Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 15:53   #101
Quote:
afro kaže:
Sto vise ovo citam sve vise se pitam da li ima ljudi koji su nakon 10 godina uopce sretni u braku?

Mi smo isto zapali u neku krizu , ali ono sto me brine je da mi se vise ne da uopce trudit kao prije da to ispravimo.
Ionako je svejedno kad je krivica uvijek na meni , a njegov poviseni ton zatvara moja usta.
Razmisljanja , interesi vise nista nemamo zajednicko , gdje sve to nestane i zasto? Znam da i on to osjeca i da guramo iz dana u dan , a pitanje do kada?

tuzno je sve to....
hey afro jesil' ti možda moja žena ???
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:33   #102
Quote:
qwasy kaže:
Jučer smo izašli na kavu u Kaptol centru i nakon nekog vremena za stolom počele su joj suziti oči i curit suze niz lice, a ja u tom trenu totalno zbrejkan u sličnoj drami ne znam kaj da ju pitam...kaj da joj velim jer knedla mi u grlu. Kao da smo oboje skužili da sve ide prema koncu....ufff mučno...mučno...

U citavoj ovoj prici je meni zao nje , ona je te pitala , sta bih te ucinilo sretnim ? kao ona ce to uradit samo da budes sretan , ti si sutio .
I sad , ona place , a ti opet sutis ?????????? Umjesto dasi je zagrlio i poljubio , i to bi bio vec jedan dobar pomak , zena bih shvatila i osjetila toplinu . Ma daj covjece sredi se malo i pogledaj malo na tu zenicu . Kani se suplje price , porazgovaraj malo sa zenom , zagrli je , i poljubi i otidjite negdje malo zajedno bez djeta . Pokloni joj nesto fino , nemoj galamit na nju i zatvarat joj usta kad hoce stogod progovorit . Pokazi joj malo svoje njeznosti i dobrote . Ili ti cekas da ona pocme prva ? a ona ceka da ti pocmes prvi ?
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:07   #103
Quote:
Anja kaže:
U citavoj ovoj prici je meni zao nje , ona je te pitala , sta bih te ucinilo sretnim ? kao ona ce to uradit samo da budes sretan , ti si sutio .
I sad , ona place , a ti opet sutis ?????????? Umjesto dasi je zagrlio i poljubio , i to bi bio vec jedan dobar pomak , zena bih shvatila i osjetila toplinu . Ma daj covjece sredi se malo i pogledaj malo na tu zenicu . Kani se suplje price , porazgovaraj malo sa zenom , zagrli je , i poljubi i otidjite negdje malo zajedno bez djeta . Pokloni joj nesto fino , nemoj galamit na nju i zatvarat joj usta kad hoce stogod progovorit . Pokazi joj malo svoje njeznosti i dobrote . Ili ti cekas da ona pocme prva ? a ona ceka da ti pocmes prvi ?
Anja moja, ja ne šutim zato kaj sam papak, već zato kaj sam već jako puno energije izgubio na pokušaje revitalizacije odnosa. Malo nju pucaju depre malo mene, rijetko smo OK, onda moji prijedlozi , ali i njeni djeluju tako usiljeno...ma ne znam. Ne želim joj lagati da će me razveselit nešto ako neće...a i zašto mi ne želi odgovoriti kada ju pitam što je? Ako nam je brak u banani, onda se problemi ne prešućuju. Mislim da se onda ako ikad treba raći sada. Pa kud puklo da puklo. To je najpoštenije. Na kraju nećemo ni znati zašto smo se razveli ...ako do toga dođe.Najgore mi je što je plakala onako...javno...dakle full je loše, ali velim kada ju pitam što je, želeći razgovor...muk!

Kako objasniti da ležimo na našoj lijepoj garnituri u boravku, zagrlimo se, i oboje šutke plačemo. Zvuči jako glupo..ali u tom trenu šutimo.

A i, nikad ne galamim na nju...tu i tamo oboje možda na trenutak dignemo glas, ali nikako ne galamimo. a nježnosti i dobrote imam na pretek, ma i ona, ali se sve to nekako odbija ko od zida. Ponavljam naravno da ne mislim za sebe da sam svetac i jedino ja u pravu.
Bah, ma cijelo vrijeme drvim po istome, dani sporo prolaze, a mi smo napeti....valjda će sve svršit OK.
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 20:24   #104
Malo me brine što si u uvodnom postu napisao da tu nema više ljubavi, bar ne s tvoje strane... Da nije to bila brzopleta izjava?
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 05:51   #105
qwasy ne gubite vrijeme i odite OBAVEZNO i HITNO u braćno savjetovaliśte i spaśavajte jer vidim da imate ŚTA spasiti.
Obavezno nadji za Vas dobro savjetovaliśte i najiskusnije strućnjake u njemu.

Momentalno joś uvijek drżiś u ruci dvije prekrasne ruże.
Drżiś... ali joś koliko dugo to ovisi i o Tebi.

Svijestan si da Ti te ruże isklizuju? Kada će biti već prekasno stisnuti ćeś grćevito ruku da Ti ne ispadnu ali u ruci će Ti ostati samo bodlje koje će Te bosti, stvarati Ti bol do kraja żivota i podsjećati Te na svoju glupost koju si mogao izbjegnuti.

Odi sa njima u botanićki vrt da je pregledaju strućnjaci i daju savjet kako da ne ostaneś bez njih.

Kada ih poslije toga budeś ponosan drżąo u ruci joś ljepśe nego prije zapamti da Ih moraś redovito zalijevati i njegovati do kraja żivota jer moguće je da takvih ruża viśe nikada nećeś pronaći...

Sretno
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 10:43   #106
Quote:
qwasy kaže:
Anja moja, ja ne šutim zato kaj sam papak, već zato kaj sam već jako puno energije izgubio na pokušaje revitalizacije odnosa. Malo nju pucaju depre malo mene, rijetko smo OK, onda moji prijedlozi , ali i njeni djeluju tako usiljeno...ma ne znam. Ne želim joj lagati da će me razveselit nešto ako neće...a i zašto mi ne želi odgovoriti kada ju pitam što je? Ako nam je brak u banani, onda se problemi ne prešućuju. Mislim da se onda ako ikad treba raći sada. Pa kud puklo da puklo. To je najpoštenije. Na kraju nećemo ni znati zašto smo se razveli ...ako do toga dođe.Najgore mi je što je plakala onako...javno...dakle full je loše, ali velim kada ju pitam što je, želeći razgovor...muk!

Kako objasniti da ležimo na našoj lijepoj garnituri u boravku, zagrlimo se, i oboje šutke plačemo. Zvuči jako glupo..ali u tom trenu šutimo.

A i, nikad ne galamim na nju...tu i tamo oboje možda na trenutak dignemo glas, ali nikako ne galamimo. a nježnosti i dobrote imam na pretek, ma i ona, ali se sve to nekako odbija ko od zida. Ponavljam naravno da ne mislim za sebe da sam svetac i jedino ja u pravu.
Bah, ma cijelo vrijeme drvim po istome, dani sporo prolaze, a mi smo napeti....valjda će sve svršit OK.

Izgleda da sam ipak bila u pravu u predhodnom postu.
Mrcvariti ćete vas dvoje jedno drugo još dugo,jer niste u stanju istini pogledati u oči.Prvo zapitaj sam sebe:volim li je ja STVARNO još uvijek i isto pitanje postavi i njoj ,pa ako šuti ,nemoj se zavaravati,ljubavi nema više,jer šutnja je znak potvrde.
Nikako mi nije jasno za koju to slamku se vas dvoje držite dok se očigledno utapljate?

Brak ne spašava samo jedan partner.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:43   #107
Ljubav nije vjećita.
Obostrana ljubav se sa vremenom zamjenjuje u uzajamno pośtovanje koje sjedinjuje dvoje do kraja żivota, a njih dvoje su upravo u potrazi za njim.
Dużni su svom Djetetu i sebi da ga pronadju.
Tako kako je meni dobro savjetovano da je neozbiljno spaśavati imovinu trażeći iskljućivo savjete tu na forum i da trebam uzeti advokata, tako je i u njihovom slućaju neozbiljno da spaśavaju svoju obitelj trażeći iskljućivo savjete na forum zato bi morali obavezno otići u braćno savjetovaliśte.

Dobroduśni savjeti forumaśa koji savjetuju kroz svoje żivotno iskustvo i mudrost + savjeti specijalista = eventualni spas za njihovu obitelj

A to Ti qwasy żelim od cijelog srca
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 11:15   #108
Quote:
benny kaže:
qwasy ne gubite vrijeme i odite OBAVEZNO i HITNO u braćno savjetovaliśte i spaśavajte jer vidim da imate ŚTA spasiti.
Obavezno nadji za Vas dobro savjetovaliśte i najiskusnije strućnjake u njemu.

Momentalno joś uvijek drżiś u ruci dvije prekrasne ruże.
Drżiś... ali joś koliko dugo to ovisi i o Tebi.

Svijestan si da Ti te ruże isklizuju? Kada će biti već prekasno stisnuti ćeś grćevito ruku da Ti ne ispadnu ali u ruci će Ti ostati samo bodlje koje će Te bosti, stvarati Ti bol do kraja żivota i podsjećati Te na svoju glupost koju si mogao izbjegnuti.

Odi sa njima u botanićki vrt da je pregledaju strućnjaci i daju savjet kako da ne ostaneś bez njih.

Kada ih poslije toga budeś ponosan drżąo u ruci joś ljepśe nego prije zapamti da Ih moraś redovito zalijevati i njegovati do kraja żivota jer moguće je da takvih ruża viśe nikada nećeś pronaći...

Sretno



Možda bi vam jedan - odmak također pomogao? Da li vam može netko na tjedan dana pričuvati dijete? Da spakirate kofere, odete negdje - ne mora biti daleko, ali samo da se odmaknete od sredine, od posla, od obaveza, od svega poznatog - i okrenete se jedno drugome na tih tjedan dana? Možda vrijedi pokušati...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:05   #109
Da ja sam konstantno na toj nekoj vagi između onoga što kaže VeronikaN i ovoga što mi govore Benny i Daru (hvala vam svima btw) Ono ovisi o danu, trenutku, kakve sam volje....pomišljam i na jedno i na drugo. Da VeronikaN najradije bi sve pustio k vragu jer ovo već traje i traje, i uza sve napore stvar se ne mijenja...ne znam možda si dajem premalo vremena, pa mi to tak izgleda. A opet knedla mi u grlu kada se igram s malom....kad mi kaže
"tata"...i onda pomislim .......pakak da ja to ostavim...no way!!!
Ali kad dođu oni konfliktni trenuci pa kada jednostavno vidim količinu mržnje u očima moje žene, a mogu mislit kaj ona vidi kod mene...pretrnem....i tuge nakon toga i praznine....bah! Pont is je da vaše cijenjene savjete (a to stvarno mislim o njima) uzimam kao jao vrijedne, poučne, dio sam ih još prije odradio, ma manje više sve sitne i krupne fore od masaža, ruža,(inače se jako dobro razumijem u cvijeće), izlazaka bez djeteta...jedino nismo bili u savjetovalištu. To je sljedeće i ujedno i zadnje utočište za sve moje nade. Ako to ne urodi plodom nemijte mi zamjerit, ali nisam siguran koliko ću izdržati ovako.

Pretpostavljam dosta vas je prošlo kroz to savjetovalište i zanima me npr...što ste vi napisali kada (ako) ste morali napisati 5 ili 10 stvari zbog koji volite partnera i isto tako koje ne volite na partneru .
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 02:40   #110
Evo mene opet.
Ti boga, danas smo razgovarali....hmmmm... ili sam ja pomiješao fundamentalne vrijednosti života, vidim svijet kroz nekakvu ultramegahiperturbo iskrivljenu prizmu ili ne znam kaj. Dakle ako smo kroz sve ove moje a i vaše postove došli do tog da dam sve od sebe, pokažem dobru volju iako napominjem nisam ja jedini krivac u ovoj mojoj situaciji.....oprala me je ko rekli bi mladog majmuna. I još k tome dala ultimatum!
"Ak i nekajne promijeniš u dogledno vrijeme nemamo se više o čemu razgovarati!!!" - veli ona.
Pa ja njoj krenem objašnjavati da smo za to potrebni oboje,da ne mogu ja sam tu nešto mijenjati pogotovo ne korjenito i nabrzinu...........NE! ispada da je sve ovo moja krivica...bla..bla...
A ja tu ko neki papak pokušavam proniknuti u nju, u nas, sve nešto cicimici oko nje da ju oraspoložim...ma i nju i sebe, a ona đonom. Fuck!!!!
I kaj sad do joj velim idemo ti i ja u Dubrovnik sami...jebote bacio bi ju sa zidina
Benny vidi da si oprao onog jadnika u_komi, dobro on je prevario ženu na sve to, a kaj da ja radim???
Više se ne mogu ni skoncentrirati kada i želim osmisliti način kako da ugodno provedemo dan, sat ili minutu zajedno......ma ne znam kasno je idem spat!!!! Ajd bok !
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 09:14   #111
qwasy- digni ručnu i polako... nemoj se svađati, ne ljuti se na nju... smiri se... proći će je.... daj joj na znanje da je voliš... reci joj to... budi joj pri ruci... tih, miran i nasmiješen... nađi to u sebi... bez obzira kaj je sada grdo - bude to prošlo... moraš imati strpljenja... zavrijedila je ona to.... poslije kiše -sunce i obratno
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:17   #112
Freud, poštedi nas trolanja. AKo ikako može.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:45   #113
qwasy,

1. Premalo toga si rekao da bi se eventualno moglo nešto zaključiti iako ovdje ti baš i nije mjesto za nekakve pametne savjete jer ti i tvoja žena jedini znate kako i zašto ste do ovoga došli, a valjda ste i dovoljno pametni da se iz ovoga izvučete.
2. Iz onoga da ona plače odjedanput govori da se ili prisjetila vaših lijepih zajedničkih dana zaljubljenosti i puca je sjeta, ili te prevarila pa je peče savjest, ali prije če biti ono prvo.
3. Ti izdvajaš samo određene rečenice iz vaših razgovora i to samo one koje tebi pašu kako bi nju prikazao kao neku koja se ne trudi, a ti si kao jedini koji se trudi oko spašavanja vašeg braka (tebe nešto muči, kao recimo počela te golicati pomisao na prevaru pa si pereš savjest unaprijed). Čudno da si postao na Rastave, a ne na Žud, i to nešto govori.
4. Pitam se, a pitaj se i ti zašto ti je rekla da si se promjenio(iako je normalno da se ljudi mjenjaju), sad dok ovo pišem skužih da ste ustvari nezreli jer niste u stanju prihvatiti promjenu i starenje onog drugog, a to je sasvim prirodno.
5. Faza zasićenja je normalna nakon toliko godina, imam osjećaj da ćete se izvuči jer je očito objema stalo (zagrljeni na garnituri), zato ne odustajte.
Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:29   #114
Quote:
Cats kaže:
Freud, poštedi nas trolanja. AKo ikako može.
Čija je to besjeda trolanje, postoji li hrvatska inačica kako bih shvatio što je pjesnik htio reći !?
Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:32   #115
Gle Freud, ja znam da ti meni ne želiš ništa nažao, ali vjeruj mi ne peru me nikakve primisli o nekakvim trećim osobama, naročito sada kada mi je libido na zavidno "eunuhskoj" razini. Puno razmišljam o nama, s time se budim i s time idem spavati...i mislim da nikad nisam rekao, a ako jesam bilo je u afektu, jer uglavnom tako i pišem dakle ne znam da sam rekao da se ona ne trudi....ali da,..... iznosim moje stajalište i ono kako ja to vidim, jer izgleda da nemam pojma kako ona to sve vidi. Ono što znam je da ona ne prepoznaje moje napore kao takve.
Nažalost nismo svi zreli kao ti, i da,..... jednostavno neke stvari ne možemo prepoznati i skužiti jedno kod drugog...zato smo valjda i tu na forumu...da naiđemo na nekog tko će podijeliti to s nama...ne da bi se slijepo držali nečijeg savjeta već da bi s veće visine mogli razložiti problem i možda lakše naći rješenje...samo to..a promjena i starenje mi nekak nisu pojmovi koji idu zajedno u ovom kontekstu koji si ti spomenuo. Naprotiv ja želim malo podjetinjiti, jer mi je dosta biti ozbiljan, namrgođen, pun grča, sa sve manje prijatelja.....to ne znači da sam ušao u onaj famozni "drugi pubertet"...nisam ni siguran kada on otprilike nastupa, ma jedino što želim da nam se vrati radost u naš život.....mislim da to nema veze sa ovom vrstom promjena i sa starenjem.
Da u pravu si .......ne odustajem(o)!
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:56   #116
quasy, kako je kod vas doma? moram ti reći, tvoja priča, tvoj način razmišljanja, u meni su izazvali prije svega -znatiželju, i čuđenje da jedan muškarac (oprostite ostali, ali ako i muškarac uopće razmišlja na taj način, toliko duboko i želi o tome razgovarati, ne podijeli to s nikim, pogotovo ne s muškim prijateljima) i jednostavno bi voljela znati - gdje ste? ima li pomaka? nisam naišla da je netko tako doslovno i iskreno opisao kuda zapravo veze odu. ja još uvijek idealiziram ljubav i boli me kada vidim, čujem, osjetim kako sve ide kvragu...koliko ih ima samo nesretnih...pa nije li svačiji cilj u životu prvenstveno - biti sretan?! kako dođe do toga svega?!!!
choko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:58   #117
quasy, kako je kod vas doma? moram ti reći, tvoja priča, tvoj način razmišljanja, u meni su izazvali prije svega -znatiželju, i čuđenje da jedan muškarac (oprostite ostali, ali ako i muškarac uopće razmišlja na taj način, toliko duboko i želi o tome razgovarati, ne podijeli to s nikim, pogotovo ne s muškim prijateljima) i jednostavno bi voljela znati - gdje ste? ima li pomaka? nisam naišla da je netko tako doslovno i iskreno opisao kuda zapravo veze odu. ja još uvijek idealiziram ljubav i boli me kada vidim, čujem, osjetim kako sve ide kvragu...koliko ih ima samo nesretnih...pa nije li svačiji cilj u životu prvenstveno - biti sretan?! kako dođe do toga svega?!!!
choko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.