Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 17:03   #21
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pogledaj što piše u Svetom Pismu :

" JEDAN JE BOG, I JEDAN JE POSREDNIK IZMEĐU BOGA I LJUDI, ČOVJEK, KRIST ISUS."
1.Timoteju 2:5

Taj biblijski stavak diretkno ruši sve što si naveo ti ili što bi naveo netko drugi tko zagovara tzv svece.

Stoga, kako sada vidiš, nije to "naše" tumačenje nego tako tumači BIBLIJA, RIJEČ BOŽJA.
To i je istina čovjek i Bog jer nas nije otkupio običan čovjek nego Bog u tjelu čovjeka što bi možda neki htjeli obezvrijediti Gospodina. I kako to ruši sve što sam napisao kad ja ne govorim da nas je otkupio netko drugi ili tek običan čovjek. A što je sa Samuelom i Šaulom jel to srušilo tvrdnju i dokaz u sv pismu da su duše pokojnih zapravo žive. Vaši nauci su debelo, debelo preuveličavanje i pretjerivanje da su malo pretjeraniji po vašem nebi smio pozvat susjeda da ti pomogne ugasit kuću u plamenu jer što zvat nekog tko nije Bog. Malo znam o vama al ovo što sam naučio čitajući forum mi govori da se možda ne molite ni Kristu koji je sam Bog obezvređujući njegovu žrtvu i poslanje od Oca kome će te zahvaljivati svoje otkupljenje ili po vama ono nije ni bilo potrebno. Razmisli o čemu ti govorim da nebi hodala po zamkama i slijepim ulicama.

Zadnje uređivanje Forumaško : 25.02.2014. at 17:24.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:17   #22
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
To i je istina čovjek i Bog jer nas nije otkupio običan čovjek nego Bog u tjelu čovjeka što bi možda neki htjeli obezvrijediti Gospodina. I kako to ruši sve što sam napisao kad ja ne govorim da nas je otkupio netko drugi ili tek običan čovjek. A što je sa Samuelom i Šaulom jel to srušilo tvrdnju i dokaz u sv pismu da su duše pokojnih zapravo žive.
Nije ovdje riječ o otkupljivanju ljudi, već je riječ o tome da se svecima u molitvi ne smije obraćati jer vrlo je jasno da Bog ima protiv takvog postupka.

Drugo, prijemjeri iz SZ su često puta primjeri onog što se ne smije raditi. Onda tako, kad je primjerice jedan tamo Izraelski kralj otišao kod vrača pitati neke stvari (umjesto da je pitao Jahvinog proroka) to je značilo da se taj neki kralj poslužio spiritizmom. Kazna za to je uslijedila i to je to.

I tako dalje...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:35   #23
Dobro besmisleno mi je da te uvjeravam za Mariju kad ne štujete ni Isusa. Već od svetaca radite poganske idole.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:01   #24
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Dobro besmisleno mi je da te uvjeravam za Mariju kad ne štujete ni Isusa. Već od svetaca radite poganske idole.
Možeš ti reći što te volja, ali realnost je ova:
Biblijski citati su razoružali sve tzv.svece i nije im se u Bibliji našlo spomena.

Činjenice su to, nema se smisla ljutiti.

Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:08   #25
Ne ljutim se ništa to su tvoja uvjerenja. Mir s tobom.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.