Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 17:24   #5321
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ako su se sve normalne europske drzave uspjele dogovoriti u slicnim slucajevima, onda bismo se valjda i mi trebali moci? Ili treba cekati smjenu politicara, pretpostavljam ovih slovenskih da se ta pitanja rijese.
Postavlja se pitanje sta se mi tu imamo dogovarati koji kurac..
Znaci nesto sta je nase (moralno i pravno),sta nema tko nacina (pravnog ili drugacije) nam uzeti..
I mi se moramo dogovarati? Zasto? Meni sve manje jasno zasto bi mi morali ista apsolutno pregovarati sa SLO.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:03   #5322
"Poubijat" ću vas sve..................virtualno jer ma koliko se puta nešto napisalo i argumentiralo Pomorskim Zakonicima RH, ITA i SLO pa potom konvencijom UN o pravu mora-UNCLOS koju smo ratificirali i mi i SLO neki i dalje pišu bedastoće.

1. Od kad smo u EU upisnik brodica, plovila itd. je javno dostupan kako naš drugima tako drugi nama a naš je tu http://plovila.pomorstvo.hr/ na stranicama Ministarstva pomorstva, prometa i veza u nekoliko podvarijanti po raznim kriterijima.

2.
Quote:
Gle slovenskoj vlasti je u interesu nesmetan put do otvorenog mora. Hrvatskoj vlasti blokiranje istog
ovo je potpuna ali potpuna besmislica po svim kriterijima jer kao prvo mi ne možemo i ne smijemo blokirat nikakav promet a kao drugo sav promet u sjeverni Jadran se vrši preko našeg teritorijalnog mora a isplovljavanje preko ITA teritorijalnog mora i trilateralno (HR, SLO i ITA) su se oko toga dogovorili i potpisali taj dogovor. Od tada su ti plovni koridori upisani u Peljare i nautičke karte i nema igranja oko toga nikome. Dakle SLO kao i drugi brodovi u SLO luke uplovljavaju preko HR mora a isplovljavaju preko ITA mora.

3.
Quote:
Kad Slovenija ne bi dobila kontakt s međunarodnim vodama, a brodovi bi u koparsku luku i iz nje prolazili kroz hrvatske vode, ona bi po Erjavčevim riječima izgubila status pomorske države,
još jedna besmislica u nozu. SLO ne možće izgubt status pomorske države jer za boga miloga ima svoje vlastito teritorijalno more i SLO ima nesmetan pristup otvorenom moru.

4.
Quote:
ali SLO NIJE dobila kontant s otvorenim morem, to piše i u arbitraži
Nije dobila kontakt svog teritorijalnog mora i otvorenog mora ali taj kontakt joj i ne treba obzirom na međunarodni institut neškodljivog prolaza.

5.
Quote:
dopušta im slobodu daljnjeg razvoja luke bez bojazni da će hrvati u budućnosti nastojati "birokratskim postupcima" zaprječavati isto
kao da je ovo pisao Erjavec osobno. To se ne može a ako mi ne vjeruješ prouči luku Antverpen.

Ima još besmislica ali ovo gore je osnov i još jedna napomena mi nemamo šta ići na Međunarodni sud za pravo mora u Hamburgu-ITLOS jer u ovoj priči nije problem samo more nego na Međunarodni sud pravde u Hagu-ICJ jer se rješava i kopno. Ako je kopno i nama i njima OK onda je ITLOS adresa ali kopno nije OK.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:13   #5323
Quote:
JesenjeKise kaže: Pogledaj post
Vidjet ćete kada danas sutra "kažnjeni" ribari krenu u inozemstvo pa ih capnu na granici, kao nekad vukovarca Purdu pa im u najblažem scenariju naplate kazne.

Toliko o našoj diplomaciji. Budale samo vjeruju u nju
Neće im naplatiti kazne jer to ne može, no može ih ne pustiti u Sloveniju, što će i raditi. Isto to mi radimo dužnicima na granicama, doduše mislim da mi to zasad radimo samo nečlanicama EU-a

No, u osnovi se slažem. Najveća glupost je vjerovati hrvatskoj državi da će im se oprostiti nekako te kazne, ako slovenci baš zapnu za njih. Država će lijepo na kraju reći jebga, to je pravna država, sudstvo je nezavisno, bla bla bla

Sve će se na kraju slomiti preko njih
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:14   #5324
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
nije pobjeda, otjerati će naše ribare, ali opet nije njihovo a naši će patrolirati i dalje tim područjem
Kažnjavanje ribara je je blamaža i sramotni potez slovenskih vlasti, koje su se spustile toliko nisko da međugranični spor pokušavaju riješiti preko najslabijih jer neznaju i nemaju drugi način.

Protivnik sam svake sile i pritisaka ali ov sa ribarima prelazi svaku mjeru susjedskih nesporazuma i polako dolazi vrijeme da se odgovori istom mjerom a ima ih podosta.
To je kao da sa susjedom rješavaš spor oko neke livade i napadaš i maltretiraš njegovu nejaku djecu koja se tu oduvijek igraju.

Neka pišu note, neka nas tužakaju ako hoće i kod Sv. Petra ali ići represijom prema ribarima samo pokazuju koliko su se spremni nisko spustiti i kojim sramotnim metodama hoće ostavrili neke svoje aspiracije.

To je kao da Mirko Filipović napada starca od 70-80 god, Sramota!!!
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:29   #5325
Mi smo isto smješni kao država. Uopće mi nije jasno, kako je moguće da naša policija dozvoljava slovenskoj policiji da maltretira i evidentira naše ribare i to na našoj polovici zaljeva. Pobogu, pa država i služi za to da bude servis svojih građana u svakom smislu, a evo ovdje ne provodi svoju funkciju. Da imaju muda, što nemaju ovi beskičmenjaci, policijski brodovi bi patrolirali crtom sredine, i čim se slovenski brod pojavi preko te crte, istjerali ga natrag u slovenski dio zaljeva, milom ili silom. Ovo je uvreda za RH, to je kao da slovenska policija u Samoboru naplaćuje kazne i legitimira vozače.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:39   #5326
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kažnjavanje ribara je je blamaža i sramotni potez slovenskih vlasti, koje su se spustile toliko nisko da međugranični spor pokušavaju riješiti preko najslabijih jer neznaju i nemaju drugi način.

Protivnik sam svake sile i pritisaka ali ov sa ribarima prelazi svaku mjeru susjedskih nesporazuma i polako dolazi vrijeme da se odgovori istom mjerom a ima ih podosta.
To je kao da sa susjedom rješavaš spor oko neke livade i napadaš i maltretiraš njegovu nejaku djecu koja se tu oduvijek igraju.

Neka pišu note, neka nas tužakaju ako hoće i kod Sv. Petra ali ići represijom prema ribarima samo pokazuju koliko su se spremni nisko spustiti i kojim sramotnim metodama hoće ostavrili neke svoje aspiracije.

To je kao da Mirko Filipović napada starca od 70-80 god, Sramota!!!
Kao da već odavno nisu pokazali da su spremni na svakakve gadosti. Prijateljska država.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:44   #5327
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kažnjavanje ribara je je blamaža i sramotni potez slovenskih vlasti, koje su se spustile toliko nisko da međugranični spor pokušavaju riješiti preko najslabijih jer neznaju i nemaju drugi način.

Protivnik sam svake sile i pritisaka ali ov sa ribarima prelazi svaku mjeru susjedskih nesporazuma i polako dolazi vrijeme da se odgovori istom mjerom a ima ih podosta.
To je kao da sa susjedom rješavaš spor oko neke livade i napadaš i maltretiraš njegovu nejaku djecu koja se tu oduvijek igraju.

Neka pišu note, neka nas tužakaju ako hoće i kod Sv. Petra ali ići represijom prema ribarima samo pokazuju koliko su se spremni nisko spustiti i kojim sramotnim metodama hoće ostavrili neke svoje aspiracije.

To je kao da Mirko Filipović napada starca od 70-80 god, Sramota!!!
Lijepo napisano. ....već smo ih upoznali.
Treba se sjetiti 91. kako su nas u najgorim trenucima države "pomagali".
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:58   #5328
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kažnjavanje ribara je je blamaža i sramotni potez slovenskih vlasti, koje su se spustile toliko nisko da međugranični spor pokušavaju riješiti preko najslabijih jer neznaju i nemaju drugi način.

Protivnik sam svake sile i pritisaka ali ov sa ribarima prelazi svaku mjeru susjedskih nesporazuma i polako dolazi vrijeme da se odgovori istom mjerom a ima ih podosta.
To je kao da sa susjedom rješavaš spor oko neke livade i napadaš i maltretiraš njegovu nejaku djecu koja se tu oduvijek igraju.

Neka pišu note, neka nas tužakaju ako hoće i kod Sv. Petra ali ići represijom prema ribarima samo pokazuju koliko su se spremni nisko spustiti i kojim sramotnim metodama hoće ostavrili neke svoje aspiracije.

To je kao da Mirko Filipović napada starca od 70-80 god, Sramota!!!

Ovo što pišeš je njihovo ponašanje koje traje jako, jako dugo.
Iživljavanje nad HR ribarima traje jako dugo, uz periodične pauze i nemali broj njih je bio privođen i imao zabranu uslaka u SLO prije plaćanje kazne.
Samo, do sada je ljude u HR bolila ona stvar za te ribare. Sad su u žiži zbog arbitraže.
Ne znam kad će ljudi ovdje početi shvćati da nam to nije prijateljska država i da nikad to nije bila. To je država koje želi ugrabiti HR teritorij i koja će napraviti sve da dođe do svojeg cilja. I kad nam uzmu ovo more, čekati će nove povijesne okolnosti da se i dalje šire prema jugu i moru.
Zato umirem od smijeha kad čitam likove sa frazama dajmo im more, oni su prijatelji ili dajmo im more jer će zatvoriti granice.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:12   #5329
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ovo što pišeš je njihovo ponašanje koje traje jako, jako dugo.
Iživljavanje nad HR ribarima traje jako dugo, uz periodične pauze i nemali broj njih je bio privođen i imao zabranu uslaka u SLO prije plaćanje kazne.
Samo, do sada je ljude u HR bolila ona stvar za te ribare. Sad su u žiži zbog arbitraže.
Ne znam kad će ljudi ovdje početi shvćati da nam to nije prijateljska država i da nikad to nije bila. To je država koje želi ugrabiti HR teritorij i koja će napraviti sve da dođe do svojeg cilja. I kad nam uzmu ovo more, čekati će nove povijesne okolnosti da se i dalje šire prema jugu i moru.
Zato umirem od smijeha kad čitam likove sa frazama dajmo im more, oni su prijatelji ili dajmo im more jer će zatvoriti granice.
No, tu smo si velikim dijelom sami krivi, jer smo upravo mi kroz cijelo ovo vrijeme pokazivali tim istim slovencima da smo neuređena država i da se zapravo sa nama može svakako.

Na primjer, tko poznaje slovence i zna što su oni sve radili po našoj obali, bez ikakvog srama upuštali se u ilegalne gradnje, dogradnje, proširivanja svojega, čim su shvatili kakav kaos vlada u ovoj državi. Radili su sve ono što u svojoj zemlje ne bi ni pomislili raditi. Zamisli sebe da recimo odeš na slovenski obali i počneš recimo nadograživati svoju terasu preko susjedove granice dok je on recimo na godišnjem odmoru. Jel bi ti to ikada palo na pamet? naravno da ne bi. ali to je dobar primjer - takve stvari smo mi njima uredno dali da rade, i nije čudo što svojataju svašta.

Jak si samo onoliko koliko drugome daš da te zajebava. Jak si onoliko koliko si spreman ne se dati zajebavati, onda se i druga strana prema tebi tako postavi, više te cijeni.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:35   #5330
"Hrvatska ministrica obmanjuje javnost kad tvrdi da je granica potvrđena 1991. Nikad nije bila potvrđena i baš zato smo išli u arbitražu", kazao je Erjavec
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:41   #5331
Ne, u arbitražu se išlo zbog SLO ucjena.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:44   #5332
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Lijepo napisano. ....već smo ih upoznali.
Treba se sjetiti 91. kako su nas u najgorim trenucima države "pomagali".
25.06.91. bila je napadnuta prvo Slovenija, ne Hrvatska. I Hrvatska je bila ona, koja nasuprot obecanjima nije pomogla. Spegelj i Boljkovac su bili preglasovani i tenkovi JNA su krenuli nesmetano iz Karlovca, Rijeke, Umaga pravac Slovenija.

Slovenija je inace pomogla napadnutoj Hrvatskoj. Sa oruzjem medu ostalom. Cak sam ja osobno pomogao.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:47   #5333
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
"Hrvatska ministrica obmanjuje javnost kad tvrdi da je granica potvrđena 1991. Nikad nije bila potvrđena i baš zato smo išli u arbitražu", kazao je Erjavec
Kakav Superhik... Strašno!
Imbrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:52   #5334
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
25.06.91. bila je napadnuta prvo Slovenija, ne Hrvatska. I Hrvatska je bila ona, koja nasuprot obecanjima nije pomogla. Spegelj i Boljkovac su bili preglasovani i tenkovi JNA su krenuli nesmetano iz Karlovca, Rijeke, Umaga pravac Slovenija.

Slovenija je inace pomogla napadnutoj Hrvatskoj. Sa oruzjem medu ostalom. Cak sam ja osobno pomogao.
To je bila Kučan Miloševićeva navlakuša na koju Tuđman nije nasjeo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:53   #5335
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
25.06.91. bila je napadnuta prvo Slovenija, ne Hrvatska. I Hrvatska je bila ona, koja nasuprot obecanjima nije pomogla. Spegelj i Boljkovac su bili preglasovani i tenkovi JNA su krenuli nesmetano iz Karlovca, Rijeke, Umaga pravac Slovenija.

Slovenija je inace pomogla napadnutoj Hrvatskoj. Sa oruzjem medu ostalom. Cak sam ja osobno pomogao.
I koliko e trajao taj "rat" i koliko je bilo žrtava sa slovenske strane ???
I može li se to uopče nazvati ratom

Tada ste "ratovali" sa zelenim remcima a sad ste započeli rat sa hrvatskim ribarima, povrača mi se od vaše "silne hrabrosti"

Samo je pitanje trenutka ako ne "dobijete rat" sa hrvatskim ribarima,kad će "hrabri slovenski vojnici" napasti autobuse sa srednjoškolcima koji su na maturalnom putovanju, jer "krše" propise slovenske države i nalivaju se pivom i glasno pjevaju u autobusima. A to je remećenje janog mira i ugrožavanje slovenskih građana ako koja ispijena limenka pive ili fante izleti kroz prozor autobusa.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:56   #5336
Ne govori gluposti, koji su to tenkovi krenuli iz Umaga, Rijeke ili Karlovca prema Sloveniji, niti jedan. Pa zapovjednik 13. korpusa sa sjedištem u Rijeci je bio Slovenac Marijan Čad, a taj korpus je obuhvacao cini mi se i južnu Sloveniju, nikakvih kretanja tu nije bilo, prakticki od lipnja 91. su bili u nekakvoj vrsti blokade, a karlovacka vojarna je već tada gledala juzno i jugoistocno od grada i kako pomoci tada pobunjenim Srbima, nikakao prema Sloveniji.
water strider is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:03   #5337
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Ne govori gluposti, koji su to tenkovi krenuli iz Umaga, Rijeke ili Karlovca prema Sloveniji, niti jedan. Pa zapovjednik 13. korpusa sa sjedištem u Rijeci je bio Slovenac Marijan Čad, a taj korpus je obuhvacao cini mi se i južnu Sloveniju, nikakvih kretanja tu nije bilo, prakticki od lipnja 91. su bili u nekakvoj vrsti blokade, a karlovacka vojarna je cijelo vrijeme gledala juzno i jugoistocno od grada i kako pomoci tada pobunjenim Srbima, nikakao prema Sloveniji.
I ti si naivan, da nisi kojim slučajem očekivao da se zabuni i kaže istinu
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:05   #5338
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Lijepo napisano. ....već smo ih upoznali.
Treba se sjetiti 91. kako su nas u najgorim trenucima države "pomagali".
U početku napada na Karlovac su uredno ugostili građane u Sloveniji tako da ne treba pretjerivati.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:17   #5339
Quote:
SVZH kaže: Pogledaj post

Pogledajte si komentare na stranicama slotv, pretekli su srbijance s mitomanijom, sreća naša da ih nema puno.
Komentare ispod članaka obično ostavljaju uglavnom najfrustriranij, jer im je to ispušni ventil kako kod njih tako i kod nas ili bilo gdje drugdje. Ima izuzetaka, ali se izgube u tim "dubokoumnim" komentarima.
Pročitaj komentare ispod bilo kojeg članka o politici i šire na nekom hr portalu , nakon nekoliko prvih imaš osjećaj bljuvanja uz lagani podsmijeh

Zadnje uređivanje blesimer : 03.01.2018. at 21:30.
blesimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:27   #5340
Što će se desiti kada jedan od naših ribara evidentiran od strane slovenske ribarske inspekcije uđe kopneno u Sloveniju na putovanju prema recimo Njemačkoj i bude uhićen zbog neplaćanja kazne od 40 000 eura?
__________________
▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉▉
YinX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.