Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 00:14   #1
Kismet - okovi sudbine / Dudaktan Kalbe

RTL televizija je svim ljubiteljima turskih serija osigurala novu televizijsku poslasticu.
Riječ je o seriji "Dudaktan kalbe" koja će kod nas biti prevedena kao "Kismet". Serija koja broji 75 epizoda u trajanju od 90 minuta trebala bi zamijeniti "1001 noć". U Turskoj je prikazana u periodu 2007.-2009.g.



Prica prati cetiri glavna lika Kenana, Lamiu, Cemila i Cavidan, njihove medjusobne odnose koji se razvijaju kroz zivotne uspjehe i tragedije. Kenan je talentirani glazbenik koji se svim silama borio da prevazidje emocionalnu bol izazvanu teskim i siromasnim djetinjstvom. Osjeća se nedostojnim Lamie, svoje prve ljubavi, te zrtvuje njihovu vezu i odlazi u inozemstvo. Usredotocuje se na karijeru i postaje slavni violinist. Lamia je mlada djevojka koja nakon smrti roditelja zivi s rodjacima. Oni joj pruzaju hranu i skloniste, ali je tretiraju kao sluskinju. Iako Lamia cini sve da im ugodi oni je oni pokusavaju udati protiv njene volje za jednog od njihovih rodjaka. Kada se Kenan i Lamia sretnu, odmah osjete jaku emocionalnu i fizicku privlacnost. Medjutim, Kenan potiskuje svoju ljubav zbog Lamijinog inferiornog društvenog položaja i stete koju bi ta veza mogla uzrokovati njegovom ugledu. On čini sve da joj pomogne i zastiti ju, ali bez priznavanja svojih dubokih osjecaja prema njoj.

redatelj: Andaç Haznedaroglu
scenaristi: Melek Gençoglu, Resat Nuri Güntekin, Ece Yörenç

ULOGE:
Asli Tandogan ... Lamia Sönmez
Burak Hakki ... Huseyin Kenan
Yigit Özsener ... Cemil Pasazade
Özge Özder ... Cavidan Meriçoglu
Köksal Engür ... Sait Pasazade
Güzin Alkan ... Makbule Köksal
Ayten Soykök ... Enise
Yavuz Sepetçi ... Kemal Köksal
Gözde Kansu ... Nimet Basar

Izvor: emdthr
monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 00:28   #2
Eto nama opet Dzengiza
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:50   #3
Talking

Ah Yigit
Nela_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:04   #4
vidim da ne kvotira bas bajno na IMDb...al naucila sam vec da tom ne triba virovat...odoh odma malo škicnit na youtub da vidim valja li gledat to
YES&NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:56   #5
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Eto nama opet Dzengiza
Da, i meni je jedino on bio poznat, poslije sam vidjela da u seriji glumi i otac Ceyde Duvenci (Benu - BG) - İsmail Düvenci.

Quote:
YES&NO kaže: Pogledaj post
vidim da ne kvotira bas bajno na IMDb...al naucila sam vec da tom ne triba virovat...odoh odma malo škicnit na youtub da vidim valja li gledat to
Slazem se, jer na IMDb nisu kotirale dobro ni BG, ni Asi, ni druge turske serije, a toliko su gledane.

I ja cu otici na YT kad stignem, ali prvo da vidim hoce li serije biti jer s RTL-om nikad nisi siguran.

monimalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:04   #6
bacila sam malo pogled na yubito i nije mi se nesto posebno dopala :/ al ajd,dat cu joj sansu kad dodje na RTL...mozda nesto i valja...
inace od turskih samo Ezel tamo dobro kotira (na IMDb )...
ova glavna glumica mi na trenutke baca na onu sta glumi u privatnoj praksi
YES&NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:09   #7
Već ima (kratka) reklama na RTL-u, tako da vjerojatno kreće za 2 tjedna.

Ne opet turci !
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:13   #8
Quote:
Adrian91 kaže: Pogledaj post
Već ima (kratka) reklama na RTL-u, tako da vjerojatno kreće za 2 tjedna.

Ne opet turci !
Neće za 2, vjerojatno polovinom marta/ožujka ,tada bi 1001 Noć trebala završit
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:21   #9
ajojjjjjj ne opettttttttttttttt zakaj ne stave nesto ko Ezel
berna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:24   #10
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Neće za 2, vjerojatno polovinom marta/ožujka ,tada bi 1001 Noć trebala završit
Ali prva sezona Ezela završava prije 1001 noći, a ne znam hoće li nastaviti s drugom sezonom s obzirom da je još aktualna u Turskoj. Prva sezona ima ukupno 33 epizode, večeras je na RTL-u prikazan drugi dio 31. epizode, a u Turskoj je aktualna 54.
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:25   #11
i gle čuda, opet turci. pa nemreš mi ovo radit
superfly01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:41   #12
OK odakle riječ Kismet? koliko vidim, nije ni ime lika ni ništa Kismet kao Kišni Izmet?
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 02:45   #13
Znam da 1 sezona Ezela zavrsava u petak, ali nisu valjda ludi da ga maknu i stave ovo novo , ali s njima se nikad ne zna, ja ipak mislim da je ovo zamjena za BG, kako i piše u najavi ovdje...
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 03:50   #14
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Znam da 1 sezona Ezela zavrsava u petak, ali nisu valjda ludi da ga maknu i stave ovo novo , ali s njima se nikad ne zna, ja ipak mislim da je ovo zamjena za BG, kako i piše u najavi ovdje...
U petak je zadnja epizoda prve sezone Ezela,ali na rtl rasporedu za iduci tjedan pise u 21h Ezel.Za sada izgleda da nastavljaju dalje,ali je moguce da negdje iznenada puknu pauzu,pa pocnu s Kismetom.
danyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 03:51   #15
Izgleda da će 18.2. biti dvije epizode 1001 noći, a ne Ezela.
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 13:56   #16
A, moguće je i da od ponedjeljka stave dvije ep 1001 Noći, a pauziraju s Ezelom, (iskreno se nadam da neće ) tako bi šehi završila za 2 tjedna max, i onda da krenu s novom, i da nastave s Ezelom, ja mislim da će biti tako.
Taj njihov tv raspored ne treba uzimati za ozbiljno, mijenjaju ga iz dana u dan
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:19   #17
Promo #1
http://www.youtube.com/watch?v=jiZ624Giet4
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:19   #18
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je dobra serija ...
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:00   #19
i meni isto...
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:48   #20
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
OK odakle riječ Kismet? koliko vidim, nije ni ime lika ni ništa Kismet kao Kišni Izmet?
Vjerojatno je ovo u pitanju...

Koliko god mi ove turske lagano počinju ić na živce, toliko mi je drago jer znam da je na njihovom mjestu lagano mogao biti još jedan meksički laksativ
Dat ću seriji šansu, možda će ipak ispasti zanimljiva...
Pixie Chic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.