Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 15:09   #121
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
jedrilicar, da spojim par tvojih objava, dobio bih knjigu deblju od Biblije...
šta ćeš, nedjelja popodne, ionako nemam pametnijeg posla

tako ti to i inače ide na ovim temama..

prvo te malo vrte u krug uzroka i posljedica, onda kažu da si opširan, onda da si budala, onda da pripadaš budalastim institucijama, sve je to deja vu za mene nakon stotinjak upisa na ovome pdf-u...


Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Kako znaš da su evanđelja točna?

kako ti znaš da nisu točna... (evo primjer prve faze)

Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
pročitaj za početak Mateja 24:29-35 i Luku 9:27

prvi izvod uopće ne možeš vremenski determinirati tako da bi mogao zaključiti kako se imao dogoditi prije kraja 2013.godine, što si maloprije nedvojbeno rekao, a da nastaviš čitati dalje vidio bi jasne tvrdnje u kojima se naglašava kako je samo Bogu Ocu poznat taj čas...

a drugi izvod ... odakle mi znamo okolnosti smrtnog časa onog ili onih apostola kojima je ove riječi usmjerio

tko to može ustvrditi da netko od njih nije prije trenutka svoje kliničke (ovozemaljske) smrti vidio svjetlo Božjeg lica u vječnosti

kad vjeruješ, onda to uopće nije nespoznatljivo
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 15:17   #122
Quote:
šta ćeš, nedjelja popodne, ionako nemam pametnijeg posla
Znam kako ti je

Quote:
kako ti znaš da nisu točna... (evo primjer prve faze)
Evo opet se vraćamo na primjer Djeda Mraza. Ako ja vjerujem u njega, ja sam onaj koji treba prezentirati dokaze, jer je teret dokaza na meni.

A što se tiče ovog teksta iz Bblije reći ću ti kratko i jasno.
U ovom dijelu Isus govori o svom drugom dolsku nakon sudnjeg dana. Poglavlje se zove "Ponovni dolazak Sina Čovječjeg" a Isus govori o kataklizmičnim događajima koji prethode njegov dolazak. Na kraju kaže: " Zaista, kažem vam: Ovaj naraštaj ne će proći dok se sve ovo ne dogodi."

Ne može biti jasnije od toga.
Jazavac17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 15:20   #123
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Kakve argumente za Horusa? Ne vjerujem u Horusa; pa nisam ti ja "Horusov svjedok"
Argumentiraj ovu svoju tezu:
Povijest nam isto govori o Horusu, egipatskom bogu Sunca, koji je živio tisućama godina prije Isusa a bio je:
- rođen od djevice Isis
- krstio se oko 30. godine
- činio čuda: liječio bolesne, protjerivao zloduhe, hodao po vodi
- bio ubijen, otišao je do pakla i nakon 3 dana uskrsnuo

Koji to povjesni izvor tvrdi?
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
A oko povijesnih smo izvora najmanje pet puta raspravili; po tvojoj su logici oni automatski točni, čim se rade o tvojoj vjeri.
Krivo. Apokrifna evanđelja nisu u skladu s mojom vjerom pa sam ih naveo kao izvor.
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Pa zašto ne bi i tekstovi ostalih religija bili točni?
Koliko znam, povijesni izvori više idu u prilog kršćanskim tezama u odnosu na islamske po pitanju Isusove smrti na križu. Ti slobodno argumentirano pokažeš suprotno.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 15:31   #124
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
A što se tiče ovog teksta iz Bblije reći ću ti kratko i jasno.
U ovom dijelu Isus govori o svom drugom dolsku nakon sudnjeg dana. Poglavlje se zove "Ponovni dolazak Sina Čovječjeg" a Isus govori o kataklizmičnim događajima koji prethode njegov dolazak. Na kraju kaže: " Zaista, kažem vam: Ovaj naraštaj ne će proći dok se sve ovo ne dogodi."

Ne može biti jasnije od toga.
tako zvuči kad se tako kaže, međutim ostaje pitanje što je Isus mislio pod pojmom naraštaj...

ne vjerujem da je ta očita ali prividna kontradikcija promaknula Crkvenim Ocima i naučiteljima i oni su se prema njoj jasno odredili

da bih ti kvalificirano odgovorio na nju, ipak bi mi trebalo dublje teološko znanje, a ne ovo obično znanje praktičnog vjernika, ili kako je to kolega @snack nedavno nadahnuto poentirao 'rvata i katolika

no mogu priupitati kojeg teologa pa ti reći... i mene to zanima

takve začkoljice ne mogu pokolebati osjećaj vjere.. on je dublji fenomen
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 24.11.2013. at 15:45.
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:20   #125
pokolebaju začkoljice

Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
tako zvuči kad se tako kaže, međutim ostaje pitanje što je Isus mislio pod pojmom naraštaj...

Ovaj naraštaj. Ispustio si znakovitu i ključnu riječ: OVAJ.

I reče im prispodobu: 0Pogledajte smokvu i sva stabla. Kad već propupaju, i sami vidite i znate: blizu je već ljeto. Tako i vi kad vidite da se to zbiva, znajte: blizu je kraljevstvo Božje. Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude. Nebo će i zemlja uminuti, ali moje riječi ne, neće uminuti."

Ovaj naraštaj dakle. Što je On mislio s time? Možda nešto sasma drugo nego što je rekao, a teolozi iskemijali?

Ako bi teolozi priznali da se radi o naraštaju ljudi s kojima je govorio, onda bi mogli spakirati kufere i prijaviti se na Zavod za zapošljavanje. Ali onda treba zasukati rukave i nešto konkretno privređivati. Zato se upinju iz petih žila da obrane svoju ideologiju od opravdane i argumentirane kritike, koja ih ništi. Tako su smislili hipotezu da Isusov "OVAJ NARAŠTAJ" označava sve naraštaje, prošle i sadašnje a bogami i buduće. Jer već 2000 godina se Isus ne vraća.. ...

A "naraštaj onaj" odavna je minuo, a s njime i Isusovo obećanje je prohujalo s vihorom.

(Teolozi to nikako neće priznati. lol)

Quote:
ne vjerujem da je ta očita ali prividna kontradikcija promaknula Crkvenim Ocima i naučiteljima i oni su se prema njoj jasno odredili
"Crkveni očevi" - teolozi apologeti - su smislili masu "tumačenja" da prekriju očigledne kontradikcije. To čine i dalje.

Quote:
takve začkoljice ne mogu pokolebati osjećaj vjere.. on je dublji fenomen
Jakako. Vrlo tvrdokoran "fenomen".

A kad nekog "pokolebaju začkoljice", onda on kaže Bok cijeloj toj teologiji i čudnovatima zgodama.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:32   #126
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ali svjetovni fundamentalizmi su sasvim drugačiji, oni su uvijek ispirirani nečim mnogo gorim i kao takvi predstavljaju izraz ostrašćenog fanatizma, zelotizma, svjetovnjaštva. Zna se što je fanatizam, to je bolesna ljubav prema nekome ili nečemu. Bolesna fanatična ljubav muti zdrav razum i sposobnost rasuđivanja. To je revnost koja se temelji na netrpeljivosti prema različitosti i kao takva prije ili kasnije izaziva čistu mržnju. Mržnja je bolesno stanje duše.

za razliku od kršćanstva koje je ljubav, svjetovni fundamentalizam prepun je čiste mržnje prema Bogu, a onda i prema čovjeku. Svoju mržnju vješto kamuflira biranim riječima kao što su znanost, demokracija, ljudska prava, sloboda, pluralizam, tolerancija, (cut)

U tom nastojanju da stave Boga nasuprot sviom ovim nedvojbenim vrlinama grubo lažu i falsificiraju povijest, jer prešućuju notornu činjenicu da su sva, ali baš sva gore navedena čuvstva i vrline nastale isključivo u okviru zapadnokršćanske civilizacije, štoviše potaknuti od naprednih mislilaca Crkve iz koje su i izniknuli prvi znanstvenici suvremene provenijencije...

tako prevaren u startu, suvremeni čovjek jadan, ni kriv ni dužan prelazi brojne radikalne preobrazbe koje se uvlače u njegov svakodnevni diskurs a da ih ni sam nije svjestan, a kada se osvijesti biti će kasno...

trgovina je progutala nedjelju i tako danas imamo kriz obitelji,

medicina je progutala zdravlje i tako danas imamo jatrogenu krizu

čovjek je progutao Boga i tako danas imamo krizu Boga

i u konačnici sve te krize progutale su čovjeka i uzrokovale bolesno stanje duha i svijesti

a lijek je jako jednostavan, a ti si ga odbacio, lijek je Bog Otac Sin i Duh Sveti, tvoj osobni Bog trojstvene ljubavi, jer negacijom njega negiraš sebe i svoje čovještvo dragi mladi prijatelju
Tek sad sam vidio ovaj žestoki traktat protiv sekularizacije modernih društava. Prožet raznim teorijama zavjera i stvaranja "mrskih neprijatelja Crkve prepunih zlobe i svakojakih opačina" (lol).

I za kraj, fanatičnu i fantastičnu izjavu da čovjek koji negira čudnovatu katoličku dogmu Trojstva, negira sebe i svoju ljudskost.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 18:00   #127
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tek sad sam vidio ovaj žestoki traktat protiv sekularizacije modernih društava. Prožet raznim teorijama zavjera i stvaranja "mrskih neprijatelja Crkve prepunih zlobe i svakojakih opačina" (lol).

I za kraj, fanatičnu i fantastičnu izjavu da čovjek koji negira čudnovatu katoličku dogmu Trojstva, negira sebe i svoju ljudskost.


Najbolje stvari su uništili fanatisti ubacivši se u pokret dobrih ideja da bi dobre ideje silom nametali i time dobro vezali s lošim da bi poslije se dobro izbacilo i ostalo samo loše.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 18:02   #128
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je


Evo opet se vraćamo na primjer Djeda Mraza. Ako ja vjerujem u njega, ja sam onaj koji treba prezentirati dokaze, jer je teret dokaza na meni.

A što se tiče ovog teksta iz Bblije reći ću ti kratko i jasno.
U ovom dijelu Isus govori o svom drugom dolsku nakon sudnjeg dana. Poglavlje se zove "Ponovni dolazak Sina Čovječjeg" a Isus govori o kataklizmičnim događajima koji prethode njegov dolazak. Na kraju kaže: " Zaista, kažem vam: Ovaj naraštaj ne će proći dok se sve ovo ne dogodi."

Ne može biti jasnije od toga.
Zato je i Pavao očekivao ponovni dolazak još za njegova života.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:08   #129
Smile

Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Postoji mnogo argumenata za postojanje Boga - inteligentnog bića koje je stvorilo cijeli svemir.

Ali mene zanimaju argumenti za postojanje kršćanskog boga i zašto bi baš on, među tisućama i tisućama ostalih bogova bio baš taj jedini i pravi.

Bilo bi lijepo ako bi mogli prezentirati čvrste i uvjerljive dokaze za postojanje Boga - Oca, Sina i Duha Svetog, da je činio čuda u prošlosti i čini ih sada i dokaz da je Biblija sveta i točna.

Još nešto, vjernici svake religije tvrde da doživljavaju paranormalna i čudesna iskustva vezana uz njihove bogove, a kao kršćani, očito smatramo da su ta ikustva lažna. Kako onda možemo znati da su iskustva naših vjernika istinita, kad je 90% iskustava ostalih religija odbačeno?
Postoji!samo tesko je to objasniti i dokazati sa malo rijeci.Za pocetak pocni citati Bibliju,najteze je poceti,izpocetka bas i ne kuzis nesto puno ali to je jedan proces koji traje rekao bi cijeli zivot.Ja sam na pocetku mislio da se moram pridrzavati šabata(subota) i da nesmijem jesti svinjsko meso i da se moram drzati Mozaickih zakona(i to cijelu jednu godinu bez špeka,joooooooj),dok nisam doso do novog zavjeta i apostolskih pisama i shvatio da se tu nesto nepoklapa.Pa sam onda svrljo i trazio dok nisam doso do tog saznanja da postoji vise saveza i da ti Mozaicki zakoni vrede samo za zidove.Ko ti pocme govoriti da se moras drzati šabata i nejesti svinjsko meso,znaj da su to Adventisti(sekta).Biblija je puna prorocanstava,kao naprimjer prorok Izaija 750g prije Krista,gdje Bog govori kako ce svoj izabrani narod(Zidove),raspršiti po cijelom svijetu i ivzuci mač za njima.Sad kad sagledas malo povjest,znas sigurno i sam koju kalvariju progonstva i ubijanja su Zidovi kroz sva ta stoljeca prosli.Onda opet u Izaiji pise,kako ce ih Bog na kraju vremena skupiti i vratiti u obecanu zemlju,sto je se i dogodilo 1948g,nakon skoro 2000g.Imo bi jos dosta toga da ti nabrojim ali za pocetak se nadam da sam ti barem malo pomogo.
gorango is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:37   #130
Quote:
Jazavac17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Postoji mnogo argumenata za postojanje Boga - inteligentnog bića koje je stvorilo cijeli svemir.

Ali mene zanimaju argumenti za postojanje kršćanskog boga i zašto bi baš on, među tisućama i tisućama ostalih bogova bio baš taj jedini i pravi.

Bilo bi lijepo ako bi mogli prezentirati čvrste i uvjerljive dokaze za postojanje Boga - Oca, Sina i Duha Svetog, da je činio čuda u prošlosti i čini ih sada i dokaz da je Biblija sveta i točna.

Još nešto, vjernici svake religije tvrde da doživljavaju paranormalna i čudesna iskustva vezana uz njihove bogove, a kao kršćani, očito smatramo da su ta ikustva lažna. Kako onda možemo znati da su iskustva naših vjernika istinita, kad je 90% iskustava ostalih religija odbačeno?
Kao prvo iskustva ljudi iz drugih religija ne moraju biti lažna,ali ne znači da su od Boga.
Kad se čovjek rodi iz vode i iz duha onda ima iskustvo živog Boga.

Zašto Trojstveni Bog?

Razum govori da je sve stvoreno od inteligencije, ne slučajno i po toj logici spoznajemo Boga.No to nam ne govori kakav je to Bog.Dobar,loš ili zao.
Možemo shvatiti samo da je Bog iznad materije i vremena.

Prije 2000 godina živio je čovjek kojeg su zvali Sinom Božjim,koji je ozdravljao,ljude i govorio kao onaj koji ima vlast nad prirodom,životom i smrću.
Umro je mučen i uskrsnuo,ljudi su mu povjerovali da je Bog njegov Otac i da je Bog ljubav.
Proroci su ga prorekli kao Emanuela,što znači Bog sa nama.

Prije nego je otišao u Nebo,obećao nam je Duha Svetoga.Duh Sveti je Bog u nama.I tko god se rodi u Duhu spoznao je da je Biblija Riječ Božja očitovana kroz Crkvu.

Zato rodi se u Duhu i sve će postati jasno.Susresti ćeš Boga Trojstvenog.
Ljepotu koja mijenja život i pretvara ga u priču ljepšu od najljepše priče ikad ispričane.Takav je moj Bog.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:37   #131
Današnji Kršćani imaju za Boga - Višeboštvo.

Današnji Kršćani imaju za Boga - stvorenje.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 20:34   #132
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Današnji Kršćani imaju za Boga - Višeboštvo.

Današnji Kršćani imaju za Boga - stvorenje.
S obzirom da neki kažu da ima dvojica Alfa i Omega ništa čudno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:36   #133
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Današnji Kršćani imaju za Boga - Višeboštvo.
To je neistina.
(il bolje da napišem: Laž je.)

Brkaš nazovi kršćanstvo i Kršćanstvo.
(standardom kako inače brkaju ljudi jer im nejasno)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 22:49   #134
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To je neistina.
(il bolje da napišem: Laž je.)

Brkaš nazovi kršćanstvo i Kršćanstvo.
(standardom kako inače brkaju ljudi jer im nejasno)
Probaj mi odgovoriti molim te!
------------------------------------

Da li je Židovski SZ Bog = Jahve?

Da li je Isusov Bog = Jahve?

Da li je današnjim Kršćaninima Bog = Isus?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:22   #135
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Probaj mi odgovoriti molim te!
Što pitaš opet kad sam ti odgovorila na tvoju izjavu "današnji Kršćani imaju za Boga - Višeboštvo"?

Očito te još uvijek mori biblijski citat u kojem stoji da je izvorno Kršćanstvo podignuto nazad na svoje noge i svojim je smjerom utjecalo na oplemenjivanje čovječanstva.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:30   #136
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što pitaš opet kad sam ti odgovorila na tvoju izjavu "današnji Kršćani imaju za Boga - Višeboštvo"?

Očito te još uvijek mori biblijski citat u kojem stoji da je izvorno Kršćanstvo podignuto nazad na svoje noge i svojim je smjerom utjecalo na oplemenjivanje čovječanstva.
Oprosti što sam opet pitao.
Star sam i zaboravio sam da si mi već odgovorila.

------------------------
Matej 24,11
Ustat će mnogi lažni proroci i mnoge zavesti.
------------------------

Kršćanski Bog nije ONAJ Bog
Koji je bio Isusov Bog!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 14:47   #137
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Oprosti što sam opet pitao.
Star sam i zaboravio sam da si mi već odgovorila.
Nemaš beda, unaprijed ti je oprošteno.

Lažni proroci koje spominješ, da, svi su lažni koji nisu u posjedu Jahvinog duha.
Smatraš li sebe čovjekom u posjedu Božjeg duha? Ako da, a zašto onda izvrneš tumačenje biblijskog citata u tek samo jednoj sekundi?! Misliš li da ovdje nema drugih koji su doista u posjedu pravog znanja i neće prepoznati lažnog proroka?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 17:16   #138
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nemaš beda, unaprijed ti je oprošteno.

Lažni proroci koje spominješ, da, svi su lažni koji nisu u posjedu Jahvinog duha.
Smatraš li sebe čovjekom u posjedu Božjeg duha? Ako da, a zašto onda izvrneš tumačenje biblijskog citata u tek samo jednoj sekundi?! Misliš li da ovdje nema drugih koji su doista u posjedu pravog znanja i neće prepoznati lažnog proroka?
Daj taj stih da ga "izvrnem" u duhu!

-----------------------------------------
Nego - malo po temi!

Jel istina da je Današnjo Kršćanski Bog = Isus?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.