Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 13:17   #7281
naslage

Dobio sam zeljezni aparatic prije tjedan dana. Perem zube i sve, ali vidim naslage s unutrasnje strane donje čeljusti. Jel neko imao slican problem? Ne zeli se oprati..
EDIT: npr ovako to izgleda
* nisu crne boje nego onako bež
__________________

Zadnje uređivanje čovjekzg : 10.07.2013. at 13:27.
čovjekzg is offline  
Old 10.07.2013., 14:03   #7282
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
@tanjatac glam bravice? :O :O , jel to neki drugi naziv za estetske ili je neka nova metoda u điru? Vosak ti možda neće ni tribat, bar meni nije, malo na zadnju tu i tamo. Za zubno meso grgljaj kadulju, imaju ti i neke posebne paste tipa paradontax, elmex (?), sensodyne. A nemoj niti pokušavat grist narednih par dana, baby kašice i čokolino,
estetske su da, kazu da su izasle unazad par mjeseci, mozda malo jos tanje i vise oble, ma sta ja znam... kako oni meni ja tebi
uglavnom umirala sam od bolova i jela cokolino 4 dana...

u petak sljedeci idem na prvo zatezanje, mijenja se zica jel tako?
zanima me da li jeista ili sve deblja i deblja? ne mogu docekat inace bi njih pitala of course
tanjatac is offline  
Old 10.07.2013., 14:20   #7283
nemam tih problema ali probaj sa vodicom za ispiranje za uklanjanje tog plaka, listerine se zove, imas razlicitih vrsta pa si izaberi, mozda sta pomogne, ne znam..
ja je koristim od prvog dana, a proslo ih je 12, ha ha..
tanjatac is offline  
Old 10.07.2013., 14:56   #7284
čovjekzg - da nije kamenac? pitaj orto sljedeći put, ili stomatologa, i idi na pjeskarenje ako možeš, kamenac se ne skida četkicon, i ne ovisi o higijeni, uglavnom. Stvara se zbog povećane količine pljuvacke (da me izvinete na izrazu) zbog aparatića . Meni je moj reka da mu se javin svako 3 miseca otpr. jer se tako ocisti sve onako bas lipo

tanjatac - ovisi, mozda ti i ne promini. Ai u principu ti ide sve deblja i deblja kad ti minja, i ima ih 5-6 (nisan sigurna, uglavnom je zadnja četvrtasta čelična) ali može ti ista stat i po par miseci, nema nekih pravila u minjanju.
Meredith Lu is offline  
Old 10.07.2013., 15:44   #7285
Quote:
tanjatac kaže: Pogledaj post
nemam tih problema ali probaj sa vodicom za ispiranje za uklanjanje tog plaka, listerine se zove, imas razlicitih vrsta pa si izaberi, mozda sta pomogne, ne znam..
ja je koristim od prvog dana, a proslo ih je 12, ha ha..
Koristim Colgate Plax vodicu...?

EDIT: Nadam se da će to već nekim čudom nestat, inače će mi ortodontica reći da moram skinuti aparatić ako je karijes ili tako nešto, a to se dodatno plaća... (zato što imam manje od 18 godina pa sam išao preko HZZO-a)
__________________

Zadnje uređivanje čovjekzg : 10.07.2013. at 15:53.
čovjekzg is offline  
Old 10.07.2013., 15:50   #7286
Quote:
Ava Lena kaže: Pogledaj post
idem idući tjedan na kontrolu pa ću ga ponovo pitat za račun.
da ponovim, on je meni rekao da ne daje račun jer bi zbog poreza cijena bila puno veća. e sad ja ne kužim na koji se to porez odnosi, pdv, porez na dohodak, nešto treće.. molila bi nekog ko se bolje u to razumije da mi pojasni. ovak zdravo seljački kolko se ja u to razumijem, mislim da on to radi da ne bi trebao državi plaćat porez
dakle, po novom plaća se pdv na ortodontske usluge?
i dal se dobiva povrat poreza za aparatić iznad 18. godine il ne?
Pogledaj moju zadnju rečenicu
- ako izdaš fiskalizirani račun, plaćaš državi odmah 25% + 5% poreza na razne usluge, tako da je to "loše". Ali ti moraš odlučiti i tražiti račun (ako želiš) a on ti ga na tvoje traženje MORA dati.
ps nemaš pravo na povrat poreza
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 10.07.2013., 19:38   #7287
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
0% od kada su ove godine donesene promjene zakona više nitko nema, koliko znam. Do sada je bilo moguće pisati račune bez pdv-a ili sa stopom od 5%, ali trenutno ide na uslugu 25% a na materijale 5%. Dakle, na računu bi trebale biti odvojene "ruke" od "protetskog pomagala" - npr. na aparatić kao takav ide 5% a na uslugu postavljanja, skidanja i sl. 25% - račun je zajednički; ispun - usluga postavljanja 25%, jetkanje, adheziv, kompozit - 5% i slično (barem d.o.o.). Također, na fiskalizirani račun se plaća pdv "odmah" i u cijelosti, bez obzira je li pacijent platio sve, samo dio ili će nositi 550 rata. Dakle, zaista se ne isplati izdati račun, ali što se mora...
sori...ne bi išlo

ja imam d.o.o. i nisam u sustavu PDV-a
izdajem račune koje normalno fiskaliziram...
na dnu računa piše: " Usluge su oslobođene PDV-a po člaanku 39, st.1. t c) Zakona o PDV-u"

i sve je po PS-u
ribica0603 is offline  
Old 10.07.2013., 19:40   #7288
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Koristim Colgate Plax vodicu...?

EDIT: Nadam se da će to već nekim čudom nestat, inače će mi ortodontica reći da moram skinuti aparatić ako je karijes ili tako nešto, a to se dodatno plaća... (zato što imam manje od 18 godina pa sam išao preko HZZO-a)
to je vjerojatno kamenac...samo ga treba očistiti...

i ne Listerinom
nešto nježnije po mogućnosti (Colgate, Elmex, Curasept...)
ribica0603 is offline  
Old 10.07.2013., 21:47   #7289
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Dobio sam zeljezni aparatic prije tjedan dana. Perem zube i sve, ali vidim naslage s unutrasnje strane donje čeljusti. Jel neko imao slican problem? Ne zeli se oprati..
EDIT: npr ovako to izgleda http://i40.tinypic.com/2wqr407.jpg
* nisu crne boje nego onako bež
sta si ti uopce stavljao aparatić na slici su ti zubi super

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.07.2013. at 22:05. Reason: uklonjem IMG kod
josip krizan is offline  
Old 10.07.2013., 21:57   #7290
Joža, kako tvoji zubići? Koliko si paketića gumica potrošio?
Ivana2711 is offline  
Old 11.07.2013., 00:39   #7291
@josip krizan- Da su bar moji . Slika je s interneta, samo sam htio pokazati gdje se nalazi haha.
__________________
čovjekzg is offline  
Old 11.07.2013., 14:32   #7292
Quote:
bondOO7 kaže: Pogledaj post
Ljudi, molila bi pomoc.
Dakle, moj sin (17 godina) ima malo neravne zubice. Problem je u tome sta bi mu se bili ljepo izravnali s mobilnim aparaticem kojeg je nosio godinama, da mu prije 3 godine nije puknuo zub jedinica na pola. Nakon toga je njegova zubarka mu stavila neku "prevlaku" preko toga zuba koja je pala jedni 4x, Zadnja prevlaka drzi vec evo 2,5 godine. Odmah je trebao mjenjat aparatic, ovo ono i novi mobilni aparatic se koncentrirao na potpuno druge zube (koji se niti ne vide, a ne na jedinice gdje mu jedna ide preko druge). Nemoram pricat da aparatic mobilni nije nista vise pomogao nakon toga, i eto, sada je izgubio pravo na nosenje mobilnoga. E sada, dobio je ponudu da mu zubarka izvadi tu neravnu jedinicu, izbrusi 2 zuba do jedinice i stavi most - znaci, trebala bi brusiti 2 zdrava zuba i cca 2 mj. bi bio bez svoje jedinice dok se ne zaraste meso . Takoder je i receno da u ZG mu netko rjesi to sa fiksnim aparaticem. Problem je sta on nece da mu se vidi metalni aparatic, i zeli nesto sto bi vise estetski bilo privlacnije. Citala sam onda o nekom damon clearu, i safinrim prozirnim aparaticima... Zanima me gdje ima najeftinije toga za kupit i kako se krecu cijene - samo gornja celjust.
Takoder, dali je vrijeme nosenja krace nego kod klasicnih modela - klasicni model, znaci ruzan zeljezni mozemo dobiti za 6000 kn za jednu celjust - on to nikako nezeli jer mu nije ljepi.
Da se samo nadovezem na ovaj post, cisto da znate o cemu se radi.
Dakle, kao sto sam napisala, izgubio je pravo na aparat, bilo na mobilni, bilo na fiksni (kaze zato jer mu je vec 3 mobilna napravila u 6 godina)... Sada nesto citam, zar nebi hzzo trebao pokriti fiksni aparatic besplatno do 18te godine?
Posto je ovo manji grad, ortodontica mi je rekla da ona smije 2 fiksna po godini izdat, a da moj sinko nece to dobiti sigurno, jer ima ozbiljnijih kandidata, da probam u vecem blizem gradu - ZG znaci. Dali mogu ja sada uci u neku ordinaciju samo tako i traziti onda na racun hzzo aparatic, bez obzira sto smo 6+ godina hodali k drugoj ortodontici?
bondOO7 is offline  
Old 11.07.2013., 14:50   #7293
Trebam mišljenje, šta mislite o ovoj ponudi, dal se isplati??? molila bi vas savjet

http://www.kolektiva.hr/zagreb/braces-072013.html
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Old 11.07.2013., 15:11   #7294
Quote:
Bebaćica kaže: Pogledaj post
Trebam mišljenje, šta mislite o ovoj ponudi, dal se isplati??? molila bi vas savjet

http://www.kolektiva.hr/zagreb/braces-072013.html
Evo ovako Ja sam isto bila kod njih, ali sam se raspitala i kod poznanika i drugih ortodonata. Sve ovisi o tebi, što želiš, za koliko novaca, kako možeš platiti i dr. Mislim da je njihova cijena aparatića povoljna jer nude metalni samoligirajući za 5600kn i prozirni samoligirajući (In-Ovation C) za 7 000 kn. Popust od 62 % je jedna ogromna laž. Ispadne jeftinije, ali ne toliko :/ Te aparatiće, odnosno te vrste aparatića nigdje nećeš naći jeftinije. Možeš naći jeftinije, ali druge marke koji će ti isto izravnati zube. Opet, ovisi što želiš.

U tu cijenu ti je uključeno sve, osim dijagnostike koja košta 400 kn, i tu te odmah prevare, jer ti je dobar i ortopan za 200 kn, oni te šalju u neki svoj rengen.

Meni je cijena bila ok, a posebno zato što sam htjela Inovation C. No međutim ne sviđa mi se to, što je u zadnjih mjesec dana tu ponudu bilo na Kolektivi, bilo na Ponudi Dana kupilo preko 40 ljudi. I vidim da je još uvijek aktualna. Jedan ortodont bi trebao dnevno postavit jedan, dva aparatića, a ne 100, kakva će to biti kvaliteta i kakv će to biti odnos doktor-pacijent? Neće ni znati kako se zovem. I nije mi se svidio način plaćanja. Dakle 5600 kn na 6 rata, i ako postavljaš prozirni, moraš im odmah dati 1300 kn na licu mjesta. Ista stvar i sa donjim, koji svima trebaju zbog zagriza. :/Eto, nadam se da sam ti pomogla
bluefox is offline  
Old 11.07.2013., 17:10   #7295
Quote:
bluefox kaže: Pogledaj post
Evo ovako Ja sam isto bila kod njih, ali sam se raspitala i kod poznanika i drugih ortodonata. Sve ovisi o tebi, što želiš, za koliko novaca, kako možeš platiti i dr. Mislim da je njihova cijena aparatića povoljna jer nude metalni samoligirajući za 5600kn i prozirni samoligirajući (In-Ovation C) za 7 000 kn. Popust od 62 % je jedna ogromna laž. Ispadne jeftinije, ali ne toliko :/ Te aparatiće, odnosno te vrste aparatića nigdje nećeš naći jeftinije. Možeš naći jeftinije, ali druge marke koji će ti isto izravnati zube. Opet, ovisi što želiš.

U tu cijenu ti je uključeno sve, osim dijagnostike koja košta 400 kn, i tu te odmah prevare, jer ti je dobar i ortopan za 200 kn, oni te šalju u neki svoj rengen.

Meni je cijena bila ok, a posebno zato što sam htjela Inovation C. No međutim ne sviđa mi se to, što je u zadnjih mjesec dana tu ponudu bilo na Kolektivi, bilo na Ponudi Dana kupilo preko 40 ljudi. I vidim da je još uvijek aktualna. Jedan ortodont bi trebao dnevno postavit jedan, dva aparatića, a ne 100, kakva će to biti kvaliteta i kakv će to biti odnos doktor-pacijent? Neće ni znati kako se zovem. I nije mi se svidio način plaćanja. Dakle 5600 kn na 6 rata, i ako postavljaš prozirni, moraš im odmah dati 1300 kn na licu mjesta. Ista stvar i sa donjim, koji svima trebaju zbog zagriza. :/Eto, nadam se da sam ti pomogla
Jesi, hvala ti, još me zanima dal je nužno i gornju i donju čeljost jer meni su dolje zubi super, samo gornja čeljust mi treba al neznam dal se tako može??
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Old 11.07.2013., 18:20   #7296
Quote:
bondOO7 kaže: Pogledaj post
Da se samo nadovezem na ovaj post, cisto da znate o cemu se radi.
Dakle, kao sto sam napisala, izgubio je pravo na aparat, bilo na mobilni, bilo na fiksni (kaze zato jer mu je vec 3 mobilna napravila u 6 godina)... Sada nesto citam, zar nebi hzzo trebao pokriti fiksni aparatic besplatno do 18te godine?
Posto je ovo manji grad, ortodontica mi je rekla da ona smije 2 fiksna po godini izdat, a da moj sinko nece to dobiti sigurno, jer ima ozbiljnijih kandidata, da probam u vecem blizem gradu - ZG znaci. Dali mogu ja sada uci u neku ordinaciju samo tako i traziti onda na racun hzzo aparatic, bez obzira sto smo 6+ godina hodali k drugoj ortodontici?
HZZO je pokrivao aparatiće preko socijalnog do 18.-te godine...ali samo nakon čekanja na listi...
morali ste imati svog ortodonta kod kojega ste bili na listi čekanja...

u ZG je 25 ordinacija izgubilo ugovor sa HZZO-om i sada njihovi pacijenti isto lutaju po drugim ordinacijama...
prosjek čekanja je 5-8 godina...

i ne, ne možete ući nikome u ordinaciju i trežiti aparatić besplatno...jer nista na njihovoj listi od početka
ribica0603 is offline  
Old 11.07.2013., 18:22   #7297
Quote:
Bebaćica kaže: Pogledaj post
Jesi, hvala ti, još me zanima dal je nužno i gornju i donju čeljost jer meni su dolje zubi super, samo gornja čeljust mi treba al neznam dal se tako može??
aparatić ide obavezno na obje čeljusti radi uštimavanja zagriza
ribica0603 is offline  
Old 11.07.2013., 18:47   #7298
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
aparatić ide obavezno na obje čeljusti radi uštimavanja zagriza

Da li bi stavio na jednu čeljust ako ja inzistiram tako?
Jer, sad imam loš zagriz i iskrivljene gornje zube. Ovako bi imala loš zagriz i
barem koliko toliko ravne zube...
A zagriz bi uštimala naknadno, kad bude novaca za drugu vilicu...
Lonelyta is offline  
Old 11.07.2013., 19:13   #7299
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
Da li bi stavio na jednu čeljust ako ja inzistiram tako?
Jer, sad imam loš zagriz i iskrivljene gornje zube. Ovako bi imala loš zagriz i
barem koliko toliko ravne zube...
A zagriz bi uštimala naknadno, kad bude novaca za drugu vilicu...
Hm.....Ovako , ova iz kolektive će te definitivno nagovorit da staviš na obje htjela ti to ili ne Jer ona želi prvenstveno pare. Svaki ortodont će ti reći da staviš na obje, s tim da je razmak najviše 6 mjeseci jer inače nema smisla. Ne možeš prvo na jednu, pa onda za par godina na drugu, jer ti se ne može namjestiti zagriz. :/ S tim da ima ortodonata koji će ti objasniti sve negativne strane ne stavljanja donjeg aparatića i stavit će ti samo gornji, ali na tvoju odgovornost. Ima nekih koji neće to htjeti. Ovisi od ortodonta do ortodonta.....Znam, to je jako puno novaca, pogotovo ako si student kao ja Iskeširat 14, 15 ooo kn u godinu, dvije......Ali mislim da vrijedi imat lijepe zube i vodit brigu o njima. Jer oni koji ne vode brigu kasnije plaćaju mnogo veće cifre....Konkretno jedan frend će morati dići kredit na 30 000 kn da sve zube popravi, namjesti, ispravi itd.....:/
bluefox is offline  
Old 11.07.2013., 20:11   #7300
Quote:
bluefox kaže: Pogledaj post
Hm.....Ovako , ova iz kolektive će te definitivno nagovorit da staviš na obje htjela ti to ili ne Jer ona želi prvenstveno pare.
Vjerujem, ali teško da će me moći nagovoriti obzirom da novaca nemam, dakle nije stvar mog hira da ne želim uradit sve po protokolu..
Da stvar bude gora, zahebala sam se očito i kupila ovu ponudu s kolektive..
Učnilo mi se super povoljno za 5,5k dobiti samoligirajući aparatić i sve ostalo što ide s njim.
Idem naredni tjedan na konzultacije pa ću vidjet što ćemo dogovorit...

Nisam stručnjak, al velim, i sad imam nepravilan zagriz, pa živim s tim..
Zato ću tvrdoglavo inzistirat da dorade barem taj estetski feler, pa da živim s lijepim zubima i nepravilnim zagrizom..
Valjda neću okončat na kraju ko tvoj frend
Lonelyta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.