Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 15:46   #41
Quote:
deni__ kaže: Pogledaj post
i bez toga ti je jaaako sužen izbor
Ah, znam, ne moraš me podsjećati.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 16:39   #42
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ah, znam, ne moraš me podsjećati.
Joj cure, imamo izbora, punooo izbora, samo smo mi previše izbirljive .
Ne valja nam ako je mlađi, ako je stariji, ako je alkos, ako je mamin dečko, ako ne zna što hoće, ako nije foto model, ako je foto model, ako, ako, ako....
Tko nam je onda kriv što imamo previsoke standarde
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 11:53   #43
Quote:
Plava Gruda kaže: Pogledaj post
Joj cure, imamo izbora, punooo izbora, samo smo mi previše izbirljive .
Ne valja nam ako je mlađi, ako je stariji, ako je alkos, ako je mamin dečko, ako ne zna što hoće, ako nije foto model, ako je foto model, ako, ako, ako....
Tko nam je onda kriv što imamo previsoke standarde
Meni može biti bilo stariji bilo mlađi i ne mora biti foto model. Alkose, narkomane i mamine sinčiće baš ne bih. Ne znam da su to baš neki previsoki standardi.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 12:00   #44
Djevojku upoznaš gdje hoćeš Samo, pitanje je, da li želiš?

Ni jedna kojoj sam uletio s pričom na cesti, u dućanu, itd itd, me nije odhebala. Kod takvih uleta, bar meni, nije primarno doći odmah isti tren do kave, nego polako kroz priču razvijati odnos do takve razine. Ok, ako naletim na nekog super komada na mjestima na kojim inače ne obitavam, onda se domognem maila ili face-a. Da ne pametujem dalje, počni pričati s curama goršti
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:10   #45
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Djevojku upoznaš gdje hoćeš Samo, pitanje je, da li želiš?
To je obična fraza i ti to znaš. Postoje neke socijalne situacije i konteksti u kojima je upoznavanje tog tipa moguće i uspješno, ali broj tih situacija nije nešto prevelik. Ja zapravo znam samo dva ili tri: izlasci, preko prijatelja i na faksu ako još studiraš. Kolege koji rade kažu mi da posao po tom pitanju nije neka naročita prilika.

Ovisi to naravno o tome kakav je tko, komunikacijske vještine, samopouzdanje i sl. ali mislim da ovo vrijedi za većini cura i momaka.

Quote:
Ni jedna kojoj sam uletio s pričom na cesti, u dućanu, itd itd, me nije odhebala. Kod takvih uleta, bar meni, nije primarno doći odmah isti tren do kave, nego polako kroz priču razvijati odnos do takve razine. Ok, ako naletim na nekog super komada na mjestima na kojim inače ne obitavam, onda se domognem maila ili face-a. Da ne pametujem dalje, počni pričati s curama goršti
Ne znam, nekako ti ne vjerujem. Mislim da su šanse za uspjeh "na ulici" vrlo male. S jedne strane muški to rijetko čine ili ne čine uopće jer to nije uobičajena socijalna situacija za upoznavanje (djeluje čudno,a tip koji to čini čudak, očajnik - naglašavam, takva je socijalna konvencija, ne mora uopće značiti da je tip zaista nešto od toga) i s druge strane cure takvo što većinom ne odobravaju i smatraju čudnim. Zašto, to pitajte njih.

Sve u svemu, upoznati nekoga po mjeri, pa još ostvariti neku vezu s tom osobom, što sam stariji, sve mi se čini da je vrlo teško.

I da se razumijemo, nemaju svi jednake šanse za to. Na to utječe cijeli niz faktora: tip ličnosti, ekstrovert/introvert, komunikacijske vještine, samopouzdanje, fizički izgled, svakodnevica (nije isto kad si student i kad radiš s 2 ili 3 ljudi od čega su), dob (nije isto s 18 i 30, nemojmo se lagati), financijska situacija (tu se pogotovo nemojmo lagati) itd.
No zanimljivo je da postoji nekakav generalni stav u društvu da naći curu, ženu / dečka, muža nije nešto naročito teško, točnije da je to pitanje vremena. To generira ili može generirati stanovitu napetost, tjeskobu pa i strah - okolina ti govori da je stvar osrednje teška ili laka, a ti vidiš da je tebi puno teža, da neće to ići samo tako...
džoni-šetač is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 16:49   #46
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
To je obična fraza i ti to znaš. Postoje neke socijalne situacije i konteksti u kojima je upoznavanje tog tipa moguće i uspješno, ali broj tih situacija nije nešto prevelik. Ja zapravo znam samo dva ili tri: izlasci, preko prijatelja i na faksu ako još studiraš. Kolege koji rade kažu mi da posao po tom pitanju nije neka naročita prilika.

Ovisi to naravno o tome kakav je tko, komunikacijske vještine, samopouzdanje i sl. ali mislim da ovo vrijedi za većini cura i momaka.


Ne znam, nekako ti ne vjerujem. Mislim da su šanse za uspjeh "na ulici" vrlo male. S jedne strane muški to rijetko čine ili ne čine uopće jer to nije uobičajena socijalna situacija za upoznavanje (djeluje čudno,a tip koji to čini čudak, očajnik - naglašavam, takva je socijalna konvencija, ne mora uopće značiti da je tip zaista nešto od toga) i s druge strane cure takvo što većinom ne odobravaju i smatraju čudnim. Zašto, to pitajte njih.

Sve u svemu, upoznati nekoga po mjeri, pa još ostvariti neku vezu s tom osobom, što sam stariji, sve mi se čini da je vrlo teško.

I da se razumijemo, nemaju svi jednake šanse za to. Na to utječe cijeli niz faktora: tip ličnosti, ekstrovert/introvert, komunikacijske vještine, samopouzdanje, fizički izgled, svakodnevica (nije isto kad si student i kad radiš s 2 ili 3 ljudi od čega su), dob (nije isto s 18 i 30, nemojmo se lagati), financijska situacija (tu se pogotovo nemojmo lagati) itd.
No zanimljivo je da postoji nekakav generalni stav u društvu da naći curu, ženu / dečka, muža nije nešto naročito teško, točnije da je to pitanje vremena. To generira ili može generirati stanovitu napetost, tjeskobu pa i strah - okolina ti govori da je stvar osrednje teška ili laka, a ti vidiš da je tebi puno teža, da neće to ići samo tako...
zato jer nije, nije dobro petljat s nekim s posla

ne bi se složila, već su me par puta na ulici pitali za kavu, onak trebam do tam i tam ili znaš di je to i to pa onda jesi za kavu
i ne vidim ništ loše u tome, čak su mi uleti bili i simpatični, a i dečki koji su pitali

i meni se čini da je s godinama sve teže

sve je pitanje vremena
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:02   #47
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
To je obična fraza i ti to znaš. Postoje neke socijalne situacije i konteksti u kojima je upoznavanje tog tipa moguće i uspješno, ali broj tih situacija nije nešto prevelik. Ja zapravo znam samo dva ili tri: izlasci, preko prijatelja i na faksu ako još studiraš. Kolege koji rade kažu mi da posao po tom pitanju nije neka naročita prilika.

Ovisi to naravno o tome kakav je tko, komunikacijske vještine, samopouzdanje i sl. ali mislim da ovo vrijedi za većini cura i momaka.


Ne znam, nekako ti ne vjerujem. Mislim da su šanse za uspjeh "na ulici" vrlo male. S jedne strane muški to rijetko čine ili ne čine uopće jer to nije uobičajena socijalna situacija za upoznavanje (djeluje čudno,a tip koji to čini čudak, očajnik - naglašavam, takva je socijalna konvencija, ne mora uopće značiti da je tip zaista nešto od toga) i s druge strane cure takvo što većinom ne odobravaju i smatraju čudnim. Zašto, to pitajte njih.

Sve u svemu, upoznati nekoga po mjeri, pa još ostvariti neku vezu s tom osobom, što sam stariji, sve mi se čini da je vrlo teško.

I da se razumijemo, nemaju svi jednake šanse za to. Na to utječe cijeli niz faktora: tip ličnosti, ekstrovert/introvert, komunikacijske vještine, samopouzdanje, fizički izgled, svakodnevica (nije isto kad si student i kad radiš s 2 ili 3 ljudi od čega su), dob (nije isto s 18 i 30, nemojmo se lagati), financijska situacija (tu se pogotovo nemojmo lagati) itd.
No zanimljivo je da postoji nekakav generalni stav u društvu da naći curu, ženu / dečka, muža nije nešto naročito teško, točnije da je to pitanje vremena. To generira ili može generirati stanovitu napetost, tjeskobu pa i strah - okolina ti govori da je stvar osrednje teška ili laka, a ti vidiš da je tebi puno teža, da neće to ići samo tako...
Ne, nije Ja bih rekao da mnoge cure čak žude za takvim uletima.
Normalno da nećeš doći pred curu i ispaliti, hoćeš na kavu. No, najbalniji primjer mog uleta je bio, već više puta spomenuti na forumu, kad sam susjedi koju do tada nisam znao rekao "čime se ti hraniš, da toliko brzo hodaš". Da, ona će reći da smo se upoznali na glup način dok me gleda u oči. Ali sama se javi kad me vidi, pričamo o svemu. Ok, nije na tržištu, no tko kaže da svako poznanstvo treba prerasti u vezu? Moram priznati da otkad putujem javnim prijevozom na posao (zbog lokacije), da puno više imam prilika za ulet curama. Ono, stojiš kraj neke i samo joj spomeneš nešto tipa "koje glupo vrijeme", "joj ovaj zet" i jedno za drugim...Imao sam situacije da sam bio sa frendom i frendicom, i sjedila je još jedna cura kraj nas, pa sam i nju uvukao u razgovor.

Samopouzdanje se gradi kroz komunikaciju. Ako ti je problem prići curi, onda je ovo idealan način. Problem sa pozivanjem na kavu je već malo teži, jer tu ni ja ne plivam baš dobro. No, nije da me ne ide. Doživljao sam da mi kažu "ne znam", a to je onda teško protumačiti, no u zadnje vrijeme mi se čini da taj odgovor sugerira "potrudi se više"

Da ćeš lako upoznati nekog za vezu, nećeš. No, ebemu, kako ćeš si naći nekog za vezu ako niti ne pokušavaš? Samo kroz širenje poznanstava možeš doći do sigurne prilike upoznati takvu osobu.

Ne, to je glupost. Ovisi isključivo o tome kako se osjeća ta cura taj dan i kakve si ti volje. Probaj malo testirati, nasmiješi se pokojoj kad prođeš kraj nje. Pogotovo na relacijama gdje si stalno. Ako cure shvate da si pozitivac, čak će i same započinjati komunikaciju

No, komunikacija nije siguran put do veze, tu su ipak neke druge stvari bitne No, početak je
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 21:56   #48
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
zato jer nije, nije dobro petljat s nekim s posla
Nisam mislio na to nego na to da jednostavno nema nešto posebno ljudi za upoznavanje. Ako radiš s 2 tipa 365 dana u godini, nije baš da ćeš na poslu upoznati puno cura.
Quote:
ne bi se složila, već su me par puta na ulici pitali za kavu, onak trebam do tam i tam ili znaš di je to i to pa onda jesi za kavu
i ne vidim ništ loše u tome, čak su mi uleti bili i simpatični, a i dečki koji su pitali
To je ok, ali mislim da si po tome u manjini.
Quote:
i meni se čini da je s godinama sve teže
Naravno da je. Pa s godinama je sve manje slobodnih ljudi.
Quote:
sve je pitanje vremena
Mislim da nisi razumjela. Kad se kaže da je nešto pitanje vremena, misli se na to da je to sigurno, samo da će se desiti možda sutra, a možda za 10 godina. Ja ipak mislim da brak i veza nisu u tom smislu pitanje vremena, pogotovo za ljude koji su introverti, nemaju puno iskustava s vezama itd.

Da, kad sam bio mlađi i ja sam mislio da je veza pitanje vremena, da će biti neki solidan broj cura među kojima ću na kraju odabrati najbolju za ženu. A da to ne ide baš tako, znamo svi.

Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Ne, nije Ja bih rekao da mnoge cure čak žude za takvim uletima.
Po čemu to zaključuješ? Ja imam baš suprotan dojam. Primijetio sam nešto, a to mi je istodobno i glupo i smiješno, da cure kad same šetaju ulicom gledaju samo ravno, ne svrću pogled ni lijevo ni desno, kao konji s onim pizdarijama na očima. Plus što imaju "ne diraj me" izraz lica i govor tijela.
Quote:
Normalno da nećeš doći pred curu i ispaliti, hoćeš na kavu. No, najbalniji primjer mog uleta je bio, već više puta spomenuti na forumu, kad sam susjedi koju do tada nisam znao rekao "čime se ti hraniš, da toliko brzo hodaš". Da, ona će reći da smo se upoznali na glup način dok me gleda u oči. Ali sama se javi kad me vidi, pričamo o svemu. Ok, nije na tržištu, no tko kaže da svako poznanstvo treba prerasti u vezu? Moram priznati da otkad putujem javnim prijevozom na posao (zbog lokacije), da puno više imam prilika za ulet curama. Ono, stojiš kraj neke i samo joj spomeneš nešto tipa "koje glupo vrijeme", "joj ovaj zet" i jedno za drugim...Imao sam situacije da sam bio sa frendom i frendicom, i sjedila je još jedna cura kraj nas, pa sam i nju uvukao u razgovor.
E jebiga, nije cilj ćaskanje o vremenu, nego upoznavanje potencijalne cure. Nisam baš raspoložen za bezvezne random razgovore o vremenu s nepoznatim ljudima. MIslim da nije nitko pa tako ni cure.
Quote:
Samopouzdanje se gradi kroz komunikaciju. Ako ti je problem prići curi, onda je ovo idealan način. Problem sa pozivanjem na kavu je već malo teži, jer tu ni ja ne plivam baš dobro. No, nije da me ne ide. Doživljao sam da mi kažu "ne znam", a to je onda teško protumačiti, no u zadnje vrijeme mi se čini da taj odgovor sugerira "potrudi se više"
Te što su ti rekle da ne znaju mislim da stvarno ne znaju jer je to, rekoh, neobična situacija, a nekima i neugodna. Moraš imati na umu da ćeš mnogima djelovati kao čudak, a čudake ne voli nitko pogotovo ne u većim gradovima tipa Zagreb gdje imaš čudaka i munjara u svakom tramvaju (sjećam se)
Potrudi se više? Što bi to trebalo značiti? Da joj žongliraš s narančama?
Quote:
Da ćeš lako upoznati nekog za vezu, nećeš. No, ebemu, kako ćeš si naći nekog za vezu ako niti ne pokušavaš? Samo kroz širenje poznanstava možeš doći do sigurne prilike upoznati takvu osobu.
Oko toga se slažemo. Ne slažemo se oko toga kako, gdje, na koji način širiti poznanstva. Ja ti u to ulično upoznavanje ne vjerujem previše. Ne znam nikoga da je išta značajno postigao na taj način. Sve je upareno ili preko poznanstava, druženja (velika većina) ili u izlascima (nešto malo).
Quote:
Ne, to je glupost. Ovisi isključivo o tome kako se osjeća ta cura taj dan i kakve si ti volje. Probaj malo testirati, nasmiješi se pokojoj kad prođeš kraj nje. Pogotovo na relacijama gdje si stalno. Ako cure shvate da si pozitivac, čak će i same započinjati komunikaciju
Nije to glupost nego socijalna konvencija. Socijalne konvencije postoje svuda, u svim situacijama samo što toga možda nisi svjestan jer ih se uglavno pridržavaš automatski, nesvjesno.

Da od tih uleta po ulici ima neke vajde, momci bi to činili isto kao navečer u klubovima ili na rođendanima. A to ipak ne čine.

Quote:
No, komunikacija nije siguran put do veze, tu su ipak neke druge stvari bitne No, početak je
Ma komunikacija nije siguran put ni do čega, a kamo li do veze. Opet kažem, slažem se, komunikacija je nužna, ali nažalost nije svuda ostvariva.

Zadnje uređivanje džoni-šetač : 02.06.2014. at 22:02.
džoni-šetač is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 21:59   #49
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Uf, dobro onda, sad mi je malo lakše. Inače bih imala previše sužen izbor.
Samo sužen, zar postoji takvih? Koliko? 10 na cca 7 milijardi ljudi?

__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:07   #50
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na to nego na to da jednostavno nema nešto posebno ljudi za upoznavanje. Ako radiš s 2 tipa 365 dana u godini, nije baš da ćeš na poslu upoznati puno cura.

To je ok, ali mislim da si po tome u manjini.

Naravno da je. Pa s godinama je sve manje slobodnih ljudi.

Mislim da nisi razumjela. Kad se kaže da je nešto pitanje vremena, misli se na to da je to sigurno, samo da će se desiti možda sutra, a možda za 10 godina. Ja ipak mislim da brak i veza nisu u tom smislu pitanje vremena, pogotovo za ljude koji su introverti, nemaju puno iskustava s vezama itd.

Da, kad sam bio mlađi i ja sam mislio da je veza pitanje vremena, da će biti neki solidan broj cura među kojima ću na kraju odabrati najbolju za ženu. A da to ne ide baš tako, znamo svi.


Po čemu to zaključuješ? Ja imam baš suprotan dojam. Primijetio sam nešto, a to mi je istodobno i glupo i smiješno, da cure kad same šetaju ulicom gledaju samo ravno, ne svrću pogled ni lijevo ni desno, kao konji s onim pizdarijama na očima. Plus što imaju "ne diraj me" izraz lica i govor tijela.
pa dobro to opet zavisi o poslu, meni po tom pitanju niej problem zato kaj ljudi dolaze i odlaze, al kao što rekoh držim se dalje od ljudi s posla, tim više kaj sam u manjoj sredini

ne bi znala, možda i nisam
nek se i druge cure izjasne po tom pitanju

mislim da nije tolko stvar u tome da je sve manje slobodnih ljudi neg to kaj je teško nekoga upoznati dok nisi okružen ljudima, pogledaj samo na forumu kolko ljudi traži nekoga i kolko ih je solo a već su na pragu 30-te ili stariji
nismo svi našli ljubav svog života u srednjoj ili na faksu

na vrijeme više ne računam, ni u kom pogledu

možda krivo procijenjuješ, ok, nekad idem u šetnju i imam takav pogled, a to je zato jer sam loše volje i šećem da se smirim, a ko zna kaj muči ljude a i dok više puta ideš istim smjerom već ti je sve poznato pa možda zato gledaš samo ispred sebe, mada dok vidim nekog zgodnog lika svakak skrenem pogled
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 23:03   #51
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Samo sužen, zar postoji takvih? Koliko? 10 na cca 7 milijardi ljudi?

A kaj se ti javljaš? Ti si ionako među tom desetoricom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 23:06   #52
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A kaj se ti javljaš? Ti si ionako među tom desetoricom.


Zašto mi lažeš?

Nijesam ja baš takovo napredan


__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 23:14   #53
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
Po čemu to zaključuješ? Ja imam baš suprotan dojam. Primijetio sam nešto, a to mi je istodobno i glupo i smiješno, da cure kad same šetaju ulicom gledaju samo ravno, ne svrću pogled ni lijevo ni desno, kao konji s onim pizdarijama na očima. Plus što imaju "ne diraj me" izraz lica i govor tijela.

E jebiga, nije cilj ćaskanje o vremenu, nego upoznavanje potencijalne cure. Nisam baš raspoložen za bezvezne random razgovore o vremenu s nepoznatim ljudima. MIslim da nije nitko pa tako ni cure.

Te što su ti rekle da ne znaju mislim da stvarno ne znaju jer je to, rekoh, neobična situacija, a nekima i neugodna. Moraš imati na umu da ćeš mnogima djelovati kao čudak, a čudake ne voli nitko pogotovo ne u većim gradovima tipa Zagreb gdje imaš čudaka i munjara u svakom tramvaju (sjećam se) : D
Potrudi se više? Što bi to trebalo značiti? Da joj žongliraš s narančama?

Oko toga se slažemo. Ne slažemo se oko toga kako, gdje, na koji način širiti poznanstva. Ja ti u to ulično upoznavanje ne vjerujem previše. Ne znam nikoga da je išta značajno postigao na taj način. Sve je upareno ili preko poznanstava, druženja (velika većina) ili u izlascima (nešto malo).

Nije to glupost nego socijalna konvencija. Socijalne konvencije postoje svuda, u svim situacijama samo što toga možda nisi svjestan jer ih se uglavno pridržavaš automatski, nesvjesno.

Da od tih uleta po ulici ima neke vajde, momci bi to činili isto kao navečer u klubovima ili na rođendanima. A to ipak ne čine.


Ma komunikacija nije siguran put ni do čega, a kamo li do veze. Opet kažem, slažem se, komunikacija je nužna, ali nažalost nije svuda ostvariva.
Pa, ima toga da, ali sam znao doživljavati puno suprotnih situacija. Primjerice, pustiš curu da prva prođe ili nešto drugo kavalirskk, većinom dobiješ smajl samo takav, i možeš započeti razgovor tek tako. .

Gle, moraš nekim "ice breakerom" započeti. Kažeš ono što ti dođe na pamet..
Zbog toga sam spomenuo da je to zgodno na mjestima gdje si često jer možeš svakim sljedećim susretom produbljavati odnos

Ne, nisam dobio "ne znam" od tek upoznate cure, nego od jedne dugogodišnje poznanice. Nebitno. Poanta je da ni jedan način nije idealan...
Mislim da me nisi shvatio. Pred punim tramvajem curu kojoj si tek uputio par riječi ne postavljaš pitanje o kavi
Što znači potrudi se više? Pa eto, primjetio sam da zainteresiranost mora doći do 50% da bi pristala na kavu, 75 % za barenje. Svaka je drugačija, no točno se osjete promjene u ponašanju kada prijeđeš kritične razine zainteresiranosti. Toliko da je isto primjetljivo i preko napisane poruke.. Ako si na 40% zainteresiranosti dobit ćeš "ne znam"

Ne, ne reklamiram ulično upoznavanje. Reklamiram otvorenost u svakoj situaciji. Nema se što za izgubiti ako priđeš curi, no treba biti suptilan i onda polako dizati "pritisak". Znam, znam, lako je pisati, i zbilja jest. Volim crvenokose, svaku primjetim, no toliko se stiltam da niti ne stignem pomisliti o uletu, a kamoli uletiti, i to neovisno o lokaciji. ..

Glupost je opterećivati se s tim. Opusti se i uzivaj, ionako će kemija sama svoje odraditi

To ti misliš. Poznam dosta parova koji su se uparili slučajnim susretom negdje. ..

No, ne treba prestati pokušavati, zar ne? Ja kad kupujem negdje nešto, a prodavačica je zgodna, vježbam situaciju jer ona će na skoro sve pristati ne bi li prodala Tako sam s jednom zaplesao stiskavac da vidim kako se ponašaju cipele Ne treba napominjati da nemam pojma plesati
Opuštenost, komunikativnost i upornost su ključne stavke uparivanja iz moje perspektive A da znaš, iako sam radio u prodaji, i još uvijek radim s ljudima, nakon dugogodišnje veze nije lako se vratiti na tržište. No, zar treba odustati? Ja neću dok ne naletim na onu posebnu, a usput se nadam sklopiti i pokoje dobro prijateljstvo
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 17:31   #54
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
pa dobro to opet zavisi o poslu, meni po tom pitanju niej problem zato kaj ljudi dolaze i odlaze, al kao što rekoh držim se dalje od ljudi s posla, tim više kaj sam u manjoj sredini
Imam dojam da ne razumiješ što pišem, a pišem vrlo jednostavno i jasno. Dakle kako netko tko na radnom mjestu sreće 2, 3 ljudi ili koji na poslu susreće neke random nepoznate ljude (tipa na šalteru) može tu naći potencijalnog partnera?
Quote:
ne bi znala, možda i nisam
nek se i druge cure izjasne po tom pitanju
Uvijek treba razmatrati činjenice. A činjenica je da 95% momaka ne prakticira ulete na ulici kao i to da sve ima svoj uzrok. Iz nekog razloga momci to ne čine, a cure još manje (u biti one to ne čine ni u nekim situacijama predviđenima za ulete, npr. u izlascima, kamo li na ulici).
Quote:
mislim da nije tolko stvar u tome da je sve manje slobodnih ljudi
Aha, nego kako idu godine, sve je više slobodnih ljudi? Čudne stvari pišeš.
Quote:
neg to kaj je teško nekoga upoznati dok nisi okružen ljudima, pogledaj samo na forumu kolko ljudi traži nekoga i kolko ih je solo a već su na pragu 30-te ili stariji
Pa i to, da, ali i ovo što sam naveo. Znači završiš faks, zaposliš se, svi uđu u neku svoju shemu i svakodnevicu, nema više izlazaka kao nekada (neki potpuno prestanu izlaziti jer su u braku, imaju djecu) niti su to više izlasci tog tipa (nije baš da će se dvoje 30-godišnjaka natezati u klubu jer je - čudno; opet socijalna konvencija) jer su ljudi ozbiljniji (ili "ozbiljniji, kako vam drago) itd.
Ne znam što su ima sporno, sve je jasno ko dan.
Quote:
nismo svi našli ljubav svog života u srednjoj ili na faksu
Nismo, da.
Quote:
na vrijeme više ne računam, ni u kom pogledu
Kužim ,ali vrijeme je ipak bitna stavka u životu...
Quote:
možda krivo procijenjuješ, ok, nekad idem u šetnju i imam takav pogled, a to je zato jer sam loše volje i šećem da se smirim, a ko zna kaj muči ljude a i dok više puta ideš istim smjerom već ti je sve poznato pa možda zato gledaš samo ispred sebe, mada dok vidim nekog zgodnog lika svakak skrenem pogled
Ma tko šta procjenjuje?? Ništa ja ne procjenjujem nego iznostim ono što vidim. Evo upravo sam se vratio iz grada, ista scena. Gledaju (neka se cure ne uvrede) kao kobile s ularima - samo ravno, i to s tim nekim "ne prilazi mi" stavom i izrazom lica; nikakav pogled, nikakav smješak... ne znam.
I šta mene briga šta dotičnu muči ili ne muči. Ona šalje signal "ne prilazi" i to je to, ja ne prilazim.

Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Pa, ima toga da, ali sam znao doživljavati puno suprotnih situacija. Primjerice, pustiš curu da prva prođe ili nešto drugo kavalirskk, većinom dobiješ smajl samo takav, i možeš započeti razgovor tek tako. .
I što s tim smiješkom? Uokviriš ga i staviš u sobu? Pitam te da li je to ikad dovelo nečem konkretnom, kavi, vezi...?
Quote:
Gle, moraš nekim "ice breakerom" započeti. Kažeš ono što ti dođe na pamet..
Prvo, to uvijek djeluje usiljeno i neugodno, ma što mi pričali. Drugo, najveće šanse su ti da ćeš dobiti odjeb u nekom obliku. Treće, mogu i one započeti razgovor, ali to nikad ne čine.
Quote:
Zbog toga sam spomenuo da je to zgodno na mjestima gdje si često jer možeš svakim sljedećim susretom produbljavati odnos
To je već nešto drugo, dakle ako na istom mjestu, u istoj situaciji svakodnevno viđeš neku curu. Nego ti meni reci koje su to situacije? Po meni mogu biti samo 2: faks i posao, pod uvjetom da na poslu ima žena i da su slobodne. Puno vas se nabacuje tom po meni floskulom "možeš upoznati curu po svuda", ali ja mislim da je takvih situacija i prilika na tjednoj ili mjesečnoj bazi vrlo malo.
Quote:
Ne, nisam dobio "ne znam" od tek upoznate cure, nego od jedne dugogodišnje poznanice. Nebitno. Poanta je da ni jedan način nije idealan...
Mislim da me nisi shvatio. Pred punim tramvajem curu kojoj si tek uputio par riječi ne postavljaš pitanje o kavi
Ne živim u Zg pa mi je to s tramvajima nebitno. No što i da sretneš tu neku curu u tramvaju i započnete razgovor, ona izleti na nekoj stanici i vrlo vjerojatno ju više nikad ne vidiš... No svako nek proba ako misli da tu ima prostora
Quote:
Što znači potrudi se više? Pa eto, primjetio sam da zainteresiranost mora doći do 50% da bi pristala na kavu, 75 % za barenje. Svaka je drugačija, no točno se osjete promjene u ponašanju kada prijeđeš kritične razine zainteresiranosti. Toliko da je isto primjetljivo i preko napisane poruke.. Ako si na 40% zainteresiranosti dobit ćeš "ne znam"
Još nešto. Gdje su u cijeloj priči one?? Što one trebaju, odnosno ne trebaju činiti cijelo to vrijeme? One valjd trebaju samo gledati i čekati tvoju predstavu? Zar to nije onako malo glupo i dosadno? Ima li ona šta za reći, komentirati pa i prva započeti priču (ne bi doživjela ni srčani niti bi se našla u neugodnoj situaciji jer momci nisu takvi, takav ego trip kao što je grub odjeb im nije potreban)?
Quote:
Ne, ne reklamiram ulično upoznavanje. Reklamiram otvorenost u svakoj situaciji. Nema se što za izgubiti ako priđeš curi, no treba biti suptilan i onda polako dizati "pritisak". Znam, znam, lako je pisati, i zbilja jest. Volim crvenokose, svaku primjetim, no toliko se stiltam da niti ne stignem pomisliti o uletu, a kamoli uletiti, i to neovisno o lokaciji. ..
Dobro si rekao, sve je to teorija. Praksa je puno siromašnija, da se tako izrazim
Quote:
Glupost je opterećivati se s tim. Opusti se i uzivaj, ionako će kemija sama svoje odraditi
To se zapravo događa vrlo rijetko. Mislim da mnogi imaju nerealnu (uljepšanu) predodžbu o tim nekim statistikama kad je riječ o m-ž odnosima: od toga koliko ćeš partnera imati, koliko će biti prilika za neko upoznavanje, broja ljudi među kojima se krećeš, situacija u kojima ćeš sezaista odvažiti za akciju, izgledi da ćeš kliknuti s tom osobom... call me pesimist, ali ja mislim da su te brojke vrlo male, puno manje nego što ljudi misle ili govore.
Quote:
To ti misliš. Poznam dosta parova koji su se uparili slučajnim susretom negdje. ..
Može neki primjer?
I to ja ne mislim stari, nego je to čista statistika. Dakle od 15ak parova, 12 ih se uparilo preko druženja, tek 2 prilikom random upoznavanja (ali opet navečer u klubu, ne na ulici).
Statistika je prijateljica istine. Imaj to na umu. Nekad nam ona ne ide na ruku, ali jebiga. Alternativa je samozavaravanje.
Quote:
No, ne treba prestati pokušavati, zar ne? Ja kad kupujem negdje nešto, a prodavačica je zgodna, vježbam situaciju jer ona će na skoro sve pristati ne bi li prodala Tako sam s jednom zaplesao stiskavac da vidim kako se ponašaju cipele Ne treba napominjati da nemam pojma plesati
Ma sve je to Ok, nemoj me krivo shvaćati. Problem je što većinom to ne odvede nigdje, ostane na ćaskanju ili plesu...
Quote:
Opuštenost, komunikativnost i upornost su ključne stavke uparivanja iz moje perspektive A da znaš, iako sam radio u prodaji, i još uvijek radim s ljudima, nakon dugogodišnje veze nije lako se vratiti na tržište. No, zar treba odustati? Ja neću dok ne naletim na onu posebnu, a usput se nadam sklopiti i pokoje dobro prijateljstvo
Slažem se, ne treba odustati, ali treba biti i realan. Što to znači, zna svako sam za sebe najbolje.
džoni-šetač is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 17:51   #55
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
Imam dojam da ne razumiješ što pišem, a pišem vrlo jednostavno i jasno. Dakle kako netko tko na radnom mjestu sreće 2, 3 ljudi ili koji na poslu susreće neke random nepoznate ljude (tipa na šalteru) može tu naći potencijalnog partnera?

Uvijek treba razmatrati činjenice. A činjenica je da 95% momaka ne prakticira ulete na ulici kao i to da sve ima svoj uzrok. Iz nekog razloga momci to ne čine, a cure još manje (u biti one to ne čine ni u nekim situacijama predviđenima za ulete, npr. u izlascima, kamo li na ulici).

Aha, nego kako idu godine, sve je više slobodnih ljudi? Čudne stvari pišeš.

Pa i to, da, ali i ovo što sam naveo. Znači završiš faks, zaposliš se, svi uđu u neku svoju shemu i svakodnevicu, nema više izlazaka kao nekada (neki potpuno prestanu izlaziti jer su u braku, imaju djecu) niti su to više izlasci tog tipa (nije baš da će se dvoje 30-godišnjaka natezati u klubu jer je - čudno; opet socijalna konvencija) jer su ljudi ozbiljniji (ili "ozbiljniji, kako vam drago) itd.
Ne znam što su ima sporno, sve je jasno ko dan.


Ma tko šta procjenjuje?? Ništa ja ne procjenjujem nego iznostim ono što vidim. Evo upravo sam se vratio iz grada, ista scena. Gledaju (neka se cure ne uvrede) kao kobile s ularima - samo ravno, i to s tim nekim "ne prilazi mi" stavom i izrazom lica; nikakav pogled, nikakav smješak... ne znam.
I šta mene briga šta dotičnu muči ili ne muči. Ona šalje signal "ne prilazi" i to je to, ja ne prilazim.
ako si na takvom radnom mjestu onda jednostavno nemaš sreće, osim da te ta 2 ili 3 lika upoznaju s nekim svojim frendicama

pa dobro, vjerojatno je tak, al opet ima onih koji tak uletavaju, a moram priznat da nisam baš primjetila muško uletavanje u nekom klubu, a kaj se žena tiče, one starije valjda smatraju da je na muškom da napravi prvi korak dječurliju neću komentirat

zakaj čudne, pa ima slobodnih ljudi, a ima i onih koji su bili u braku pa su se razveli i opet su slobodni, danas ima razvedenih parova ko u priči

pa baš i nemam volje natezat se s nekim u klubu

a možda da se probaš kojoj nasmiješti? možda ti uzvrati
i ja se nekad nasmijem nepoznatim likovima na ulici pa uzvrate
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 18:28   #56
Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
Malo me brine kako u informatickom dobu sresti i upoznati neku djevojku? AKo je sretnem na love parade, to ce vjerojatno biti nepozeljno, ako je sretnem u knjiznici, to ce znaciti da je pametnija od mene, ako je sretnem negdje u gradu, to ce znaciti da nije u kuhinji, ako je sretnem u konzumu, vjerojatno je hercegovka, a ako je sretnem u lidlu, vjerojatno nema para i ima cudne prehrambene navike. A ovdje na forumu ne vidis na sto lici, i tu se sve sa fizickim nedostacima skupile, ako je suditi po mom dosadasnjem iskustvu...

Vidim da spotted relativno oke funkcionira, vidis neku koja ti se svidja, pa molis njen fejs profil, pa uletis u inbox. Inace da nema spotteda, ulijetao bi zauzetima i kupio odjebe bezze, a let's face it, odjebi su neugodna stvar i znaju bacit u depru coeka, pa se ne okurazi na to ponovo...


U biti, zanima me na koji nacin uletit nekoj koja mi je na prvu fizicki privlacna, a na drugu laganim ispipavanjem doci do toga da li smo i psihicki kompatiblni. Umakanje reda radi mi nije fora, i dugorocno gledano, nije isplativa investicija...
Vidi šta kaže jedan drugi zadranin hmm
http://youtu.be/zg7KNPgyWp4?t=1m34s
1:35 ...

nisam puno izlazio preko e-dogovora pa nisam bas u tom, al općenito ta internet upoznavanja su mi najgora stvar ikad..
na slikama izgleda super,prica je super, i onda se idete naći i onda dođe neka mutava guda,,,
imam neki spoj sa drugom sad, pa mozda to bude drukcije iskustvo :|
nazad na post, nema tog gusta u e-dogovorima jer je sve sterilno i umjetno,al dobro mozda nekom vise odgovara


zanimljivo je da si ti eliminirao ta neka najčešća mjesta za upoznavanja, sa trivijalnim razlozima.

video gore je najveca istina ikad..
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 19:29   #57
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Djevojku upoznaš gdje hoćeš Samo, pitanje je, da li želiš?
pokušao više puta,100% neuspjeh
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:21   #58
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
No, najbalniji primjer mog uleta je bio, već više puta spomenuti na forumu, kad sam susjedi koju do tada nisam znao rekao "čime se ti hraniš, da toliko brzo hodaš".
Htio si reć' najbalaviji?


Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Ono, stojiš kraj neke i samo joj spomeneš nešto tipa "koje glupo vrijeme", "joj ovaj zet" i jedno za drugim...Imao sam situacije da sam bio sa frendom i frendicom, i sjedila je još jedna cura kraj nas, pa sam i nju uvukao u razgovor.
Ima li nešto još debilnije od ovih napomena o zetu i vremenu?
Smijem te pitat koliko godina imaš?
Zvučiš ko da si teens.

Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Samopouzdanje se gradi kroz komunikaciju. Ako ti je problem prići curi, onda je ovo idealan način. Problem sa pozivanjem na kavu je već malo teži, jer tu ni ja ne plivam baš dobro. No, nije da me ne ide. Doživljao sam da mi kažu "ne znam", a to je onda teško protumačiti, no u zadnje vrijeme mi se čini da taj odgovor sugerira "potrudi se više"
Evo, tu si sam sebi odgovorio da su ti ove gore dvije kvotane stvari totalno krivi pristup, ne znam koju curu možeš privući za nešto više glupim uletima
AnahataInLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:17   #59
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post

Gle, moraš nekim "ice breakerom" započeti. Kažeš ono što ti dođe na pamet..
Zbog toga sam spomenuo da je to zgodno na mjestima gdje si često jer možeš svakim sljedećim susretom produbljavati odnos

Ne, nisam dobio "ne znam" od tek upoznate cure, nego od jedne dugogodišnje poznanice. Nebitno. Poanta je da ni jedan način nije idealan...

Ne, ne reklamiram ulično upoznavanje. Reklamiram otvorenost u svakoj situaciji. Nema se što za izgubiti ako priđeš curi, no treba biti suptilan i onda polako dizati "pritisak". Znam, znam, lako je pisati, i zbilja jest. Volim crvenokose, svaku primjetim, no toliko se stiltam da niti ne stignem pomisliti o uletu, a kamoli uletiti, i to neovisno o lokaciji. ..

Aj da se ja malo ubacim. Dojam je na kraju najbitniji. Ali ja imam drugi problem. Pokupit na brzinu broj u gradu je stvarno lagano, otić na kavu je već teže ako ne uspiješ odmah. Uglavnom se te koje ostave broj ne jave. One otvorenije, fufaste ali ne šminkerice, idu lako i one znaju komunicirat i nisu derišta, ali one koje bih zaista volio upoznati, one koje su jako simpatične, pametne i lijepe su oprezne i takve cure i kad ostave broj se ne jave. A ja za ta "ko je on uopće" sranja nemam volje.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 03:00   #60
Quote:
džoni-šetač kaže: Pogledaj post
Oko toga se slažemo. Ne slažemo se oko toga kako, gdje, na koji način širiti poznanstva. Ja ti u to ulično upoznavanje ne vjerujem previše. Ne znam nikoga da je išta značajno postigao na taj način. Sve je upareno ili preko poznanstava, druženja (velika većina) ili u izlascima (nešto malo).

Nije to glupost nego socijalna konvencija. Socijalne konvencije postoje svuda, u svim situacijama samo što toga možda nisi svjestan jer ih se uglavno pridržavaš automatski, nesvjesno.
Za ovo boldano sam imao i nekakvu statistiku temeljenu na longitudialnoj studiji populacije Chicaga mislim. S tim da bih boldanome dodao i internet, kao sve popularniji način upoznavanja (bar u SAD-u).

Ovo s nasumičnim "day game" uletima je žešći mazohizam, koji se nažalost često sugerira onima koji zaglibe u pua vodama.

Ono na što bi se većina savjeta trebala fokusirati je; kako se uključiti u nekakvu regularnu aktivnost koja nam neće biti tlaka, a kojom se također bave kompatibilni nam ljudi.

Eto, to je to! Možete vi nekoga i na autobusnoj stanici upoznati pa kasnije završiti u braku, ali isto tako možete i s 10 kn u kladi dići 20 000, ali to ipak nije nešto što bi preporučio nekome kao alternativu traženju posla.
HubbleNaut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.