Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 14:03   #61
Sto je to tako cudno, pa danas su djeca drugacija. A njihovoj mami nista ne nedostaje.[/QUOTE]
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:47   #62
Quote:
Proveli su cijeli dan, a na kraju su ostali i prespavati.
Radi se o tome, da su oni prilicno hiperaktivni, mozda cak i zlocesti. Jucer je bilo cijeli dan dreke, igrali su se po cijelom stanu, nereda je bilo Onda su se svađali...pa se on cesto derao na njih. Meni to ne smeta na nacin da mi idu na zivce ( ne pretjetrano ), ali smatram da se tako ne smiju ponasati. Previse su ziva djeca i cini mi se i da su neposlusna.
ajde, ajde! sva su djeca živahna i divljaju, uz djecu je uvijek dreka, to ti je normalno. očito nemaš svoje djece (još)
pa da su ti živci malo načeti, to je normalno, jer i rođena djeca znaju popit krv na slamku
uglavnom, šuti i ništa ne govori, a na buku se navikni, jer će bit buke i kad ćeš imati svoje klince

ajde hrabro,
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 23:45   #63
Quote:
Vrckava kaže:
Znam, jer mi je on pricao da ih pokloni bas ne zanimaju, nego samo novci i kako je to danas tako, da djeca vole novce.
Naravno to da ne mislim i za najmlađe dijete, jos je premalo. Znaci, ovi stariji vole novce, prije ce izabrati novce, nego poklon. Sto je to tako cudno, pa danas su djeca drugacija. A njihovoj mami nista ne nedostaje.

Ti nisi u kozi te zene da znas da li joj sta nedostaje ili joj sta ne nedostaje! Rekoh vec da nemam moralna prava drzati ti pridike,ali ne mozes suditi o drugome ili drugoj jer nisi u njezinoj kozi!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:10   #64
Quote:
Vrckava kaže:
Ne znam ide li ova tema ovdje.

Upoznala sam od decka djecu. Zadnji put su bili jucer. Proveli su cijeli dan, a na kraju su ostali i prespavati.
Radi se o tome, da su oni prilicno hiperaktivni, mozda cak i zlocesti. Jucer je bilo cijeli dan dreke, igrali su se po cijelom stanu, nereda je bilo Onda su se svađali...pa se on cesto derao na njih. Meni to ne smeta na nacin da mi idu na zivce ( ne pretjetrano ), ali smatram da se tako ne smiju ponasati. Previse su ziva djeca i cini mi se i da su neposlusna.
Moje je misljenje, da se tako ne bi trebali ponasati, da takvo ponasanje nije u redu. Cini mi se da je on vec navikao na to, pa se izdere na njih, a onda ubrzo oni opet po starom

Znam da to djeca moraju obavljati, ali neke granice moraju postojati.
Zeljela bih mu reci da to nije u redu i da ih pokusa smiriti ili da se drugacije postaviti prema njima, ali nekako mi je bed.
Roditelji vole svoju djecu i prilicno su osjetljivi kada im se nesto kaze za njih, tako da ne bih zeljela da pomisli nesto lose kada bih ja to njemu rekla.
Da mu kazem ili da sutim? Jos uvijek mi je i bed reci im da se smire, a znam da cu to morati kad tak reci. Najbolja prijateljica kaze da mu nista ne govorim, jer su to njegova djeca.

Napisala sam u vezi te teme nesto u tvom prijasnjem postu. Ako volis njega, volis i njegovu djecu. On dolazi u paketu i tako prihvatis. Ako djeca vide da ih ti prihvacas, prihvatit ce oni i tebe. Ti ne trebas glumit njima mamu, ali im mozes biti prijatelj.
Moj savjet je da s partnerom razgovaras otvoreno o tvojim mislima i strahovanjima jer tako ces najbolje znati sto on misli. On najbolje zna svoju djecu.
U vecini slucajeva djeca su ziva i hiperaktivna, kako ljudi znaju reci, iako ne volim vise koristiti taj termin nakon sto sam upoznala hiperaktivno dijete koje je moralo bit na lijekovima da bi mogao sjediti pola sata mirno.

Ja imam dvoje djece i zivi su, sto su stariji sve vise se svadjaju i to je normalno. posebno ako dodju u pubertetsko doba, potrebno je jako puno strpljenja i ljubavi. I znaju napravit nered i znaju razbiti stvari i sve je to normalno.

potrebno je napraviti granice i reci im sto je dozvoljeno a sto nije. nagraditi ih kad nesto dobro naprave i pohvaliti i ukazati na ono sto nije dozvoljeno.

nista nije lako i iziskuje puno vremena, strpljenja i ljubavi.

nadam se da te nisam uplasila i da ne djelujem zastrasujuce.

kako sam vec navela, razgovor sa svojim partnerom, to je najbolje, jer on zna svoju djecu najbolje.

Sretno
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:15   #65
Quote:
Vrckava kaže:
Znam, jer mi je on pricao da ih pokloni bas ne zanimaju, nego samo novci i kako je to danas tako, da djeca vole novce.
Naravno to da ne mislim i za najmlađe dijete, jos je premalo. Znaci, ovi stariji vole novce, prije ce izabrati novce, nego poklon. Sto je to tako cudno, pa danas su djeca drugacija. A njihovoj mami nista ne nedostaje.

I jos nesto, djeca imaju isto tako izmijesane poruke u svojoj glavi o tebi, o tati i o mami. oni to na drukciji nacin ispoljavaju nego mi odrasli.
jer na zalost ocito jedna strana govori protiv druge i oni su zbunjeni.
Bitno je da ti nisi ta koja govori ista protiv njihove mame i samo strpljivo.
Na kraju krajeva djeca osjete ko ih voli a ko ne i ko ih zeli i ko ne, bez obzira cime im se puni glava
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.