Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 09:58   #121
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Imaš dvije, nažalost, pogrešne pretpostavke: da ja prepoznajem mladu bazgu u prirodi te da imam vremena za ići u šikaru za vrijeme svog kratkog posjeta.
Dobro, ako ju već imaš želju imati uz kuću, jel tako teško malo proučiti kako izgleda?

Guglaj Sambucus nigra, ne možeš ju zamijeniti za ništa drugo a možeš se voditi i nosom. Naime, bazga bazdi i to prilično.

Nemaš vremena? Kako se to nas tiče ?

Sadnice komercijalno ne postoje.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:17   #122
hvala gotti. ja samo ne znam kako bi uspijevala biljka iz kontinentalnih sumetina u dalmaciji. ( nek se pripremi za gomilu crnih usiju koje vole napadati bazgu u cvatnji).
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:16   #123
Postoje.
Prodajem sadnice bazge: 200 kn kom. Odem do moje bazge zarežem po korijenu i prodam onome kome se ne da potruditi to napraviti. Narudžbe unaprijed, zašto da osakaćujem bazgu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:46   #124
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Postoje.
Prodajem sadnice bazge: 200 kn kom. Odem do moje bazge zarežem po korijenu i prodam onome kome se ne da potruditi to napraviti. Narudžbe unaprijed, zašto da osakaćujem bazgu.
bome ti je dobra racunica. kak si krenul, jos bus prodaval piriku, koprive i ostali korov.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:31   #125
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Dobro, ako ju već imaš želju imati uz kuću, jel tako teško malo proučiti kako izgleda?

Guglaj Sambucus nigra, ne možeš ju zamijeniti za ništa drugo a možeš se voditi i nosom. Naime, bazga bazdi i to prilično.

Nemaš vremena? Kako se to nas tiče ?

Sadnice komercijalno ne postoje.
Moje neimanje vremena je čisto razlog zašto sam bio spreman platiti sadnice bazge umjesto da odem i potražim je.

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
hvala gotti. ja samo ne znam kako bi uspijevala biljka iz kontinentalnih sumetina u dalmaciji. ( nek se pripremi za gomilu crnih usiju koje vole napadati bazgu u cvatnji).
Ovo je dobro pitanje koje i mene muči. Za pretpostaviti je da neće biti u dalmaciji nametnika koji je napadaju na kontinentu?

Uglavnom, hvala vam na sugestijama. Vratio sam se u moj kameniti krš praznih ruku ovaj put, možda nekom drugom prilikom budem imao više sreće.
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:53   #126
Koliko sam vidio u mojoj okolini, skoro sve bazge rastu u blizini bagrema, možeš tako probati tražiti. Što se tiče nametnika, očito je lisne uši obožavaju, ali kažu da je to prednost ove biljke, jer ih je onda manje na drugom bilju (?)

A što se tiče kamenitog krša, Rijeka nije baš poput Dalmacije, ali ovdje raste na prilično kamenitom području bez nekih problema. Hmm, možda je stvar u bagremu, koji fiksira dušik? Ja bih ti preporučio da nađeš obje biljke i posadiš zajedno, metar-dva jednu od druge. To je kombinacija koja prolazi na ovom našem Riječkom kamenu.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:01   #127
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post

Uglavnom, hvala vam na sugestijama. Vratio sam se u moj kameniti krš praznih ruku ovaj put, možda nekom drugom prilikom budem imao više sreće.
Prekasno vidjeh al' imam ih puno dvorište, javi se idući put. Uopće nije problem iskopati samo ne znam kako će uspjevati kod tebe.
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 19:08   #128
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Prekasno vidjeh al' imam ih puno dvorište, javi se idući put. Uopće nije problem iskopati samo ne znam kako će uspjevati kod tebe.
Možda i hoću. Hvala ti na ponudi.
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:28   #129
Vau koja ljubaznost.
Gle majstore,
Ja se jebem za crvenu bolitvu već 2 god
Bazga raste oko nas 194 godine ako ne i više. i velika većina radi sok, što ne bi i o stalih 4,5 mil hrvata, Raste tu, raste u tam, RAZLIKA U SAVJETIMA je , treba vode.
recimo pokušavam već 3 mjeseca uzgojiti jedno drvo NE tropsih krajeva i ne uspjevam.
I dalje idem , pa makar ne dočekao 49. ....;o)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:29   #130
ide to potjepooh
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 21:19   #131
vraga diabolica. kod mene raste ko blesava na pijesku, bez vode. i poprilicno se rasirila. sad ti budi pametan
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 21:29   #132
Zaista interesantno, stvar kod te bazge je stvarnio samo u marketingu, netrebaš se hebati kao kod aronije, ovdje samo trebaš otići u vartex i reći im gle majstore ima 20 tona bazge sutra na pladnju i to ti je boja. ALI , ne nikom se to neda.
A ni meni , ja sam na češnjaku.................. Makar sam ispitao i najam ha zemlje u Davoru je 400 kn /god/10ha.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 19:22   #133
Thumbs up OTKUP KOZIJEG MLIJEKA

BOK Narode
Molio bi ako netko zna da li u Dalmaciji postoji organiziran otkup kozijeg mlijeka da mi napiše braoj telefona od otkupljivača ili e-mail
HVALA
tenen_0780 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 13:50   #134
poljoprivredni servis i trgovina Zagreb

Mislim da i prodaju motokultivatore labin progres i slicno.. nalazi se preko puta autobusnog kolodvora u zagrebu.. molim vas pomoc za ime te trgovine i broj telefona..
Sony55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:27   #135
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
hvala gotti. ja samo ne znam kako bi uspijevala biljka iz kontinentalnih sumetina u dalmaciji. ( nek se pripremi za gomilu crnih usiju koje vole napadati bazgu u cvatnji).
U Istri uspijevaju bazge i to na obali, tako da ne vidim problema zašto ne bi opstala u Dalmaciji.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 00:16   #136
Pozdrav svima,mene zanima dali netko zna gdje bi se moglo nabaviti stara sorta sjemenja?
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 09:27   #137
dobro pitanje!!!! negdi san pročita da se osniva Udruga, Zadruga tako nekako koja će se baš baviti prikupljanjem zdravog starog prirodnog domaćeg sjemena. potraži na netu možda nađeš štagod.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:31   #138
gdje mogu kupiti sjeme dinja

pozdrav

cijeli dan sam trazila po internetu gdje mogu kupiti sjeme hibridnih dinja za kasnu sijetvu ali nis nisma nasla pa vas molim za pomoc.
Romana1961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:08   #139
Quote:
Romana1961 kaže: Pogledaj post
pozdrav

cijeli dan sam trazila po internetu gdje mogu kupiti sjeme hibridnih dinja za kasnu sijetvu ali nis nisma nasla pa vas molim za pomoc.
pokušajte se javiti ili otići u ovu udrugu

http://www.rustica.hr/
sjeme2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 08:53   #140
Zna li netko gdje bi nabavio Vilin korjen ili nešto o njemu?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.