Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2018., 09:41   #541
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Je da kak da ne...

Vettel je lani činjenično imao šansi i to prilično dobrih šansi, dobar i to veliki dio si je sjebao sam, dio mu je sjebala ekipa...
no Vettel se sam i doveo u šansu, a bio je ispred Hamiltona ipak prvenstveno zbog lošeg Hamiltona u prvom dijelu sezone...a to je nekaj kaj si ti nebuš priznal baš nikad

I da puno lakše je reč buha Vettel sjebao Singapur, a i kraće traje nego Hamilton sjebao ................................
imaš more utrka koje je Hamilton usral lani u prvom djelu sezone u biti lakše je nabrojit one koje je odvezel kak se spada Kina, Barca, Montreal, Silverstone nego kontra...

I činjenica je da je Vettel u šansu uopće i došel zbog zajeba Hamiltona i Mečke ako ne čak i sa namjerom Mečke, te da bi se isti opet bez brige vjerojatno iskoprcali i osvojili naslov čak i da nije bilo famoznog Singapura...

Mercedes se doslovce igra mačke i miša i tako već godinama, imaju bolid koji bi tamo 2014 bio brži valjda i 5 sekundi po krugu od konkurencije da su ga iti jednom hteli vozit na maksimumu, i upravo zato kaj su znali da će im FIA skresat krila iste sekunde ak pokažu kaj mogu oni eto stalno cvile o tome kak se boje ovog i onog, izmišljaju neke umjetne borbe i pod obavezno voze u konzervativnom modu...
Glavno pitanje ove sezone nije hoće li Mercedes No1, nego je pitanje koliko će još imat rezerve u PU da ju zavrte ak bu trebalo
Ajmo se vratiti u 2016g npr,zar mislis da su si Roseberg i Hamilton u medusobnom naganjanju mogli dopustiti konzervativme modove?,jebite borili su se za naslov i tjerali su Mercedesa na Max.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:42   #542
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj misliš da je Ferrari napravio ogromnu grešku

Mercedes je od samog početka miljama ispred svih po pitanju PU...osim toga jaki su po pitanju aerodinamike/šasije, jaki su po pitanju ogranizacije i same ekipe, jaki su i vozački bar kad je u pitanju Hamilton...

Doslovce pa bi bilo pravo čudo da Ferrari odjednom ne samo stigne nego i prestigne Mercedes, a realno jedina prava prednost koju su lani imali je ta da je FIA Mečki zabranila ovjes i samim tim im sjebala koncepciju bolida....
Sve drugo je u domeni sorry bat jebiga, niti su imali jaču PU niti je ista bila pouzdanija, a upitno je jel uopće bolid bio bolji ili je to prije bila fora po pitanju ovjesa koji je eto Mečku bacio debelo u rikverc i sami bolid napravio nekakvim kvazi hibridom koji uopće nije dizajniran i smišljen za takav ovjes...

RB pak s druge strane ima skoro pa sigurno najbolju aerodinamiku/šasiju od sve tri ekipe, i daleko veće šanse su da Renault stigne ili se bar približi Ferrariu i automatizmom je eto RB ispred Ferraria, a možda čak i na nivou Mečke...

Čak i u vremena kad je RB žario i palio Renault nije imao najjači i najbolji motor, no bilu su dovoljno blizu da RB-ov bolid i aerodinamika poguraju ekipu ispred ostatka...

Uopće ne mislim da je Ferrari nekaj kardinalno zasral, nego da je Mečka po pitanju PU toliko naprijed (i to specijalno po pitanju pouzdanosti) da si je bez problema mogla dozvolit razvoj iste po pitanju performansi, dok su svi ostali muku mučili oko toga hoće li uopće izdržat cijelu sezonu sa te tri PU ili neće, a čak i sad prije sezone proizvođači već planiraju kak će im PU krepat i kak idu svjesno po kaznu sa uvođenjem 4 PU (Renault i Honda to već najavljuju, a ko zna možda to planira i Ferrari)...
Očekuje li itko na planeti Mercedes da i oni idu svjesno pokupit kaznu i sezonu odvest na 4 ili 5 motora
Kaže Toto danas za AMUS da Ferrari ima više konja sa novim motorom nego oni

Dok promatrači sa staze kažu da Mečka izgleda ne nadjebivo baš u zavojima, bolje i od Ferrarija i RB-a.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:05   #543
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Ajmo se vratiti u 2016g npr,zar mislis da su si Roseberg i Hamilton u medusobnom naganjanju mogli dopustiti konzervativme modove?,jebite borili su se za naslov i tjerali su Mercedesa na Max.
A zakaj bi ga morali terat do maksimuma u toj tvojoj priči
I zašto li nebi mogli bit u konzervativnom modu

Ako je Mercedes recimo unaprijed odredio da se voze u konzervativnom modu koji daje 85% snage, onda su se oni eto naganjali do unaprijed određenog maksimuma tj. tih 85%...
I to je bio maksimum koji njih dva mogu koristit, u njihovoj borbi to ne znači baš ništ jer jedan i drugi imaju na raspolaganju 85%...
I to je za njih maksimum koji je eto dovoljan za satrat konkurenciju, ali ne i jedan drugoga...

No istovremeno to nije maksimum koji bolid može
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:08   #544
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Kaže Toto danas za AMUS da Ferrari ima više konja sa novim motorom nego oni
Bez brige Toto bu laprdal i o tome kak se silno boji McLarena i Renaulta, kak je Haas jako opasan i na njihovoj razni, a bogme i da se jako pribojavaju Honde
Iskreno rečeno u sva ta laprdanja šefova ekipa po pitanju toga ko je di po brzini/snazi ne vjerujem niti jednom od njih, a Totu vjerujem daleko najmanje
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 13:10   #545
Vi niste ni svjesni kakvu je Ferrari igru odigrao na ovim testiranjima.

Toliko su dobro skrili svoje prave performanse da ih nitko ne doživljava kao prijetnju Mercedesu.

Čak su se svi usredotočili na RB, a realno oni nemaju nikakve šanse dok je god Renault u bolidu.

Mislio sam da je Ferrari prošle godine odlično odigrao testiranje, no ovaj put sam stvarno iznenađen talijanima kako su postali njemački nastrojeni.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 22:45   #546
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj misliš da je Ferrari napravio ogromnu grešku
Ma ne mislim da je napravio grešku. Samo sam htjeo reći da ne vjerujem baš ovim nagađanjima nakon ovog testa i da očekujem prilično konkurentan Ferrari u Australiji.

Sudeći prema ovom članku čini se da je filozofija bolida potpuno drugačija nego prošle godine. Čini se da pokušavaju pobijediti Mercedes Mercedesovom filozofijom.
To znači onda vjerojatno da i Ferrari više neće biti u prednosti na sporim stazama. Čini mi se bi tu RB mogao preuzeti primat u Monacu, Hungaroringu i Singapuru.

Btw. zašto motorsport ima drugačije članke ovisno o odabranom jeziku. Tek sam sad to skužio...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 09:43   #547
Williams i njihovi problemi s bolidom

The problem

Williams’s tech chief Paddy Lowe tried to copy the cooling system used by his Ex-team Mercedes to save time. But the Silver Arrows concept was complex and had too many moving parts. Some components needed more cooling than other. So the copying did not work as the team expected.

Now if the car is closed, it overheats the engine and if the team opens up the bodywork, the aerodynamics suffers and the car loses a lot of downforce in the rear, and thus the drivers cannot find the grip.

http://c.newsnow.co.uk/A/934580323?-2693:2149:3

Poslano sa mog ASUS_Z010D koristeći Tapatalk
DAMIRSAMOBOR is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 12:07   #548
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Vi niste ni svjesni kakvu je Ferrari igru odigrao na ovim testiranjima.

Toliko su dobro skrili svoje prave performanse da ih nitko ne doživljava kao prijetnju Mercedesu.

Čak su se svi usredotočili na RB, a realno oni nemaju nikakve šanse dok je god Renault u bolidu.

Mislio sam da je Ferrari prošle godine odlično odigrao testiranje, no ovaj put sam stvarno iznenađen talijanima kako su postali njemački nastrojeni.
Sine ti si genije !!, jebeni genije ,bravo!!
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 18:24   #549
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Ajmooo Ferrari
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Vettel je svjetski prvak 2018g , definitivno sam siguran u to nakon sto sam vidio Ferrari, i neka je !!, momak je to zasluzio, bravo Ferrari!!!, bravo Vettel!!

Bravo Simone!!!


Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Sutra nam dolazi cudo iz Maranella !!, i cudo iz Mercedesa na vidjelo.

Posebno sam optimistican u vezi Ferrarija,zasto???, jednostavno, ekipa je 100% posto kalibrirala zracni tunel sa stvarnosti i sve savrseno funkcionira i davno su izmislili ono sto ostali kopiraju.

Jedva cekam vidjeti crvenog monstruma!
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Vettel pun goriva kao tanker i vec u 15+ krugu na Mediumkama ide 1.21, ajmoooo Seb.
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
kaj velis Tibac he he, ajmooo Seb ajmooo
ne nije navijac Ferarija...
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 18:26   #550
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post








ne nije navijac Ferarija...

Sine kako se kaze na prekodunavskom jeziku za nekoga da je epski glupan?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.