Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 19:59   #1
Kamenac

Kako se rješiti kamenca u vodovodu? Ima u Quelle-u nekakvi magneti za razbijanje kamenca. Nisu skupi 89kn. Ima li netko iskustva sa tim magnetima ili neko drugo rješenje.
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 23:14   #2
Ne znam kakvi su to magneti, ja imam uređaj za razbijanje kamenca koji se postavi na glavnu cijev i razbija kamenac koji se onda ne taloži na cijevima i aparatima, ali mislim da to nikako ne može riješiti već postojeći kamenac.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:18   #3
ni ja ne znam ništa o magnetima, a ovi uređaji su bitnije skuplji. martinka, koliko je došao ovaj tvoj?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 23:51   #4
oko 1000 kn, ali to jednom kupiš i mir, ništa se ne mijenja, servisira i sl.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:33   #5
Quote:
Martinka kaže:
oko 1000 kn, ali to jednom kupiš i mir, ništa se ne mijenja, servisira i sl.
di si kupila, koja marka?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:55   #6
zepter, ja prodajem pa sam si to odmah uzela i jako sam zadovoljna, ne kupujem calgon
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:44   #7
bio sam na zepter.hr sajtu i nigdje ne mogu naći informacije o proizvodu...kako se zove?

p.s. našao sad na international sajtu, cleansymag...to to? ne piše baš previše o njemu...

p.p.s. sad sam našao...to je to, elektromagnetsko djelovanje na dipole...super stvar
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 20:28   #8
Ja živim na vrh brda pa me kamenac ne muči
bombe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 22:43   #9
Quote:
zed_alive kaže:
bio sam na zepter.hr sajtu i nigdje ne mogu naći informacije o proizvodu...kako se zove?

p.s. našao sad na international sajtu, cleansymag...to to? ne piše baš previše o njemu...

p.p.s. sad sam našao...to je to, elektromagnetsko djelovanje na dipole...super stvar
Da, cleansy mag, najisplativija stvar u zepteru jer ako se ne stvara kamenac štedi se na grijanju, a i kućanski aparati duže traju.
S cleansy magom voda ima istu tvrdoću i ne gubi osnovna organska i kemijska svojstva, ali stiče svojstva meke vode, budući da uređaj ne uništava kamenac nego ga razbija, odnosno molekule postaju manje i zaobljenije pa je smanjena mogućnost vezivanja.
Sam uređaj je veličine cd playera i ima žice koje treba namotati oko cijevi, nikakva montaža ne treba.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 12:20   #10
Quote:
Martinka kaže:
Da, cleansy mag, najisplativija stvar u zepteru jer ako se ne stvara kamenac štedi se na grijanju, a i kućanski aparati duže traju.
S cleansy magom voda ima istu tvrdoću i ne gubi osnovna organska i kemijska svojstva, ali stiče svojstva meke vode, budući da uređaj ne uništava kamenac nego ga razbija, odnosno molekule postaju manje i zaobljenije pa je smanjena mogućnost vezivanja.
Sam uređaj je veličine cd playera i ima žice koje treba namotati oko cijevi, nikakva montaža ne treba.
cool...daj mi još samo reci, nije bitno od kojeg je materijala cijev za vodu?
ne treba zaboraviti niti benefit od jeftinijeg servisiranja bojlera
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:00   #11
Quote:
zed_alive kaže:
cool...daj mi još samo reci, nije bitno od kojeg je materijala cijev za vodu?
ne treba zaboraviti niti benefit od jeftinijeg servisiranja bojlera
Nema veze kakva je cijev. Uskoro ću servisirati bojler, baš ću pogledati jel ima manje kamenca (cleansy je ugrađen par mjeseci nakon prošlog servisa).
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 04:00   #12
Quote:
Martinka kaže:
Nema veze kakva je cijev. Uskoro ću servisirati bojler, baš ću pogledati jel ima manje kamenca (cleansy je ugrađen par mjeseci nakon prošlog servisa).
A kak to montirati, zapravo gdje, ako se nalazim u stanu, koji ima podžbukne cijevi za vodu ? Poludih od tog kamenca ( ZG - Jarun ) i kad bih to nekako mogao montirati, odmah bih kupio. Za vodu za piće koristim sustav sličan Zepterovoj Aquini i to funkcionira super. I za piće i za kuhanje, a bogme i za peglanje, espresso aparat itd.

Martinka, možda napravimo posao , ako to mogu nekako montirati na dolaznu cijev, a da ne kopam zid
tzac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:20   #13
Quote:
tzac kaže:
A kak to montirati, zapravo gdje, ako se nalazim u stanu, koji ima podžbukne cijevi za vodu ? Poludih od tog kamenca ( ZG - Jarun ) i kad bih to nekako mogao montirati, odmah bih kupio. Za vodu za piće koristim sustav sličan Zepterovoj Aquini i to funkcionira super. I za piće i za kuhanje, a bogme i za peglanje, espresso aparat itd.

Martinka, možda napravimo posao , ako to mogu nekako montirati na dolaznu cijev, a da ne kopam zid
Ne znam kako bi se to moglo montirati, kod mene su cijevi u podrumu (živim u kući) i montirala sam uređaj odmah pored vodomjera.
Možda ima netko ideju, ja stvarno nisam baš za takvo nešto čula, možda imaš neku cijev glavnu, koja nije u zidu?
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 10:22   #14
Ja mislim da je Quelle odličan izbor!!!!
Za krepat!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:06   #15
Za oko 600kn ima za kupit dobar uredjaj protiv kamenca SELK
http://www.stemark.hr/html/selk.html
Ja ga imam par godina, bojler ko nov, grijac za masinu za pranje posudja bez ijedne naslage, a ne koristimo sol za pranje. Isto se montira na dovodnu cijev, zice se omotaju oko nje.
Moze se kupiti direktno od njih, oni su proizvodjaci.
 
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 19:20   #16
Hvala na informacijama.
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 20:09   #17
Imate i jeftinije (oko 100kn). I radi. Imam ih doma.

http://www.bezkamenac.com
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:57   #18
Malo su mi cudne ove cijene koje navodite. Ono sta sam ja gledao je bilo najjeftinije oko 3000 kuna (recimo u termocommercu). Pa mi nije jasno da nesto za 500 ili manje kuna moze funkcionirati. Mozda se radi o manjem protoku vode. Jel netko zna u cemu je razlika. Meni uglavnom treba nesto sto bi mi pokrilo cijelu kucu, dakle da stavim na dolaznu vodovodnu cijev i da voda bude dobra i za pice i za aparate.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:09   #19
Evo ovako. Koliko ja znam.

Riješenja na principu jednog magneta koji pokriva cijelu kuću su uglavnom neefikasna iz vise razloga.

Prvi je što je određenim (takvim za cijelu kuću) uređajima potrebna struja da rade, jer funkcioniraju na principu elektromagneta. Zbog toga su i cijene veće. Ili zbog većeg trajnog magneta (što veći to skuplji) ili zbog gore navedenog elektromagneta koji dodatno trosi struju.

A drugo je to što su testiranja pokazala da magnet dijeluje na određenom području određeno vrijeme. Otprilike 6m, 15 min. To znaci da jedan magnet za cijelu kuće nebi bio dovoljno efikasan. Već treba za svaki izvor (pipu) staviti magnet.

Znaci voda koja je prošla kroz magnet ce biti "dobra" 15 min, a poslje će se vratiti na staro.

Eto. A najbolje je poslat mail njima. Oni ce bolje znati odgovoriti.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:55   #20
Quote:
jebedo kaže:

Znaci voda koja je prošla kroz magnet ce biti "dobra" 15 min, a poslje će se vratiti na staro.

Eto. A najbolje je poslat mail njima. Oni ce bolje znati odgovoriti.
Jedno neuko pitanje:

Dakle, sva voda koja je prošla kroz magnet, bez obzira na vrstu 'filtera' (elektromagnet ili magnet) - se za 15 minuta vraća na staro?

To bi značilo da nema smisla ugrađivati takve filtere na perilice suđa i rublja, i na bojlere, jer prvima ciklus pranja traje duže od 15 min, a u drugima voda leži neko vrijeme?

Nego ima smisla samo na slavine?

Ja sam baš u procesu traženja raznoraznih filtera za vodu.


@Korisnik
Ima u Aquapuru za 2.200 (ne znam je li s PDV-om, sorry), neka nova generacija elektroničkih uređaja za razbijanje kamenca (djeluju dvosmjerno, ne samo prema slavini npr. vec i u suprotnom smjeru, tako su objasnili), i može se ugraditi na glavni ulaz vode u stan. Nemaju ga još na websiteu, ali tu je njihov kontakt ako te zanima...

http://www.aquapur.hr/index.asp

Imam jos kontakata i cijena, ako nekoga zanima.
:Kosjenka: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.