Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 20:50   #1681
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Napišeš doslovno:
Zašto bi te novine pisale samo ono što ti ili bilo tko drugi želi? Uostalom zašto se ne bi bavile i politikom? Pa politika i ima najviše utjecaja na manjine

Ja ti odgovorim:
II. OPĆI KRITERIJI FINANCIRANJA I UGOVARANJA PROGRAMA
Članak 7.
6. Neće se financirati političke djelatnosti pojedinaca i grupa članova udruga i ustanova odnosno cijelih udruga i ustanova na izborima i slične aktivnosti.


...a ti meni nakon toga bez ikakvoga stida ponovo pišeš:
Ostavi ljude neka pišu što i kako žele....dosta više cenzuriranja i prikrivenog cenzuriranja.

trollčino prošetaj...
Čitaj ponovno članak 7 ali ovaj put pokušaj s razumijevanjem...žao mi je ako trolanjem smatraš stalno podsjećanje da ne razumiješ što si podvukao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:56   #1682
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Decko, koji su to "svi ratovi"?

Nije nesto argument jel mali neuki lajbek tako kaze...

Tko kaze da Pupovac zna? Toliko si neuk da imas problema s razumijevanjem napisanog?

Pupovac ima mogucnost djelovati i saznati,barem pokusati...

Umjesto toga on zabija glavu u pikesak i suti...

Cakano je gledati ovo preskakanje tvrdnje da Pupovac suti o cetnickoj simbolici iz DR...to ga ne dira...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Prvi svjetski rat, Drugi svjetski rat sovjetsko-afganistanski....gle smiješan si...

Ovo oko pupovca... Otkud ti znaš da ima mogućnost saznati? Zato jer je srbin? A svi srbi su isti .i naravno dio udbe, knoja, orjune, tajnih srpskih službi...te crne ruke i naravno vaseljenski pristunog srpskog lobija. Valjda ćeš ti odlučivati kaj neki srbin mora i treba ili bilo tko drugi u ovoj zemlji....bojim se da pred tim stvarima nije pupovac onaj koji zabija glavu u pijesak nego sve hrvatske vlade od rata naovamo a te su uglavnom bile....lijeve ili desne?
Četnička simbolika....Opet ti..opet ti znaš što pupovac treba a što ne treba....nevjerojatno. On tu treba biti kad god se neki desničar ili bilo tko drugi sjeti oplesti ga da nešto o nečemu nije rekao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 09.09.2017. at 21:07.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:09   #1683
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
....

O tome Pupovci i kumeki lajbeki sute...jer im tamo srce lezi...


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Obzirom da ti "znaš" kaj tko misli i gdje mu srce leži u isto vrijeme nemajući pojma o istome....Možda da otvoriš neki logorčić za pupija i mene i nama slične..pa neka oznakica na prsa...tek toliko da svi znaju...kao tvoji nikad prežaljeni ljubimci.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:13   #1684
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Novosti su NJIHOVA stvar NE TVOJA a ovo s povjerenstvima nije ništa drugo nego pokušaj urednikovanja i cenzure nečega što ti se ne sviđa. Briga me za mainstream medije....to s novostima neka riješi sama zajednica a bez "dobronamjernog" paternalizma.
Otkud ti znaš čega se novosti drže a čega ne? Usporedbom? Opet ti s uredovanjem novina. Kaj tebe boli kifla kako i tko uređuje i objavljuje u časopisu svoje nacionalne manjine? Valjda će tebe pitati da im brojiš postotke članka koje ti smatraš prihvatljivim..a da im ti odmah i kažeš točno koje članke smiju a koje ne smiju...jasno sve iz dobre namjere i tvoje velike ljubavi prema manjinama...posebno srpskoj. Možda da im ne zabranimo nego neka tiskare jednostavno odbiju tiskati...kao nekad. Lijepo ti kažeš..mogu pisati štogod žele..... samo dok žele isto što i ti.
Novosti su narodna stvar, jer se financiraju iz proracuna, a proracun se puni iz nasih dzepova.
Sve sto se financira iz nasih dzepova, to je narodna stvar.

Za svaki tvoj prigovor na bilo kojoj temi na politici mozemo onda odgovoriti istim argumentom: sto tebe boli kifla sto radi bilo koji politicar ili itko drugi kog se komentira. Ako te dira, to je njihova stvar!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:19   #1685
Nigdje u Ustavu ne piše da se tjednik nacionalnih manjina između ostaloga ne smiju baviti društveno-političkim temama u državi.

Čak i ovdje citirani članak 7. govori o tome da se "neće financirati političke djelatnosti pojedinaca i grupa članova udruga i ustanova odnosno cijelih udruga i ustanova na izborima i slične aktivnosti", nema veze sa tjednikom Novosti.
Političke djelatnosti grupa ili udruge na izborima i slične aktivnosti nije ono što se odnosi na tjednik Novosti.

Oni koji se zalažu da tjednik nacionalne manjine nebi se smio kritički osvrtati na društveno-političke prilike u društvu, već pisati o folkloru i kad je koji KUD nastupao, zalažu se za pasivni pristup koji ne dozvoljava nacionalnoj manjini javno djelovanje i iskazivanje mišljenja.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!

Zadnje uređivanje zeljko_ri : 09.09.2017. at 21:34.
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:34   #1686
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Novosti su narodna stvar, jer se financiraju iz proracuna, a proracun se puni iz nasih dzepova.
Sve sto se financira iz nasih dzepova, to je narodna stvar.

Za svaki tvoj prigovor na bilo kojoj temi na politici mozemo onda odgovoriti istim argumentom: sto tebe boli kifla sto radi bilo koji politicar ili itko drugi kog se komentira. Ako te dira, to je njihova stvar!
Naravno da nisu narodna stvar, plaćanje poreza ti ne dozvoljava odlučivanje o trošenju istog osim preko svojih zastupnika.....uostalom puni se proračun jednako tako i iz džepova iste te manjine. Nisi kompetentna odlučivati o tom novcu. Da ne bi li možda i odlučivala koja škola treba kaj dobiti, koji liječnik treba operirati i gdje se cesta treba graditi...Da se hrvate pita ne bi se financiralo NIŠTA osim možda kladionica.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:40   #1687
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nigdje u Ustavu ne piše da se tjednik nacionalnih manjina između ostaloga ne smiju baviti društveno-političkim temama u državi.

Čak i ovdje citirani članak 7. govori o tome da se "neće financirati političke djelatnosti pojedinaca i grupa članova udruga i ustanova odnosno cijelih udruga i ustanova na izborima i slične aktivnosti", nema veze sa tjednikom Novosti.
Političke djelatnosti grupa ili udruge na izborima i slične aktivnosti nije ono što se odnosi na tjednik Novosti.

Oni koji se zalažu da tjednik nacionalne manjine nebi se smio kritički osvrtati na društveno-političke prilike u društvu, već pisati o folkloru i kad je koji KUD nastupao, zalažu se za pasivni pristup koji ne dozvoljava nacionalnoj manjini javno djelovanje i iskazivanje mišljenja.
Meni se nije dalo objašnjavati nekome tko skače sam sebi u usta i to dva puta a to niti ne kuži.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:40   #1688
Novosti se u 90% bavi dnevnom politikom. Nikakve konkretne vijesti usmjerene za srpsku nac manjinu. O kulturi nista. Gdje ce nego preko publikacija se informirati sto se dogadja u njihovom krugu, njihovoj knjizevnosti, povijesti itd. . Teme kojima se bave Novosti ima i JL i VL, sve je to kopipejst. Bas na njih se odnosi citirani clanak 7. Novosti kao publikacija udruge s preko 90% clanaka vrsi politicke aktivnosti.

Malo prolistaj casopise drugih nacionalnih manjina. Ima ih preko 40 u RH. Listaj pa vidi kako su drugi u biti konstruktivniji i plodonosniji za svoju nacionalnu manjinu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:40   #1689
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Prvi svjetski rat, Drugi svjetski rat sovjetsko-afganistanski....gle smiješan si...

Ovo oko pupovca... Otkud ti znaš da ima mogućnost saznati? Zato jer je srbin? A svi srbi su isti .i naravno dio udbe, knoja, orjune, tajnih srpskih službi...te crne ruke i naravno vaseljenski pristunog srpskog lobija. Valjda ćeš ti odlučivati kaj neki srbin mora i treba ili bilo tko drugi u ovoj zemlji....bojim se da pred tim stvarima nije pupovac onaj koji zabija glavu u pijesak nego sve hrvatske vlade od rata naovamo a te su uglavnom bile....lijeve ili desne?
Četnička simbolika....Opet ti..opet ti znaš što pupovac treba a što ne treba....nevjerojatno. On tu treba biti kad god se neki desničar ili bilo tko drugi sjeti oplesti ga da nešto o nečemu nije rekao.
Decko,neuk si...

Gdje je argumentacija za aboliciju u navedenim ratovima?

Nije se nesto dogodilo jel lajbek tako kaze...

Sto se tice Pupovca i mogucnosti da se sazna nesto...

Opet si neuk decko jer ne znas pricu s doktorom vec spomenutim na temi...zato deces psssst...

Jer,kurca si ti vidio rata kao sto si lagao...da jesi,znao bi tko je Soskocanin i slicna cetnicka bagra...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:41   #1690
Uostalom koliko Hrvata i nacionalnih manjina bi htjelo da se Crkva financira iz proračuna koja također javno progovara o društveno-političkim prilikama, koja dozvoljava raznim Razumima, Košićima i dr. da interpretiraju svoje viđenje stvarnosti? A tko ih pita...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:43   #1691
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Obzirom da ti "znaš" kaj tko misli i gdje mu srce leži u isto vrijeme nemajući pojma o istome....Možda da otvoriš neki logorčić za pupija i mene i nama slične..pa neka oznakica na prsa...tek toliko da svi znaju...kao tvoji nikad prežaljeni ljubimci.
Decko, ne budi tup...

Ti si taj koji etiketiras konstantno sugovornike kada nemas nista argumentirano za reci...a to je stalno...

I kada dobikes isti "lijek" natrag (namjerno) onda si uvrijeđen...

Bahat,neuk i jos uvredljiv kad dobije natrag ono sto sam radi...kad ti to radis drugima onda je to naravno cool i podjebavanje...

Samo,moras biti barem malo inteligentan za to raditi kak se spada...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:44   #1692
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Decko,neuk si...

Gdje je argumentacija za aboliciju u navedenim ratovima?

Nije se nesto dogodilo jel lajbek tako kaze...

Sto se tice Pupovca i mogucnosti da se sazna nesto...

Opet si neuk decko jer ne znas pricu s doktorom vec spomenutim na temi...zato deces psssst...

Jer,kurca si ti vidio rata kao sto si lagao...da jesi,znao bi tko je Soskocanin i slicna cetnicka bagra...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Yes pumpkin.....gle dosadio si mi sa svojim trivijalnim prizemnim izjavama, stalno se vrtiš u istom krugu Nemam neku želju ponavljati ti još jednom...tko je u cijeloj priči tup svatko lahko može zaključiti usporedbom tvojih i mojih napisa.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:45   #1693
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Novosti su NJIHOVA stvar NE TVOJA a ovo s povjerenstvima nije ništa drugo nego pokušaj urednikovanja i cenzure nečega što ti se ne sviđa. Briga me za mainstream medije....to s novostima neka riješi sama zajednica a bez "dobronamjernog" paternalizma.
Otkud ti znaš čega se novosti drže a čega ne? Usporedbom? Opet ti s uredovanjem novina. Kaj tebe boli kifla kako i tko uređuje i objavljuje u časopisu svoje nacionalne manjine? Valjda će tebe pitati da im brojiš postotke članka koje ti smatraš prihvatljivim..a da im ti odmah i kažeš točno koje članke smiju a koje ne smiju...jasno sve iz dobre namjere i tvoje velike ljubavi prema manjinama...posebno srpskoj. Možda da im ne zabranimo nego neka tiskare jednostavno odbiju tiskati...kao nekad. Lijepo ti kažeš..mogu pisati štogod žele..... samo dok žele isto što i ti.
Ne sramoti se lajbek...

Tko si ti da govoris sto je cija stvar?

Da otvoris logor za sve koji ne misle kao ti?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:25   #1694
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uostalom koliko Hrvata i nacionalnih manjina bi htjelo da se Crkva financira iz proračuna koja također javno progovara o društveno-političkim prilikama, koja dozvoljava raznim Razumima, Košićima i dr. da interpretiraju svoje viđenje stvarnosti? A tko ih pita...
Jesi li ti svjestan da bi se prihodi katoličke crkve drastično povećali kad bi svaki zaposleni u Hrvatskoj sam mogao odrediti za koju će civilnu udrugu ili vjersku zajednicu odvajati sredstva?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:01   #1695
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Jesi li ti svjestan da bi se prihodi katoličke crkve drastično povećali kad bi svaki zaposleni u Hrvatskoj sam mogao odrediti za koju će civilnu udrugu ili vjersku zajednicu odvajati sredstva?
pali bi za 95 % kada bi postojala opcija niti jednu...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:40   #1696
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Jesi li ti svjestan da bi se prihodi katoličke crkve drastično povećali kad bi svaki zaposleni u Hrvatskoj sam mogao odrediti za koju će civilnu udrugu ili vjersku zajednicu odvajati sredstva?
I zašto bi to trebalo pojedinca zanimati, pogotovo onog koji ne želi sudjelovati u financiranju?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:45   #1697
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Decko, ne budi tup...

Ti si taj koji etiketiras konstantno sugovornike kada nemas nista argumentirano za reci...a to je stalno...

I kada dobikes isti "lijek" natrag (namjerno) onda si uvrijeđen...

Bahat,neuk i jos uvredljiv kad dobije natrag ono sto sam radi...kad ti to radis drugima onda je to naravno cool i podjebavanje...

Samo,moras biti barem malo inteligentan za to raditi kak se spada...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Potpis ko kuća.

Samo, nema tu pomoći. Ako se ne svađa ili etiketira po forumu, svađa se sam s sobom doma pred ogledalom.

Zabavan u svakom slućaju.

No, da se vratimo na temu. Pupi je trenutno gospodar Hrvatske. Kud on okom, Plenki ....

Da,da,da!!! I to smo doživjeli.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:53   #1698
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Yes pumpkin.....gle dosadio si mi sa svojim trivijalnim prizemnim izjavama, stalno se vrtiš u istom krugu Nemam neku želju ponavljati ti još jednom...tko je u cijeloj priči tup svatko lahko može zaključiti usporedbom tvojih i mojih napisa.....
Znam da ti je dosadilo šamaranje i prkazivanje tebe kao neukog...

Ponavljam, pametuješ s visoka, a kada te netko traži potvrdu provala, muk...

Dakle, abolicija u velikim ratovima...

A tko je tup već je utvrđeno...em nemaš pojma o DR i događajima iz njega (Šoškočanin, doktor i slično), em nemaš pojma praktički ni o čemu...

Dakle dečko, kada uspiješ sabrati par argumenata i budeš spreman za inteligentnu, logičku raspravu, javi se...

Do tada kao lajbek etiketiraj sve koji ti ne odgovaraju desničarima ili kako već, samo zato jer ti to jedino preostaje u nedostatku ičeg iole inteligentnog za napisati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:27   #1699
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pali bi za 95 % kada bi postojala opcija niti jednu...
crkva bi to preživjela,a bi li preživjeli ostali tipa documenta,novosti...
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:17   #1700
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
I zašto bi to trebalo pojedinca zanimati, pogotovo onog koji ne želi sudjelovati u financiranju?
Pribavi tiskano izdanje Novosti i tiskano izdanje Glasa koncila.
Procitaj, usporedi i zasigurno neces vise komentirati na ovaj nacin.

I hajmo ponoviti : Novosti su, de facto, glasilo Pupovceve politicke stranke.
Prema tome, treba ih skinuti s proracuna.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.