Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 15:11   #21
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Želiš li baš to? Hipotetski primjer - recimo da sam ja ta šesta, ugledna osoba koja ulazi u sobu i samom svojom prisutnošću omete idiličnu interakciju vas pet. U tom trenutku:

a) Želiš biti jednak meni - odnosno postati ugledna, šarmantna, inteligentna i apsolutno prelijepa žena
b) Želiš moju moć - odnosno, biti u položaju da si ti taj šesti koji diktira uvjete
c) Želiš da ja izgubim moć, odnosno u tom se smislu izjednačim s vama
d) Želiš da se izgubim i pustim vas da na miru sastančite
e) Želiš pivo.

(Pitanje nije samo za tebe, nego za sve.)
Sve od navedenog..
Gle interesna skupina fura jednakost. Mi smo žene, sve žene su jednake, žene imaju jednaka prava i želimo biti jednaki kao muškarci koji imaju veća prava. Mi smo upravni odbor, mi imamo moć da odlučujemo, zelimo da ova firma bude jednako uspješna kao i druga firma foja je najuspješnija. Mi smo radnici, mi radimo, mi hoćemo jednaka prava kao one guzonje u foteljama...

Da uđeš u sobu takva time bi poremetila jednadžbu jednakosti jer imaš moć. Neka žena iz tima bi vjerojatno htjela biti lijepa kao i ti. Ja bih htio da izgubiš moć i izjednačiš se sa timom jer tim ne podnosi nekog tko diktira uvjete, većina bi htjela da se izgubiš jer svojom pojavom svima dokazuješ da su slabi i nesposobni u odnosu na tebe, a neka flegma bi se zavalila u fotelju gledala što će biti i naručila si pivo...
U naravi ja bih se trudio da te diskreditiram zbog svog ega jer ukoliko ne uspijem svjestan sam da će ti se drugi prikloniti kao vođi tima i dominantnoj osobi pri čemu ja moram biti prisiljen predati autoritet, birati strane i lizati ti dupe što ne želim..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:51   #22
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Želiš li baš to? Hipotetski primjer - recimo da sam ja ta šesta, ugledna osoba koja ulazi u sobu i samom svojom prisutnošću omete idiličnu interakciju vas pet. U tom trenutku:

a) Želiš biti jednak meni - odnosno postati ugledna, šarmantna, inteligentna i apsolutno prelijepa žena
b) Želiš moju moć - odnosno, biti u položaju da si ti taj šesti koji diktira uvjete
c) Želiš da ja izgubim moć, odnosno u tom se smislu izjednačim s vama
d) Želiš da se izgubim i pustim vas da na miru sastančite
e) Želiš pivo.

(Pitanje nije samo za tebe, nego za sve.)



A-Da.Ali ne primarno , niti sve.Želio bih pre svega jednakost u inteligenciji, da se ne osjećam budalom.Za šarm i ljepotu ćemo lako.
B-Ego će reći da.Super ego će reći ne.Možda, ali samo u određenoj količini.
c-Da, naravno.
d-Samo ako nisi dominantna.
e-Da


Sad jedno protivpitanje za tebe.Zamisli, imaš mogućnost , odnosno ponudu da svojom odlukom digneš sposobnost, inteligenciju, ljepotu, šarm, karakter itd. svih ljudi na svijetu na jedan veoma visok nivo.
Tipa iq preko 150, ljepotu i šarm Merlin Monro ili nzm nekog muškog ekivvalenta za mušklarce , karakter nekog sveca.Uglavnom neki maksimum.
Da je podgineš svima, sem sebi, koja si hipotetički govoreći hajmo reći na nekom prosjeku.

Da li bi to učinila?
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:03   #23
I ja ovde kad govorim o jednakosti, ja ne govorim o tome da dvije jedinke budu poptuno iste.Ja govorim o onoj nejednakosti koja je realna a ne plod društa.

Npr. to što sam ja crn a neko bijel, nema veze, jer to po prirodi stvari ne bi trebalo dati prednost niti meni niti njemu (druga je stvar retariranog društva i rasizma).

Ili npr.Ako sam ja sa nekim sličnish spobosnoti i iq, ali on je talentovan za matematiku, a ja npr nadaren za umjetnost.To je u redu.

Ja govorim o nejednakosti koje bukvalno prave razliku.Npr. inteligencija.Ili fizička snaga (danas manje , nekad vise).I slicno.Govorim pre svega neo karakteru i temperamentu nego sposobnostima.

Tesko ce kolerik zavidjeti melanohliku ili obratno.Ali ce zato nizak zavidjeti visokom, ružan ljepom, glup-pametnom itd.

I drustvo ima sasvim legitimno pravo da izabere one spsobnije.Jbg. zna se ko kosi a ko vodu nosi.Neko predaje ko porefosr, neko kopa kanale. To je tako.

A ja ne vidim neko apsolutno načelo, da neko manje sposoban želi da se probije i time dobije potvrdu svoje vrijednsti.Na drustvu je da stvori sistem u kojem sposobniji napreduju ali da rade i za zajednicu.Rijec je o stalnom uskobu drustva i pojedinca ili pojedicna i prirode.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:20   #24
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Jednakost je izmišljotina, glupi ideal u težnji da se pomire međusobne razlike
tehnički ne, to postaje tek danas jer cjeli diskurs koopta jedan prilično toksičnan derivat onoga što je nekoč, baš nekoč, bila nekakva građanska liberalna ljevica na zapadu

originalno se uopče nije radilo o razlikama, niti u smislu pro ni kontra, ustvari nije se radilo niti o jednakosti kako ju danas shvačamo, stvar je bila politički operativno funkcionalna, od plemenskih vječa do prvih instanca demokracije u grčkoj do srednjevjekovnih komuna, hamza i sabora, ''jednakost'' je značila mogučnost ravnopravnog sudjelovanja u političkom procesu odlučivanja, uvažavanje pojedinca kao političkog subjekta u sustavu, što znači da se to prvo podrazumjeva, to da je čovjek nešto u nečem, makar samo dio lokalnog demosa, plemna, ekipe, burga ili ceha, pa tek onda ravnopravnost(a nemože niti biti in ako ostali zaključe da je neadekvatan ili problematičan dakle out)

ljudi su malo predugo živjeli u sustavu institucionalizirane nejednakosti
baš zakonski određene i dekretom dane
neko vrjeme je to bilo dovoljno dinamično naprosto jer su se glavonje stalno međusobno klale masovno, ali svremenom se sustav stabilizirao i počeo okoštavati
kako se društvo razvijalo građanstvo je takav setap odbacilo jer je bio ekonomski i socialno prekrut za daljnji razvoj

i tako smo dobili institucionaliziranu jednakost, počev tamo negdje krajem 1700otih
i jasno odma se išlo u univerzalnost, to je naprosto bio diskurs tih stolječa, sve šta se neko iz neke zapadne itelektualne ili političke elite dosjeti prdnut je odma univerzalno i zauvjek i za sve i u svakom slučaju i 100%

samo, jedno od prvih stvari koji su ti jednaki napravili je da su silom sterali, bojkotirali, sabotirali i na druge načine segregirali svo radništvo i seljaštvo iz svake instance demokratskog odlučivanja, poslje su recimo na radnike u prosvjedu pucali iz topova punjenih čavlima lancima i sačmom, što otpilike ima efekt kao nadzemna rasprskavajuča mina, cjela ruralna područja su počistili ne do zadnjeg čovjeka nego valjda psa, elem ljudi u demokratskoj francuskoj republici mora da su tada bili vrlo jednaki, a i poslje u više navrata, poljoprivrednu biomehanizaciju po kolonijama da ni ne spominjemo

sve je to otprve bullshit naravno, na kraju ti daju neki ritual svake 4 godine, al eto bar imamo državno zdravstvo i večinsku pismenost i slične stvari, što je ok

postoji samo jeda stavka po kojoj smo svi jednaki a to je čisto ontološki to da smo ljudi, međutim to ne pomaže, to samo stvar čini još problematičnijom, jer baš ljudskost jest defaultni problem u toj priči, ustvari, uvažavanje čovjeka u svoj njegovoj ljudskosti mora uključivati i to da se čovjeka prepoznaje kao problem i moguču opasnost, jer to je ono što ljudi jesu jedno drugom prvo, jer inače tu nema uzajamnog poštovanja
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:33   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
a) Želiš biti jednak meni - odnosno postati ugledna, šarmantna, inteligentna i apsolutno prelijepa žena
po tom opisu vjerovatno bi želio skupit ruke iza leđa i klečat, ali nebi to napravio jer nije zgoda, pa bi vjerojatnije dobacivo poglede i glupe komentare čisto da signaliziram da smo si još svi jednaki

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
b) Želiš moju moć - odnosno, biti u položaju da si ti taj šesti koji diktira uvjete
ali čime diktiraš uvjete?

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
e) Želiš pivo.
a pa to uvjek
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:54   #26
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mi smo žene, sve žene su jednake
Čuješ li nekog da izgovara ovu rečenicu, to nije žena nego Borg. Bježi prije nego što te asimilira.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
žene imaju jednaka prava i želimo biti jednaki kao muškarci koji imaju veća prava. Mi smo upravni odbor, mi imamo moć da odlučujemo, zelimo da ova firma bude jednako uspješna kao i druga firma foja je najuspješnija. Mi smo radnici, mi radimo, mi hoćemo jednaka prava kao one guzonje u foteljama...
Govoriš o ravnopravnosti. (S tim da upravni odbor ne želi da firma bude jednako uspješna kao neka druga, nego da bude još uspješnija, taj dio je tržišno natjecanje, ali nebitno sad.) Želja za izjednačavanjem prava nema nikakve veze sa željom da svi imaju jednaki IQ, a još manje sa zavišću.


Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
U naravi ja bih se trudio da te diskreditiram zbog svog ega jer ukoliko ne uspijem svjestan sam da će ti se drugi prikloniti kao vođi tima i dominantnoj osobi pri čemu ja moram biti prisiljen predati autoritet, birati strane i lizati ti dupe što ne želim..
I tu ne vidim nikakvu zavist, nego želju za natjecanjem/sukobljavanjem, (borbu za moć) začinjenu željom za održavanjem vlastitog integriteta.


Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
A-Da.Ali ne primarno , niti sve.Želio bih pre svega jednakost u inteligenciji, da se ne osjećam budalom.
Znači, nije da (veću) inteligenciju želiš zato što s njom možeš činiti svakakve zabavne stvari nego zato da se ne osjećaš glupljim? Okej, to vjerojatno jest zavist.


Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Sad jedno protivpitanje za tebe.Zamisli, imaš mogućnost , odnosno ponudu da svojom odlukom digneš sposobnost, inteligenciju, ljepotu, šarm, karakter itd. svih ljudi na svijetu na jedan veoma visok nivo.
Tipa iq preko 150, ljepotu i šarm Merlin Monro ili nzm nekog muškog ekivvalenta za mušklarce , karakter nekog sveca.Uglavnom neki maksimum.
Da je podgineš svima, sem sebi, koja si hipotetički govoreći hajmo reći na nekom prosjeku.

Da li bi to učinila?
Da.

Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
po tom opisu vjerovatno bi želio skupit ruke iza leđa i klečat, ali nebi to napravio jer nije zgoda, pa bi vjerojatnije dobacivo poglede i glupe komentare čisto da signaliziram da smo si još svi jednaki
Seksi.

Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
ali čime diktiraš uvjete?
Koristim sva legalna dostupna sredstva.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:17   #27
Znači, nije da (veću) inteligenciju želiš zato što s njom možeš činiti svakakve zabavne stvari nego zato da se ne osjećaš glupljim? Okej, to vjerojatno jest zavist.


Pa upravo u tome i jeste stvar.Ako sam ja glup, a ti pametna, tu je situacija takva da ja ne mogu činiti stvari koje ti možeš.Samim time ja sam i praktično zakinut, u nemogućnosti da radim neke stvari koje ti ne mozeš, pa želim tu pamet.
A isto tako sa druge strane ako si ti pametnija, ja mogu biti manipulisan sa tobom, a sa druge strane to opet vodi ka lošim praktičnim poslejdicama za mene.Možeš zajebati.Možeš mi smanjiti jos vise samopouzdanje kada shvatim da sam ispao glup.Možeš me oštetiti finansijski.

Hocu reci da taj moj teorijski zahtjev da ne budem glup u odnosu na tebe kao pametnu, ima uvjek neku praktičnu podlogu.Jer ako si ti pametna a ja glup, a to ne pravi nikakvu zavist među nama, čemu onda da želim pamet?


Bitno je samo ne opterćivati se time u životu stalno, jer to vodi ka neurozi.Ne valja imati pipke isturene previse unaprijed.Međutim kad se danas sa svih strana bombardujemo raznim uspjesima, uspješnim ličnostima, vođama , snažnim ljudima, i stalno se laprda o tome, zavist se na neki način počinje i u prosjeku sve više javljati.


Da

Zašto bi to učinila?Nakon toga tvoj položaj u svijetu bi bio sličan položaju mentalno retardiranog čovjeka u današnjem svijetu.Vjerovatno bi se osejćala dobro, jer si ti ipak donijela odluku o stvaranju novog svijeta.I u tom dijelu super ega bi pronašla svoje zadovoljstvo, ali je pitanje koliko bi te to držalo u budućnosti.No svakako bolje, nego egoistično djelovanje u smislu:"A gdje je moj dio kolača?"
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:03   #28
Zapravo tvrdnja da je želja za jednakošću samo zamaskirana želja za nadmoći, tj. kako Adler opisuje neurotičara biti gore a ne dole (mada po meni razlika je samo u kvanitetu izmedju neurotičara i običnog čovjeka ali to je već druga tema), ili želja za biti u iznad prosjeku , evenutalno u prosjeku uz dobar trening duha, jer ljudi koji se smatraju manje kvalitetni od drugih, zapravo često imaju problema, nesrećni su itd. bi se mogla raščlaniti.

A)Jasno je svima da ne možemo biti u potpunosti jednaki u smislu univerzalne jednakosti i jasno to je utopija.
Dakle imamo postulat.
B)Iz toga zaključujemo da svako ko teži za ovim vidom jednakosti, teži ka utopiji, a utopija pošto je neostvariva nam govori da je riječ o iracionalnom elemntu, praktično pjesničkom.
Tu je ključno pitanje.Da li zbog toga što je ta želja za univerzalnom jednakošću zapravo samo utopija, možemo zaključiti da je ovdje riječ samo o maski, o mehanizmu odbrane a da je zapravo prava težnja iza toga želja biti gore , iznad a ne dole ispod, ili još šire postavljeno :Želja za društvenom i političkom jednakošću =potsvjesna želja za univerzalnom jednakošću=potsvjesna želja za moći tj. biti gore a ne biti dole?

Uzmimo u obzir srednje najmanje gore riješenje sa stanovišta morala.Želja za jednakošću u političkom ili društvenom smislu nije potsvjesna želja za univerzalnom jednakošću, međutim želja za univerzalnom jednakošću ili makar naogvještaj toga u glavi jeste želja za moći, biti gore a ne dole.

C) Dalje ako se to uzme kao tvrdnja, onda treba ići dalje i jos je vise razbijati.Prvo, mi sami ljudi u društvu određujemo često taj elemenat prosjeka-ispodprosjeka-natprosjeka.Npr. iq iznad 110 natrposjek.
Ili sangivnik-najpoželjniji tip temperamenta.
SAd koliko se naša ocjena poklapa sa objektvinom, to je opet pitanje.

D) Ova ocjena društva ima značaj za prosječnog čovjeka, jer prosječan lijep čovjek neće žaliti što još nije ljepši.Neće zavidjeti nekom ljepšem od sebe.Isto tako sa pameti.
Međutim onaj ko ima odeđenih problema (nuerotičar ili u vezi neuroze najprje narcis) će što je ljepši težiti jos vecoj ljepoti i zavidjetice, onaj sa iq 140 će težiti onome sa 170 i zavidjeti.Ko ima mnogo para težće kao jos.Ko ima mnogo moci ka jos itd.


I na kraju čak iako je ova tvrdja tačna da želja za jednakošću jeste zapravo zavist i želja za moci, suštisnki rečeno ne trebamo se toga plašiti.Bitno je samo da u prosjeku u teoriji kada bi se dalo čovjeku da može da bira sam osobine i da sam sebe kreira a da ima odraničen broj pozitivnih osobina, da ne bi bio škrt i prema drugima, odnosno da bi kao takav težio nekom minimalnom natprojseku a ne totalnoj moci i grabljenju svega za sebe.

I to bi bilo za pohvalu.Odnosno, bitno je ne biti dobar, nego što manje loš, ne biti pametan, nego što manje ružan, ne biti spobosan nego što manje nesposoban itd.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:41   #29
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Znači, nije da (veću) inteligenciju želiš zato što s njom možeš činiti svakakve zabavne stvari nego zato da se ne osjećaš glupljim? Okej, to vjerojatno jest zavist.


Pa upravo u tome i jeste stvar.Ako sam ja glup, a ti pametna, tu je situacija takva da ja ne mogu činiti stvari koje ti možeš.Samim time ja sam i praktično zakinut, u nemogućnosti da radim neke stvari koje ti ne mozeš, pa želim tu pamet.
A isto tako sa druge strane ako si ti pametnija, ja mogu biti manipulisan sa tobom, a sa druge strane to opet vodi ka lošim praktičnim poslejdicama za mene.Možeš zajebati.Možeš mi smanjiti jos vise samopouzdanje kada shvatim da sam ispao glup.Možeš me oštetiti finansijski.

Hocu reci da taj moj teorijski zahtjev da ne budem glup u odnosu na tebe kao pametnu, ima uvjek neku praktičnu podlogu.Jer ako si ti pametna a ja glup, a to ne pravi nikakvu zavist među nama, čemu onda da želim pamet?


Bitno je samo ne opterćivati se time u životu stalno, jer to vodi ka neurozi.Ne valja imati pipke isturene previse unaprijed.Međutim kad se danas sa svih strana bombardujemo raznim uspjesima, uspješnim ličnostima, vođama , snažnim ljudima, i stalno se laprda o tome, zavist se na neki način počinje i u prosjeku sve više javljati.


Da

Zašto bi to učinila?Nakon toga tvoj položaj u svijetu bi bio sličan položaju mentalno retardiranog čovjeka u današnjem svijetu.Vjerovatno bi se osejćala dobro, jer si ti ipak donijela odluku o stvaranju novog svijeta.I u tom dijelu super ega bi pronašla svoje zadovoljstvo, ali je pitanje koliko bi te to držalo u budućnosti.No svakako bolje, nego egoistično djelovanje u smislu:"A gdje je moj dio kolača?"
Bilo bi mi okej jer ne definiram sebe kroz svoj društveni položaj, sadašnja inteligencija mi je dovoljna da me zabavi. Više volim razgovarati s pametnijima nego s glupljima od sebe, više volim gledati lijepe nego ružne ljude. I najvažnije, mislim da bi ljudi koji bi imali IQ razine današnjeg 150 uspjeli stvoriti puno ugodnije životne uvjete za sve, a tako i za mene. Osim toga, kao najružnija i najgluplja osoba na planeti vjerovatno bih imala pravo na neki ekvivalent invalidske mirovine i ne bih trebala ići na posao. Imam dovoljno hobija i interesa da me zabavi bar sljedećih 50 godina.

Što se tiče ostalog o čemu pišeš, dovoljno je odustati od uspoređivanja s drugima i svi tvoji problemi nestaju. Inače, znaš li kako se u psihologiji naziva pripisivanje vlastitih motivacija drugima?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:15   #30
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Suštinski bi se moglo reći sve po meni u sledećoj rečenici:Neka objektivnost postoji, ali iz ugla subjekta sve je uvjek subjektivno,i nema sigurnog vanjskog fakotra kao potvrde, niti ga je bilo, niti ga će biti, samo je pitanje vlastite samokontrole u smislu misli: Da li sam na pravom putu?
Samo što objektivnost ne postoji

Ne postoji ni vanjska potvrda, tako je, ona je logički neostvariva.
Ljudi se prezentiraju na određeni način, potpuna objektivnost druge strane bi možda mogla biti izvediva da izmisle stroj čitanja misli a i onda bi bilo vrlo delikatno budući da mi ljudi imamo tendenciju lagati sebe tako dobro da ni sami nismo svjesni.
Možeš dobiti potvrdu kakvu sam tražiš, o tome se radi, radilo se o negativnoj ili pozitivnoj potvrdi. Društvo ti neće reći "istinu" nego odjek onoga što si prezentirao i (svjesno-podsvjesno) potraživao. U kombinaciji s onim što društvo, neovisno o tebi kao osobi, ima potrebu ispoljiti. Pa hajde sad plivaj u tome


Nejednakost se nadopunjuje i ima svoj smisao. Prava bi trebala biti ljudska i potpuno jednaka za svakoga i za svaku dob, spol, sposobnost itd.
Čovjek nema moć ni nad društvom ni nad prirodom A ako jednog dana i stekne moć nad društvom (kako bi to bilo uopće moguće na jednaki način??- nalaže mi se misao da takav nije stekao moć nad samim sobom) i dalje će ostati nemoć nad prirodom.
Kad makneš sve ljudski stvorene elemente i ogoliš čovjeka jednog kraj drugog...onda shvatiš točno zašto je osoba A "inteligentna" a osoba B sposobna za "nešto drugo", i točno kako se savršeno komponiraju.

Problem nastane kad se prema prirodno uvjetovanim principima ostvaruje individualna vrijednost. Govoriš kako nije riječ o razlikama u boji kože npr. A stvar je potpuno ista, opet se prave vrijednosti nepromjenjivog.

Tvoja inteligencija ti ne daje vrijednost. Jer, bez njegove čiste fizičke snage, možeš tu inteligenciju slobodno baciti u vjetar. Niti je njegova snaga vrijednost sama po sebi, niti tvoj intelekt. U kombinaciji stvaraju vrijednost- produkt.

Iznimno je lako biti superioran a možda još lakše je biti inferioran, istovremeno i jako teško-destruktivno. Ovo prvo više za druge, ovo drugo više za sebe (a nekako u daljoj budućnosti dugoročno vrlo oštećujuće i za druge, tvojom inferiornošću stvara se nečija superiornost).

Zanimljivo je otkriti vlastiti prosjek.

Čovjeku ne treba jednakost u tvorbi, svatko je stvoren kao dio mehanizma.

Treba nam jednakost u pravima što omogućuje svakome ponaosob otkrivanje vlastite tvorbe- ispunjavanje potencijala. Trebaju nam preinake pojma "vrijednost".


Trenutno stanje društva (u "prosječnoj" cjelini, ne samo nas Hrvata) smatram nužnim da bi se probudila suprotna struja svijesti.

"Opasnost" (ili logičnu petlju?) vidim u odlasku u ekstrem u suprotnoj struji umjesto da dođe do poništavanja, mogao bi se jednostavno obrnuti krug...kao što se događa od početka naše evolucije, sve mi se više čini.
Najveću opasnost vidim u davanju vrijednosti određenoj struji svijesti.
Postoji li, bez usporedbe, vrijednost?

Željom za imitacijom uskraćuje se otkrivanje vlastitih potencijala. Imitacija je ugodna, bezbrižna i neodgovorna.
Tako bih nazvala tu vrstu "jednakosti"=imitacija.

Utopija? Ne bi postojala u svijesti čovjeka da ne postoji mogućnost ostvarenja. Vrijeme nam je neprijatelj. I činjenica kako se utopija u većini slučajeva i dalje percipira kao osobna ugodnost gdje je sve podređeno tome da individua umiri svoj ego, da ne bi imao/la problema s tim dijelom.

Moja utopija npr sadržava svijest pojedinca koji je svjestan šire slike kao i samo-razvojnog utjecaja na tu sliku, dok borbu s egom prihvaća kao nužnom za razvoj, ne odrednicom koja se jednakošću smiruje.
Kao što bi "nesposoban" "trebao" prihvatiti sposobnost drugog, tako bi "sposobni" trebao "skinuti" vrijednosnu oznaku sa svoje sposobnosti prihvaćajući time tuđu "nesposobnost".
Možda bi nesposobni otkrio sposobnost.
__________________
Don't linger, it's only words.

Zadnje uređivanje Verdadera : 10.01.2018. at 22:16.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.