Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 11:44   #41
Danas plaćam račun pbz internet bankarstvom i vidim da imaju naknadu od 1kn i na račune koji su kod PBZa!?!?!
Ne mogu vjerovati da su toliko pohlepni. Šta se ima plaćati transfer sa računa na račun u istoj banki???
Katastrofa - gade mi se!

BTW
Prošli mjesec toga nije bilo!
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:09   #42
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Danas plaćam račun pbz internet bankarstvom i vidim da imaju naknadu od 1kn i na račune koji su kod PBZa!?!?!
Ne mogu vjerovati da su toliko pohlepni. Šta se ima plaćati transfer sa računa na račun u istoj banki???
Katastrofa - gade mi se!

BTW
Prošli mjesec toga nije bilo!
Koliko sam imala prilike vidjeti tako ti je u svakoj banci, osim ako ide sa računa fizičke osobe na račun fizičke osobe...
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 21:57   #43
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Danas plaćam račun pbz internet bankarstvom i vidim da imaju naknadu od 1kn i na račune koji su kod PBZa!?!?!
Ne mogu vjerovati da su toliko pohlepni. Šta se ima plaćati transfer sa računa na račun u istoj banki???
Katastrofa - gade mi se!

BTW
Prošli mjesec toga nije bilo!
Ma nemoj! Oduvijek je tako. Kad plaćas na poslovne racune ili na ziro racun fizickih osoba koji imaju racun u pbz-u naknada je 1 kuna, kad prebacujes na racune drugih banaka naknada je 2 kune, bez obzira na iznos.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 12:43   #44
Quote:
theodora kaže: Pogledaj post
Ma nemoj! Oduvijek je tako. Kad plaćas na poslovne racune ili na ziro racun fizickih osoba koji imaju racun u pbz-u naknada je 1 kuna, kad prebacujes na racune drugih banaka naknada je 2 kune, bez obzira na iznos.

Može biti i da imaš 10 transakcija (plaćanja računa) mjesečno besplatno.

tako je u ZABI. Zavisno koji paket usluga imaš.

mislim da paket u kojem imaš 10 transakcija mjesečno plus zaba internetbankarstvo košta 20 kn mjesečno.

Zadnje uređivanje lucija_a : 26.07.2011. at 12:50.
lucija_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 14:00   #45
Prije je naknada bila 0,25% od iznosa 1kn min 20kn max za prijenos u drugu banku dok su prijenosi unutar banke bili bez naknade. Sada je to promijenjeno na 1kn unutar 2kn van bez obzira na iznos kao što je rečeno. Mislim da je iznos i više nego korektan. Pretpostavljam da ti na svojem poslu radiš besplatno (prije će biti da si neki birokrat na državnoj sisi).

Što se tiče baterija zamijenit će ti bez naknade u bilo kojoj poslovnici a ako mijenjate sami ne treba mijenjati sve. Donje dvije su pomoćni napon do zamijene baterija kako čitač ne bi izgubio programirani algoritam.
Rookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 21:31   #46
Quote:
lucija_a kaže: Pogledaj post
Može biti i da imaš 10 transakcija (plaćanja računa) mjesečno besplatno.

tako je u ZABI. Zavisno koji paket usluga imaš.

mislim da paket u kojem imaš 10 transakcija mjesečno plus zaba internetbankarstvo košta 20 kn mjesečno.
Ne moze biti, jer u Pbz-u nema paketa, izuzev studentskog. Postoji inovacija, ali to je drugi par rukava.
theodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 04:33   #47
Trebala bi mi mala pomoc oko ove usluge PBZ-a... zaboravih pitat dok sam sklapao ugovor, a sad sam vec u inozemstvu....

Dakle, nedavno sam aktivirao mpay uslugu PBZ-a radi provjera stanja racuna i dr., te mi je receno mi da nazovem *101# i dalje pratim izbornik...

Mene zanima, kako ovu istu opciju koristiti iz inozemstva, jeli uopce moguce? Dakle, koji broj zvati ili stogod drugo?

Ako netko uopce zna ili mozda kakav link di to mogu pogledati....


btw, na zabi je dobra stvar posaljes sms odakle god da jesi, i dodje natrag zeljena poruka... ovdje ide zvanjem, tako da ne znam....
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:50   #48
sto treba napisati pod NA RACUN(VBDI),MODEL i POZIV NA BROJ kad zelim uplatiti nekom na tekuci?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:04   #49
VBDI je broj banke. Imaš u pravilima ovog podforuma popis svih banaka i VBDI.
Pod model i poziv na broj ne trebaš pisati ništa. Stavi model 99 ako prazno ne prolazi.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:20   #50
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
VBDI je broj banke. Imaš u pravilima ovog podforuma popis svih banaka i VBDI.
Pod model i poziv na broj ne trebaš pisati ništa. Stavi model 99 ako prazno ne prolazi.
trazi me i poziv na broj
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:53   #51
Ja model ostavim prazan, a u poziv na broj upišem datum.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:03   #52
da,moze proc...samo,uzimaju naknadu 2 kn,uvijek ima neka caka,bas bzvz
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:56   #53
Pa uvijek je naknada 2kn (osim ako uplaćuješ na račun u PBZ-u, onda je manja).
Ti ne koristiš PBZ365 baš često?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:31   #54
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Pa uvijek je naknada 2kn (osim ako uplaćuješ na račun u PBZ-u, onda je manja).
Ti ne koristiš PBZ365 baš često?!
kak mislis?
danas sam tek otvorila studentski paket s net bankarstvom pa se uhodavam
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:39   #55
Ahaaaa...

Kad god nekom uplaćuješ na tekući (osim ako je u PBZ-u, onda je 1kn) ili plaćaš neki račun, uvijek ti je naknada 2 kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 16:41   #56
Student sam, i starci mi šalju pare, i često mi se desi da u subotu baš trebam oni ne stignu, i onda mi sestra pošalje preko Pbz internet bankarstva. Moj račun je isto Pbz.

I sada ne razumijem ako je to sve moderno i kompjuterski, zašto onda moram čekat do ponedjeljka da te pare sjednu na račun tek kada se otvore poslovnice PBZ, onda mi to internet bankarstvo nema smisla, Onda jednostavno starci mogu otić uplatit u poslovnicu i doviđenja..... J..eš takvo internet bankarstvo.???

I sva ta pljačka te banke, pa čitam vaše komentare, to znači da ti kod kuće da njima ne radiš problema, prebacuješ novce sa računa na druge račune iste banke i oni uzimaju proviziju.

Čak neki dan idem u poslovnicu PBZ, imam ja i bliže neku drugu banku ali ne, idem ja budala da ne platim proviziju dalje na drugi kraj. I sad dođem u PBZ poslovnicu da uplatim na ŽIRO račun PBZ računa i naplate mi "6" kuna. Pa mislim si u glavi ovo nije normalno. Još mi ova na šalteru kao objašnjava kao uplaćujem na žiro račun, ja se pravim sav nemam pojma ( u glavi mislim ko da sam došo u šta ja znam koju banku a ne u PBZ)

To je sve pljačka. I sad nakon svega razmišljam, po čemu bankari zaslužuju više klasno mjesto u našem društvu, komplet sa radnicima koji primaju ogromne plaće??

Na kraju cijele priće danas vidim od Pernarove straneke SP letak i mislim si koje nebuloze on priča, ali opet poštujem što barem netko nekakvim ispadima im želi reći da nisu fer.

To je nevjerovatno što si banke dopuštaju, ali već sistematski kažem sistematski u svim državama su kao paralalelni car. Ne vlada nego car.
Saša Simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:03   #57
i zagrebačka isto naplaćuje ako stavljaš novce u njihovoj banci na njihov račun. vjerojatno je žiro u pitanju. u privrednoj redovito uplaćujem na tekući i ne naplaćuju mi nikakvu proviziju. internet bankarstvo služi samo da ne moraš od kuće i čekat u banci, ali svaki zaprimljen nalog netko mora provest, a to provodi čovjek, a ne stroj. tako da ako platiš u petak ili subotu nema veze, sjest će tek u ponedjeljak.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:06   #58
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Pa uvijek je naknada 2kn (osim ako uplaćuješ na račun u PBZ-u, onda je manja).
Ti ne koristiš PBZ365 baš često?!
ako je između tekućih računa u pbzu nema naknade. upravo pogledala svoja plaćanja i tak je.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:10   #59
Nije, jer ako npr. uplaćuješ na neki žiro račun unutar banke (makar bio tvoj), naplate ti 1kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 21:44   #60
Quote:
Saša Simba kaže: Pogledaj post
I sada ne razumijem ako je to sve moderno i kompjuterski, zašto onda moram čekat do ponedjeljka da te pare sjednu na račun tek kada se otvore poslovnice PBZ
Ako ti netko uplati novce na tvoj račun u PBZu s računa koji je isto u PBZ, onda su ti novci na računu istog trenutka, i ne moraš čekati nikakav ponedjeljak.
Quote:
ali svaki zaprimljen nalog netko mora provest, a to provodi čovjek, a ne stroj.
Netočno! Svaki nalog za plaćanje (u kunama, između računa u Hrvatskoj) provodi se potpuno automatski, bez ikakve ljudske intervencije, sasvim svejedno da li u 10h ujutro radnim danom, ili u 23h u subotu.
Jedino ako se radi o plaćanju iz jedne banke u drugu, onda se to radi samo radnim danima (od nedjelje navečer do petka rano popodne).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.