Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 16:16   #81
Quote:
Dinozg98 kaže: Pogledaj post
Jel` možda idu u X ili Gornjogradsku?
To bi objasnilo stvar.
Eto da obje škole su u pitanju,ima ih i jos, ali još što me začudilo...npr. frendica je u Lucijanki, tj. Gimnaziji Lucijana Vrananjina koja je jako zahtjevna škola, ali HJ im nije niti približno razvijen i težak kao kod nas, kao i povijest...za ostale predmete neznam, jer nismo baš razglabali o tome..

@Orhidea444 ti si isto išla u Upravnu ili ... ?
Sweet Johnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 21:14   #82
Quote:
Sweet Johnny kaže: Pogledaj post
Eto da obje škole su u pitanju,ima ih i jos, ali još što me začudilo...npr. frendica je u Lucijanki, tj. Gimnaziji Lucijana Vrananjina koja je jako zahtjevna škola, ali HJ im nije niti približno razvijen i težak kao kod nas, kao i povijest...za ostale predmete neznam, jer nismo baš razglabali o tome..

@Orhidea444 ti si isto išla u Upravnu ili ... ?
još idem.. treći sam razred
orhidea444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 00:26   #83
Quote:
orhidea444 kaže: Pogledaj post
još idem.. treći sam razred
cool , ja sam tek prvašić
Sweet Johnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 16:15   #84
ako se odlučim da ipak idem za tajnicu jer se bojim da ću imat premalo bodova za referenta mogu li ipak poslije na pravni fakultet ?
AnaNiamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 23:13   #85
Quote:
AnaNiamm kaže: Pogledaj post
ako se odlučim da ipak idem za tajnicu jer se bojim da ću imat premalo bodova za referenta mogu li ipak poslije na pravni fakultet ?
Za Pravo se moraš potruditi.. Pogotovo ako planiraš u ovu školu.
__________________
1589.
Dinozg98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 08:24   #86
hitno trebam savjet:
planiram se premjestiti u ovu skolu, za poslovnog tajnika, zanima me jel latinski stvarno izborni? 0.o ako ga ne izaberem koji predmet moram umjesto njega? engleski zelim kao prvi strani jezik a sta da uzmem kao drugi? koji je laksi talijanski ili njemacki, i profesor kojeg je bolji?
koji vam je predmet najtezi i koji najlaksi? sta vecinom ruse? presuper mi je sto nemate fiziku :'O i malo matematike molim vas opisute mi strucne predmeti i koji su vam teski i koji su profesori zeznuti
kakav je tjelesni? pisu da ima jako malo muskih naspram cura to znaci da imaju zajedno tjelesni?
stvarno vas molim da mi opisete sto je opsirnije moguce, hitno mi je, pozz :}
morat cu pisati razliku predmeta pa stvarno zelim sve znati, i predmete iz prvog razreda, pogotovo strucne

ii da, pisu da se je skola trebala premjestiti ove godine.. . jel je? :/ i ako nije jel jos govore da hoce?

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 06.02.2013. at 09:16. Reason: spajanje postova
TreasureIsland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 12:14   #87
Quote:
TreasureIsland kaže: Pogledaj post
hitno trebam savjet:
planiram se premjestiti u ovu skolu, za poslovnog tajnika, zanima me jel latinski stvarno izborni? 0.o ako ga ne izaberem koji predmet moram umjesto njega? engleski zelim kao prvi strani jezik a sta da uzmem kao drugi? koji je laksi talijanski ili njemacki, i profesor kojeg je bolji?
koji vam je predmet najtezi i koji najlaksi? sta vecinom ruse? presuper mi je sto nemate fiziku :'O i malo matematike molim vas opisute mi strucne predmeti i koji su vam teski i koji su profesori zeznuti
kakav je tjelesni? pisu da ima jako malo muskih naspram cura to znaci da imaju zajedno tjelesni?
stvarno vas molim da mi opisete sto je opsirnije moguce, hitno mi je, pozz :}
morat cu pisati razliku predmeta pa stvarno zelim sve znati, i predmete iz prvog razreda, pogotovo strucne

ii da, pisu da se je skola trebala premjestiti ove godine.. . jel je? :/ i ako nije jel jos govore da hoce?
Da Latiniski ti je izborni predmet, ali ako kasnije misliš ić na Pravo onda si uzmi latiniski da ga ne moraš učit za fakultet sve ispočetka. Ne moraš ti uzet niti jedan izborni predmet ako ne želiš. Što se tiče jezika, ja sam uzela njemački kao drugi jezik i nije mi jako teško profesorica je jako dobra i simpatična i testovi su ti kod nje prelagani (uvijek kopira zadatke iz radne bilježnice hahahah), talijanski predaje neka mlada profesorica čini mi se simpaa, isto mislim da talijanski nije jako težak.

Meni je najlakši predmet bio zemljopis i biologija (hahaha ova iz zemljopisa profa je šoouu) nažalost sad sam 3. raz pa više nemam te predmete

Od profesora su zeznuti ovi iz mat i hrv, dosta su strogi i traže marljivost. Al s druge strane i simpatični su. prof. Modrić se jako trudi napraviti svoj sat zanimljivim i to joj uspjeva. Ma kad bolje pogledam niti jedan nije tak strašno strog, ugl. su svi pristupačni. Meni je sad dosta teška povijest, i upravni postupak ( ima previše toga uvijek), u prvom razredu je malo teža uvod u državu i pravo jer se moraš naviknut na učenje takvih definicija, obiteljsko pravo je jako zanimljivo i lako se nauči, knigovodstvo je za popizdit al samo osmijeh na lice i prof. Šoljić ti da neku 2 ahahha Uvod u državu i pravo je isto dosta lagano, ali je meni taj predmet malo dosadan. Daktilografija hmm. ona zahtijeva vježbanje i takoo ove ostale predmet neznam jer ih niti nemam.

Većinom ti ruše matematiku i hrvatski jer su to među težim predmetima

Tjelesni je okee, ništa posebnoo. Da cure i dečki imaju zajedno tjelesni. Evo ja imam samo 3 dečka u razredu ) Brijem da ih ukupno u cijeloj školi ima oko 80 od 500 učenika.

Evo škola se baš je preselila na črnkas, tak da više nije u centru. Iskreno ja se veselim što se preselila jer u uvjetima kojima smo radili bili su katastrofa :/

Nadam se da sam pomoglaa )
Bimbo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:40   #88
upisi

pozdrav svima! uskoro nam kreću prijave po novom sistemu. zanima me priča li se nešto u školi koliko će se razreda upisivati, koje su upisne kvote i slično. kako Vam je u novoj školi? i koja je razlika između smjerova? što preporučate vi koji idete u školu? gdje je bolje; društvo, profesori, predmeti...? molim odgovore...
trnoruzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:46   #89
Quote:
trnoruzica3 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! uskoro nam kreću prijave po novom sistemu. zanima me priča li se nešto u školi koliko će se razreda upisivati, koje su upisne kvote i slično. kako Vam je u novoj školi? i koja je razlika između smjerova? što preporučate vi koji idete u školu? gdje je bolje; društvo, profesori, predmeti...? molim odgovore...
Upisuje ti se 5 razreda (kao i svake godine), to se ništa neće mijenjati, barem se ne priča tako po okolo. Meni je žao što smo se premjestili na Črnomerec i čak mislim da uvjeti rada nisu ništa puno bolji. Buka od usranog prometa se cuje, a prozori moraju biti otvoreni zbog vrucina. Učionice su puno premale. Škola nema za wc papir, sapun, papir za brisanje. Po novom imamo i kamere po hodnicima (i da, kamere rade, vidjela na svoje oči).
Razlika između poslovnog tajnika i upravnog referenta je u samo 7%, svi kazu da je smjer za upravnog referenta malo tezi jer ima dva, tri predmeta koje poslovni tajnici nemaju (ti predmeti su čisto bubanje napamet).
Kao što sam rekla, predmeti su više manje isti, isplati se više za upravnog referenta ako misliš dalje na fakultet (ako imaš zelje biti poslovni tajnik, onda naravno za taj smjer). Sto se tice profesora; ovisi koji te dohvati, profesori nisu strogo podjeljeni po smjerovima (ovi zajednicki), imamo četiri profesorice hrvatskog jezika, dvije iz matematike, dvije iz njemackog, dvije iz talijanskog....da ne nabrajam dalje.
Ucenici, ah, u svakom razredu ima neki 'poseban', pa se ni iz toga neces izvuc.

Ako te zanima jos nesto, pitaj.
__________________
“What if I slept a little more and forgot about all this nonsense.”
acrasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 00:18   #90
Moj sin razmislja o upisu u upravnu skolu, ne znam hoce li upasti jer idim da za upravnog referenta primaju samo 84 ucenika....on ce imati cca 66 boda...kolika je bila navala ovih godina u ovu skolu? I on prolazi sa cistom cetvorkom, tj.sve ima 4 ili 5 osim matematke 3, ima li uopce sanse s takvim ocjenama upisati upravnu? Latinski da li je tezak, da li ga uzeti ili ne za izborni predmet? Ma bilo kakve info bi pomogle? Hvala!
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:51   #91
Quote:
Desertrose22 kaže: Pogledaj post
Moj sin razmislja o upisu u upravnu skolu, ne znam hoce li upasti jer idim da za upravnog referenta primaju samo 84 ucenika....on ce imati cca 66 boda...kolika je bila navala ovih godina u ovu skolu? I on prolazi sa cistom cetvorkom, tj.sve ima 4 ili 5 osim matematke 3, ima li uopce sanse s takvim ocjenama upisati upravnu? Latinski da li je tezak, da li ga uzeti ili ne za izborni predmet? Ma bilo kakve info bi pomogle? Hvala!
Ma upada sto posto, ima dosta bodova a i nije neka velika navala na upravnu
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:26   #92
maknuli su naziv birotehnička?
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 14:19   #93
pa baš mi se i ne čini da nije navala...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 13:54   #94
Eej idem u 8.razred i htjela bi se na ljeto upisati u Upravnu, sad me zanima dal se mogu sa 67 bodova upisati? Kakvi su profesori? Kakav je tjelesni? Koja su putovanja? Kakva je ekipa? Nadam se da nije previše pitanja haha
LutkicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 21:23   #95
Ovak, kad dođeš u 1. razred, sve će ti bit novo i šok...nova pravila, kolege i profesori...uglavnom hrvatski: ako dobiješ Modrićku: nemoj joj se zamjerit, vjeruj mi....i pripremi se na kreativne zadatke i ostale gluposti...ponekad fakat zna zabadat nos gdje joj nije mjesto i zna poneka pretjerat svojim izjavama ali sve u svemu nije ona loša osoba...mnogo toga o životu sam naučila upravo od nje..... engleski: prof. Korunčev- jedan od najboljih prof. u školi, na početku će ti se činit da je strog ali nije...lik je fakat super, možeš se zezat s njim i slično....matematika: prof.tonšić:žena zmaj hahaha ženska je kraljica....kopija Carle Del Ponte hahaha što se tiće matematike, moraš se fakat potrudit, al inače je ženska fakat ok...al nemoj se iznenadit, ona ti voli rušit učenike...na testovima ti daje identične zadatke koje je zadala za vrijeme nastave(tako da ako imaš sve u bilježnici- četvorka ili petica ti je zajamčena....što se tiče talijanskog-predaje ti mlada profesorica....ima kreativnu nastavu i poštena je kod ocjenjivanja....pravi predmeti- svi su profesori fakat ok i pravedni....ekonomski predmeti:također....svi su super...ako dobiješ Šoljića, 4 možeš dobit u tren oka....psihologijarofa mi je antipatična(ne znam zakaj), al inače je fakat ok....sociologija: pripremi se na izjave tipa "ja sam stručnjak za neverbalnu komunikaciju" ili "za vrijeme socijalizma ovoga nije bilo" ili polusatne priče o bivšoj državi...povijest: prof. Šarinić: ženska je ok, ali ima lošu metodu rada....doslovce prepisuješ sve iz knjige i to moraš naučit, rijetko kad ona održi predavanje(a to onda traje 10minuta)....zemljopis:komedija....možeš prepisivat na testovima, ne moraš učit da dobiješ 5...samo se pazi ona će u 1. razredu naći potencijalnu žrtvu kojoj će namjerno davat loše ocjene kak bi i ona u zbornici rekla da ima nekog ko ima loše ocjene iz zemljopisa....Ustav RH: eee to je posebna priča...prof. je stara i cijeli sat će ti trabunjat o bivšoj državi, politici i tako dalje....nemoj joj se zamjerit jer to nikada ne završi dobro(vjeruj mi) i nemoj se svađat s njom...al nije ona loša osoba, nego ona ima taj neki autoritet i moraš joj se pokoravat....biologija: prof. Čepek je fakat ok i poštena pri ocjenjivanju te nastava je zanimljiva(barem je meni bila)
Nadam se da sam pomogla
love me like xo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:12   #96
Pozdrav, neznam jel ste već pisali o tome, al da pitam.

Ja radim prekvalifikaciju za upravnog referenta i sad sam četvrta godina.
Koji predmeti su na maturi? nije valjda matematika?
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 18:28   #97
Također me zanima u vezi izbornih predmeta, mogu uzet ili javne financije ili filozofija?

Uz to trebam pročitati 13 lektira, da li da ih čitam ili se može proći bez čitanja? gledao sam na netu, sve su sastavljene u kratko, ako ću imat lektiru na maturi neću ništa znat, možda bolje da počnem čitati?

Help
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 21:41   #98
Ma ja ti 80% lektira nisam ni pročitala, a dobro sam riješila maturu.....stvar je u tome da imaš dobe i kvalitetne bilješke(to lako nekog zamoliš da ti posudi, pa si iskopiraš)
love me like xo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 14:01   #99
Helou
Znaci imam pitanje za Upravnu skolu...Koliko je bodova potrebno da bi mogo upast u nju?I nesto sam citala na njihovoj stranici(od skole)da nesmijes imati ove kontraindikacije(nisam ziher kak se to pise),znaci nesmije imati problema s glasom,nesmije biti gluh ni slijep a ni slabovidan.Najme ja sam slabividna imam problema s vidom...Npr.ako cu ja imati dovoljno bodova za upast u Upravnu skolu,a imam problema a vidom(slabovidnost)dali je moguce da upadnem u tu skolu?
Pitam ljude sa "iskustvom".
MalaIvona17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 00:30   #100
Quote:
MalaIvona17 kaže: Pogledaj post
Helou
Znaci imam pitanje za Upravnu skolu...Koliko je bodova potrebno da bi mogo upast u nju?I nesto sam citala na njihovoj stranici(od skole)da nesmijes imati ove kontraindikacije(nisam ziher kak se to pise),znaci nesmije imati problema s glasom,nesmije biti gluh ni slijep a ni slabovidan.Najme ja sam slabividna imam problema s vidom...Npr.ako cu ja imati dovoljno bodova za upast u Upravnu skolu,a imam problema a vidom(slabovidnost)dali je moguce da upadnem u tu skolu?
Pitam ljude sa "iskustvom".

Gle, ja ti odmalena imam slabi vid....imam jako visoku dioprtriju i nosim kontaktne leće....s obzirom na vid ja sam imala pravo na izravan upad(jedino sam morala imat dovoljno bodova)....u vrijeme mojih upisa, nisu tražili to da učenici ne smiju biti slabovidni, nadgluhi itd. Ja mislim da je stvarno bezobrazno od MZOS-a da onemogućavaju učenicima da se upišu u neku željenu školu samo zato što su slabovidni i tako dalje, misli to stvarno prelazi granice svakog ukusa i to je zapravo i neka vrsta diskriminacije jer prema Ustavu RH svako dijete ima pravo na kvalitetno obrazovanje... osim toga obrazovne institucije trebaju olakšat školovanje onima kojima je to potrebno, a ovime samo još više otežavaju ....Iz mog iskustva ti mogu reći da nisam imala problema u školi s obzirom na vid....sjedila sam u prvoj klupi i to je to.....tu i tamo sam pitala prof. da mi pročita neku riječ s ploče, a ništa pretjerano, mislim i ostali učenici(koji nisu slabovidni) znaju zamolim prof. da im nekaj pročita s ploče... profesori su prema meni (što se tiće vida) bili jako korekni, ali ja nikad nisam ni tražila da mi daju npr. uvečaniji test i slično jer fakat nije bilo potrebe....što se tiće drugih učenika, ako te maltertiraju, slobodno se(ako to prelazi svaku granicu ukusa) požali razredniku ili to sama riješi(vrati im istom mjerom, reci da te prestaju maltretirat i slično....) Sretno s upisima i pripremi se na srednjoškolski život, jer vjeruj mi, vidjet ćeš sve i svašta....
love me like xo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.