Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 19:03   #21
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Generaliziras, nisu svi birali te kriminalce, a sto se tice dugova ovrha zbog neplacanja pretplate HTV-u? Pa to niti ne treba placat. Nadalje, sporan je i nacin naplate, a i dug kao takav, u zemlji u kojoj je toliko gradjana pod blokadom ne mozes pricat o tom kako su sad svi oni kao neodgovorni. Zasto ih u Irskoj ili Njemackoj ne blokiraju?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:21   #22
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
je to je savršeno normalno, to samo dokazuje da si čovjek

i mi smo se baš danas fino nasmijali tome, svi na poslu, baš smo se zajebavali stim jel umro od raka jetre, gušterače, jel ga ko ubio tipa otrovo, šta je radio i kom je bio dužan i čeg je sve bio vlasnik a evo jebiga riknuo lik, ono malo za našalit se dok radiš fizikaliju nedjeljom jer moraš

nisu ljudi da budu dobri, nego da budu ljudi, i tek onda postoji mogučnost da i bude dobro, ne da ne postoji mogučnost i da bude žešče sranje, jer ljudi su svakakvi i stvarnost jest i po tome bude svako zlo i zulum, nego, ako ljudi nisu ljudi( a najlakši način da nebudu ljudi je baš da se trude biti 'dobri') onda ni dve šanse u paklu ne postoje da če išta biti dobro

pazit se treba ljudi koji su 'dobri', koji se na tuđu smrt neče nasmijat, koji na tuđu patnju neče reagirati sa malo podsmjeha ili rezignacije, koji se uz koje pivo neče nasmijat na malo rasizma, seksizma, nekrofilnosti, pogotovo ako su takvi da smatraju da bi i drugi trebali biti 'dobri' kao oni, jer takvi ljudi uzrokuju propast, ono smrt, rat, glad i bolest
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:07   #23
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
To pitanje je višeslojno, može se promatrati iz različitih perspektiva:

- čovjek je prestao mučiti se, smrt mu je skratila muke. (To bi proizlazilo iz empatije prema njemu.)

- nečovjek/zlotvor je umro, ljudi koje je (ekonomski) gušio i razarao im živote, malo će odahnuti. (To bi proizlazilo iz empatije prema onima koje je on uništavao.)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:08   #24
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
Normalno je.

Shadenfreude? Shadenfreude sindrom?

Moja reakcija je također bila "oh well" ili "bas dobro". Ali čisto sumnjam da je itko (osim onih koje je zajebao) osjetio istinsku sreću koja traje, više nekakav prolazni osjećaj satisfakcije (iako iracionalno, jer tak i tak svi umiru na kraju).

Realno javne osobe iako ih ne znamo opet nešto označavaju, on ništa dobro, fizički je bio odbojan, mislim da nisam ni vidjela fotografiju na kojoj je simpatičan ili nasmijan a karakterno isto vjerojatno. Prijatelj mu nisi, obitelj mu nisi, dakle ili možeš ostati ravnodušan na vijesti o njemu ili likovati ako je on za tebe personifikacija gramzivosti, lopovluka i sl.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:43   #25
U Hrvatskoj se ne žale političari, odvjetnici i rukometni izbornici nikada.
Predastitenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 00:26   #26
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Frajer je pušio, pio, bolovao, općenito neuredno živio. Dobro je i živio. Bilo je očito kako će skončati. .
a valjda je imao moto da kad umre, zeli biti bolestan a ne zdrav

nego kako to znas?
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:27   #27
Slatko je sto mali covjek misli da ce zivot biti mrvu bolji sad kad je tip odapeo
Bit ce isto i ovako, a isto i da je pozivio jos 150 godina.

Vecina je svakako imala doprinos za garniture koje su ovo donijele (ili nisu skinule). I to bas vecina, jedni glasanjem, drugi neglasanjem.
Ovi sto ne glasaju su posebna sorta tragikomedije. O, pustio sam druge da odlucuju o mom zivotu i sad sam tako ljut! I blokiran!! Idem i sljedeci put ne glasati i tako cu im pokazati!!!



Udeseterostrucili su neplacenu trazbinu. Pa to je jos i malo. Mogli su staviti trideset puta toliko pa bi mali covjek opet rekao tooo umro je gad, to je najbitnijee! ...i onako blokiran po n-ti put odlucio ne glasati
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:28   #28
Boli me kurac za njega, ali mislim da je normalno tako reagirati jer jebiga, svijet jest bolji bez nekih ljudi. Da cijela postava koja nas je dovela do ovog danas pokrepa, jedino mi može biti drago ili svejedno, žao nikako.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:40   #29
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
Ujutro kad sam se probudio prva stvar koju sam čuo na radiju je bila o smrti odvjetnika Hanžekovića. Nisam nikad imao nikakvih ovrha niti sam osobno upoznao dotičnoga ali sam se baš slatko nasmijao na tu vijest. Je li to normalno? Postoji li u psihologiji objašnjenje?
Meni je ovog proljeća maznuo 1200 kuna jer da nisam plati 3 rate za tv u 2003.(180 kuna se polelo na 1200 kuna )
I sud mi je rekao da nema zastare !??

Ali ja se nisam veselio što je Handžeković umro. Da li sam ja normalan ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:46   #30
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Meni je ovog proljeća maznuo 1200 kuna jer da nisam plati 3 rate za tv u 2003.(180 kuna se polelo na 1200 kuna )
I sud mi je rekao da nema zastare !??

Ali ja se nisam veselio što je Handžeković umro. Da li sam ja normalan ??
Zato što je nebitno. Kad ti jednom netko počini razornu štetu, ne postoji više ništa što će tu štetu umanjiti pa ni nečija smrt. Tu se ljudi zajebu, misle da ako neprijatelj crkne, da će im biti lakše. Neće. Već ih je uništio ili barem oštetio, nebitan je više.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:49   #31
Bez obzira na njegovo životno djelo i po čemu će ga narod pamtiti, što je samo po sebi dovoljna kazna, zgadilo mi se malograđansko likovanje nad njegovom smrću.

Autore, ne znam jesi li normalan ili ne, prosto iz razloga jer nitko od nas zapravo ne zna što je normalnost, ali svjestan si da u tebi postoji određena količina zlobe, baš kao i u svakom drugom pojedincu.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:51   #32
I meni je bilo drago. Moja obitelj je imala 5 HRT ovrha, prije nekoliko godina, i samo troškovi odvjetničkog ureda su bili 5000 kn. Znam da nam ništa neće vratiti te izgubljene novce, pa ni Hanžekovićeva smrt, ali svejedno me obradovalo. Ako se sad i okreće u grobu, nije me briga. Bez neke lažne poniznosti.
Samo ću reći da nikad nisam vidio da se jednom čovjeku posvećuje čitavih 2 i još pola stranice posljednjih pozdrava u novinama. Tako je danas bilo u Jutarnjem listu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:56   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Meni je ovog proljeća maznuo 1200 kuna jer da nisam plati 3 rate za tv u 2003.(180 kuna se polelo na 1200 kuna )
I sud mi je rekao da nema zastare !??

Ali ja se nisam veselio što je Handžeković umro. Da li sam ja normalan ??
14 godina... Nemoj se ljutit, ali osobno bi ti naplatil 10 000kn kamata.


Ovaj mentalitet "ako ja ostanem duzan, kaj me netko ima jebat za to" me navodi na iznenadnu posjetu WC-a. Zamisli da ulozis svoj novac u ducan, i onda ti gospoda pokupuje TV-e i ne plati 15 godina..


Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Bez obzira na njegovo životno djelo i po čemu će ga narod pamtiti, što je samo po sebi dovoljna kazna, zgadilo mi se malograđansko likovanje nad njegovom smrću.

Autore, ne znam jesi li normalan ili ne, prosto iz razloga jer nitko od nas zapravo ne zna što je normalnost, ali svjestan si da u tebi postoji određena količina zlobe, baš kao i u svakom drugom pojedincu.
Upravo to.


Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
I meni je bilo drago. Moja obitelj je imala 5 HRT ovrha, prije nekoliko godina, i samo troškovi odvjetničkog ureda su bili 5000 kn. Znam da nam ništa neće vratiti te izgubljene novce, pa ni Hanžekovićeva smrt, ali svejedno me obradovalo. Ako se sad i okreće u grobu, nije me briga. Bez neke lažne poniznosti.
Samo ću reći da nikad nisam vidio da se jednom čovjeku posvećuje čitavih 2 i još pola stranice posljednjih pozdrava u novinama. Tako je danas bilo u Jutarnjem listu.

Znaci i tvoji su jedni od onih koji su na svoju ruku odlucili protiv zakona i odlucili da ne treba placat HRT? Evo, niste vi krivi, nimalo. Hanzekovic je.

Zakon se, ako ne valja, mijenja zna se na koji nacin.

Moj narode, KRIVI ste.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:02   #34
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Znaci i tvoji su jedni od onih koji su na svoju ruku odlucili protiv zakona i odlucili da ne treba placat HRT? Evo, niste vi krivi, nimalo. Handzekovic je.

Zakon se, ako ne valja, mijenja zna se na koji nacin.

Moj narode, KRIVI ste.
Yeah, još su nam rekli da budemo sretni što se svaka ovrha podnosi kvartalno, inače bismo imali 15 ovrha, odnosno 15000 kn troškova za odvjetnika.
Ono, izgubim jedno oko, budem sretan da nisam i drugo i još obje noge.
Da, mi smo krivi kao i ostalih 300 000 blokiranih, Hanžeković je bio humanitarac, i ugledan odvjetnik.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:11   #35
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
300 000 blokiranih
Ovaj. Imam riječ za ove ljude, ali dobit ću karton ako je napišem.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:14   #36
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Da, mi smo krivi kao i ostalih 300 000 blokiranih, Hanžeković je bio humanitarac, i ugledan odvjetnik.
Da, jeste. 300k itekako moze biti glasno.
I da, bio je ugledan i uspjesan odvjetnik koji je radio to sto je radio legalno u sistemu koji si mu ti, tvoji i slicni omogucili.

U vezi Hanzekovica sam neutralan, covjeka nisam osobno poznaval dok vjecne zrtve iskreno zalim.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:22   #37
Ja žalim i svaku mačku koju se zgazi u prometu, a kamoli ne poštenog čovjeka koji umre mlad ili pogine.
Ali ovo, i njemu slične ne mogu žaliti. Sori.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:31   #38
Nije stvar u zaljenju nego o likovanju uz totalno neprihvacanje ikakve odgovornosti. Em za dugove koji su doveli do ovrha em za sistem.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:50   #39
Pa da, sustav omogućuje da se koncentrira moć i bogatstvo na mali broj ljudi, dok većina ljudi ostaje siromašna, čak i gladna. To je grozno. Moja mater ima 1500 kn mirovine, i od toga su uzimali 1/3 za Hanžekovićevo bogatstvo koje se mjeri u stotinama milijuna kuna.
Vjeruj mi, da sutra Todorić umre, bilo bi isto takvo likovanje, ako ne i gore.
O jednom čovjeku ako ovisi sudbina njih 50, 60 tisuća...i slijepac vidi da tu nešto ne štima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:41   #40
Realno, karma je opasna stvar, svi mi hodamo kroz zivot , nitko ne zna pravu kolicinu boli , ali...... Ne cini {ni ne misli} drugome ono sto ne zelis da se cini tebi....radost i bilo cija smrt ne mogu ici zajedno
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.