Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 17:44   #41
- jer je život nefer i tužan i besmislen u isto vrijeme i netko se sa istim radnim navikama, pameti i nadama nalazi na drugom kraju spektra od mene; u siromaštvu, beznađu i sl. zašto? nemam pojma

- jer je nekoga pogodilo 'karma' grijeha koje je čovjek počeo činiti od svog početka u vidu bolesti, a mene je zaobišla. zašto? ne znam

- jer je netko bez posebnog razloga očajan i na dnu

- jer svi trebamo ljubav

- jer se želim osjećati vrijedno i korisno i jer nas uče da je 'dobro činiti dobro'

- jer je netko bespomoćan i iz x razloga ne može si osigurati egzistenciju

...
annekke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:50   #42
Jer sam naučen imati apsolutno ništa, a opet imati sve.
OrangeTurtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 02:22   #43
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post

Jel mislite da toj osobi najviše treba pomoć? Da


A najviše me motivira tuđa želja. Čim više netko želi promjenu, više mu i ja želim pomoći. Da

Raspišite se što vas motivira i ograničava da pomažete drugima.
Zadnjih godina me motivise da vise pomognem mladim ljudima..
Pocela sam davati sitni novac mladjim prosjacima sto nikad prije nisam radila. Mozda ih to danas usreci I bas danas naprave nesto treba za svoje dobro.
Uvijek sam motivisana da pomognem osim kada negdje jako zurim..ali tada se utjesim da ce neko drugi stati I pomoci. Motivise me tudja teskoca.. Vise se ne bojim pomagati drugima I kada to radim vise ne ocekujem dobru karmu od toga.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 09:31   #44
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Zadnjih godina me motivise da vise pomognem mladim ljudima..
Pocela sam davati sitni novac mladjim prosjacima sto nikad prije nisam radila. Mozda ih to danas usreci I bas danas naprave nesto treba za svoje dobro.
Uvijek sam motivisana da pomognem osim kada negdje jako zurim..ali tada se utjesim da ce neko drugi stati I pomoci. Motivise me tudja teskoca.. Vise se ne bojim pomagati drugima I kada to radim vise ne ocekujem dobru karmu od toga.
ja razmišljam da kad umrem, nemam djece, da prije toga ostavim nekoj djevojci bez roditelja, koji nakon 18 moraju otići iz sustava socijalne skbni, a nemaju nikog svog. nekoj vrjednoj djevojci, koja želi studirati, ostaviti joj stan, u nasljedstvo. da krene u život normalno.
gledala sam jednom dokumentarac o tim odraslim ljudima, nemaju kuda, neki se moraju zapolsiti da si plačaju podtsnarastvo. e to želim, pomoći nekoj djevojci, koja želi studirati a nemože radi toga. to kao da želim pomoći sebi, jer sam bila u sličnoj situaciji, radi munjenih odnosa u obitelji, neimanja podrške, straha od egzistencije, napustila sam taj san o studiranju.
pa bar drugom biću koje je napušteno od roditelj, malo olakšam bar tu egzistenicju, krov nad glavom. jbg, pomaganjem lječiš sebe, negdje unutra.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 10:08   #45
na pomaganje me uvijek motivirala nesvjesnost i automatizam, nikada nisam mislila da sam dobra osoba zato što pomažem.
Oduvijek sam pretjerano pomagala i jednostavno sam takvo svoje ponašanje smatrala normalnim, nisam niti bila svjesna da činim nešto loše ali očito sam bila loša prema sebi jer sam druge stavljala ispred sebe...naime kad sam ja "pala" i kad sam nakon saobračajke dva puta operirala kralježnicu odjednom su svi prijatelji nestali i nitko me više nije trebao, bez obzira što sam ja uz neke od njih bila izuzetno puno i velika im podrška.
Tada sam shvatila da zato što se ja ponašam na određen način neće i drugi tako činiti te da će te ljudi još i "šutnuti" usput kad "padneš" a ne ti pomoći
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 00:14   #46
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja razmišljam da kad umrem, nemam djece, da prije toga ostavim nekoj djevojci bez roditelja, koji nakon 18 moraju otići iz sustava socijalne skbni, a nemaju nikog svog. nekoj vrjednoj djevojci, koja želi studirati, ostaviti joj stan, u nasljedstvo. da krene u život normalno.
gledala sam jednom dokumentarac o tim odraslim ljudima, nemaju kuda, neki se moraju zapolsiti da si plačaju podtsnarastvo. e to želim, pomoći nekoj djevojci, koja želi studirati a nemože radi toga. to kao da želim pomoći sebi, jer sam bila u sličnoj situaciji, radi munjenih odnosa u obitelji, neimanja podrške, straha od egzistencije, napustila sam taj san o studiranju.
pa bar drugom biću koje je napušteno od roditelj, malo olakšam bar tu egzistenicju, krov nad glavom. jbg, pomaganjem lječiš sebe, negdje unutra.
Predivno.....da, svaki put kad pomazes ili dajes osjetis onaj dobar osjecaj, ponos.
Malo sebicno rekla bih.. ali koga to povrijedjuje ili razocara, nikoga.

Red Sonia,
Nadam se da si prebrodila sve to.
Ne sumnjam da je uz tebe tada bio tvoj angeo cuvar.
Samo nastavi biti ono sto jesi I raditi ono sto te usrecuje.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:26   #47
Motivira me vjerojatno najviše to što sam tako odgojena. Moji starci su uvijek bili spremni omoći drugima, jako su religiozni i baš su to nekako smatrali svojom religioznom dužnošću, pomoći čovjeku u nevolji. Ponekad su bili toliko ekstremni da su išli protiv sebe, i trudim se ne ići tim putem. Motivira me zato što sam kroz život spoznala koliko su ispravni i dobri ljudi (bez obira na neke svoje mušice oko drugih stvari) i da su mi uzor, barem u tome.
Dok sam bila mlađa, kao da sam bila manje empatična, pa se ta potreba pojačala i kako sam odrastala i na neki način imam dojam da što sam više naučila i iskusila, to sam sposobnija suosjećati s drugim bićem. Također sam primijetila da masa ljudi koja ne želi nikome pomoći i koja voli sve objašnjavati čistom sebičnošću (i radi tog sve to tako izracionaliziraju da to ona ne vrijedi ili šta već), najčešće se žale i njima je najteže i svi su im drugi krivi za sve. Kao da su sami toliko sebični da uopće ne kuže da nisu svi kao oni.
Na kraju krajeva, moje mišljenje je da i ako je nekakvo samozadovoljstvo poriv da se nekome pomogne, so be it. Na kraju je silj postignut. Ti se osjećaš bolje, ali si pomogao nekome, dakle win-win situacija. Samo je bitno da se ne ode u pomaganje nauštrb sebe.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:13   #48
Nekome pomazes jer mozes pomoci i jer ces neciji zivot uciniti boljim.
Posebno ako je to netko do koga ti je stalo. Pa hej, sve bi napravio za drugog. Sve.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
DanielaMarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 02:32   #49
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Uvijek možemo nekome pomoći, al radimo to samo ponekad. Zanima me zašto to baš tada radite?
Jednom prilikom sam išla u trgovinu i ispred je bio jedan gospodin beskućnik. Nikad prije nisam to doživljavala. U tom trenutku mi je, napokon, palo na pamet da i ja mogu pomoći tom čovjeku. Dala sam mu nešto sitno novaca ali tu njegovu zahvalnost neću nikada zaboraviti. Mogu reći da me je samo taj jedan mali događaj promijenio kao osobu. Od tada koristim svaku priliku, ako je moguće, barem nekom sitnicom pomoći nekome. Ne mogu opisati taj osjećaj u meni koji se probudi kad vidim sreću u očima tih ljudi
Flya way is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 08:28   #50
Posljednja epizoda u Seinfeldu me podsjeća zašto moram pomoći.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:05   #51
Jer ce mi se vratiti na neocekivanim nacinima, jednog dana
Weird0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.