Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 22:01   #1281
radi se o tome što su to dva različita, vrlo različita uređaja. od veličine, ugrađenog hardvera, operativnog sustava itd. no, sve napisano ti ostaje isto. s tom razlikom da ćeš u androidu ICS (koji bi tebao biti instaliran na tom modelu), trebala već imati neki file manager.

sada još ostaje da li je gore pravi google play ili ne, i ako jest' da li imaš svoj google acc s kojim se prijavljuješ na market (google play).

teoretski, sa instaliranjem i deinstaliranjem aplikacija ne možeš ništa zeznuti, ništa što hard reset neće popraviti. a ako te interesira nešto posebno od aplikacija, pitaj, pa će već netko znati odgovoriti.

i za sada, na kraju, ako se misliš igrati, dio igara će trzati, dio će raditi ok a dio neće uopće niti biti pokrenut ili čak instaliran. tako da se tomu ne čudiš.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 22:09   #1282
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
radi se o tome što su to dva različita, vrlo različita uređaja. od veličine, ugrađenog hardvera, operativnog sustava itd. no, sve napisano ti ostaje isto. s tom razlikom da ćeš u androidu ICS (koji bi tebao biti instaliran na tom modelu), trebala već imati neki file manager.

sada još ostaje da li je gore pravi google play ili ne, i ako jest' da li imaš svoj google acc s kojim se prijavljuješ na market (google play).

teoretski, sa instaliranjem i deinstaliranjem aplikacija ne možeš ništa zeznuti, ništa što hard reset neće popraviti. a ako te interesira nešto posebno od aplikacija, pitaj, pa će već netko znati odgovoriti.

i za sada, na kraju, ako se misliš igrati, dio igara će trzati, dio će raditi ok a dio neće uopće niti biti pokrenut ili čak instaliran. tako da se tomu ne čudiš.
hvala ma sve mi je malo jasnije osim fotoaparata...tj nisam uopce sigurna kako funkcionira... kad uđem u njega vidim sebe , otraga nema kamera, neznam kako se slikava moze li se uopce okrenut da vidis ono sto hoces slikat kao na aparatu...
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:13   #1283
10" tablet sa dvojezgrenim procesorom i IPS matricom?

Viking (vidim da si dosta upućen u tržište tableta) i ostali koji znaju molim malu pomoć. Da li postoji tablet koji se može kupiti u HR a da zadovoljava sljedeće karakteristike:
1. 10" ili 9,7"
2. dvojezgreni procesor (tegra 2 ili još bolje OMAP 4)
3. IPS LCD (ili bolji)
4. i da to nije skuplje od cca 2500 kn

... surfajući po domaćim stranicama nisam uspio naći nešto tako (10"/9,7", dvojezgreni procesor, IPS,< 2500 kn?)

Zadnje uređivanje Goran33 : 16.07.2012. at 15:25.
Goran33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:38   #1284
Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
hvala ma sve mi je malo jasnije osim fotoaparata...tj nisam uopce sigurna kako funkcionira... kad uđem u njega vidim sebe , otraga nema kamera, neznam kako se slikava moze li se uopce okrenut da vidis ono sto hoces slikat kao na aparatu...
a, gle - logično - nema zadnej kamere, nema slikanja. prednja kamera je slabije kvaitete i zamišljena je kao kamera za video chat (skype, msn, viber...). što pak može i ne mora raditi jer podrška ovisi o samom programu. tako da ili slikati naopako ili nikako. na žalost, to je to.

Quote:
Goran33 kaže: Pogledaj post
Viking (vidim da si dosta upućen u tržište tableta) i ostali koji znaju molim malu pomoć. Da li postoji tablet koji se može kupiti u HR a da zadovoljava sljedeće karakteristike:
1. 10" ili 9,7"
2. dvojezgreni procesor (tegra 2 ili još bolje OMAP 4)
3. IPS LCD (ili bolji)
4. i da to nije skuplje od cca 2500 kn

... surfajući po domaćim stranicama nisam uspio naći nešto tako (10"/9,7", dvojezgreni procesor, IPS,< 2500 kn?)
mislim da te neću moći pretjerano razveseliti. kako si i sam vidio, za te novce niks. ili jednojezgreni a IPS ili dvojezgreni ali non-IPS. uglavnom, ili povećati svotu ili negdje napraviti kompromis. najbliže tomu što tražiš je asus tf300t.

http://www.asus.com/Tablet/Transform...er_Pad_TF300T/

10", IPS, tegra3 i govorimo o nekih 3000-4000kn, ovisno o trgovini ali i eventualnoj ponudi sa različitom količinom rama i da li je dock u kompletu ili nije.
nabava.net kaže ovako:

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=asus%20tf300t

i vidim već jedna trgovina ispod 3000, ali sa nepoznatom dobavljivošću, prva sljedeća 3010 sa raspoloživim artiklom. s time ak si iz ZG, nemaš ni poštarine. dakle, 500kn više od tvoje želje. mislim da je to ipak mala cijena za to što tablet pruža. 200mhz je sporiji od vrlo sličnog acera a510, ali IMHO, ima ljepši, topliji prikaz boja. još ako ti dock nije bitan, mislim da nemaš što više tražiti. ponavljam, malo je preko tvog budžeta, ali isplati se.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:34   #1285
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
a, gle - logično - nema zadnej kamere, nema slikanja. prednja kamera je slabije kvaitete i zamišljena je kao kamera za video chat (skype, msn, viber...). što pak može i ne mora raditi jer podrška ovisi o samom programu. tako da ili slikati naopako ili nikako. na žalost, to je to.



mislim da te neću moći pretjerano razveseliti. kako si i sam vidio, za te novce niks. ili jednojezgreni a IPS ili dvojezgreni ali non-IPS. uglavnom, ili povećati svotu ili negdje napraviti kompromis. najbliže tomu što tražiš je asus tf300t.

http://www.asus.com/Tablet/Transform...er_Pad_TF300T/

10", IPS, tegra3 i govorimo o nekih 3000-4000kn, ovisno o trgovini ali i eventualnoj ponudi sa različitom količinom rama i da li je dock u kompletu ili nije.
nabava.net kaže ovako:

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=asus%20tf300t

i vidim već jedna trgovina ispod 3000, ali sa nepoznatom dobavljivošću, prva sljedeća 3010 sa raspoloživim artiklom. s time ak si iz ZG, nemaš ni poštarine. dakle, 500kn više od tvoje želje. mislim da je to ipak mala cijena za to što tablet pruža. 200mhz je sporiji od vrlo sličnog acera a510, ali IMHO, ima ljepši, topliji prikaz boja. još ako ti dock nije bitan, mislim da nemaš što više tražiti. ponavljam, malo je preko tvog budžeta, ali isplati se.

Ma da, i ja sam tako nekako mislio. Najprije sam razmišljao o LENOVO IDEAPAK K1, TOSHIBA AT100-100 i Archos 101 G9. Svi imaju dvojezgrene procesore ali lošu ili u najboljem slučaju prosječnu matricu .... kako budem tablet koristio i vani (uz kavicu na terasi nekog kafića, balkonu, plaži ... a osim toga pokretao na njemu i neke grafičke aplikacije) bitno mi je da ima i kvalitetniji displej ... za sada sam na otvorenom (jakoj svjetlosti) najviše koristim Kindle 3 (za čitanje) koji je sa svojim InkJet ekranom po tom pitanju nenadmašan ali mi radi velikih problema kod pregledavanja PDV časopisa (nije touch) i inače je vrlo ograničenih mogućnosti (glavna namjena je prvenstveno čitanje knjiga)
Tako da se slažem ... Asus Transformer Pad 300 je odličan izbor a u nekim stvarima je i bolji od Acer Iconia Tab A510 (bolje kamere, bluetooth ...)

http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=4642

to što nema 3G je malo bitno jer danas svi više manje imamo smarthphone-ove pa se lako jedno s drugim upari radi interneta

A i kritike za Asus Transformer Pad 300 na netu su više nego dobre:

http://www.techradar.com/reviews/pc-...1077509/review


Ima jedno zlatno pravilo još iz doba početaka fiksnih kompjutera: nemoj štedjeti na matrici i na RAM-u. ASUS ima i jedno i drugo odlično (IPS i 1 Gb RAM-a) i još povrh toga 4- jezgreno čudovište od procesora ....

HVALA još jednom
Goran33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:47   #1286
sve si točno napisao - o dvojezgrenim tabletima, no oni ipak nisu za odbaciti. jedino što im kasni (osim archosu) ICS. kindle se niti ne može komparirati sa ovom grupom tableta. čitač je čitač.
no, nedostatak 3g ili pak njegova masna naplata je u takvoj grupi tableta ipak nedostatak. ako se radi top proizvod, onda ga nakrcaj mogućnostima. meni je veća glupost stavljati na tablet stražnju kameru nego ne staviti 3g utor. ili pak dignuti cijenu za 10-20% na njegov račun.

da li je asus _bolji_ od acera? ne znam. je, na papiru izgleda, ali, ne bih to tako jednostrano rekao. ali to je moje mišljenje.

što se 4jezgrenog proca tiče-više je tu marketinga nego stvarne potrebe. nećeš ti pokretati ne znam kakve aplikace koje će tražiti tu snagu. osim igara. a pitanje je da li ima igara koje su uopće optimizirane za takve tablete. možda griješim, moje igre su cut the rope i mahjong ;-) tako da tu ne mogu biti mjerodavan. a kad već spominješ stolna računala - ne štedi se na memoriji, dobrom monitoru, ali ni na napajanju i dobroj stolici iz koje ćeš gledati u ekran! ;-)

ugl, taj asus sa ili bez docka ili skuplji model 201, ili acer 510. ili pak pričekaj još koji mjesec, pa će se i taj segment popuniti sa novim modelima.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 13:03   #1287
Quote:
kiklopkik29zg kaže: Pogledaj post
Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet
imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogn googl i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2
pozdrav reci mi dali je moguce ba pov tegri 10-1 staviti sim karticu i surfati na mob internet meni uopce nevidi kad stavim sim card pozdrav
mesoterija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 22:08   #1288
novi mid-range uređaj kod nas. http://www.lc-power.de/index.php?id=381&L=1

giga rama, 8gb storage, neloš "mali-400mp" grafički čip, ali jednojezgreni proc. podržava 3g stickove, usb/usb host, hdmi.

za sada nema više informacija osim onih sa službenih stranica.

1500-1800kn kako gdje. usvakom slučaju bolja kupovina od prestigia, barem po hardveru, a i čipotekini kyrosi nemaju više nekog smisla, mada su sada i oni na rasprodaji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:02   #1289
kako ne mogu editirati zadnji post, moram duplirati. dakle, ako nekoga interesira, iz LC-Powera su mi poslati upute, pa ako netko želi, može ih skinuti odavde.

inače, na upit o google playu (marketu), kažu da ga imaju na tabletu. no, u uputama je ikona od starog marketa (sa androida 2.x) i ne zove se google play, nego "e market". e, sad, što to znači, da li samo tiskarska greška ili je nekakva kopija, ne znam. treba vidjeti tablet u živo.

za sada toliko.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 21:06   #1290
nastavak.

ako je netko gledao upute, ispada da se radi o starim uputama od GB-a a ovo je slika home screena i instalirane aplikacije

__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:58   #1291
ja cu opet bit slobodna zamoliti za malo pomoci u vezi mog tableta ( Prestigio MultiPad 9.7 PRO Android TM Tablet PC) postoji li nacin za spajanje na internet osim WiFi... danas sam isla u Vip jer sam htjela uzet kakvu pretplatu za mobil net ali mi je lik prvo pola sata gledo a na kraju rekao da ne moze nista osim WiFi...
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 14:30   #1292
http://www.prestigio.com/products/pe...ad_PMP5097_PRO

Evo tu imas popis stickova koji radi na tom tabletu a uz stick ti je potreban OTG adapter (preko kojeg ces prikljuciti stick na tablet)
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:57   #1293
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
http://www.prestigio.com/products/pe...ad_PMP5097_PRO

Evo tu imas popis stickova koji radi na tom tabletu a uz stick ti je potreban OTG adapter (preko kojeg ces prikljuciti stick na tablet)
hvala... taj adapter se može kupit u HG Spot ili takvim trgovinama? oprosti sto gnjavim ali stvarno sam tukac teski... nasla sam na njuskalu neki oglas sli mi je lik odgovorio da nezna dali je kompaktibilan sa Prestigiom

http://www.njuskalo.hr/mobiteli-opre...-oglas-4954830
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 17:28   #1294
Ovaj sa linka ti ne odgovorara je micro usb adapter, tebi treba mini usb adapter.

http://www.dealextreme.com/p/mini-us...r-2-pack-50944

Ja sam pretrazio sve moguce ducane ovdje kod nas u HR i nisam nasao pa sam narucio s dealextremea.

Dva komada kostaju 2,20$
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 17:40   #1295
nana, takvi adapteri bi u pravilu trebali biti za sve uređaje. veći problem je da li sam tablet, u ovom slučaju, podržava takvu periferiju (tipkovnice, miševi, blue-tooth adapteri, 3g stickovi itd). da ne ulazim previše, što krajnjeg korisnika niti ne treba zanimati, sam taj adapter, kabel je ništa drugo nego obični usb-usb mini/mikro dapter s time da je unutra ne 4-žlini kabel, nego 5-žilni i da su dvije žice iznutra kratko spojene. dakle, da li je netko napisao da je to za samsunga, nokiu ili prestigia, ne bi trebalo biti problema.

takvih kablova ima ponekad i kod nas za kupiti, samo su im cijene prenapuhane. idu čak 80 do 100kn. a takav adapter, da li kao kabel ili samo dva utikača, vani (ebay, dealextreme) košta 2, 3 dolara. tako da sada razmisliš da li ti je hitno uzeti ga ili za iste novce možeš nabaviti dva,tri, 4 komada ili si pak primorana kupiti ga jer ne možeš kupiti izvana. no, sad je to već do tebe.

ako taj sa njuškala garantira da je kabel ZBILJA otg (izvana se ne razlikuju!!!), onda ga kupi ali traži nekakvu garanciju, da te ne zezne i pošalje klasični usb adapter.

čisto za informaciju, ovo su ti sve takvi adapteri:
http://is.gd/zg8zgH
http://is.gd/rHV0O4

a, links je to prodavao pod "adapter za archos tablete":
http://is.gd/NIOLiE
a kad već archos ima TO, onda im se javi na FB stranicu, možda će ti oni znati reći di ih se može nabaviti.
https://www.facebook.com/Archos.Croatia

što se spajanja tiče, osim wifija, bez petljanja po sistemu, mislim da nema druge opcije. odn. sve se svodi na bežično spajanje. sad da ti predlažem kupovinu usb->lan adaptera, nema smisla jer nema garancije da bi to radilo.
znači, ili preko mobitela (tzv. tethering) ili nabavka mifi uređaja (nešto kao mobitel, ali služi samo kako bi se preko toga spojilo do 5 korisnika na net preko 2/3/4g veze). objašnjenje: http://en.wikipedia.org/wiki/MiFi
kod nas su ih imali t-com i vip, ali mislim da ih neko vrijeme već nemaju u ponudi. možda teba otići u koji t-centar i/ili vip pa pitati. s time da ti je cijena samog uređaja cca 1000kn. uz pretplatu je naravno manja. ili, pak, opet izvana, s time da nije cijena puno manja.

opcija imaš, sad ti ostaje odlučiti se na onu tebi najisplativiju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 23.07.2012. at 18:48.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 18:46   #1296
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Ovaj sa linka ti ne odgovorara je micro usb adapter, tebi treba mini usb adapter.

http://www.dealextreme.com/p/mini-us...r-2-pack-50944

Ja sam pretrazio sve moguce ducane ovdje kod nas u HR i nisam nasao pa sam narucio s dealextremea.

Dva komada kostaju 2,20$
hvala puno, narucit cu ovo... nadam se da necu dugo cekat da mi posalju
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 19:43   #1297
Ima li netko više informacija o LC power tabletu???
etagure is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:58   #1298
Izgleda da bi sutra mogao izaći ICS za Lenovo K1.

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-...638437/page/98
bojzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 17:56   #1299
Molim preporuku!

Je li bolji Tablet Coby Kyros 8127 ili Prestigio MP 5080C PRO?

Oba imaju istu cijenu, samo što Prestigio ima nešto bolje specifikacije, npr. duplo više GB diska i RAM-a. Sve ostale karakteristike više-manje su slične. U pravilu više je bolje, no znači li to da je ovaj drugi tablet (Prestigio) nužno bolji od ovog prvog (Korby Kyros)? Uređaj je uglavnom potreban za čitanje knjiga i stranica, nešto manje za multimedijalne sadržaje. Da li je onda bolji Prestigio za isti novac ili je pak kvalitetniji ovaj Coby? Ne znam mnogo o tome, pa zato pitam. Molim preporuku i procjenu.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:22   #1300
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
Molim preporuku!

Je li bolji Tablet Coby Kyros 8127 ili Prestigio MP 5080C PRO?

Oba imaju istu cijenu, samo što Prestigio ima nešto bolje specifikacije, npr. duplo više GB diska i RAM-a. Sve ostale karakteristike više-manje su slične. U pravilu više je bolje, no znači li to da je ovaj drugi tablet (Prestigio) nužno bolji od ovog prvog (Korby Kyros)? Uređaj je uglavnom potreban za čitanje knjiga i stranica, nešto manje za multimedijalne sadržaje. Da li je onda bolji Prestigio za isti novac ili je pak kvalitetniji ovaj Coby? Ne znam mnogo o tome, pa zato pitam. Molim preporuku i procjenu.
Uzmi Prestigio, ja ga uzimam cim dobijem plaću
NortoN. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.