Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2007., 22:55   #1
Onaj tko odlazi uvijek vise pati..

Nesto mi je pala ta pjesmica napamet pa me zanima jel mislite da je to tocno tj da je onome tko je otisao iz zajednice teze nego onome tko je ostao..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 22:57   #2
Ovisi kamo odlazi. I s kim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 09:31   #3
Kad zajednicki projekt propada sumnjam da ima neke vece razlike u intenzitetu razocarenja. Moguce je razlika ta da je netko razocaran zivotom koji je zivio a netko onim sto nije dozvio.
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 19:02   #4
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je pala ta pjesmica napamet pa me zanima jel mislite da je to tocno tj da je onome tko je otisao iz zajednice teze nego onome tko je ostao..
ha ovisno zasto si otisao.recimo ako pogledam svoju situaciju-nije tocno.ja sam, iako jos zaljubljena,odlucila otici.i iako sam znala da ce me jedno vrijeme boljeti,ostala sam pri svojoj odluci.i znas sta? ocekivala sam gorje ali nije cak ni boljelo...nemam kome predbacivati,jer sama sam to htjela.i bas zato sam danas sretna sa odlukom.jako sretna.jedna sam vrata zatvorila a vise mi ih se otvorilo i fakat taj stih nije istinit.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 22:43   #5
Iz mojeg iskustva, to nije istina. Ja sam to doživjela kao svojevrsno oslobođenje. Patila sam, ako se to može tako reći, samo zato što on nije bio drugačiji čovjek, što nismo bili kompatibilni i što naša dječja zatelebanost nije prerasla u nešto jače, čvršće, opipljivije. Kad je ta iluzija isparila, nije ostalo ništa više, ni prah...
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 23:20   #6
Onaj tko odlazi uvijek vise pati..

Glupost.


It's easier to leave than to be left behind...
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 08:57   #7
Quote:
Pero Perić kaže: Pogledaj post
Iz mojeg iskustva, to nije istina. Ja sam to doživjela kao svojevrsno oslobođenje. Patila sam, ako se to može tako reći, samo zato što on nije bio drugačiji čovjek, što nismo bili kompatibilni i što naša dječja zatelebanost nije prerasla u nešto jače, čvršće, opipljivije. Kad je ta iluzija isparila, nije ostalo ništa više, ni prah...
ovo kao da sam ja pisala... od riječi do riječi...
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:33   #8
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je pala ta pjesmica napamet pa me zanima jel mislite da je to tocno tj da je onome tko je otisao iz zajednice teze nego onome tko je ostao..
A nije li Tvoje pitanje neki test za nas?
Ako jedan ode iz zajednice onda drugi ne może u njoj ostati jer jednostavno viśe ne postoji
A możda misliś na trokute ili druga matematićka tijela?

A ako si se prejezićila onda ovako:

U dvije knjige śto sam proćitao o rastavama psiholozi tvrde da gledano kroz prizmat vremena veće negativne posljedice snose oni koji su ostavili-otiśli.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:53   #9
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je pala ta pjesmica napamet pa me zanima jel mislite da je to tocno tj da je onome tko je otisao iz zajednice teze nego onome tko je ostao..
ma qurac
to oni sto odlaze umiruju svoju savjest ako su bili sebicni pederi... i ja patim njanjanja

ostavljenom je teze definitivno!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:58   #10
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ovisi kamo odlazi. I s kim.


i na koji način?


šta treba srušiti iza sebe a da bi opet počeo graditi?

šteta što tu ne postoje neki graditeljski propisi...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 13:39   #11
Quote:
impoSIBILA kaže: Pogledaj post
i na koji način?


šta treba srušiti iza sebe a da bi opet počeo graditi?

šteta što tu ne postoje neki graditeljski propisi...
Je, prije nego dobiješ građevnu dozvolu moraš ishoditi dozvolu za rušenje

Pa to ti je definirano: prvo rastava, pa onda opet sastava. Sve legalno i po zakonu!
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:14   #12
Quote:
Pero Perić kaže: Pogledaj post
Je, prije nego dobiješ građevnu dozvolu moraš ishoditi dozvolu za rušenje

Pa to ti je definirano: prvo rastava, pa onda opet sastava. Sve legalno i po zakonu!



ovo je tako kratko i jasno sročeno da ostajem bez teksta!

ja to cijelo vrijeme pokušavam objasniti nekima na žud-u!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:05   #13
Quote:
Pero Perić kaže: Pogledaj post
Je, prije nego dobiješ građevnu dozvolu moraš ishoditi dozvolu za rušenje

Pa to ti je definirano: prvo rastava, pa onda opet sastava. Sve legalno i po zakonu!
s tim da ne smijemo preskociti sredinu, koja je mozda najvazniji dio price: treba raskrciti i poravnati teren da bi mogao ponovno graditi
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:09   #14
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
s tim da ne smijemo preskociti sredinu, koja je mozda najvazniji dio price: treba raskrciti i poravnati teren da bi mogao ponovno graditi



voila!
cijela mudrost je u tome!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:34   #15
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Nesto mi je pala ta pjesmica napamet pa me zanima jel mislite da je to tocno tj da je onome tko je otisao iz zajednice teze nego onome tko je ostao..
Svaka situacija,svaki slučaj je jedinstven,
ali kada bi se moglo gradirati smatram da je ostavljenima teže,
jer ostavljen=odbačen,zamijenjen,prepušten sebi i vlastitoj boli..
Ostavljena osoba,ako je to protiv njene želje i volje,ne trpi samo gubitak
osobe za koju je emocionalno vezana,već je izvršen udar na njen osječaj vlastite vrijednosti,samopoštovanje,izloženost reakcijama okoline itd.Dug je put dok se sve to preboli i osoba vrati u normalni tok,a neki nikada ne uspiju.
Kako to može završiti,vidi se sve češće,kada napušteni ubijaju osobu koja ih je napustila.....
Onaj koji odlazi otvorio je sebi sva vrata budućnosti..
grižnja savjesti je kratkog vijeka ako je i ima...kad nećem okreneš leđa,više to ni ne vidiš.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:00   #16
Primjecujem da mnogi od vas poistovjecuju onaj koji ostaje i 'ostavljen' sto mislim da se ne moze poistovjetit..
Zasto je to?
Pa zar nije puno nasih partnera otislo jer smo ih zamolili da odu .. sto znaci da nisu oni nas ostavili.. ovo moj bivsi npr ko papiga ponavlja da nije on ostavio mene nego ja njega
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 26.01.2007., 20:05   #17
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Primjecujem da mnogi od vas poistovjecuju onaj koji ostaje i 'ostavljen' sto mislim da se ne moze poistovjetit..
Zasto je to?
Pa zar nije puno nasih partnera otislo jer smo ih zamolili da odu .. sto znaci da nisu oni nas ostavili.. ovo moj bivsi npr ko papiga ponavlja da nije on ostavio mene nego ja njega
mislim da pitanje nije bilo postavljeno u takvom smislu,već izričito za situacije:
ostavljeni(ne dobrovoljno ili sporazumno,jer tada to nije to),i oni koji ostavljaju
bez obzira na osjećaje osobe koju ostavljaju.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 00:11   #18
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
s tim da ne smijemo preskociti sredinu, koja je mozda najvazniji dio price: treba raskrciti i poravnati teren da bi mogao ponovno graditi
Točno! Samo po zakonu to bi se trebalo regulirati u spomenutoj dozvoli za rušenje, znači ne ideš rušit dok sam sebe na obavežeš da ćeš sve raskrčit i poravnat... naravno, sve je to otežano ako ti zainteresirane stranke ne daju suglasnost na tvoj projekt, tada te to sprečava da, unatoč svim naporima, kreneš u daljnu gradnju.

Sad, nakon ovakve analize, čini mi se da nije baš jednostavno odgovoriti na pitanje iz uvoda.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.