Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2011., 18:26   #21
Quote:
lilith131 kaže: Pogledaj post
evo recimo ja želim svijet bez gladi

ak ja to onak fakat jaaako vizualiziram kak svi njupaju i imaju finu klopicu i ona dečica tam po afriki kaj skapavaju od gladi, jel' bu se to i dogodilo?

kaj gospon icky Icke veli na to?
uvjek će biti gladi dok pogrešne misli i vizualizacije širiš..
kod tebe je naglasak na glad... nema bez i sa gladi..

razmišljaj - želim svijet sit i da svi imaju hrane viška...ako već želiš globalizirati
ali ti kao pojedinac ne možeš promjenit svijet..

jer to nije čarobni štapić da mjenjaš sve na svijetu..

možeš sebi izabrati puuno hrane,novca, ljubavi,,ali teško da ćeš drugome...
jer svako sam sebi vizualizira i sam sebi kroji, jer ne mogu ja reći želim da taj i taj padne na ispitu,,,ili položi..

ali mogu sebi..želim proći ispit...
još točnije je _ja sam prošla ispit,,,dakle kao da je već ostvareno...
kada takve afirmacije budeš slala/slao e tada će se pokrenuti sve
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 17:45   #22
da i kad nešto jako želiš cijeli svijet će se urotiti da to i dobiješ....na takve gluposti me ovo posjeća
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:05   #23
Koliko sam ja skuzio nije poanta u razmisljanju "ja bi htio ovo ili ono" nego postaviti psihu kao da to sto zelimo vec imamo. Zelja zelim zavrsit faks nije određena jer jos puno toga zamagljuje sam cilj (jos moram ovo jos moram ono...) dok sam osjecaj kao da se vec nesto ima privlaci cilj. To zapravo savrseno funkcionira. Problem nastaje kad nesto nisi iskusio a htio bi pa moze doc do nerazumjevanja osjecaja jer brat bratu svi bi htjeli imat novaca al vecina nezna kako bi opisala osjecaj imanja puno novaca ako ga nema, dok recimo vrlo lako mozes opisat osjecaj olaksanja zavrsetka skolovanja il sl.

Najveca je prepreka (ili mozda sreća) iskustvo mozga koji prihvaca samo onaj iskreni osjecaj prema necemu pa bio on pozitivni ili negativni skraceno mozak nemozes prevarit osim ako ne promjenis prvo obrasce razmisljanja i ponasanja. Npr. ako ja imam iskustvo putovanja uvijek u punom i smrdljivom tramvaju onda ce mi bit jako tesko razmisljati i osjecati kako je to putovati u praznom tramvaju ali ako mi se cak i to dogodilo i ako to dozivljavam kao pozitivno iskustvo i vrtim ga u glavi vise od negativnog iskustva onda cu automatski dozivljavati i vise praznih tramvaja.

Stvar je samo u kontroliranju negativnih iskustava, jer se to pokusava potisnut zbog same neugode pa onda razmisljanja pa opet privlacenja istih situacija....
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 17:00   #24
Nije bit uopće o razmišljanju, niti o stavu već o življenju. Ne možeš "postaviti psihu" - možeš postaviti cilj. Ne možeš izbjeći negativna razmišljanja - ali možeš ih nadvladati. Ne možeš kroz zaknone naučiti živjeti, već sam smišljaš svoj zakon življenja. Upravo je ovo ono što vas koči u življenju kao što nalaže zakon, jer pokušavate se poistovjetiti s njime, prepisati tuđu perspekciju u svoju i nečija subjektivna razmišljanja postavljati kao osobni objektivni stil života.

Kad živiš "tajnu" jednostavno je živiš, bez pretjeranog razmišljanja, nadppune teorije, bez definiranja života, sreće ili uspjeha. Za sretnog svaki je događaj uspjeh jer ga on tako percipira, svaki je neuspjeh prolazan samo ako ga individua percipira kao prolaznog. Da bi svak uspio "uspjeti" ne mora ni proučavati "zakone privlačnosti", ne smije željeti živjeti kao što drugi žive jer to je temelj gubljenja svojeg ja. Čovjek može biti siromašan, ako se percipira siromašnim, a lako se percipirati siromašnim ako se nema para, naravno to nije neka tajna, tajna je u tome da se ciljevi koji su postavljeni nalaze na dohvatu ruke, da nisu preambiciozni, i da svaka individua percipira vrijednosti koje želi dostići. Nerjetko se dešava da se teži nečemo što sama individua ne percipira kao nešto vrijedno i pozitivno. Recimo mnogi teže nekom društvenom ugledu, poštovanju ili bogatstvu, a sami znaju to nije nešto što će percipirati kao uspjeh.

Ako želiš uspjeti- definiraj uspjeh, i postavi cilj, a ne kroz prizme "zakona privlačnosti" tražiti nešto što nam fali u životu. To je samo želja za uspjehom kroz prizmu tuđe percepcije, a ne naše....
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 12:25   #25
Quote:
vanila kaže: Pogledaj post
Vjerujem u taj zakon ukoliko ti sam djeluješ i boriš se za nešto, ukoliko poduzmeš neku akciju, a pritom vjeruješ u to što radiš. AKo ležiš i razmišljaš da si bogat, i u svemir 'odašilješ' pozitivne misli kako ćeš bit bogat, a ne poduzmeš neku akciju, sigurno da se neće to ostvarit.
Prekrasan post
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:15   #26
Quote:
sad_violin kaže: Pogledaj post
Pa to je ona metoda iz Tajne, makar su ta knjiga i film amerikanizirani, duboko vjerujem da postoji zakon privlačnosti, barem želim vjerovati. Mislim da je stvar u vizualizaciji onog što želiš... Zapravo već su vedska učenja i hari krišne govorile o tom zakonu privlačnosti, i to je zapravo ta "Tajna" o kojoj se prica, da čitav svijet funkcionira na tom temelju. Taj zakon privlačnosti podrazumjeva potpuno uvjerenje da već imamo ono što želimo i vizualizaciju toga, bez ikakvih sumnji, jer one poništavaju njihovo ostvarivanje.Takvu sumju je ponekad vrlo teško ukloniti jer uvijek pomislimo.. ma pih da je to tako lako svi bi bili bogati, ali navodno je tako. Ja još uvijek sumnjam duboko u sebi, možda mi se zato stvari ne ostavruju onako kako si želim. Isto tako potrebno je konstantno pozitivno misliti, i želje artikulirati afirmativno- želim to i to umjesto-ja ne želim to i to, jer zakon privlačnosti privlači sve ono pozitivno i negativno na što pomislimo, on ne razumije primjerice ja ne želim dugove-on samo razumije sliku, a u glavi nam se nalazi slika dugova, onda dugove i dobivamo. Treba razmišljati na način onda- ja želim novce. Ma puno tog još ima u toj knjizi, pročitaj si i nju, imaš i o rađenju takvih popisa možeš ljepiti i neke slike i sl. Pročitaj je ako te zanima. Imaš ponešto na ovom linku http://motivacija.blogger.ba/arhiva/2010/03/11/2452139 . Uglavnom Tajna i sl knjige, tekstovi pričaju o istoj stvari samo na nešto drugačijim razinama možda.
osobno u to ništa ne vjerujem.
prema tome je cijeli jedan narod (npr. Židovi) svojim mislima privukao nasilje i zlostavljanje... oni su svi masovno vizualizirali svoj genocid. jok.

moć pozitivnog razmišljanja je ok, vizualizirati se kako učiš/čistiš ili dr. će ti mozda i pomoći da actualy započneš s tim, al ti zamišljanje kako ozdravljaš ili dobivaš neke pare neće dovest do tog.
po meni je razlika u tom što se u prvom slučaju zamišljamo kako mi djelujemo, a ovo drugo su sve neki viši faktori koji ne ovise o nama.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:39   #27
Tajna je samo izvukla jednu rečenicu iz Think and grow rich od Napoleona Hilla, inače jako dobre knjige i od toga napravio filozofiju.

Za one koje ne znaju, Hill je na svojoj knjizi radio 20 godina i intervjuirao 500 najuspjesnijih ljudi tada u americi tipa Edison, Ford etc.
I sklepao "formulu" uspjeha.

Uglavnom to tamo ide daleko dalje od "privlačenja pozitive", bazira se na deep desire koja izuzetno duboko, do mjere da mijenja čovjekove prioritete i način života da bi ostvario ciljeve, positive thought nije ni približno dovoljan. Objašnjava power of thought ali ne tako banalno i plitko kao tajna and crap slične kategorije.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 03:59   #28
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Uglavnom to tamo ide daleko dalje od "privlačenja pozitive", bazira se na deep desire koja izuzetno duboko, do mjere da mijenja čovjekove prioritete i način života da bi ostvario ciljeve, positive thought nije ni približno dovoljan.
nije li Spare pisao nešto slično, na zaobilazan način?

ovi likovi su razvijali približno istu stvar, kolko god bili nerealni, iliti namjerno nadrealni, ali njihov stil mi se sviđa

http://www.youtube.com/watch?v=vHIyeQBgtOw

uglavnom to su stare, stare finte
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 04:26   #29
...ne treba zaboraviti da se milioni gotovo redovito sticu prevarama i i skoristavanjem drugih ljudi....a ne vizijama......
....a te teorije/prevare....me posebno nerviraju jer namecu sirotinji/zrtvama jos i krivicu sto su sirotinja/zrtve.....
....uostalom nitko ne zna tako lijepo sanjati o kruhu kao gladni.....nitko ne zna tako sanjati o lijeku kao bolesni.....o ljubavi....usamljeni.....itd...
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:11   #30
101 cilj, pa to je previše.
Tina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:11   #31
Onda ti je prvi cilj da pronačeš ostalih 100.
Dino_Vercotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:21   #32
Quote:
Dino_Vercotti kaže: Pogledaj post
Onda ti je prvi cilj da pronačeš ostalih 100.
Dok pronađeš tih sto, već se pogubiš
Tina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:19   #33
O zakonu privlačnosti pročitala sam na desetke knjiga i sa velikim žarom i vjerom započela sa primjenom navedenih tehnika. Pošto nije bilo nikakvih rezultata (imam točnu i jasnu viziju onoga što želim) padala sam u depresiju, odustajala ali najviše na dan, dva i opet započinjala ispočetka. I tako se već mjesecima vrtim u krug. U čemu griješim? Moja vjera u zakon privlačnosti zaista je jaka.
freemaind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:51   #34
Quote:
freemaind kaže: Pogledaj post
O zakonu privlačnosti pročitala sam na desetke knjiga i sa velikim žarom i vjerom započela sa primjenom navedenih tehnika. Pošto nije bilo nikakvih rezultata (imam točnu i jasnu viziju onoga što želim) padala sam u depresiju, odustajala ali najviše na dan, dva i opet započinjala ispočetka. I tako se već mjesecima vrtim u krug. U čemu griješim? Moja vjera u zakon privlačnosti zaista je jaka.
Joj ma makni se te filozofije "pozitivnog razmišljanja" to je najbolji način odbacivanja sebe i svoje negativne strane, oni kažu kad osjetis lošije raspoloženje stavi pjesmu, društvo ili šta god i vrati se u pozitivu, a nije im jasno da je to tako prokleto teško i pogrešno!! Postoji ispravniji i svrsihodniji put... Jel ti ikad palo na pamet da prihvatis i svoje negativno razmišljanje i da ucis iz njega? Ali ne svi se krvnicki guraju iz negative u pozitivu iz egoisticnog motiva ostvarenja vlastite koristi (novaca,respekta itd) , tim guranjem sebe (umjesto prihvacanjem), nećeš doći do ničega osim razočaranja i depresije...
Zamisli kako je lijepo živjeti bez brige i napoteosti o sebi i svom stanju i razmisljanju , prihvacas sve i ucis iz svega te tako rastes
__________________
Hrabro :-)

Zadnje uređivanje Hrabri 19 : 07.01.2012. at 01:56.
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 18:06   #35
Quote:
freemaind kaže: Pogledaj post
O zakonu privlačnosti pročitala sam na desetke knjiga i sa velikim žarom i vjerom započela sa primjenom navedenih tehnika. Pošto nije bilo nikakvih rezultata (imam točnu i jasnu viziju onoga što želim) padala sam u depresiju, odustajala ali najviše na dan, dva i opet započinjala ispočetka. I tako se već mjesecima vrtim u krug. U čemu griješim? Moja vjera u zakon privlačnosti zaista je jaka.
Na to ti nitko ne može odgovoriti,ako ne objasniš svoje ponašanje i razmišljanja u detalje Ja bih rado pričala s tobom o tome,na pm radije.Većina ljudi u suštini ne razumije zakon privlačnosti i njegovo djelovanje,percipira ga odviše površno i banalno,no to ne znači da nisu sami odgovorni za okolnosti u kojima se nalaze i slično.
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:21   #36
zakon privlačenja

Nedavno sam pogledao film Tajna i počeo se upoznavati s Zakonom privlačnosti. Sada kad pogledam unazad svoj život vidim koliko mi se stvari događalo upravo zbog toga. Naišao sam i na odličan članak na ovu temu:www.znanostbogacenja.wordpress.com
petar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 02:01   #37
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
...ne treba zaboraviti da se milioni gotovo redovito sticu prevarama i i skoristavanjem drugih ljudi....a ne vizijama......
....a te teorije/prevare....me posebno nerviraju jer namecu sirotinji/zrtvama jos i krivicu sto su sirotinja/zrtve.....
....uostalom nitko ne zna tako lijepo sanjati o kruhu kao gladni.....nitko ne zna tako sanjati o lijeku kao bolesni.....o ljubavi....usamljeni.....itd...
Upravo to su paradigme koje su opisane u knjizi "tajna", a i nekim drugima slične tematike. Zapravo, ne moraš čitati knjige na tu temu da shvatiš koliko je tvoj mozak ispran floskulama i dogmama a nakon toga programiran na poslušnost i "ispravan" način života koji odgovara onima koji su te "učili" životu. Ti si neki samaritanac/samaritanka kojeg je odgojila crkva i/ili neka neobrazovana i poput crkvenog miša siromašna baka koja ti je rekla da je bolje umrijeti od gladi nego imati kuću na Beverly Hillsu jer takvu kuću možeš imati samo ako si lopov i prevarant. Pathetic - rekli bi Amerikanci.
A što se tiče sanjanja o kruhu, lijeku, ljubavi i ostalom, pa, čista vizualizacija nije dovoljna da bi se privukle stvari u svoj život. Pročitaj knjigu pa onda kritiziraj. Mnogi ljudi u Hrvatskoj ne rade, ali mole boga da ne nađu posao, znaš? Možda nije tako u Kambodji...
OliBlack9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 11:26   #38
Jedno je promijeniti način razmišljanja, pa i djelovanja, a drugo je ozbiljno očekivati da će se time čovjek spasiti i od objektivnih okolnosti koje ne mare za niti poznaju nečije aspiracije.

Uzmite konkretno situaciju u Hrvatskoj danas. Dobar dio nezaposlenih ljudi ima i ambicije, i pozitivan stav, i aktivni su u traženju posla, pa istog, zbog okolnosti na koje ne mogu utjecati, ne nalaze. Možda taj cilj više nije dovoljno realističan.

Moj brat je jedan od ljudi koji stalno čitaju te self help knjige. Nebi bilo fer od mene kada bih rekao da to na njega nije imalo nikakvog učinka - nekako je od svega toga smireniji, odnosno imam osjećaj da je zahvaljujući tome postao sposobniji nositi se sa svakodnevicom. No iako se proučavanjem toga bavi već 5+ godina, u njegovom se životu ništa nije istinski promijenilo - stagnacija i problemi ostali su isti, samo se eto lakše diše, jer nada umire posljednja.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:38   #39
Quote:
RandomMind kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome što ja podrazumijevam pod zakonom privlačnosti,nego u onome što zakon privlačnosti jest.Hoću reći da pretpostavljam kako osobe koje odgovore na moja pitanja,već imaju predodđbu zakona privlačnosti i onoga što on je te kako funkcionira..Npr.ne znam,vizualiziraš svakoga dana i uspio si se obogatiti,ostvariti određene odnose,izdati album recimo i to..U biti me zanimaju samo one osobe koje imaju iskustva i koje zaista znaju kako uspješno upotrebljavati taj zakon u svojoj svakodnevnici.
Nadam se da si me bar djelomično shvatio/shvatila. x)
To sa vozuelizacijom sam isprobala dok sam studirala. cesto bih naucila samo neka odredjena pitanja i na samom ispitu zamisljala kako mi postavlja odredjeno pitanje i kako ja odgovaram. i skoro svaki put bi me pitao bas to pitanje. e sad da li je to slucajnost ili ne, ne znam...ali u trazenju posla ova tehnika mi nije nimalo pomogla (
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:21   #40
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
To sa vozuelizacijom sam isprobala dok sam studirala. cesto bih naucila samo neka odredjena pitanja i na samom ispitu zamisljala kako mi postavlja odredjeno pitanje i kako ja odgovaram. i skoro svaki put bi me pitao bas to pitanje.
Prosla sam tako xy ispita!
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.