Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 22:36   #8761
Quote:
globy kaže: Pogledaj post
...vrlo vjerojatan scenarij
Nemoj tako crno gledati.
Sve je moguće, ali ja čisto sumnjam. Do sad sam, u 8 godina koliko ovo radim, vidjela na broj i slovo 1 (jednu) kaznu za neredovito predavanje obrazaca. Držim palčeve
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 08:06   #8762
Ja sam u poslu duže od lili p. i nikad nisam vidjela da je netko platio kaznu za neredovito predavanje obrasca. Nemoj se previše sekirati. Osobito jer nisi imao aktivnosti, i u cijeloj priči, država nije oštećena tj. nisi imao nikakvu obvezu za plaćanje.
A i nema smisla kazniti nekog što je zakasnio mjesec-dva, kad s druge strane daju mogućnost da, eventualne, greške i ispravke radimo u pdv-k.
Mislim da je to područje gdje se oni moraju još sami sa sobom dogovoriti
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:52   #8763
Od kada je izašao onaj nalog da se na obrascu PDV-a mora upisivati ono već plaćeno/obveza po prethodn. obračunu, pisala sam to, ali sam pri predaji prošlog obrasca, onog za 8.mj, u žurbi to preskočila i ostavila na tom mjestu prazno. Vidjela sam da se vi neki s tim ne zamarate, pa nisam ni razmišljala da popravljam obrazac. Sad sam, na obrascu za 9.mj., stavila iznos koji treba biti, koliko još dugujemo. Danas mi referentica javi, da mi obrazac ne može proći zbog toga, a malo je (više) arogantna, i ni ne trudi se objasniti što sad da napravim, nego da moram ponovno poslati obrazac. Ako sad opet predam s 0,00 tu stavku, kad ću opet doći ukorak s tim stanjem na PKK? Što mi predlažete? Eto dokaza da to ipak netko gleda, moja referentica
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:21   #8764
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Ako sad opet predam s 0,00 tu stavku, kad ću opet doći ukorak s tim stanjem na PKK? Što mi predlažete? Eto dokaza da to ipak netko gleda, moja referentica
Ja sam imala kod više komitenata taj problem. Porezna ne može preuzeti obrazac zbog te stavke. Uredno ostavim prazno i briga me kad ću, da li ću i oću li ikad doći u korak s time.
Kad se smisle što i kako raditi i osposobe svoju aplikaciju da radi po tim propisima ćemo ponovo o tome razgovarati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:22   #8765
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Od kada je izašao onaj nalog da se na obrascu PDV-a mora upisivati ono već plaćeno/obveza po prethodn. obračunu, pisala sam to, ali sam pri predaji prošlog obrasca, onog za 8.mj, u žurbi to preskočila i ostavila na tom mjestu prazno. Vidjela sam da se vi neki s tim ne zamarate, pa nisam ni razmišljala da popravljam obrazac. Sad sam, na obrascu za 9.mj., stavila iznos koji treba biti, koliko još dugujemo. Danas mi referentica javi, da mi obrazac ne može proći zbog toga, a malo je (više) arogantna, i ni ne trudi se objasniti što sad da napravim, nego da moram ponovno poslati obrazac. Ako sad opet predam s 0,00 tu stavku, kad ću opet doći ukorak s tim stanjem na PKK? Što mi predlažete? Eto dokaza da to ipak netko gleda, moja referentica
Nisam baš sigurna ali ja bi ispravila oba PDV obrasca, onaj za 08/2014 i ovaj novi od jučer za 09/2014 (tim redom) kad im je ta rubrika baš toliko važna. Mogla ti je referentica ipak malo bolje objasniti i razlog neprolaska i uputiti te kako sve to riješiti. Možda da je ipak ponovo nazoveš i pitaš da li možeš ovako napraviti?
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 11:49   #8766
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna ali ja bi ispravila oba PDV obrasca, onaj za 08/2014 i ovaj novi od jučer za 09/2014 (tim redom) kad im je ta rubrika baš toliko važna. Mogla ti je referentica ipak malo bolje objasniti i razlog neprolaska i uputiti te kako sve to riješiti. Možda da je ipak ponovo nazoveš i pitaš da li možeš ovako napraviti?
I ja sam tako mislila, ispraviti bolje 8.mj, a 9. bi onda valjao, pa ne znam jel njega trebam popravljati. Ništa, ne gine mi telefonski razgovor, hvala...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:14   #8767
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
I ja sam tako mislila, ispraviti bolje 8.mj, a 9. bi onda valjao, pa ne znam jel njega trebam popravljati. Ništa, ne gine mi telefonski razgovor, hvala...
A zašto bi ispravljala obrazac za 08/2014 ako je on bio prošao. I tako njima ta stavka ništa ne znači,nego ih samo koči da ne mogu preuzeti obrazac. Mene danas zvala referentica za jednog da maknem samo taj iznos iz kolone V. (za pdv 09/2014) i da inače više ni ne pišem ništa pod to. Neću im ništa u obrazac stavljati jer i tako oni ne gledaju tu kolonu,a kod sebe ću pratiti po kontu i eventualno sebi isprintati sa tim podatkom prijenosa od prošlog mjeseca.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:20   #8768
Pa vidiš, Konto, tvoja je tebi savjetovala šta da napraviš, a moja je meni rekla, ne prolazi mi, nešto ne valja ta stavka ne znam ja šta ste vi radili, aj bok (tako nekako...) pa nek si ja mislim dalje. Sad ste me bacili u dilemu, jel to na kraju treba pisati ili ne, ne mogu više pronaći onu obavijest sa stranica porezne. Neće mi nitko ništa kvocat, ako to ne budem pisala?
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:37   #8769
Ako i stavljaš podatak o neuplaćenom pdv-u do dana predaje, onda stavljaj samo iznos duga (dakle samo glavnicu). Nemoj tu prepisati stanje s porezno knjigovodstvene kartice jer tamo je uračunata i zatezna kamata, a ona ne ide u obrazac.
Možda ti je u tome problem.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 12:41   #8770
Nije, znam za to
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:43   #8771
Kako da proknjižim račun za spavanje u Italiji, koji je priložen uz putni nalog. Glasi na našu firmu.
Dali kod predaje PDV obrasca upisujem stanje duga samo iz prethodnog mjeseca ili sveukupni dug?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:39   #8772
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
Kako da proknjižim račun za spavanje u Italiji, koji je priložen uz putni nalog. Glasi na našu firmu.
Dali kod predaje PDV obrasca upisujem stanje duga samo iz prethodnog mjeseca ili sveukupni dug?
ovisi kako je plaćen,u svakom slučaju imaš 221P (ino dobavljač) i 46..D troškovi noćenja na službenom putu.
isplaćuješ zaposleniku iz blagajne
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:40   #8773
Dali postoji mogućnost dogovora s Poreznom upravom o otplati duga PDV u više rata na neki rok? Ako postoji, molim savjet kako to napraviti. Inače nam prijeti blokada.
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:44   #8774
Bio netko danas na TEB-ovom seminaru o poreznim novostima?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:15   #8775
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nije mi se to nikad desilo, a isto firma ima račun u e zabi.
Možda da nazoveš podršku e zabe i pitaš.

ne znam kak da objasnim, al kod nekih banaka u onu prvu kućicu (prije onog dugačkog poziva na broj) ide 00, a kod nekih ide 01. Probaj se s tom opcijom poigrati.
I svakako pošalji potvrdu o izvršenoj uplati na adresu iz rješenja o kazni.
Ako sam razumjela mislis na model. (Kucica ispred poziva na broj) Meni je zadan 63. Sud je potvrdio da su podaci za uplatu ispravni. Na kraju sam ispunila opcu uplatnicu i platila. Rekli su mi da ne treba faksirati. Tu me naknada ispala 10 kn a imam jos 3 rate pa mi nije bas isplativo jer preko ezabe mi bez naknade. Morat cu zvat podrsku ezabe.
Kad pises firma ti placa racune ezabom, mislis kazne tj.u drzavni proracun? Jer inace nemam problema s nalozima u ezabi, samo ovaj.
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:23   #8776
U slućaju ako fizička osoba daje pozajmicu pravnoj kamata se nemora obračunavati, a da li postoji razlika ako je fizička osoba strani državljanin????
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:16   #8777
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Kad pises firma ti placa racune ezabom, mislis kazne tj.u drzavni proracun? Jer inace nemam problema s nalozima u ezabi, samo ovaj.
Sve. Imali smo i 2 kazne ove godine, doduše negdje na početku, i sve je prošlo.
Jedino ako se nije nešto promjenilo u tim njihovim šiframa
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:40   #8778
imamo autoprijevoznički obrt i trgovinu rabljenim teretnim vozilima. kupila bih one auto mirisne boriće s našim logom i dijelila kupcima. cijena jednog mirisa je cca 2,80 + pdv. smijem li po ulaznoj fakturi odbiti pretporez i da li je to porezno priznat izdatak (u smislu poreza na dobit) ?

hvala :-)
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:18   #8779
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
imamo autoprijevoznički obrt i trgovinu rabljenim teretnim vozilima. kupila bih one auto mirisne boriće s našim logom i dijelila kupcima. cijena jednog mirisa je cca 2,80 + pdv. smijem li po ulaznoj fakturi odbiti pretporez i da li je to porezno priznat izdatak (u smislu poreza na dobit) ?

hvala :-)
zna li netko?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:49   #8780
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
zna li netko?

http://www.poslovni.hr/tips-and-tric...e-znati-239197
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.