Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 21:37   #81
To se onda nesto mjenjalo ili?
Kako sam nakon srednje skole pauzirala godinu i nisam
odmah upisala fax, morala sam se prijavit na zavod za zaposljavanje da bi onda kao nezaposlena osoba imala pravo na zdravstveno.
Tako mi je barem rekla teta na salteru
I sjecam se da sam to morala napravit u roku od 30 dana po zavrsetku redovitog skolovanja.
Meni je nekako logicno da imam status studenta do upisa.
Ali pojma nemam sta da radim, jer jedni kazu jedno, drugi drugo...
A nije bas da mi se da sada radit sve te odjave, ispunjavanje obrazaca, pa cekanje nove zdravstvene, kartice dopunskog... Pa na kraja ljeta opet sve ispocetka...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 23:31   #82
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
To se onda nesto mjenjalo ili?
Kako sam nakon srednje skole pauzirala godinu i nisam
odmah upisala fax, morala sam se prijavit na zavod za zaposljavanje da bi onda kao nezaposlena osoba imala pravo na zdravstveno.
Tako mi je barem rekla teta na salteru
I sjecam se da sam to morala napravit u roku od 30 dana po zavrsetku redovitog skolovanja.
Meni je nekako logicno da imam status studenta do upisa.
Ali pojma nemam sta da radim, jer jedni kazu jedno, drugi drugo...
A nije bas da mi se da sada radit sve te odjave, ispunjavanje obrazaca, pa cekanje nove zdravstvene, kartice dopunskog... Pa na kraja ljeta opet sve ispocetka...
Ja svakome kažem isto - ono što je po Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju, Narodne novine 150/08.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 00:41   #83
Hvala na tome
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 15:09   #84
Ova se informacija na kraju pokazala netocnom
Bila sam se duzna prijaviti u roku od 30 dana nakon zadnjeg polozenog ispita.
A meni je od toga proslo vec vise od 60 dana,
i sad sam vec i gabuli
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 16:57   #85
Koji je postupak kod odjave s burze? što se sve radi? Jel opet to hrpa papira za popunit?
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 18:56   #86
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Ova se informacija na kraju pokazala netocnom
Bila sam se duzna prijaviti u roku od 30 dana nakon zadnjeg polozenog ispita.
A meni je od toga proslo vec vise od 60 dana,
i sad sam vec i gabuli
Ova informacija nije netočna, u Zakonu nema opcija 30 dana od položenog ispita. Ili nisi rekla ispravne informacije ili na šalteru si donijela druge dokumente.

Obično stranke na više šaltera kažu drugačije informacije.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 01:00   #87
Imam pitanje jedno, nadam se da će netko pomoći... izvanredni sam student i nedavno sam prijavila prebivalište u Zagrebu kako bih mogla ostvariti pravo na besplatan prijevoz. Sad me zanima koji su uvijeti, samo se trebam prijaviti na zavod kao nezaposlena i dobit ću tu socijalnu karticu ili...? I što je s onim razgovorima za posao, sastancima...? Jel mogu ja njima reć da sam student i da ne želim posao, da se prijavljujem zbog prijevoza ili će me odmah izbaciti van ako to kažem?
.ivana.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:13   #88
Može pitanje?
Znam da su se zadnjih godina prava radnika mijenjala.
Može li me netko informirati koja su trenutno prava radnika na burzi nakon otkaza?
Radni staž: 13 godina bez prekida ( u jednoj firmi). Plaća oko 5-6 tisuća kuna.
BoDerek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 09:30   #89
SORRY NA UBACIVANJU...ali trebam hitno objašnjenje:/

....evo trebam objašnjenje nekog stručnog....što se dogodilo i što će se dogoditi??
ja sam rođena u slavonskom brodu 1986.godine, cjeli svoj život živim u RH,tu sam pohađala osnovnu,srednju i sad završavam fax....i naravno cjeli život sam za sve što je trebalo vadila domovnicu bez ikakvih problema....
no što se dogodi....ovo ljeto, kako bih se mogla prijaviti na natječaj za posao, odem ponovno po domovnicu i oni mi priopće sretnu vjest - oni meni ne mogu izdati domovnicu jer se ja zbog oca koji je rođen u BIH imam BIH državljanstvo(iako tamo nisam provela ni jedan jedini dan života, a i otac je došao u RH prije 25godina)...i da sada moram poništiti sve svoje dokumente, napraviti osobnu i putovnicu o vlastitom trošku,te ću dobiti novi JMBG i OIB!!!
što to sada znači????oni poništavaju sve što sam ja do sada napravila ili što....?!
ako sam ja cjeli život imala i pisala svoj JMBG gdje god sam trebala(škole, fax, posao,banka...)i sada ću imati drugi i s njim doći recimo diplomirati, polagati državni itd?????

puno hvala na odg unaprijed!!!!
martinad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:35   #90
pomoć
može li mi netko reći mogu li primati naknadu sa biroa ako otvorim bolovanje prije isteka radnog odnosa?
radila sam od 10.07.-1.10.dobila sam otkaz kao tehnološki višak...
i zanima me što mi je sada činiti što se tiče zdravstvenog itd.....
hvala velika
zeljka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 10:48   #91
Quote:
zeljka80 kaže: Pogledaj post
pomoć
može li mi netko reći mogu li primati naknadu sa biroa ako otvorim bolovanje prije isteka radnog odnosa?
radila sam od 10.07.-1.10.dobila sam otkaz kao tehnološki višak...
i zanima me što mi je sada činiti što se tiče zdravstvenog itd.....
hvala velika
Da bi dobili naknadu za nezaposlene morate imati najmanje 9 mjeseci rada u posljednje dvije godine, pod rad se računa i kad ste na bolovanju. Znači ako niste i prije radili ova 3 mjeseca nisu dovoljna da bi dobili naknadu za nezaposlene.
Za zdravstveno se prijavite u HZZO u roku od mjesec dana nakon prestanka radnog odnosa.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 18:51   #92
Ajde da tu pitam. Zadnji put sam bila na burzi u 7. mjesecu i kada sam tad bila stavila mi je žig za sedmi i za 8. mi je samo napisala sa kemijskom 8. mjesec, valjda da sam bila, valjda zbog njihovih godišnjeg. E sad znam da te odjave ako te ne bude 2 mjeseca. Ja nisam bila u 9. mjesecu, a sad cu ici u pon za 10. mjesec. 2 mjeseca nije prošlo ako računam ovaj 8. mjesec što je upisala. Jesam se trebala javiti u 9. mjesecu ili neće ništa biti kada sad dođem za 10.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 11:20   #93
zanima me ako se odjavim sa burze (jer ne primam više naknadu), šta je sa zdrastvenim?
Hawkkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:38   #94
Quote:
Hawkkk kaže: Pogledaj post
zanima me ako se odjavim sa burze (jer ne primam više naknadu), šta je sa zdrastvenim?
Burza i zdravstveno osiguranje nisu povezani.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 08:25   #95
kamo sa ispravljenom doznakom

pozdrav..
istekao mi je ugovor o radu na određeno 31.10. od 18.10 sam bila na bolovanju. otvorene doznake sam početkom mjeseca dala poslodavcu zbog obračuna plače.
rečeno mi je da mi se ugovor neće produžiti i dobila sam odjavu i knjižicu. kako sam pravo na bolovanje imala do 6.11 odlučila sam ga ne koristiti do kraja na teret hzzo jer nisam znala hoće mi to umanjiti naknadu na burzi ( 5 god i 10 mj. staža imam u toj firmi bez prekida) već sam ga zaključila sa 31.10 ( dr. opće prakse mi je napravila ispravak doznake) i prijavila sam se na hzzo i na burzu 11.11. bez bolovanja pošto je ono zaključeno.
da li sada moram ponovno javiti u firmi da imam drugu ispravljenu doznaku jer ona prva na kojoj nije zaključeno bolovanje je već u poslodavca i kamo je oni dalje šalju.....
unaprijed zahvaljujem.
bubulino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 12:06   #96
Quote:
bubulino kaže: Pogledaj post
pozdrav..
istekao mi je ugovor o radu na određeno 31.10. od 18.10 sam bila na bolovanju. otvorene doznake sam početkom mjeseca dala poslodavcu zbog obračuna plače.
rečeno mi je da mi se ugovor neće produžiti i dobila sam odjavu i knjižicu. kako sam pravo na bolovanje imala do 6.11 odlučila sam ga ne koristiti do kraja na teret hzzo jer nisam znala hoće mi to umanjiti naknadu na burzi ( 5 god i 10 mj. staža imam u toj firmi bez prekida) već sam ga zaključila sa 31.10 ( dr. opće prakse mi je napravila ispravak doznake) i prijavila sam se na hzzo i na burzu 11.11. bez bolovanja pošto je ono zaključeno.
da li sada moram ponovno javiti u firmi da imam drugu ispravljenu doznaku jer ona prva na kojoj nije zaključeno bolovanje je već u poslodavca i kamo je oni dalje šalju.....
unaprijed zahvaljujem.
Novu ispravljenu doznaku obvezno treba dati u firmu, jer je to bolovanje na teret poslodavca, koji refundaciju isplaćenog bolovanja potražuje od HZZO.

Inače, niste trebali na svoju ruku prekidati bolovanje, ovako bi dobili na svoj račun još tih 6 dana (ili koliko bi Vas liječnik držao na bolovanju - max još 30 dana po otkazu) od HZZO, te bi Vam HZZO upisao i 6 dana mirovinskog staža.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 14:39   #97
Hvala vam na brzom odgovoru.
sve ja to razumijem, imala bi za tih 6 dana 100 % plačeno, jer sam bila na bolovanju zbog sina, dulje od toga ne bi mogla držati bolovanje.
zvala sam ja biro prije nego sam se prijavila da ih pitam da li to umanjuje moju naknadu a oni mi rekli da će biti u prosjeku nešto manja ali mi nisu ništa telefonski htjeli točno reći , tako da sam se ja odlučila zatvoriti bolovanje po prestanku ugovora .
bubulino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:25   #98
pitanjce: što trebam prvo - odjava sa burze ili odjava sa zdravstvenog?

ovo mi prvi posao i sad trebam prikupiti dokumente: odjavu sa zdravstvenog, pk karticu...

da li za odjavu sa zdravstvenog moram prvo u hzzo ili se odjaviti sa burze?
koliko ja znam, imam zdravstveno osig. kao nezaposlena osoba....

uopće ne znam kojim redoslijedom to sve ide a ne da mi se šetkarat po gradu...
deflinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:50   #99
Zna li netko koji se iznos dobije ako se na burzu ide nakon isteka porodiljnog/roditeljskog dopusta?

Uzimaju li onda u obzir moj prosjek plaće koji sam davala za porodiljni ili onih 2660 kn koje dobivam drugih 6 mjeseci na roditeljskom dopustu?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:20   #100
mislim da je za sada maximum 2250, donosis im svoje zadnje 3 isplatne liste dok
si radila,a ne porodiljni.i po tome racunaju kolko ces imati,s tim da sam
vec napisala ne vise od 2250 kn!!
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.