Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 14:53   #21
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Baš sam danas vidio u Bauhaus katalogu jednofazni električni sat za mjerenje utroška struje (kWh) za samo 70KnKn....
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Neznam čemu tražiti sad neke greške ili što već..imate sve potrebne informacije, aparat kupljen u lidlu http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/page...osnje_energije
Ja sam mislio na ovaj "vulgaris" kilowat sat:


Malo je ružan ali morao bi biti točniji od digitalnog (kao npr tlakomjeri)
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:00   #22
Ovaj bi baš lijepo pasao na zid gore-lijevo od mog LCD-a
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:11   #23
dakle treba dokupit šuko muški za u zid i šuko ženski za spojit spravu koju testiraš i trebalo bi radit?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:09   #24
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Sve u svemu ovo je sigurno dobar uređaj i podaci su točni,radi se o mijerenju koje je vjerojatno i točnije od onog kojeg deklariraju samo proizvođači
Eh, a kako si došao do ove izjave ?

Cijena (govorim o Mirkovoj spravi) je bagatelna, a sprava jednostavna za korištenje.
Ostaje jedino pravo pitanje, a to je točnost. Pitanje je koji su sve kompromisi ugrađeni da bi sva ona mjerenja mogla raditi sprava od 70 kn.
Čini mi se da taj test nećemo vidjeti.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:12   #25
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dakle treba dokupit šuko muški za u zid i šuko ženski za spojit spravu koju testiraš i trebalo bi radit?
Da ne bi dodatna oprema koštala više od same sprave?
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:31   #26
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Eh, a kako si došao do ove izjave ?

Cijena (govorim o Mirkovoj spravi) je bagatelna, a sprava jednostavna za korištenje.
Ostaje jedino pravo pitanje, a to je točnost. Pitanje je koji su sve kompromisi ugrađeni da bi sva ona mjerenja mogla raditi sprava od 70 kn.
Čini mi se da taj test nećemo vidjeti.
Sličan uređaj nabavio sam prije više od 2 godine. Mislim da ga je prijatelj kupio u Lidlu u Austriji. Također sam bio znatiželjan kako tako nešta jeftino može radit dobro. Uzeo sam žarulje od 100W i 200W, kabel na čijem kraju je grlo za žarulju(ovo koristim u svinjcu) i priključio na uređaj te malo mjerio. Zaključak-to je to.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:03   #27
A odlično, drago mi je.
Jer pravi watmetar je 1000 EUR.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:00   #28
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Eh, a kako si došao do ove izjave ?

Cijena (govorim o Mirkovoj spravi) je bagatelna, a sprava jednostavna za korištenje.
Ostaje jedino pravo pitanje, a to je točnost. Pitanje je koji su sve kompromisi ugrađeni da bi sva ona mjerenja mogla raditi sprava od 70 kn.
Čini mi se da taj test nećemo vidjeti.
Jel ti znaš što znači 3% odstupanje?

Ili ja jednosatvno moram uključiti neki aparat koji je deklariran kao fiksni potrošač od recimo 20W i to provjeriti da bi ti povjerovao?

S obzirom da ti posjeduješ neki "bolji" uređaj mogao si nam ti izmjeriti informacije koje tražimo a ne tu prigovarat, jer očito te je netko nategao za 1000eur

Sad znamo zašto tako brzo nestaju iz lidl-a netko ih preprodaje
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:52   #29
Evo napravljen je "atest" na sobnoj lampi, 230V 25W deklaracija urezana na lampi, dakle ima prekidač off/on i to je to.

Lampa stoji upaljena pola sata i nemrda sa 231V, 25.5W , 0.110A

Dakle eto aparat je falia 0.5W što je greška od 2%?

Nadam se da nema više nevjernih toma..

Siguran sam da bi taj aparat od 1000eur pokazao točniji rezultat..

---------------------------------------------

Vratimo se mjerenju..u pripremi je test 42"PX8 Panasonic plazme...
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:01   #30
gle, kad uspijemo testirat i plazmu greška od 10W ne bi bila velika za naše potrebe...ako je generalna razlika 100W onda možemo počet zaključivat, ali ako recimo tvoj LCD troši 160W a plazma 180W, to i nije neka razlika, bilo greške u mjerenju ili ne!

E, šta si u Splitu, da si u ZG, mogao bi mi dofurati da ja izmjerim na plazmi kod sebe...doduše vrijedi i obrnuto, šta bih dao da sam ja u Splitu
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:43   #31
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
A odlično, drago mi je.
Jer pravi watmetar je 1000 EUR.
Daj ne lupaj,možda i bio nekad imam ga ja,kupljen odavno i koštal je 1000 DEM a ne Eura, al radi se o tome da taj uređaj može mijerit struju do 500A,još usput radi se o digitalnim strujnim klještima sa dodatkom ,sa kojim se pretvaraju u Watmetar ,hebi ga stari a ovaj do 10A ,a to baš i nije isto zar ne,usput može mjerit snagu kod Trofaznih motora,niti slično ovome

konkretno imaš hrpu brojila veličine Automatskog osigurača za cca 100-200 kuna i to 25 A tak da ovo uopće nije iznenađujuče.

Druga je stvar to kaj je Iskra u suradnji sa našim HEP-om godinama derala HR građane,al opet Elektronsko brojilo jednofazno 40A dođe oko 700 kuna.i to ite kakve točnosti
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:49   #32
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio na ovaj "vulgaris" kilowat sat:


Malo je ružan ali morao bi biti točniji od digitalnog (kao npr tlakomjeri)
Nema šanse,jer nemre mijerit tak malu snagu,najmanja jedinica mu je 100Wh,a i taj mijeri potrošnju a ne snagu,barem ju nemožeš očitat.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:51   #33
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Daj ne lupaj,možda i bio nekad imam ga ja,kupljen odavno i koštal je 1000 DEM a ne Eura, al radi se o tome da taj uređaj može mijerit struju do 500A,još usput radi se o digitalnim strujnim klještima sa dodatkom ,sa kojim se pretvaraju u Watmetar ,hebi ga stari a ovaj do 10A ,a to baš i nije isto zar ne,usput može mjerit snagu kod Trofaznih motora,niti slično ovome

konkretno imaš hrpu brojila veličine Automatskog osigurača za cca 100-200 kuna i to 25 A tak da ovo uopće nije iznenađujuče.

Druga je stvar to kaj je Iskra u suradnji sa našim HEP-om godinama derala HR građane,al opet Elektronsko brojilo jednofazno 40A dođe oko 700 kuna.i to ite kakve točnosti
Aj vidim ja da se ti razumiš u to s strujom pa me nešto zanima

Prije nekoliko godina (5-10) ugrađeno mi je trofazno digitalno brojilo u kuću, i tu elektra očitaje podatke itd.. e sad, načuo sam da se ti aparati mogu "naštelovat" ..jel to točno?

Jedan mi to rekao šta se bavi sa strujom al mi nije tio reći kako jel da bi me mogla ubit struja pa da me neželi imat na savjesti..hehe


Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
gle, kad uspijemo testirat i plazmu greška od 10W ne bi bila velika za naše potrebe...ako je generalna razlika 100W onda možemo počet zaključivat, ali ako recimo tvoj LCD troši 160W a plazma 180W, to i nije neka razlika, bilo greške u mjerenju ili ne!

E, šta si u Splitu, da si u ZG, mogao bi mi dofurati da ja izmjerim na plazmi kod sebe...doduše vrijedi i obrnuto, šta bih dao da sam ja u Splitu
Šaljem ti ja poštom aparat ako baš želiš ovog istog kao šta ga ja imam pa testiraj i vrati po mogučnosti lol

PS. Ja mislim da će 37" plazma trošit baš tu negdi oko 160W-170W što je nekih 50W više od 40" lcd-a

Zadnje uređivanje MirkoST : 07.02.2009. at 19:57.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:55   #34
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Eh, a kako si došao do ove izjave ?

Cijena (govorim o Mirkovoj spravi) je bagatelna, a sprava jednostavna za korištenje.
Ostaje jedino pravo pitanje, a to je točnost. Pitanje je koji su sve kompromisi ugrađeni da bi sva ona mjerenja mogla raditi sprava od 70 kn.
Čini mi se da taj test nećemo vidjeti.
Proizvođači mjere sasvim novi TV u idealnim uvjetima,jel tak isto ko i potrošnja na autu,dok je stvarno stanje malo drukčije

Pa ljepo kaže da je +/-3% ,ok pravi Watmetar ima odstupanje +/- 0,2% al hebi ga ne misle letit s tim LCD-om ili Plasmom u svemir da sad moraju imat savršeno točan podatak,a ukupno mogu fulat maxsimalno cca 5-10W što sigurno neće presudit u korist niti jednog niti drugog uređaja
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:57   #35
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Evo napravljen je "atest" na sobnoj lampi, 230V 25W deklaracija urezana na lampi, dakle ima prekidač off/on i to je to.

Lampa stoji upaljena pola sata i nemrda sa 231V, 25.5W , 0.110A

Dakle eto aparat je falia 0.5W što je greška od 2%?

Nadam se da nema više nevjernih toma..
Ustvari možda greške uopće name jer i trošilo ima svoju toleranciju. S druge strane 231x0.11=25.41 Dakle ovaj uređaj možemo smatratati pouzdanim za ono što mi želimo znati. Ali nisam ni ja bio lijen već sam od susjeda električara posudio Fluke 189(vjerujem da Cark vjeruje ovom uređaju iako je nešto jeftiniji od 1000EU). Napon je varirao od 234-239, a na ovom jeftinjaku od 232-238. Struju mi je malo komplicirano mjeriti ali vjerujem i da je to tu negdje. Evo i ja ću sutra baciti koji rezultat.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:58   #36
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Aj vidim ja da se ti razumiš u to s strujom pa me nešto zanima

Prije nekoliko godina (5-10) ugrađeno mi je trofazno digitalno brojilo u kuću, i tu elektra očitaje podatke itd.. e sad, načuo sam da se ti aparati mogu "naštelovat" ..jel to točno?

Jedan mi to rekao šta se bavi sa strujom al mi nije tio reći kako jel da bi me mogla ubit struja pa da me neželi imat na savjesti..hehe
ma to su gluposti
tip priča nebuloze,možeš ti to korigirat,al na način da odneseš brojilo u HEP na baždarenje i veliš,čujte dečki dajte ga malo poštelajte u moju korist

ovak doma bez skidanja plombe (što je kažnjivo dijelo) nema šanse,a i opet i da to napraviš vjerojatno nebi mogel ništ,jer se najvjerojatnije baždari softwareski ,tak da zaboravi

u principu svako brojilo što je starije to manje registrira,barem je tak sa starim klasičnim Analognim,e sad kak je s ovim novim digitalnima fakat neznam.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:04   #37
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Ustvari možda greške uopće name jer i trošilo ima svoju toleranciju. S druge strane 231x0.11=25.41 Dakle ovaj uređaj možemo smatratati pouzdanim za ono što mi želimo znati. Ali nisam ni ja bio lijen već sam od susjeda električara posudio Fluke 189(vjerujem da Cark vjeruje ovom uređaju iako je nešto jeftiniji od 1000EU). Napon je varirao od 234-239, a na ovom jeftinjaku od 232-238. Struju mi je malo komplicirano mjeriti ali vjerujem i da je to tu negdje. Evo i ja ću sutra baciti koji rezultat.
Eto Clark ak je Fluke u pitanju,dileme nema,još mi samo reci da Fluke nije dobar i da je jeftilen

Ma nemaš brige,kak bi rekel Ruski Astronaut u onom filmu Armagedon


Daj se makni,svi ti dijelovi i američki i ruski su od najeftinijeg proizvođača,sve je to made in Teiwan

Nemaš tu kaj fulat da sad mjeriš nekaj od 1500W e onda bi se več dalo raspravljat,al ovak nemre ti razlika na 100W bit neznam kolko ,nemre sad jedan izmjerit 985W a drugi 55W ,eventualno bu fulal par Wata i to je to,a ak mjeriš sa istim uređajem,e onda je to sigurno potpuno točna razlika.

I naravno točnost se najbolje vidi u nekom dužem periodu tj. mjerenu potrošnje kroz recimo 30 Dana,tu skupi instrumenti dolaze na svoje,jer ak ti izmjeriš 3W više trenutno, to je sitnica ali kroz mjesec dana je to 3 x24h x 30 = 2160 Wh e to je več itekakva razlika ,a ne radi se o tome ovdije, tu se priča o Wattmetru a ne o Energy Metru koji si ti gledal i koji bilježi sve i svakaj od struje,napona,Ferkvencije i svega vraga i to do 3000A i to trofazno. a i mogel si pogledat i nekaj drugo a ne samo najači FLUKE model,jer ima i drugih koji isto rade ko i FLUKE za cca 100-200 USD


Ljudi dragi Google nije uvjek pravi izvor informacija

dobar je on i nađe svašta,al treba znat i kaj se traži

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 07.02.2009. at 20:58.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:25   #38
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
ma to su gluposti
tip priča nebuloze,možeš ti to korigirat,al na način da odneseš brojilo u HEP na baždarenje i veliš,čujte dečki dajte ga malo poštelajte u moju korist

ovak doma bez skidanja plombe (što je kažnjivo dijelo) nema šanse,a i opet i da to napraviš vjerojatno nebi mogel ništ,jer se najvjerojatnije baždari softwareski ,tak da zaboravi

u principu svako brojilo što je starije to manje registrira,barem je tak sa starim klasičnim Analognim,e sad kak je s ovim novim digitalnima fakat neznam.
Da da rekao mi je da se kompjuterom to radi

Al što kažeš i sam treba smislit kako plombu zaobici..tj moraš imati insider-a iz elektre

A ništa, pomirit ću se s činjenicom da moram plačat realnu potrošnju..hehe

PS. Nebi elektra uvela digitalni da joj on računa manje od analognog .testirali su oni to sigurno
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:29   #39
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Da da rekao mi je da se kompjuterom to radi

Al što kažeš i sam treba smislit kako plombu zaobici..tj moraš imati insider-a iz elektre

A ništa, pomirit ću se s činjenicom da moram plačat realnu potrošnju..hehe

PS. Nebi elektra uvela digitalni da joj on računa manje od analognog .testirali su oni to sigurno
To ti je najpametnije,struja ionak za sad uopće nije skupa,dapače,treba nekaj smislit za zeznut T-com i ostatak ekipe,e ti nam beru lovu oš na mobitelima,internetima i.t.d. e da je njih izbacit sa popisa računa,to bi bilo nekaj
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:59   #40
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Daj ne lupaj,možda i bio nekad imam ga ja,kupljen odavno i koštal je 1000 DEM a ne Eura, al radi se o tome da taj uređaj može mijerit struju do 500A,još usput radi se o digitalnim strujnim klještima sa dodatkom ,sa kojim se pretvaraju u Watmetar ,hebi ga stari a ovaj do 10A ,a to baš i nije isto zar ne,usput može mjerit snagu kod Trofaznih motora,niti slično ovome

konkretno imaš hrpu brojila veličine Automatskog osigurača za cca 100-200 kuna i to 25 A tak da ovo uopće nije iznenađujuče.

Druga je stvar to kaj je Iskra u suradnji sa našim HEP-om godinama derala HR građane,al opet Elektronsko brojilo jednofazno 40A dođe oko 700 kuna.i to ite kakve točnosti
A šta ću kad su jedini watmetri koje sam vidio bili upravo ti, skupi, laboratorijski. Dodatno su me u to uvjerili i poznanici koji tamo rade i eto mene u zabludi.
Sad me žulja posudit ga dan, dva.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.