Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 15:33   #1
Postupak mirenja?

OK, lijepo zvuči, ali kaj to točno znači, mislim sami postupak.
Kaj pokušavaju još izvuć ak se nekaj dade ili je to čisto forme radi?
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:56   #2
To znači da još jednom razmislite (zapravo 3 puta) prije nego konačno kažete jedno drugo "zbogom". To je s jedne strane, s druge je malo drugačiji postupak razvoda ako je sporazumno ili ne (tada je nešto kao tužba, zaboravio sam pravu riječ).
I nije to toliko stvar do njih, koliko do vas. Da li ćete ići kod bračnog savjetnika, psihijatra, sami razgovarati u restoranu, na livadi, u kafići, ovisi samo o vama.
Drugim riječima daju ti još malo vremena da razmisliš o razvodu.
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:36   #3
To ti je odlazak kod soc.radnika, pravnika i psihologa, koji ako ne znaju posao, samo još više zavade par. U nepar. Izvuku sve neugodnosti van i zakrve. Pa tko se pomiri, pomiri se. A takve baš nisam vidjela.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:54   #4
Da to mi je bilo nejasno. Dakle mi se odlučimo rastati i onda još nekoliko puta to moraš nekom ponavljati i navoditi razloge zašto. Pa kao, možda u nekoliko tjedana ipak skužimo da "to" nije dovoljan razlog. A dobro onda.
A da li ima razlike ako je ili nije sporazumni raskid braka?
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 12:08   #5
Velika je razlika jer se nesporazumni prekid braka tretira (s pravne strane) kao tuzba jedne strane protiv druge. Konkretno, ako je sporazumno, onda vas oboje moze zastupati jedan advokat, sud priznaje podjelu imovine i visinu alimentacije onu koju vi medusobno dogovorite, takoder i termine vidanja djeteta, te sve ostale cake (mada je to uglavnom sve oko cega se dogovarate). U neposrazumnom prekidu imas rocista i o svim ovim stvarima odlucuje sud, sto zapravo znaci da se jednoj strani (mozda tebi) odluka suda i nece svidjeti, ali ne mozes nista protiv toga (da, mozes se zaliti, pa jos rocista, pa...).
Den1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:20   #6
To je zapravo postupak posredovanja cilj kojeg je postići koliko toliko normalan odnos među roditeljima u odnosu na dijete....

Ne pokušava te nitko pomiriti, ne zanimaju ih razlozi zašto više niste zajedno...
nego je cilj sporazumno dogovoriti način budućeg odnosa oba roditelja s djecom..
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.