko zna koje su tablete najučinkovitije ili što pomaže
točkica1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 18:32   #143
Quote:
Amalka V. kaže: Pogledaj post
Evo da se javim

Meni su dali Salofalk supizotorij, Buscol i Modulen (mlijeko u prahu bez laktoze).Čini mi se malo bolje, jedem uglavnom kuhanu hranu i to u jaaako malim količinama, jer bih kao trebala učestalo,ali malo jesti.I dobar je čaj od šipka, jer on zatvara. Rečeno mi je i da ne bih smjela voće i povrće (sirovo). Ako mi ne pomognu lijekovi onda bih morala na kolonoskopiju, ne znam koliko je to neugodno/bolno?

Pozdrav
meni je kolonoskopija bila bolna, mada neko kaze da je lahko podnio sve zavisi od osobe.
seldiar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 23:54   #144
Lepicol

Pokušajte s Lepicol mješavinom probiotika i prebiotika koju možete kupiti u svakoj ljekarni. Doista pomaže, na totalnoj je biljnoj bazi, nema nus pojava, stolica je uredna, bez bolova i što je najvažnije redovita. Amerikanac koji je stvorio lepicol opisao je kako se izlječio njime od sindroma IBS a.

Za psihu, najbitnije je ili se baviti sportom ili početi meditirati ili neke druge tehnike opuštanja.
__________________
'Mind and words cannot reach the truth'
makily5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:13   #145
HELP!
nakon upale pluća koju san prebolila u 4 mjesecu pojavio mi se dosta neugodan problem. Naime odmah nakon toga počeli su mi probavni problemi i to česti odlasci na wc uglavnom kad nešto pojedem ali nije uvjek i tako 3-5 puta ali ne svaki dan kako kad, česti vjetrovi i malo više sluzi u stolici te ponekad bol iznad pupka i uvjek tamo. Uglavnom bila sam kod doktorice i nalazi su uglavnom svi ok i krv i hemocult(tragovi krvi u stolivi), osim nalaza gdje su otkrivene kvašćeve gljivice i to dosta njih u stolici. dosad mi je davala samo neke probiotike koji malo pomognu pa se sve opet vrati i tako već skoro 3 mjeseca. s obzirom da su mi simptomi najsličniji ibs-u zanima me kako da to izlječin ili bar vratin u normalu. iako mi simptomi nisu posebno teški kao kod nekih stvaraju mi dosta napetosti. I sad nisam sigurna i dali to može bit možda ulcerozni kolistis jer on ima dosta slične simptome a doktorica osim tih pretraga nije pravila nikakve druge jer misli da je to ok i da će proć
HELP!
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 16:30   #146
hye...ja imam nekoliko pitanja...

meni isto tako non stop krulji u crijevima,tako da ljudi oko mene misle da sam gladna itd....imam vjetrove,napuhnuta sam itd...sve pretrage sam prosla kod Dr.Markovića i sve to je na psihickoj bazi,imam gastritis, imam proljeve i pijem Seldiar vec 1 god...al sam primjetila da zadnje vrijeme kad sam pod stresom mi uopce ne pomaze
nedavno mi je netko preporucio Sulfasicin-pa me zanima bi li mi to pomoglo da mi proljevi stanu?
da napomenem da pijem jos i Helex 0,25mg i antibebi pilule Diane 35 radi hormona...

molim savjet ,pomoc....Hvala
__________________
:)
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 08:31   #147
Pozdrav!
Evo, i ja imam isti problem, već petnaestak godina... malo bolje, pa malo lošije. Naučiš živjeti uz WC. Terapije nikakve ne pomažu, ali su mi sad našli dugogodišnju infekciju Kandidom koja može biti uzrok tome. Sada čekam nalaz intolerancije na hranu, a koja može omogućiti Kandidi širenje.
Inače, nalaz Kandide u stolici nema veliki klinički značaj, već nalaz antitijela u krvi.
I doktori se čude kako su visoke vrijednosti.. ( nije ni čudo kad sa sindromom živim toliko godina i nikom ništa)....
Nisam psihijatar, ali prije bih rekla da sindrom utječe na psihu, nego da je psiha uzrok ( nakon nekog vremena postane, ali u početku NE)
Pozdrav
Kodazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:17   #148
Eto nije me dugo bilo, stanje sa IBS-om je relativno isto, ali ipak mi je bolje, što se tiče izlazaka već sam se naviknula, tako i svoja crijeva, da kad idem van ništa ne jedem, uzmem si vrećicu bombona koji me spašavaju da se negdje ne srušim od gladi
Osim toga ako sam stvarno gladna kupim si integralno pecivo sa sjemenkama lana i sezama i tad je gozba za želudac, ali ne i za crijeva (jer miruju).
Što se tiče Lepicola, probala sam ga i nije mi puno pomogao, e sad, kupila sam si Diacol čaj (za zatvaranje, 26 kn) od Subana (Diacol čaj se preporuča: - proljeva izazvanih blažim infekcijama - proljeva uzrokovanih nervoznim stanjima (putna dijarea, iritabilni kolon) - proljeva izazvanih greškom u prehrani, osim toga, čaj štiti sluznicu crijeva, smiruje grčeve i zaustavlja proljev te postupno dovodi do uspostavljanja uredne probave i stolice.) i Iberogast kapi (56 kn), oboje možete kupiti u bilo kojoj ljekarni. Ovo dvoje (i zelena magma) su mi stvarno ublažili probleme. Iberogast kapi, kako piše, treba koristiti 3 puta na dan po 20 kapi, a s obzirom da je bočica jako mala, a i cijena baš nije povoljna, ja sebi kapam 10 kapi 1-2 puta na dan (prije ili tijekom jela) i učinak mi je isti, nemam više bolova i nadutosti u trbuhu kao ni kruljenja crijeva.
Prehrana; jedem samo dinstano meso, povrće, žitarice, proso i slanutak su mi savršeni (nakon toga me uopće ne tjera na wc), integralnu tjesteninu, rižu i kruh ....Obavezno izbjegavajte bilo što pohano od mesa do krumpira i pečenja smanjite maksimalno, od masti samo maslinovo ulje, suncokretovo i laneno (umjesto njega može i lanene sjemenke).
Evo nadam se da će i nekome od vas ovo pomoći, pa javite rezultate
Rija30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:18   #149
meni se sve pogorsalo..... tako da ne jedem skoro nista.. malo rize ,stapica ili caja, i svaka 3 dana dobim uzasne grceve i bolove, i sve mora van . uzas !!

ond aodes doktoru i on ti samo kaze papaj pomalo ( a to radim cijelo vrijeme pa sad nikako nemogu jesti), uzmi spazmex ili tak nekaj ( to ne pomaze ).. i na tom ostane i kaj bi im sad covjek rekao!!??

uzas
#storm# is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 21:11   #150
Nije jednostavno, ali eto meni se dok sam bila na godišnjem stanje poboljšalo, ali sad kad opet radim, dakle stres i nervoza opet imam problema, za sad blagih, al čisto me strah. Mislim da ću uskoro krenuti na jogu, pa možda to bude utjecalo na psiho fizičko stanje.Što se prehrane tiče svašta sam probala, ali eto nastojim jesti kuhano dakle na lešo, izjegavam velike količine bilo čega, iako sam od tog režima osjetno smršavila...

Pozdrav
Amalka V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:21   #151
Quote:
Amalka V. kaže: Pogledaj post
Nije jednostavno, ali eto meni se dok sam bila na godišnjem stanje poboljšalo, ali sad kad opet radim, dakle stres i nervoza opet imam problema, za sad blagih, al čisto me strah.
Da, tako je i kod mene. Za vrijeme godišnjeg, nije me toliko jako mučilo (nisam mogla vjerovati), ali isto me strah sad kad počnu obaveze i nervoza i stres i sve ostalo da me opet ne uhvati onako jako kao što zna...

Ma grozno... Može li se čovjek toga ikada potpuno riješiti?!
maslačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:12   #152
.

eee taj IBS, sto zna covjeku zivot okrenut naopacke

procitao sam gore seldiarov post, ma kao da sam ga ja napisao... gruba istina. I dan danas se mucim dan za danom s nebuloznim problemima, a to vec traje predugo, dvi decenije bar... stvarno se pitam cemu se ja trudim svaki dan, kad ne mozes ni na kavu ko coek otic. a izlasci... pih, nemoguca misija. Zivim ko penzioner i dobro mi je , dok ostali studenti zive kako bi se zivot i trebao zivjeti, ja svaki trenutak koristim za malo ugodnog mi odmora... da odanem dušom.

Rija je napisala vec, i psihicki i fizicki umor, konstantno iz dana u dan...wc najbolji prijatelj... odmaranje najbolja zabava.

Doktori nula bodova, koji su to supljaci, platis mu privatni pregled ihhi, da bi ti on prepisao 6 vrsta lijekova i posvetio 1min i 5 sekundi njegovog cijenjenog vremena. Naravno lijekovi ne pomazu, barem meni.
Obicne manje stresne situacije, poticaj na grceve, bolove itd itd. I šta da radiš, a ti mlad, a života ni na vidiku...

Nedamo se, nedamo se godinama!!
djizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:56   #153
Evo ovako. Imam ulcerozni kolitis i to dosta teški oblik, u najgorim fazama idem i do 20-30 puta na wc (i ne pretjerujem u brojevima). Meni jako pomažu probiotici acidoverus i bifidoverus. Dosta su skupi ali su me čak nekoliko mjeseci doveli u kakvu takvu remisiju. Na žalost nakon jednog šoka u obitelji stanje mi se opet pogoršalo i nikad više nisu tako dobro djelovali, ali mi je ipak velika razlika kad ih pijem ili ne pijem. S obzirom da ulcerozni kolitis znači veće oštećenje crijeva od sindroma iritabilnog kolona možda bi vama mogli smiriti stanje.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 15:05   #154
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Imam ulcerozni kolitis i to dosta teški oblik, u najgorim fazama idem i do 20-30 puta na wc (i ne pretjerujem u brojevima). Meni jako pomažu probiotici acidoverus i bifidoverus. Dosta su skupi ali su me čak nekoliko mjeseci doveli u kakvu takvu remisiju. Na žalost nakon jednog šoka u obitelji stanje mi se opet pogoršalo i nikad više nisu tako dobro djelovali, ali mi je ipak velika razlika kad ih pijem ili ne pijem. S obzirom da ulcerozni kolitis znači veće oštećenje crijeva od sindroma iritabilnog kolona možda bi vama mogli smiriti stanje.
ibs je, za razliku od ulceroznog kolitisa, samo funkcionalni poremećaj.
rekli bismo, problem je u "šufitu" pa ga tamo treba i liječiti.
i, dakako, voditi računa u kojim se situacijama pogoršava i ondak ih, jelte, izbjegavati...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 18:43   #155
jel itko probao s izbacivanjem glutena iz prehrane, moze pomoci u nekim slucajevima?

i da,pojavio se neki novi lijek, "colospa retard" koji je (navodno) dosta kvalitetan u tretmanu ibs-a
zairi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:37   #156
Quote:
#storm# kaže: Pogledaj post
napravila sam pretrage krvi puno puta ,štitnjaču,uzv abdomena,stolicu na parazite i bakterije,kandidu,
kako izgleda test na kandidu?

Quote:
davidcroma kaže: Pogledaj post
Obavio sam taj pregled.
Ne podnosim jaja i kravlje mlijeko..
jel se taj test intolerancije na hranu moze samo u splitu obavit ili mozes i drukgdje negdje?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:56   #157
pozdrav svima,
izgleda da ću se morat pridružit ovoj grupi iako su moje prve sumnje bile ginekološki problemi.
Međutim, ginić mi je rekao da je s te strane sve 5, i da se vjerojatno radi o iritabilnom kolonu. Rekao mi je da probam sa rubikolom.
Koliko sam shvatila, ova bolest natsaje zbog stresa, tako da je mogu nekako objasnit jer s obzirom na posao koji sam prije radila često sam govorila da mi nije jasno kako još uvijek nisam dobila gastritis ili čir na želucu - kad gle

Sad radim u manje stresnim uvjetima, međutim bol je i dalje prisutna. Hvata me i noću, ali ne mogu reći da je svakodnevna.

Neznam uopće koji mi je prvi korak u postupanju, pogotovo kako svi ovde trubite da od doktora nema pomoći
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 08:05   #158
glede rubikola, pripazi malo cice. more ti se pojavit iscjedak (ki mlijeko)...prati i hoće li nateknuti i tako to... prekini u tom slučaju...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:53   #159
Da se i ja ponovo javim i da kazem da se situacija nista nije popravila a ni pogorsala sto se tice ovog dosadnog IBS-a. Prilikom spavanja nemam nikakvi problema a cim nastupi jutro pocinje pucketanje po crijevima.U vecini slucajeva odem jednom ujutro na wc ali poslije toga ponovo dobijam nagone kao da cu morati ponovo na wc, malo se strpim i to prestane i tako u intervalima cijeli dan uz konstantno nadimanje.Na stolici primjetim da je neformirana vjerovatno iz tog razloga sto je poremecena funkcija crijeva.Prilikom snimanja crijeva gledao sam u monitor i nisu se mogla vidjeti nikakva ostecenja sto je i doktorica potvrdila.Nikada nisam siguran kada cu morati na wc bez obzira sto sam to ranije obavio ali sama pomisao da nema wc u blizni izaziva jaci nagon sto dokazuje da je povezano sa psihom.
Redovno konzumiranje bosnyla i seldiara ujutro poslije stolice u potpunosti mi rijesi probleme i vraca me u normalan zivot.Tablete uzimam samo kada cu na dalji put a inace se borim bez njih nekada bude dobro a nekada se i namucim. Namjeravam probati lepicol pa Vam javim ako bude nekih promjena...Nisam klonuo duhom i nastojim da obavljam sve funkcije kao i ostali ljudi a i uspjevam u tome jer ova bolest se na meni ne primjeti...
seldiar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:28   #160
bok svima


da s vama podijelim moj uzas..vidim da se solidarizirate

zadnja 3-4 mjeseca prozivljavam horor, odakle da pocnem.... nakon gotovo svakog jela, neovisno sto jedem, dobijem bolove i grceve na lijevoj strani trbuha i odmah proljev..kvaliteta zivota mi je losa, bojim se ista jesti ako idem na faks, posao ili u grad jer ne znam kad ce mi i od cega biti zlo, izgubila sam 10kg i ne znam sto da radim, bojim se jesti da mi ne bude zlo... bila sam na uzv, sve okej osim dijela debelog crijeva koje je upaljeno, privatni gastroenterolog kaze sumnja na chrona zbog tegoba i povisene sedimentacije, trombocita i CRP-a, niskog zeljeza, a drugi doktor kaze sindrom iritabilnog crijeva... preporucuju mi kolonoskopiju, a ja nekako ne bih, imam 22 godine i ovo me uzasno ometa u svakodnevnim aktivnostima. Ima razdoblja od tjedan-dva kad mi je dobro i onda opet pocne. Nemam nikakvog stresa, sve mi je u zivotu dobro, osim te probave, nacisto cu poluditi!

trazim u ljekarni nesto za sindrom iritabilnog crijeva, a oni ne znaju sta da mi daju, pila sam onaj flobion - totalno je bezveze, bacanje novaca.

izbacila sam mlijeko, kavu. ali i dalje su ostale tegobe, ludim svaki dan, ne mogu zamisliti da mi cijeli zivot bude takav!
crvena ptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.