Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 09:25   #261
Produljenje uobičajenog boravišta

Pretpostavljam da je netko to već pitao...

Da li je procedura kod produljenja boravišta (1 godina) jednaka kao i kad se 1.put prijavljuje uobičajeno boravište na toj istoj adresi (znači vl.list, izjava vlasnika itd...)?

Hvala!
DanceInTheDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:05   #262
također želim upozoriti, ako imate na sebi prijavljeno neko oružje, kod promjene prebivališta treba i to mijenjati/prijaviti. inače ćete dobiti "plavu" kovertu. detalje ne znam jer nije moje osobno iskustvo.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:34   #263
Evo ti detalja.A isto je i ako imaš boravište.
5. Promjena osobnog imena, prebivališta, naziva ili sjedišta
Članak 37.

Kada fizičke ili pravne osobe koje posjeduju oružje na temelju oružnog lista za držanje ili držanje i nošenje oružja, odobrenja za držanje oružja ili odobrenja za sakupljanje starog oružja, promijene osobno ime, prebivalište, naziv ili sjedište, dužne su o tome obavijestiti nadležno tijelo u roku od 15 dana od dana te promjene radi upisa podataka o oružju i vlasniku oružja u službene evidencije nadležnog tijela i u isprave

Novčanom kaznom od 1.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:
7) ako u propisanom roku ne prijavi promjenu osobnog imena ili prebivališta (članak 37.),
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:49   #264
Kako se prijaviti na kratkoročni boravak u Republici Hrvatskoj ukoliko vas tko prijaviti?

Bok svima. Iz Srbije sam. Želim doći na 10 dana u Hrvatsku kod svoje djevojeke, koja živi u studentskom domu. Bićemo kod njene frendice u stanu (za šta njen gazda neće znati). S obzirom da ne mogu naći nikog ko je vlasnik nekog objekta u Zadru koji me može prijaviti, jer svi kažu "ne želim probleme". Da li me netko mogao posavetovati kako da tih 10 dana provedem legano prijavljen? Ako netko ima neko rešenje. Unapred zahvalan
tower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:22   #265
Odete ti i frendica u turističku zajednicu ili policiju i tamo se prijaviš, dobiješ odrezak od prijave i gotovo.Čisto i legalno.Inače može te prijavit svatko jer si kod njega došao kao turist.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:14   #266
Posto imam 1001 pitanje u vezi prebivalista, popisa i slicnih stvari evo da se i ovdje oglasim.

Spremajuci dokumente da idem vaditi novu osobnu vidim da se sada spominje da treba odjava prebivalista prije toga. Ja sam gospodju na salteru u Petrinjskoj pitao TREBAM LI SE ODJAVITI kaze ona meni "samo idite gdje cete zivjeti i tamo vadite novu osobnu - ne trebate odjavu prebivalista".

E sad posto sam drugom kraju RH, sutra ocekujem barem po ovome sto vidim na internetu da cu popusiti bez veze odlazak u PU jer ocekujem da ce traziti tu famoznu odjavu?

Ima li netko da je osobno iskusio u skorije vrijeme promjenu adrese pa da mi kaze moze li se vaditi nova osobna bez prethodne odjave prebivalista?!?!?
Na internetu svasta pise ali volio bih ako netko zna iz osobnog iskustva?
Pliizz
Regi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:30   #267
Kako je i par postova prije napisao Nick nick tamo gdje ćeš se prijavit oni izvrše i odjavu. Prije nije bilo tako pa sam i ja kao i Nick Nick pitao tetu i tako je rekla.I tvoja teta ti je točno rekla.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:07   #268
Lijep pozdrav!
Nadam se odgovoru od upućenih osoba.

Radi nekih stanarskih prava trebala bi se na mjesec-dva dana odjaviti iz trenutnog grada i prijaviti u jedan mnogo udaljeniji. Pa dok se ti papiri ne riješe, onda bih se ponovno vratila na isto to mjesto (gdje sam inače podstanar).

Zanima me postoji li neka vremenska ili zakonstva regulativa što se tiče minimalnog vremena koji treba proći između odjave iz jednog grada-prijave u drugi grad i ponovne odjave iz tog grada i prijave natrag u isti grad.

Koliko bi posla ovo sa sobom nosilo? Promjena osobne samo od dokumenata ili bi još nešto trebala mijenjati?
Hvala lijepo
~ying yang~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:49   #269
Samo osobnu.Nema vremenskog ograničenja.Taman kad dobiješ novu opet se seliš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 01:17   #270
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo osobnu.Nema vremenskog ograničenja.Taman kad dobiješ novu opet se seliš.
Zahvaljujem na odgovoru.
~ying yang~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 09:09   #271

Može li (MUP Rijeka) netko osim roditelja maloljetnog djeteta ishoditi potvrdu o prebivalištu ( za upise u vrtić)?
Naravno, zanima me ako može an neki jednostavan način, bez punomoći i ostalih radosti koje mi oduzimaju jednako vremna kao da jednostavno odem s posla i obavim potrebnu papirologiju
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 09:27   #272
Morat ćeš malo prošetat.
http://www.primorska.policija.hr/MainPu.aspx?id=10575
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 10:27   #273
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post

Može li (MUP Rijeka) netko osim roditelja maloljetnog djeteta ishoditi potvrdu o prebivalištu ( za upise u vrtić)?
Naravno, zanima me ako može an neki jednostavan način, bez punomoći i ostalih radosti koje mi oduzimaju jednako vremna kao da jednostavno odem s posla i obavim potrebnu papirologiju
Pa za upis u rijecke vrtice ne treba potvrda o prebivalistu, vec vrtici to sami provjeravaju (pisalo je ako se ne varam u novinama svojedobno o tome). Ispuni se samo ova tablica: http://www.rivrtici.hr/_html/!dokume...ebivaliste.pdf

Provjeri u vrticu, mozda ti ustedi bespotrebno cekanje na salteru
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 23:14   #274
Nemam hrvatsko državljanstvo, ali moj dečko ima. Rođeni smo i živimo i radimo u BiH. Vjenčali bismo se i došli bismo živjeti i raditi u Hrvatsku, Rijeka, ili okolica, zavisi gdje bismo uspjeli naći posao. Dečko je profesor engleskog, a ja sam po struci magistar farmacije. Imam položen stručni ispit.
Da li mi neko može reći nešto o tome šta mi je sve potrbno za radnu dozvolu, nostrifikaciju diplome, trebam li ponovo polagati stručni ispit u Hrvatskoj, da li postoji neki telefonski broj koji bih trebala nazvati da bih saznala detalje. Bilo kakva informacija bila bi mi od koristi.
Puno hvala
nina 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:21   #275
Kako je on hrvatski državljan može prijavit prebivalište gdje želi.Ukoliko će te se ženit prije nego dođete u RH ti kao njegova supruga moraš zatražit privremeni boravak (čl.46,48,51) te kad nađeš posao onda slijedi zahtjev za radnom dozvolom (114 i 121).Ukoliko dođete prije ti ćeš se prijavit na kratkotrajni boravak u trajanju do 90 dana u roku 6 mjeseci i onda vjenjčanje pa po gore navedenom.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_79_2473.html
http://www.mup.hr/47.aspx

Možeš nazvat konzulat ili veleposlanstvo RH u BiH radi svih ostalih detalja i pitanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:37   #276
Quote:
~ying yang~ kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.
Ako misliš na sam postupak, kad napraviš odjavu imaš neki vremenski rok da napraviš drugdje prijavu, a koliko će boravak trajat na toj drugoj adresi nema ograničenja.
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 16:05   #277
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kako je on hrvatski državljan može prijavit prebivalište gdje želi.Ukoliko će te se ženit prije nego dođete u RH ti kao njegova supruga moraš zatražit privremeni boravak (čl.46,48,51) te kad nađeš posao onda slijedi zahtjev za radnom dozvolom (114 i 121).Ukoliko dođete prije ti ćeš se prijavit na kratkotrajni boravak u trajanju do 90 dana u roku 6 mjeseci i onda vjenjčanje pa po gore navedenom.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_79_2473.html
http://www.mup.hr/47.aspx

Možeš nazvat konzulat ili veleposlanstvo RH u BiH radi svih ostalih detalja i pitanja.
Sivkić, hvala na odgovoru.
Pošto sam našla na netu šta sve treba za prijavu prebivališta, interesuje me još dokaz o identitetu, da li se može predati kopija lične i da li je treba ovjeravati i gdje?
Hvala još jednom.
nina 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 16:39   #278
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo osobnu.Nema vremenskog ograničenja.Taman kad dobiješ novu opet se seliš.
prije godinu dana sam promjenila prebivalište ali iz određenih razloga nisam osobnu...u međuvremenu se ništa nije promijenilo ali sad se bojim nekih kazna po pitanju toga??
dolchevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:25   #279
Quote:
nina 29 kaže: Pogledaj post
Sivkić, hvala na odgovoru.
Pošto sam našla na netu šta sve treba za prijavu prebivališta, interesuje me još dokaz o identitetu, da li se može predati kopija lične i da li je treba ovjeravati i gdje?
Hvala još jednom.
Ako je za tebe onda se radi o putovnici.Kod prijave će ti kopirat a da li treba ovjera kod bilježnika stvarno ne znam.Ti ćeš prijavit boravak a ne prebivalište.Ako se radi o dečku ima domovnicu ili koji drugi dokument.

Quote:
dolchevita kaže: Pogledaj post
prije godinu dana sam promjenila prebivalište ali iz određenih razloga nisam osobnu...u međuvremenu se ništa nije promijenilo ali sad se bojim nekih kazna po pitanju toga??
Ne smiješ se koristit takvom osobnom ali je smiješ imat bez kazne.Kaznu dobiješ ako te uhvati policija i pregleda osobnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 17:11   #280
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post



Ne smiješ se koristit takvom osobnom ali je smiješ imat bez kazne.Kaznu dobiješ ako te uhvati policija i pregleda osobnu.
a sada kada je dođem promjeniti hoću li imati problema na policiji? i trebam li još gdje mjenjati prebivalište?
dolchevita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.