Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2006., 14:45   #1
pitanje za razvedene / one koji su pred razvodom

Vidim da se najčešće ističu važnost pažnje, uzajamnog poštovanja, pa i ravnopravnosti među partnerima za dobar i stabilan brak....
http://www.glas-koncila.hr/rubrike_b...l?news_ID=2287

Ali, mene zanima šta biste vi naveli kao uzrok/e vašeg bračnog nezadovoljstva? Šta biste izdvojili kao glavni razlog zbog koga ste se odlučili za razvod?
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 16:45   #2
falilo mi je sve gore navedeno...
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 17:32   #3
neslaganje u karakterima, zeljama, potrebama.. koje se sa vremenom sve jace isticu.. nalaze i uvidjaju se stvari nove i novije koje nam smetaju.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 18:48   #4
Da, Brajša je super bračni terapeut...

Nisam još razvedena... ali... na "kraljevskom putu" sam
Da, ne može postojati zajednica, zajedništvo, ako samo jedan fura. Ustvari onda brak postaje mjesto u kojem se brine samo za jednog (njega)... A na žalost, kako veli Brajša, muškarci često nisu pri volji i u stanju biti u ravnopravnosti...
Više se ponašaju ko mali klinci, koji traže mame i dadilje da ih bedinaju. Mislim u emocionalnom i poslužiteljskom smislu - tipa - žele onakav tip tretmana kao iz 50-ih dok žena nije radila.
A oni da furaju svoju spiku, dok im mama da blagoslov da idu svojim putem, igrati se sa susedom/kompićem... i tako to... ali s tim da - ne slušaju "mamu", nego se bahate i arogante ako se od njih nekaj traži... Ma klinci.
Iako ima i groznih žena... spontano groznih i hladnih kučki. Ali uglavnom žene postaju grozne zbog debele doze isfrustriranosti muškim ponašanjem prema njima.
Svaka čast emocionalno zrelim i stabilnim muškarcima. Njima je i dobro i obično su sretni, jer znaju usrećiti i sebe i partnericu.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:01   #5
Soporice, lijepo pises, al mozda malo crno-bijelo to gledas...
mislim da su oba kriva sto idu u stranu (ne mislim direktno - na skokove sa strane), a ne samo kucka ili razmazenko..
s godinama ljudi postaju "pametniji", tvrdoglaviji..
sto one druge smeta jer su i oni stariji i pameniji postali.. nema tolerancije, nema slusanja, nema uvazavanje..
jer zadnji i predzadnji puta kad je bilo nest uvazeno, napravljeno - nije bilo upamceno, nije ni bilo rezultata..
osim toga- ja recimo gresim sto zelim vise, a ona sto joj treba manje.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:25   #6
Quote:
Sopor kaže:
Da, Brajša je super bračni terapeut...
Meni se dopalo tih par tekstova što sam našla...a znaš li možda da li samo piše članke ili i prima pacijente (našla sam da je '33 godište, pa se mislim možda je u penziji, možda ne radi više..)

Quote:
Sopor kaže:
A na žalost, kako veli Brajša, muškarci često nisu pri volji i u stanju biti u ravnopravnosti... Više se ponašaju ko mali klinci, koji traže mame i dadilje da ih bedinaju. Mislim u emocionalnom i poslužiteljskom smislu... ali s tim da - ne slušaju "mamu", nego se bahate i arogante ako se od njih nekaj traži... Ma klinci.....Svaka čast emocionalno zrelim i stabilnim muškarcima. Njima je i dobro i obično su sretni, jer znaju usrećiti i sebe i partnericu.
yes slažem se u potpunosti
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 00:32   #7
Quote:
ZakS kaže:
s godinama ljudi postaju "pametniji", tvrdoglaviji..
sto one druge smeta jer su i oni stariji i pameniji postali.. nema tolerancije, nema slusanja, nema uvazavanje..
jer zadnji i predzadnji puta kad je bilo nest uvazeno, napravljeno - nije bilo upamceno, nije ni bilo rezultata..
da, da, ima nešto i u tome...probably po onoj staroj "Možeš kako hoćeš, al ne možeš dokle hoćeš"
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 12:27   #8
Quote:
ZakS kaže:
jer zadnji i predzadnji puta kad je bilo nest uvazeno, napravljeno - nije bilo upamceno, nije ni bilo rezultata..
osim toga- ja recimo gresim sto zelim vise, a ona sto joj treba manje.. ¤
Da, ali pitanje je zakaj treba biti upamćeno?? Za neku buduću razmjenu usluga?? Jer ako nekaj radiš spontano, nije ti do "brojanja usluga". Ako se oboje spontano ne trude, onda dolazi do "računice" i tu ti je već klik za gomilanje, gomilanje, gomilanje... pa onda do "pravedničkog bijesa", pa onda do optuživanja, pa onda do osjećaja "žrtvovanja"... a to sve nisu temelji za zdravi odnos...
Ako su ljudi dobri jedni prema drugima, ne zato jer žele da im je partneru dobro, nego za "skupljanje bodova", onda to nije zdravi odnos.

Poanta je da su oba partnera uglavnom pozitivno nastrojeni jedan prema drugome, pa će se oboje truditi da nađu kompromis, da im je obojema dobro. Jer sakupljanje bodova, prije vodi u borbu, a ne ravnopravnost.

Zavist je gadna stvar... želja za osvetom i gadnija... nažalost, to dvoje jako je prisutno u mnogim brakovima... u raznim dozama...

Kak je negdje Emereczy napisao - brak je sjajan stroj, ali ga ljudi ne znaju koristiti pravilno. Jer može te i gadno oštetiti, ali ako ga dobro koristiš - nema boljeg...

Mislim da bi ljudi trebali poraditi na emocionalnoj inteligenciji, pa bi i odnosi bolje šljakali, time i "stroj" zvani brak!!

A alex78, mislim da Brajša je u penziji. I da živi u Varaždinu. Ali volim njegove članke i knjige. Zakon je on!
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:44   #9
Quote:
ZakS kaže:
Soporice al mozda malo crno-bijelo to gledas...
Ma čini ti se to ti je više yin-yang crno bijelo...

Ma samo sam htjela istaknuti da većinom muškarci u braku ulaze zbog privilegija, a zaboravljaju obaveze, a žene se (većinom) u braku zaboravljaju zabavljati i briju samo na obaveze...

I vidiš gdje je caka?? To je to - vrlo pojednostavljeno. Pa sad ovu postavku primijeni u yin-yang c-b varijantu
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:49   #10
Quote:
a žene se (većinom) u braku zaboravljaju zabavljati i briju samo na obaveze...
nije baš tako
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:54   #11
Quote:
Sopor kaže:
Da, ali pitanje je zakaj treba biti upamćeno?? Za neku buduću razmjenu usluga?? Jer ako nekaj radiš spontano, nije ti do "brojanja usluga". Ako se oboje spontano ne trude, onda dolazi do "računice" i tu ti je već klik za gomilanje, gomilanje, gomilanje... pa onda do "pravedničkog bijesa", pa onda do optuživanja, pa onda do osjećaja "žrtvovanja"... a to sve nisu temelji za zdravi odnos...
slazem se u potpunosti.. samo vidis, tu imas situaciju recimo, kada se jedan svom snagom trudi, prilagodjava, sve u cilju harmonije i sklada u braku...a drugi preuzme ulogu velikog kriticara, te nadje za shodno da trazi dlaku u jajetu. I kada nadje jednu stvar koja mu zasmeta, a ne vidi 100 drugih koje su ok, hladno daje sebi za pravo da digne nos i prekine svaku komunikaciju (govorim iz svog iskustva, naravno). Moj muz recimo ne vidi nista lose u tome da prestane razgovarati sa mnom, kad god mu nesto nije po volji. To je onaj sistem >>> dokle je po mome, sve je ok, a kad nije, samo te stavim na ignore, iskljucim te potpuno dok opet ne dodjemo na > sve je kako meni odgovara..
Sto je po meni, jako neozbiljno za nesto sto se zove brak, ili zivot udvoje, in general..
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:18   #12
Quote:
Kent kaže:
nije baš tako
Ti su onda u manjini

i napisah da je to pojednostavljeno
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:22   #13
A alex, tak je nekako - varijacija na temu - i kod mene.
Zato sam i napisala da "Mislim da bi ljudi trebali poraditi na emocionalnoj inteligenciji, pa bi i odnosi bolje šljakali, time i "stroj" zvani brak!!" - jer ovo kod tebe i kod mene (vjerujem i u većini nezadovoljnih brakova) nije tako. It needs 2 to tango... a ako jedan ne zna plesati - to onda nije ni - tango!!

Zato nađi(mo) boljeg plesnog partnera.
Ne mora biti virtuoz, samo da mi ne gazi po nogama... Pa onda neću morati ni ja njemu
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:36   #14
Quote:
Sopor kaže:
Ti su onda u manjini

i napisah da je to pojednostavljeno
Ništa u međuljudskim odnosima nije jednostavno. Ponekad i ja pokušavam obrazložiti i pojednostaviti stvari, ali to jednostavno ne ide.
A i ljudi se vole usmjeriti na jedan problem, a u biti ih muči nešto posve deseto.
Tako i brakovi pucaju naizgled zbog jednog, a u suštini se veza slomila na stotinu drugih sitnica. Isprepletenih.

Uzalud pravila, uzalud statistike...na tom svijetu samo mjena stalna jest...
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:31   #15
soporice, zasto treba biti upamceno?
ne treba, ako nije pre(o)lako i precesto zaboravljeno..
ali npr. ako ti se uz sav trud veli i pita Zasto nebi ti ucinio nest da ili Zasto ti nebi popustio u zeljama..
pa se cudis i pitas.. pa se prisjetis da je bilo i kad je bilo ..
pa vratis "stroj" unazad i prisjetis ga ili nju na to nesto sitno ti si (u)cinio - ispada : pa jel ? pa kad ? pa zaista ? pa stvarno ?..
isplati se u takvim slucajevima biti upamceno, ili ? ¤

Zadnje uređivanje ZakS : 27.11.2006. at 00:28.
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:36   #16
al nije to samo u braku slucaj..
i kod klinaca ...
kad se sjetim da mi klinac bubnu prije nesto dana Sto me niste tjerali kad bio sam mali na sport ? Branili mi PC ? pa sam nerazgiban i hrdjavo-zgloban ?
pa ga prisjetim (pokazem slike) da upisivao sam ga i sa voljom njegovom i bez nje i na plivanje i na karate i na gimnastiku, a on se bunio i vadio ... Sto ga tlacimo pitao... Da nece imat nist od djetinjstva.. Rekoh mu nek sam odabere sport, al da mora se gibat.. On odabrao Streljastvo zracnom puskom.. ¤

Zadnje uređivanje ZakS : 27.11.2006. at 00:30.
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 00:28   #17
ili cujem shef veli kolegi mom: Sto nisi rekao da te sutra nema.. A ja bio pokraj, cuo, cak i mail kruzni decka tog vidio... Ma zaboravljiv shef totalno, ali :
oni koji zaboravljaju trebali bi blogove ili dnevnike ili bar u notese biljeske pisati..
oni koji ne zaboravljaju trebali bi manje zaj... one druge..
ja spadam u one druge.. i nije mi drago zbog toga..
kod nas to je samo jedan od problema u "stroju".. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 08:33   #18
Quote:
ZakS kaže:
oni koji zaboravljaju trebali bi blogove ili dnevnike ili bar u notese biljeske pisati..
oni koji ne zaboravljaju trebali bi manje zaj... one druge..
ja spadam u one druge.. i nije mi drago zbog toga..
kod nas to je samo jedan od problema u "stroju".. ¤
Auu! Kako ja to ne volim!!! Jednom nešto propustiš i onda to - nikad nisi napravio/la! Pa dođe mi da kažem "Nikad?Ok! Onda sad stvarno i neću više nikad pa ti to možda osvježi pamćenje!"
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 09:08   #19
Meni je najjači kraj članka: »Radi ono što možeš s onim što imaš i tamo gdje se nalaziš!«

Znaći brak klinički mrtav, partneri ravnodušni ili se mrze, ali razvod ne dolazi u obzir, jer bi eto mogao biti nehuman ili čak "prljav". Koji su to teoretičari u Glasu Koncila
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 12:17   #20
Quote:
Sopor kaže:
It needs 2 to tango... a ako jedan ne zna plesati - to onda nije ni - tango!!

.......ne mora biti virtuoz, samo da mi ne gazi po nogama...
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.