Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 10:55   #21
Quote:
TetaSheraton kaže: Pogledaj post
Drage dame,
ja sam antitalent za lijepo oblačenje, u svakom smislu. Odlučila sam poraditi na tome i to promijeniti, jer sve se može naučiti, zar ne?
Nemoj se ljutiti, ali ja imam dojam da ti zapravo ne znaš što želiš. Kao što Pješčana reče - jako puno pitanja, a nisu sva vezana uz istu temu.

Ako si već osoba bez nekog izraženog stila, u čemu te u potpunosti razumijem, jer ni ja nisam neka stilska ikona, probaj prvo nabaviti basic komade koji ti stoje. Ne treba bježati niti od sintetike, ako je kvalitetna.

Osobno, na tvom mjestu ne bih kupovala nikakve 'komplete' - znači kostimi, odjeća koja dolazi u paru i sl. u većini slučajeva jako postara ljude. Ako baš moraš imati sako na poslu, meni puno bolje izgledaju stvari na raspar i imaš automatski više kombinacija.

Jedno crno odijelo bi bilo ok imati jer će te riješiti puno glavobolja kada ne znaš što odjenuti.

Nekoliko strožih košulja i nekoliko ženstvenih bluza koje možeš ispod sakoa ili kardigana.

Nađi nekoliko jednostavnih haljina ako ih nosiš. Osobno dala bi prednost jednostavnijim krojevima s efektnim detaljima (npr neki nabor, umetak od kože i sl), nad pretjerano cifrastim detaljima i uzorcima (tipa cvjetovi plus volani) jer su lakši za kombiniranje i manja je šansa da izgledaš infantilno ili možda demode.

Za slobodno vrijeme... moja uniforma su traperice, majice i puloveri na pruge i kožna jakna. Volim anatomski dizajn cipela pa se ne zamaram previše s njima dok god su uredne. Tu preporučujem Ecco. Nekima su babasti, a ja ih volim jer su kvalitetni i udobni.

Za sport - ako te baš jako muče trenirke, kombiniraj basic crne sportske tajice i one malo dulje topove što pokriju dupe ako si nezadovoljna s njim. Danas bar ima lijepo dizajnirane sportske odjeće. U pravilu tu više gledaj na funkcionalnost jer kako kaže moj frend koji radi u službi spašavanja - najvažnija je obuća, a sve drugo je samo prekenjavanje. Dakle bez obzira trčiš li, planinariš ili nešto treće, kupi kvalitetnu obuću prije nego kvalitetnu majicu ili sportski donji veš jer ti može spasiti zdravlje (i glavu).

Dobro se izmjeri za grudnjak. Ne štedi na njemu, posebno ako su ti veće. U mojim debljim fazama cure iz Lisce su mi znale pogoditi veličinu iz prve, pa imaju moje preporuke. Lisca nije najjeftinija, ali nije ni najskuplja, pa eto, mogu ih preporučiti, a zbilja imaju raznih serija za svačiji ukus.

Svi ostali savjeti su besmisleni jer ne znam kako izgledaš. Osobno nisam fan kupovanja jeftine robe i gomilanja u ormarima jer me to samo zbunjuje. Jeftine kupovine mi se u pravilu ispostave najskuplje kupovine, posebno kada se radi o npr. odjeći za posao. Već sam napisala negdje da volim kada se mogu osloniti na to da nešto imam i da je kvalitetno, a ne da 20 minuta prije sastanka s klijentom u panici tražim iglu i konac jer gumbi vise i izgledam neuredno.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:21   #22
hvala ti na puno dobrih savjeta! i ti i još neki komentari poput - kupi tri bazična odijela - su jako dobri, umjesto da se zamaram čarapam

da, ne znam što hoću, u tom i je problem i bila bih najsretnija da imam osobnog stilistu koji će sve to obaviti i donijeti mi da odjenem.

mislim da je odbar savjet i to da hodam malo po trgovinama, isprobavam, pa vidim gdje što ima. ja naime nikad ne idem u shoping ni po trgovinama i pravo je čudo da ne hodam gola. nemam razvijenu kulturu odijevanja i ne da mi se sve to isprobavati, najradije bih odjenula crnu vreću i u tome hodala svaki dan. a često puta tako i izgledam.

dali ste mi dobre savjete i za slobodno vrijeme. pokušat ću razmisliti o svemu tome i možda poduzeti nešto, pa za tri mjeseca ovdje staviti neki zadovoljniji post. mislim da sam dobila stvarno dobre savjete, a nije loše ni iskoristiti znanje prodavačica...kupila sam nekoliko stvari u nami...sako je bio super kvalitaten, dok su neki topići i košuljice od srncea, na primjer, bile za baciti nakon tri pranja.
ali dobro, treba učiti. definitivno se slažem da su cipele isto važne i uz dobru torbu i ok frizuru, možeš kud hoćeš.

ne znam gdje da kupim dobra odjela, a da ne izgledam ko baba u njima, ali ne mogu izgledati drugačije kad imam viška kila. u svakom slučaju već drugi dan sam na dijeti pa ćemo vidjeti

razmišljala sam o onim dugim vestama, svojevremeno sam čak i imala 2 takve. jednu sam još koliko-toliko nosila, a drugu sam nakon jednog nošenja dala u caritas. nisam ja za to! a osim toga ja mislim da u tome izgledam deblje, a ne da me to izdužuje. možda griješim, ali osjećam se ko brdo omotano u plahtu. definitivno mi to nije neki djir...ali eto, bar znam što ne volim :-) pa je to već početak! hvalaaaaa
TetaSheraton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:03   #23
Teta, ajde stavi prvo neku fotku s neta kakve si otprilike građe i onda stavi neke fotke outfita koji ti se sviđaju.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:20   #24
Quote:
TetaSheraton kaže: Pogledaj post
nemam razvijenu kulturu odijevanja i ne da mi se sve to isprobavati, najradije bih odjenula crnu vreću i u tome hodala svaki dan. a često puta tako i izgledam.


ne znam gdje da kupim dobra odjela, a da ne izgledam ko baba u njima, ali ne mogu izgledati drugačije kad imam viška kila. u svakom slučaju već drugi dan sam na dijeti pa ćemo vidjeti
Alo!

možeš svakako izgledati. Samo treba prvo skužiti kako se danas oblačiš i kako ne želiš izgledati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:37   #25
Quote:
TetaSheraton kaže: Pogledaj post
hvala ti na puno dobrih savjeta! i ti i još neki komentari poput - kupi tri bazična odijela - su jako dobri, umjesto da se zamaram čarapam

mislim da je odbar savjet i to da hodam malo po trgovinama, isprobavam, pa vidim gdje što ima. ja naime nikad ne idem u shoping ni po trgovinama i pravo je čudo da ne hodam gola.

razmišljala sam o onim dugim vestama, svojevremeno sam čak i imala 2 takve. jednu sam još koliko-toliko nosila, a drugu sam nakon jednog nošenja dala u caritas. nisam ja za to! a osim toga ja mislim da u tome izgledam deblje, a ne da me to izdužuje. možda griješim, ali osjećam se ko brdo omotano u plahtu. definitivno mi to nije neki djir...ali eto, bar znam što ne volim :-) pa je to već početak! hvalaaaaa
za vestice, kuzim ovo, mora se jako paziti sa njima jer ako nisu dosta duge plus materijal nije dosta tezak mogu definitivno prosiriti, sto nitko ne zeli.ali ako su dobre duzine i tezine super naprave figuru! onak treba uzeti par pa malo isprobavati, i recimo kardigani bi bili super, fini materijal i lagano strukirani da se dobije forma, isto preporucam second handove za njih, ima ogroman izbor od vunenih do kasmira od high end do high street a za uzasno malo novaca.sakoi isto, ima divnih samo malo treba kopati.

mislim da je najvaznije malo isprobavati, dat si vremena par dana ici po trgovinama i kopati i isprobavati.onak cak i mozda neke kombinacije i/ili stvari sto inace ne bi ni pokusali na sebe staviti...tko zna kaj se moze desiti

sto se tice carapa ja sam malo freak priznajem hehe, obozavam najlonke/hulahopke ali isto tako kvalitetne carape su uzasno bitne jer ne samo da ne pucaju cim se obuku nego i drze i stisnu sve sto treba pa odmah i odjeca izgleda drugacije a i osoba se osjeca bolje.

sretno u kopanju i isprobavaju
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:18   #26
Evo, ja imam isti problem kao Teta: ne znam se obuci. Ne usudim se nositi boje jer ne znam sto s cime ide, a moram kupiti haljinu za vjencanje na kojem sam kuma.

Frizuru isto bas ne znam napraviti. Imam dugu, iznimno gustu, ravnu prljavoplavu kosu. Izrazito sam svijele puti. Visine 163 cm. Građe sam pješčanog sata. Imam velike grudi (kosarica 75G ili 80F, kako koji model). Imam trenutacno osam kila viška, ali su srecom solidno raspoređene. U biti zamislite Kolindu (u sadašnjoj varijanti, a ne u onom periodu kada se malo vise udebljala) s nesto užim ramenima. Konfekcijski broj je u pravilu 40 (ali za elastične stvari 38), ali tu dolazi do problema.

Naime, svaku volju za ljepšim odijevanjem mi zapravo ubiju grudi jer imam uska ramena. Haljine i kosulje koje su mi izvrsne u struku i ramenima ja uopce ne mogu zakopčati zbog grudi. Ista stvar je sako. Onaj koji bi mogla zakopčati u grudima mi je prevelik u ramenima i predugačak. Ja u grudima mogu zakopčati broj 44. 42 ponekad mogu zakopčati, ali ramena toliko odskaču da jednostavno izgleda ruzno. Ista stvar je s nekim finijim bluzama, kada nađem nesto u sto mogu uci moje grudi, bluza mi pada sa ramena.

Konkretan problem trenutacno mi je pronalazak haljine. Mozete li me savjetovati za kroj, materijal i boju s obzirom na sve navedeno?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
LazyCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:07   #27
Pretpostavljam da bi u gornjem dijelu trebala nositi uzu odjecu od rastezljivih materijala.
Okrugao izrez.
Da pokusas s krojacicom za neke stvari?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:11   #28
Mislim da bi V bio bolji.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:19   #29
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Mislim da bi V bio bolji.
Ide na velike grudi, ali ne znam bas za izrazito uska ramena.
No bolje da netko drugi da savjet, ja zbilja nemam iskustva s takvim problemom.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:20   #30
Meni okrugao izgleda grozno s većim grudima.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:43   #31
Pa lađa izrez.

Što se tiče problema grudi i ramena, nema tu krutih materijala. Rastezljivo, sakoi meki po mjeri ili raskopcani, kardigani, haljine od rastezljivog materijala blago uz tijelo, vestice na kopcanje s majicom na bretele ispod i tak...
Uglavnom...haljine i sakoi od klasičnog štofa...zaboravit.
Ali nije problem jer bar danas ima more toga.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:34   #32
Lađa izrez mi nikako ne ide na velike grudi.
nego, žene, u kom smjeru biste išle s tom novom garderobom? koliko para biste dali? što nikad ne biste nosile?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:50   #33
Znam par zena s vecim grudima, a koje su uske u ramenima i ledjima i njima nekako ne stoji V izrez, nego bolje okrugli. To su grudi oko 4-orke, pa ne znam jel mogu ic u istu kategoriju kao autorica (pitanja).
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:05   #34
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Lađa izrez mi nikako ne ide na velike grudi.
To isto spada pod ono ko s wrap haljinom
Mislila sam da ne...kad ono...
Prosiri ramena i ne istice cice.
Uvijek me pitaju jesam smrsavila.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:40   #35
Kaj se ovdje dogodilo? Teta zbanana wtf

Ont PješĆana, nije istina to za lađu
Mantisa, cicate žene nemaju uska ramena nikada..barem ja to još nikada nisam vidjela. Naravno, prirodno cicate.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:45   #36
Šta sad, napad sa svih fronti?
Možda je do cjelokupnog kroja bilo
znam malosisne koje nose lađu, izgledaju sisatije.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:46   #37
Multitasking izrez, sta
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:54   #38
Meni svaki izrez (lađa, okrugli ili V) stoji čudno. Naime, kako gore moram uzeti elasticnije stvari zbog grudi, majice se toliko rašire (jos je najgore vidljivo kod okruglog izreza) da se ispod vidi grudnjak. Sada kupim veći broj pa zavrnem rukave, ali u ramenima izgleda baš loše, visi tkanina. I limitirana sam u izboru. V izrez sam nekad mislila da je dobar, a onda sam dobila neke fotke, sise na izvol'te, a na figuru bas nesto ne utjece (i ja imam kila viska, ali tako su raspoređene da stvarno nije neki spektakularni estetski problem). I da, moje su grudi prirodne, to je cista genetika, sve žene s tatine strane su imale jake grudi.


Edit: sada sam malo razmislila više o lađa izrežu. Imala sam jednu majicu s dosta dugim lađa izrezom (preko cijelih grudi i onda bi se spajalo uz same rukave). To je ok izgledalo. Uži lađa izrezi, ne baš.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
LazyCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 02:35   #39
LazyCrazy, i ja mislim da bi ti dobro stajala wrap haljina, a što se tiče nesrazmjera između veličine grudi i ramena, mislim da je to najbolje riješiti kod krojačice. Odaberi model haljine, kupi kvalitetan materijal i daj ju šivati. Dobra krojačica te čak može i posavjetovati oko modela haljine.

Ja bih ti svakako savjetovala haljinu koja prati liniju tijela (ali ne preusku i nikako stretch), V-izrez i dugački lanac s privjeskom. Možda i malo duže naušnice.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 03:43   #40
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
što nikad ne biste nosile?
Platforme (seljoberski )
https://n.nordstrommedia.com/ImageGa...cheforcash=yes

Ovakve cipkaste stvari (isti razlog)
https://secure.birdsnest.com.au/syst...brand_hero.jpg
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.