Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2014., 16:59   #41
Vidim da je na temi bilo interesa, pa ako treba kakav savjet ili sl - tu sam. Upravo nedavno uspješno zavrsio kompletan proces (mjera 302, potpisan ugovor s agencijom) i krecem 1.09. u izgradnju obiteljske kuce s bazenom u Istri..
citobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:25   #42
Quote:
mba kaže: Pogledaj post
Porecan ima li pomaka?

pozz evo nije me bilo neko vrijeme, zaboravio sam i na forum iskreno ,a i imao sam posla sa papirologijom. Evo u svibnju su mi javili da sam prešao na natječaju. Znači potpisao sam ugovor sa Apprrr. Od javljanja da sam prošao do slanja ugovora trebalo im je 2 mjeseca. Nakon toga treba sa bankom srediti papire za kredit. Novac daje HABOR ali treba sa nekom bankom dogovoriti kreditiranje. Prvobitno sam sa Zabom dogovorio kreditiranje , ali sada kad je to trebalo realizirati galatko su me odj, ko oni su kvotu Habora za 2014 popunili i više nemaju sredstva. Nema veze šta su za garantno pismo naplatili u ono vrijeme 1250,00 kn. Ok našao sam drugu banku koja me je za 147.000,00 eura kredita tražila hipoteku od 300.000,00 eura. Dao sam im teren na kojem cu graditi procjena 70.000,00 eu, Stariju kuću koju imamo na selu procjenjena na 230.000,00 eu i nije im bilo dosta morao sam im dati i stan koji je procjenjen na 47.000,00 eu. Uz to trebaju im i jamci. U biti oni bi najrađe da imate jamca sa plaćom od 10.000 kn pa da su sigurni za naplatiti. Dan danas teško je i naci jamca jer svi imaju neki kredit. Ok i to sam riješio i poslali su dokumente u habor. Pošto je bio 8 mjesec a onda su godišnji odmori, tek oko 20.08 su iz habora javili da sam prošao. Sad treba čekati da banka i habor potpišu ugovor pa da onda ja i banka i evo čekam
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:33   #43
evo zaboravio sam napisati da u međuvremenu kada su iz apprrr došli u kontrolu na građevinsko zemljište kraje siječnja, na parceli se nesmije ništa nalaziti. Meni su našli kamen za zidanje koji uostalom dajem ja nisam ga ni tražio u troškovniku i malo je falilo da me radi toga razgule. Ništa nije koristilo moje objašnjavanje da tog kamena nema u troškovniku. Morao sam im dati račun kada sam kamen kupio i koji nije smio biti u vrijeme kada sam pokrenuo papire za natječaj
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:33   #44
pozz

evo malo novosti i vezi iparda i mjere 302. Znači prije 7 dana napokon potpisao sam ugovor sa bankom preko koje će mi isplatiti sredstva za mjeru 302. Osim brdo papira koje sam morao potpisati i 3 nekretnine koje sam im dao pod hipoteku
iznenađenjima nikad kraja. Evo malo troškova koje su me dočekali, znači javni bilježnik 6800,00 kn i troškovi banke za odobravanje kredita 8700,00 kn. To ide iz vašeg žepa nema u troškovniku. i sada bi trebalo napraviti visualizaciju luće jer treba je staviti u prodaju jer čekati da bude gotova nema smisla jer neće se stići prodati za iznajmljivanje, cijena visualizacije oko 500 eura.Ako nekoga nešto zanima slobodno me kontaktirajte na mail [email protected]
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:24   #45
Porecan, koliko ti je trebalo novaca da kreneš u projekt?

Citobus, molim te napiši svoja iskustva
otočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:53   #46
Quote:
otočka kaže: Pogledaj post
Porecan, koliko ti je trebalo novaca da kreneš u projekt?

Citobus, molim te napiši svoja iskustva
evo koliko. Značu građevinsku dozvolu sam imao i komunalna naknada je bila plaćena. Troškovi su bili 15000.00 kn agenciji koja mi je radila papirologiju za natječaj, 15000,00 kn studija utjecaja na okoliš. I onda imaš pismo namjere od banke 1300,00 kn , procjenu vrijednosti parcele 1800,00 kn i onda imaš razno razne potvrde i papire sa gruntovnice sigurno oko 1000,00 kn.Evo to ti je start

evo ovdje koga zanima može vidjeti stanje gradnje https://www.facebook.com/profile.php?id=100006825409103
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:51   #47
pozz
nije me bilo stvarno dugo, zaboravio sam na ovu temu, ali danas mi je gospodin iz dalmacije poslao mail sa nekim pitanjima pa me to podsjetilo da bi mogao do kraja opisati moj slučaj. Mislim da ove godine izlazi novi natječaj za rualni razvoj ( ne zove se više mjera 302) pa možda će nekome ovo biti od koristi.
Znači gradnja startala u 6 mjesecu 2014 god., treba sve završiti u 6 mjeseci, radovi su brzo napredovali i u 8 mjesecu kuća je pod krovom. Onda radovi staju na mjesec dana jer HBOR nije još odobrio isplatu makar je ona sigurna i izvođač ne želi nastaviti dok ne platim dosadašnji tjek radova oko 100.000,00 kn.
I to riješeno i u 10 mjesecu nastavljamo.
Radovi idu relativno brzo. Stvari na koju trebate paziti, svaku izmjenu u radovima treba evidentirati, po nekom pravilu čak bi trebalo najprije zatražiti izmjenu pa tek onda to odraditi. Ali to nije uvijek moguće a može vam se desiti da radi toga u nekoj budućnosti one izmjene koje niste zatražili ne priznaju vam i ne dobite bespovratna sredstva.
U konkretnom primjeru meni je izvođač vodoinstalacija zatvorio obrt radi odlaska u mirovinu i trebao sam uzeti drugoga, ali tek sam naknadno zatražio izmjenu izvođača jer nisam mogao radi toga obustaviti radove. Imao sam i greške u koracima niti ne mojom krivnjom. Konzultant nije pročitao ugovor sa ipardom i zakasnili smo sa predajom izmjene. Rok je trebao biti 15.04 2015 ali greškom u ugovor je stavljen 15.12 2014, ja iskrerno ugovor nisam čitao jer ako uzmeš konzultanata smatraš da to radi on.
Da ne zamaram sa time, nekako smo to riješili samo šta mi je radi toga papirologija kasnila i bespovratna sredstva dobio sam tek u veljači 2016 a ne u 6/2015. Ok kuća je gotova u 04/2015 godine. Treba još uporabna i kategorizacija.I tu je muka trči po gradskoj upravi da ti to izdaju i ipak u 06/2015 riješeno i to. Sezona nije bila baš nešto, nisam bio zadovoljan sa novasolom, uspjeli popuniti 50 dana ostalo sam. Ali izmjene koje sam zatražio od iparda još nisu odobrene šta me iskreno dosta mučilo jer ja sam investiciju završio a izmjene nisu odobrene. Ali i to su odobrili u 08/2015 i riješenje došlo u 09/2015.
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:20   #48
Nakon toga imate rok od nekih 45 dana za pripreme dokumentacije,u biti ponovo sve stvari koje ste i do sada dali + uporabna kategorizacija. Predajem zadnji dan roka jer opet konzultant "ima vremena" i uz neke sitne dopune koje sam trebao poslati u 01/2016 najavljuje se kontrola iz ministarstva. Nemate neki velik period najave, dolaze u roku 48 sati. Traje 2 dana, prvi dan odrade knjigovodstveni dio, to traje 2-3 sata jer kako su rekli kod mene je sve bilo u redu. I onda slijedeći dan dolaze na objekat. U 8.30 do 15h. Treba biti nadzorni i voditelj radova. Uzimaju dnevnik rada i uspoređuju troškovnik sa dnevnikom. Ako tu sve štima onda starta mjerni dio. Znači nema muljanja, brojili su utičnice, šaltere, plafonjere . Mjerili sa metrom stolove i stolice, krevete da li se podudaraju sa veličinom u računu. Kvadraturu pločica itd.
Znači nije problem ako je nečega više ugrađeno ( kvadrata pločica) problem je manje, svega šta je manje skidaju i nema bespovratnih sredstva za to.
Meni od 475.000 kn traženog povrata isplaćeno 418.000,00. Neke stvari nisu priznali, ali nema rasprave pošalju rješenje bez prava žalbe.
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:29   #49
evo malo iz medija

http://www.glasistre.hr/vijesti/prin...ipard-a-522243

i evo slika gotove kuće
http://www.istria-home.com/hr/vile-sa-bazenom/294

Svima koju se upute u ovo želim puno sreće, da li bi opet u ovo išao ..... ne znam, bilo je dosta neprospavanih noći i bez bespovratnih sredstva kuća ne pokriva ratu kredita. Prije bespovratnih sredstva rata 11.600,00 kn sada 6.600,00 kn , vidite i procijenite, svatko zna koliko može. Okoliš uredio sam, zid oko kuće sam, ljetna kuhinja sam pa uračunajte i taj trošak.
I najvažnije, najbolje se iznajmljuju kuće koje su na nekom brdašču i imaju lijepo pogled, more, planine svejedno, pogled je najvažniji trenutno. Pa i o tome razmislite ako krenete

Ako imate kakvih pitanja pošaljite upit na [email protected] tu sam uvijek i odgovaram

Zadnje uređivanje porecan : 23.05.2016. at 23:32. Reason: nisam sve napisao
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.