Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 14:50   #201
Eto vidis, mene pitali kuda idem i imam li rezerviran hotel? Napravili kopiju rezervacije.

Mozda imaju razlicita pravila za razlicite zemlje?
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 14:05   #202
Definitivno najljepši grad na svijetu! Jedino gdje bi voljela otići to je Los Angeles...Sviđa mi se što je moderan grad...Vjerujem da su cijene jako velike,ali nikad se ne zna
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 15:59   #203
Očito nisi bila kad kažeš da je lijep grad. Stvarno nije
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 19:46   #204
LA je ziva dosada. Same autoceste.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 23:37   #205
Nemoj da te ovakvi strucnjaci obeshrabre, LA je prekrasan grad, u samom centru grada zaista nemas nesto pametno za vidjeti iako nije lose za obici Staples centar i promuvati se malo, to je stogo poslovni dio grada sa neboderima, ali reci da je grad dosadan i da se sastoji vecinom od autoputeva je extra glupost... gradici u okolici koji spadaju pod LA kao sto su beverly hills, santa monica, long beach pa i hollywood se zaista isplate vidjeti i bilo da se vozis biciklom po kilometarskim plazama long beacha, navecer shopinigiras po third street promenadi ili se samo vozikas po ulicama beverly hillsa i gledas onu raskos savrsenosti uredjenja ulica i kuca,to je nesto sto se pamti
megasvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 09:05   #206
Gradići u okolici ne spadaju pod Los Angeles već se nalaze u LA County (to je kao da kažeš da je Dugo Selo u Zagrebu). Niti Beverly Hills, niti Santa Monica i Venice pa čak niti West Hollywood nisu Los Angeles nego se samo nalaze u njegovom countyju.

Sami Los Angeles je grad u kojem postoje čak tri stvari zanimljive turistima: Staples Center, Walt Disney Hall i Pueblo u centru grada. Sve ostalo što je imalo zanimljivo iz razloga što smo to vidjeli na TV-u ili jer je drugačije od onoga što imamo doma se nalazi izvan grada. A i kad sve to usporediš s jednim fenomenalnim gradom kao što je San Francisco, ja bih radije svoje vrijeme potrošila tamo
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 21:55   #207
Evo sad smo dobili i lekciju iz zemljopisa, hvala Miji, mene je grad odusevio i beverly hills, santa monicu, venice i ostalo navedeno trebas gledati kao dio LA jer to i je, Hollywood nije poznat jer je u vegasu nego u LA e sad sto su oni to podjelili na okruge, distrikte,regije bla bla to prosjecnog turista ne treba zamarati, sve je to dio LA i sve je manje vise blizu... a Mya ima svoje misljenje koje treba uzeti sa rezervom kao i sva nasa misljenja ali me smeta kad se za bilo koji grad kaze da je glup ili dosadan, tebi mozda je a curi je to zivotna zelja i zasto joj to kvariti... meni je osobno SF lijep ali previse gej za moj ukus...no offense
megasvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 11:34   #208
Evo planiram sa curom ici u LA za koji mjesec. Vjerojatno sredinom sedmog ili pocetak osmog mjeseca. Imam nekoliko pitanja, pa ako se kome da mi odgovoriti.

Znam da south LA nije siguran dio grada, to cemo izbjegavati. Koji dio grada još trebamo izbjegavati? S obzirom da idemo samo cura i ja, planiramo se nekada razdvojiti jer ne zanimaju nas skroz iste stvari, tako da necu biti s njom 24/7, jel postoji jos koji dio grada u koji nije pametno ulaziti sam?
Pricao mi je prijatelj da se nije osjecao sigurnim navecer u downtown LA-u. Jel zbilja takav osjecaj tamo navecer? Ili je to samo paranoja?

NY u kojem sam se osjecao full sigurno u bilo koje doba dana, u 3 ujutro mi nije bio problem prošetat gradom bez straha. Jel postoji u LA-u neki dio grada u kojem nemas brige oko krađa itd. naravno ne planiram mahat lovom ili nešto takvo ali planiramo izlaziti van pa me to interesira.

To je to za sada
PocketAces is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 12:29   #209
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Gradići u okolici ne spadaju pod Los Angeles već se nalaze u LA County (to je kao da kažeš da je Dugo Selo u Zagrebu). Niti Beverly Hills, niti Santa Monica i Venice pa čak niti West Hollywood nisu Los Angeles nego se samo nalaze u njegovom countyju.

Sami Los Angeles je grad u kojem postoje čak tri stvari zanimljive turistima: Staples Center, Walt Disney Hall i Pueblo u centru grada. Sve ostalo što je imalo zanimljivo iz razloga što smo to vidjeli na TV-u ili jer je drugačije od onoga što imamo doma se nalazi izvan grada. A i kad sve to usporediš s jednim fenomenalnim gradom kao što je San Francisco, ja bih radije svoje vrijeme potrošila tamo
Pretjeruješ. Tehnički, da, gradovi koje su navela (Beverly Hills, Santa Monica, West Hollywood) nisu službeno dio City of Los Angeles (Venice je), al to je jednom turistu potpuno nebitno, jer je sve spojeno u jedan veliki grad.

Čak i ako gledaš sami City of Los Angeles, imaš PUUUUNO više od 3 stvari za vidjeti. Staples, Disney Concert Hall i Pueblo su u centru (dodao bi i L.A. Live i Union Station kad si već tamo). Imaš još fenomenalne kampuse USC i UCLA (+Westwood Village), California Science Center, Los Angeles Memorial Coliseum (koji je jedini stadion na svijetu koji je DVAPUT bio domaćin Olimpijskih Igara), Farmer's Market & The Grove, La Brea Tar Pits & Los Angeles County Museum of Art, Griffith Observatory, Hollywood sign (do kojeg se možeš popest, dođeš na jedno 20 metara od njega, pogled je fenomenalan), cijeli Hollywood (Hollywood and Highland Center, Dolby Theater, Grauman's Chinese Theater, Grauman's Egyptian Theater, Pantages, Walk of Fame, Hollywood Forever Cemetary), Getty Center, Getty Villa, Lake Shrine & World Peace Memorial (sa Ghandijevim pepelom), Venice Beach & Venice Canals... Da ne spominjem stvari koje tehnički nisu unutar granica grada, nego u zasebnim gradovima, al, opet, turistu je to potpuno nebitno.

San Francisco je definitivno brutalan grad, al Los Angeles isto fenomenalan. Jedino kaj trebaš znat kaj tražiš, jer sve zanimljivosti nisu natrpane na malu površinu, nego su malo raspršene okolo... Puno ljudi se pogubi ili se loše organizira, pa većinu vremena provede u autu po nekim polu lošim dijelovima grada, i onda pljuju kako je grad jadan, ružan i kako se samo sastoji od autocesta. Zapravo, statistički, LA ima ful malo kilometara autoceste po glavi stanovnika u usporedbi s ostalim velikim gradovima u SAD-u.

Quote:
PocketAces kaže: Pogledaj post
Evo planiram sa curom ici u LA za koji mjesec. Vjerojatno sredinom sedmog ili pocetak osmog mjeseca. Imam nekoliko pitanja, pa ako se kome da mi odgovoriti.

Znam da south LA nije siguran dio grada, to cemo izbjegavati. Koji dio grada još trebamo izbjegavati? S obzirom da idemo samo cura i ja, planiramo se nekada razdvojiti jer ne zanimaju nas skroz iste stvari, tako da necu biti s njom 24/7, jel postoji jos koji dio grada u koji nije pametno ulaziti sam?
Pricao mi je prijatelj da se nije osjecao sigurnim navecer u downtown LA-u. Jel zbilja takav osjecaj tamo navecer? Ili je to samo paranoja?

NY u kojem sam se osjecao full sigurno u bilo koje doba dana, u 3 ujutro mi nije bio problem prošetat gradom bez straha. Jel postoji u LA-u neki dio grada u kojem nemas brige oko krađa itd. naravno ne planiram mahat lovom ili nešto takvo ali planiramo izlaziti van pa me to interesira.

To je to za sada
Teško je objasniti točno kaj treba izbjegavati. Sva turistička mjesta su prilično sigurna, iako se na nekima ekipa raziđe kad zađe sunce, al tak je u većini američkih gradova. Najlakše za objasniti je tak da ti dam ovaj link. To ti je karta Amerike sa prosječnim prihodima/stanarinama za svako naselje. Odabereš Kaliforniju i ''Income'', i vidiš kak koji kvart stoji. Ona naselja koja imaju ful niska primanja i crvene se su uglavnom nesigurna. Opet, to trebaš uzeti sa rezervom, npr. naselje oko UCLA se ful crveni jer tamo žive (uglavnom prilično) bogati studenti koji nemaju nikakva primanja. Isto tako, centar Hollywooda je prilično crven jer tamo nema baš stanovnika, nego su uglavnom kina, kazališta, hoteli, muzeji i kojekakvi entertainment venues, al mi nije bilo neš jako neugodno hodat tamo malo iza ponoći... Uostalom, procijenite sami - nije ništa drukčije od ostalih gradova na zapadu. Ako nema ljudi na cesti uopće i mrak je, ili je neka čudna ekipa tamo, nije dobro zadržavat se. Prilično univerzalno pravilo.

Ak imate još pitanja, shoot. :cheers:
fskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 19:10   #210
Evo što je meni frendica koja godinama živi u LA napisala kada sam isto pitanje postavila :
Uglavnom, West LA, znaci, sve sto je zapadno od 405 i 10 Freeways je sigurno i interesantno. Hollywood nije zapadno od toga, ali bas zato sto je turisticka meka, tamo donekle paze na sigurnost tih par blokova u radijusu, ali ako malo zadjete van tog kruga, vidjet cete i nalicje tog grada. Izbjegavati Inglewood i taj dio.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 09:53   #211
Po meni je ostajati u LA više od 2 dana i gubit vrijeme na blesave američke parkove za mužnju novaca čisti gubitak i vremena i novaca, pogotovo ako netko dođe u Kaliforniju na tjedan-dva tri. Kalifornija ima puno više za ponudit izvan LA, road trip po nacionalnim parkovima Kalifornije je zanimljiviji.
Death valey, Yosemity, Mojave, Joshua Tree, Sequoia, Taho Lake, Mono Lake, Napa Valey... Samo su neke stvari u Kaliforniji koje su 100 puta zanimljivije od LA i blesavih zabavnih parkova i kuća pojedinih poznatih faca.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 20:07   #212
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Po meni je ostajati u LA više od 2 dana i gubit vrijeme na blesave američke parkove za mužnju novaca čisti gubitak i vremena i novaca, pogotovo ako netko dođe u Kaliforniju na tjedan-dva tri. Kalifornija ima puno više za ponudit izvan LA, road trip po nacionalnim parkovima Kalifornije je zanimljiviji.
Death valey, Yosemity, Mojave, Joshua Tree, Sequoia, Taho Lake, Mono Lake, Napa Valey... Samo su neke stvari u Kaliforniji koje su 100 puta zanimljivije od LA i blesavih zabavnih parkova i kuća pojedinih poznatih faca.
Definitivno se slažem da u Kaliforniji ima fenomenalnih stvari za vidjet osim gradova. Nacionalni parkovi su nevjerojatni. Al Los Angeles ima puuno više toga za ponudit osim zabavnih parkova i kuća poznatih. Stvar je u tome da 95% zanimljivosti nisu uopće poznate. Bio sam u LA-u dvaput po dva tjedna i obišao sam hrpetinu mjesta među kojima svatko nađe puno zanimljivih stvari. Ljudi uglavnom znaju za Disneyland, Hollywood i Beverly Hills (Rodeo Drive uglavnom). U Disneylandu nisam bio niti planiram. Prvi put kad sam bio, uopće nisam išao u Hollywood. Rodeo Dr još nisam posjetio, iako vjerojatno nekad budem, tek tolko. Kuće poznatih mi ne pada na pamet obilazit. Niti očekujem vidjeti poznate (vidio sam poznate samo jednom kad sam išao u studio na snimanje nekog showa). Ima još hrpa stvari koje fakat treba vidjeti.

Doduše, jesam jedan dan odvojio na zabavni park, i to Six Flags Magic Mountain, samo zato jer obožavam velike roller coastere, a taj park ih ima najviše na svijetu (18, ako se ne varam). Ko voli takve stvari, definitivno preporučam!
fskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 08:17   #213
Ako netko voli zabavne parkove i to ga veseli zasto ne? Ja ih ne volim no isto tako nisam nesto luda i za nacionalnim parkovima. Svaka budala ima svoje veselje
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 08:25   #214
Naravno, svatko ima svoje veselje. Mene fasciniraju neboderi. A LA ih nema baš previše.

Inače, u svakom gradu na svijetu se ima što raditi tjednima, naravno, kad putuješ ipak nemaš baš vremena za sve pa moraš sam ocjeniti što ti je bitno a što ne.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 11:11   #215
Hvala svima na odgovorima , za sada nemam više pitanja, procitat cu sada temu od pocetka, pa da pokupim neke korisne informacije.
PocketAces is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 02:33   #216
Bio poslom par mjeseci u okolici LAa i meni bilo je fenomenalno. Santa Monica i Venice Beach su mi osobno najbolje sto LA ima. Najbolji su vikendi popodne. Downtown je interesantan ali po populaciji vise lici na Mexico City pa se po tome mozda nekima cini nesiguran
Orange County (Newport beach i Huntington beach) za najbolje plaze i surfing scenu..
Veliki plus je blizina nac. parkova i naravno Vegasa
Sto nisam volio: vjecite prometne guzve na highwayima, stalna sumaglica sto zbog prirodnog fenomena sto zbog zagadenog zraka i naravno skupoca ( visoke sales taxe)
Da li bih mogao zivjeti tamo? Naravno, ali negdje izvan grada. Fenomenalna klima i interesantno okruzenje..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 16:47   #217
Moj dragi i ja planiramo posjetiti LA u ožujku. Kupili smo upravo karte,naravno tempirali da si on odgleda svoju NBA utakmicu u Staples centru Bit ćemo tamo sveukupno 11 dana,tražim sad smještaj preko airnbnb-a i vidim da svi imaju brutalne ponude po ful jeftinim cijenama dobiješ stan s bazenom,teretanom i ostalim,nije da će nam trebat ali zadivljuje me kako je način života totalno drugačiji od našeg Ovdje za 35 dolara na dan jedva da dobiješ krevet...anyway htjela bi se samo nadovezat na ovo prije,nekome je bitno da vidi što više umjetnosti i prirodnih ljepota,a nekome da se slika pred Hollywood znakom,posjeti shooting set od Friends-a i shoppingira na Rodeo drive-u. Svatko od nas je drugačiji. Moj dečko je bio zadivljen NY meni osobno nije bilo ništa tako spektakularno. Ja idem zbog predivnih surferskih plaža i dijelom zato jer od malena sanjam da ga posjetim. Prešla sam već pola svijeta ali LA nikako da dođe na red i sad konačno idemo!!! Ono što mene zanima je,prošle godine kad sam išla u NY moj dragi ( slovenac je) trebao je imat neku eu vizu za SAD a ja sam imala onu iz ambasade,jel i mi možemo ić sad s tom EU vizom? da li imate neki provjereni smještaj za preporučit? Koliko daleko je Beverly Hills i Orange County i da li postoji bus koji vozi do tamo na nekoj redovitoj bazi? Šta je s onim hop on hop of busom što se tiče L.A. postoji li i obuhvaća dijelove poput ovih spomenutih i Hollywooda ili je više orijentiran na središte samog L.A. ? Hvala
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 18:00   #218
Trebas vizu ko i do sad

Preporucam ti iznajmit auto, jer ako negdje trebas imat auto onda je to definitivno LA


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:53   #219
11 dana u LA? Mislim da je to totalni gubitak vremena. Ako ti se nije svidio NYC, LA će ti se još manje svidit... Jedino što ostaje od LA su autoceste...

Ako već imaš važeću vizu, ne trebaš vadit novu, ako nije važeća, ondatrebaš. A dragom iz SLO ona autorizacija vrijedi 2 godine.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 21:31   #220
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
11 dana u LA? Mislim da je to totalni gubitak vremena. Ako ti se nije svidio NYC, LA će ti se još manje svidit... Jedino što ostaje od LA su autoceste...

Ako već imaš važeću vizu, ne trebaš vadit novu, ako nije važeća, ondatrebaš. A dragom iz SLO ona autorizacija vrijedi 2 godine.
imam vizu koja još traje ali negdje sam pročitala da se smije samo jednokratno koristiti sad ne znam koliko je to točno ali bilo bi super da ne moram ponovno po nju. Što se tiče ovo "gubitak vremena" ja i moj dragi nismo klasični turisti koji samo žele što više razgledati sa kamerama pod rukom Svake godine si priuštimo barem jedno putovanje u ameriku da bi se osjećali onako "filmski" Jedne godine to bude nešto urbano kao NY druge Florida sad je na redu LA i sigurna sam da ce nam bit super jer mi smo baš taj đir,nekome će se činiti glupo ja jedva čekam A 11 dana je ispalo sasvim slučajno da nam bude što jeftinija karta,zapravo je 14 dana ako računam da smo jedan cijeli dan u Amsterdamu a jedan u Parizu tako da će to biti super spoj
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.