Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2014., 21:25   #1
Arrow Išijas noge a stopalu u gipsu - što učiniti?

Prenosim slučaj mog tate pa ako možete pomoći

Dijagnosticiran mi je išijas noge prije tri tjedna nakon hitne situacije, dijagnoza hernija diska i pritisak na L3-L4 i S, desna noga u trncima i grčevima. Odmah sam krenuo na elektroterapiju istezanjem i stanje se počelo popravljati, te sam nakon tri tjedna već počeo hodati i povremeno voziti auto, iako mi je kontrola nad desnom nogom (i koljenom) još otežana. Savjet fizijatra jest isključivo hodanje i kretanje bez dodatnih vježbi.

Prije dva dana krivo sam stao te se nakon hitnog rentgena utvrdilo da sam slomio nožni prst do palca, i sada imam gipsanu longetu cijelog stopala preko gležnja. Savjet ortopeda je pak što manje se kretati i ne hodati, uglavnom odmaranje sa podignutom nogom.

Sad imam problem, desna noga mi je u gipsu i bedreni mišići su potpuno omlitavili, desno bedro po obujmu je manje od lijevoga. Očigledno je da se moram kretati, a vjerojatno gips neću skinuti idućih dva do tri tjedna.

Što sada da napravim? Jer je očito da je došlo do nerješive situacije, da li se kretati i vježbati ili mirovati? Hvala na odgovoru.
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.