Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 14:03   #541
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
može. ima ljudi kojima je to plafon razmišljanja, ugodno im je voditi bezbrižne, površne razgovore i zadovoljni su sa tim. oni su napravili dobro za sebe, i stvorili su si život kakav im odgovara i paše. za njih.

mi nismo. to je jedina razlika izmedju nas i njih. nitko nije bolji ili lošiji, ali jedni su našli život i posao kakav njima paše. oi su desgli svoj plafon, za koji su sposobni. ja sam to propustila. nisam uspjela urediti si život da sam medju ljudima sličnim sebi, da radim nešto što me bar malo zanima i ispunjuje, moja greška. promašaj.
Sreca da ne dopustam ikakve konverzacije za vrijeme posla. Tokom paze odgovaram na mejlove i pijem kavu u mojoj prostoriji. Ja ne mogu zamisliti da mi takvi kokodacu pored glave o takvim trivijaliijama plus da mene jos guraju u takve razgovore. Nema toga boga.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 15:43   #542
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
može. ima ljudi kojima je to plafon razmišljanja, ugodno im je voditi bezbrižne, površne razgovore i zadovoljni su sa tim. oni su napravili dobro za sebe, i stvorili su si život kakav im odgovara i paše. za njih.

mi nismo. to je jedina razlika izmedju nas i njih. nitko nije bolji ili lošiji, ali jedni su našli život i posao kakav njima paše. oi su desgli svoj plafon, za koji su sposobni. ja sam to propustila. nisam uspjela urediti si život da sam medju ljudima sličnim sebi, da radim nešto što me bar malo zanima i ispunjuje, moja greška. promašaj.
Usudila bih se reći da su možda i sretniji od nas koji stalno dumamo, premišljamo, razmišljamo. Pojednostavili su si sve i vozi miško.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:23   #543
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Usudila bih se reći da su možda i sretniji od nas koji stalno dumamo, premišljamo, razmišljamo. Pojednostavili su si sve i vozi miško.
Mislim da ti ljudi uživaju u površnim razgovorima jer to luči određene kemikalije u mozgu zbog kojih se osječaju dobro. To je u ljudima evolucijski i s razlogom, jer socijalizacija pomaže. S druge strane ljudi koji su samosvijesniji jednostavno vide koliko ta baljezganja nemaju smisla. I to ne znači da su oni manje sretni nego jednostavno uživaju više u nekim bitnijim, smislenijim ili dubljim razgovorima. Meni je mnogo draže što sam među ovim introvertiranima.
Psihonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:36   #544
Da, tako je, svi oni ljudi koji vama ne pašu su niža bića, gluplji i inferiorniji, dok ste svi vi koji se ne uklapate zapravo bolji, vidite neki dublji smisao i kvalitetnije živite život. Da, kako da ne.

Baš godi egu srati malo po drugima koji vam se ne sviđaju iz onog ili ovog razloga, jelda?
pinkshrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:06   #545
Quote:
pinkshrine kaže: Pogledaj post
Da, tako je, svi oni ljudi koji vama ne pašu su niža bića, gluplji i inferiorniji, dok ste svi vi koji se ne uklapate zapravo bolji, vidite neki dublji smisao i kvalitetnije živite život. Da, kako da ne.

Baš godi egu srati malo po drugima koji vam se ne sviđaju iz onog ili ovog razloga, jelda?
tvoja projekcija. baš svi pišu da nitko nije bolji ni lošiji, već drugačiji.
tko je uspio biti sretan, taj je uspješan u životu.
mi koji se ne uklapamo, negdje smo nešto krivo izabrali, na životnom putu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:20   #546
Uopce nije problem biti neuklopljen u svijet, veci problem bi bio biti uklopljen u sve i svasta sto razno razni sistemi i sustavi nalazu kao socialno i drustveno prihvatljivo.

Principi krda nisu svima privlacni.

Cijena krda je osrednjost i dosada, cijena ne pripadanja je samoca.

Oboje treba prihvatiti velikodusno, sta vec kome pase.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:48   #547
Quote:
pinkshrine kaže: Pogledaj post
Da, tako je, svi oni ljudi koji vama ne pašu su niža bića, gluplji i inferiorniji, dok ste svi vi koji se ne uklapate zapravo bolji, vidite neki dublji smisao i kvalitetnije živite život. Da, kako da ne.

Baš godi egu srati malo po drugima koji vam se ne sviđaju iz onog ili ovog razloga, jelda?
Tako nebi smjelo biti jer onda je to podvojenost, za jedno se držim da jesam a zapravo sam nešto drugo. Faza traženja i mladost može to djelomično opravdati.

Osobnost u ovom slučaju znači sloboda i prihvaćanje sviju kakvi jesu. Nema ničeg niskog i lošijeg u normalnosti i prosječnosti.
Često prosječni tip čovjeka je onaj kome smetaju oni koji su svoji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:21   #548
Dostigao sam esenciju pune samoće i izolacije, u kojoj se nalazim otkad sam završio srednju školu 17. svibnja 2013. godine. I prije toga dana maksimalno sam izbjegavao bilo kakav vid druženja, ali sam opet na neki način bio među ljudima budući da sam pohađao školu. Već gotovo pet godina uživam daleko od svih. Toliko sam bio zatvoren u sebe da sam cijelo prvo polugodište prvog razreda osnovne prešutio, nisam odgovarao ni kada bi me učiteljica nešto pitala. Sve do pred kraj četvrtog osnovne odbijao sam pjevati na satu glazbene kulture. Tijekom cijeloga prvog polugodišta prvog razreda srednje nisam progovarao s vršnjacima, samo sam odgovarao profesorima.

Novi frapantan podatak je da ja cijelu 2017. godinu nisam ni s kim uživo pričao dulje od 5 min! Cijela godina bez ijednog razgovora! S nekim sam pričao 15. studenog 2016., pa tek jučer (6. siječnja 2018.). Dakle, mogu reći da sam jučer prvi put s nekim pričao nakon 1 godine, 1 mjeseca i 3 tjedna! Istinski volim biti sam, uvjeren sam da ne postoji na svijetu osoba sama poput mene. Osobito u ovim godinama. Od 18. do 23., kad se drugi najintenzivnije druže i upoznavaju, ja najintenzivnije bježim od svih. Ne želim nikada promijeniti svoju osnovnu odrednicu, samotnjak.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:51   #549
Pozz ljudi, novi sam na forumu. Moje iskustvo sa socijalizacijom je također loše...Ne uklapam se nigdje zbog moje socijalne anksioznosti i socijalne fobije, ali ja mislim da se ne uklapam i zbog tema o kojima drugi ljudi pričaju a i ne volim tračeve...Ja jedino mogu pričati o nauci i tehnologiji, a o svemu ostalome dajem mišljenje ili podržavam nečije mišljenje u većini slučajeva jer nemam hrabrosti da kažem nekome da mu je mišljenje ili neka odluka koju je donio pogrešna
Za sebe smatram da sam introverta koji voli ambiverte a mogu i ekstroverti ali samo oni koji shvaćaju introverte
HariHarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:28   #550
Što su ambiverti?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:44   #551
pa ono između introverta i ekstroverta, ne? nagađam.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:40   #552
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
pa ono između introverta i ekstroverta, ne? nagađam.
Evo, sad sam zguglala.

Quote:
1. U izvršavanju različitih zadataka, jednako dobro funkcionirate unutar grupe i izvan nje.

2. Iako vas ponekad zabavlja biti u centru pažnje, ne volite kada se u njemu nalazite predugo.

3. Samoća vam je jednako potrebna kao i interakcija i druženje s ljudima.

4. Socijalne situacije ne donose vam neugodu, no preduga interakcija s drugima nerijetko vas umara.

5. Neki ljudi misle da ste povučeni i tihi, dok vas drugi doživljavaju kao vrlo otvorenu i zabavnu osobu.

6. Iako imate sklonost prema pasivnom i samotnjačkom načinu života, dosada koju vam takvo stanje ponekad donosi potiče vas da dio slobodnog vremena provodite u pokretu i društvu.

7. Istančani osjećaj za osobe koje su vrijedne vašeg povjerenja jedan je od vaših najistaknutijih osobina. Dok ćete nekima svoje povjerenje pokloniti brzo, drugi će u vama izazvati sumnjičavost.
To je onaj tipični "horskopski" opis u kojem se može prepoznati gotovo svatko. Čak i ja, koja sam vrlo izraženi introvert. Ali, eto, nemam socijalnu fobiju pa se znam ponašati među ljudima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:11   #553
U stvarnosti postoje krajnosti ali su rijetkost. Većinom se radi o sklonosti ka nečemu (što ovisi jel dominantna misao, osjet, emocija, intuicija), međutim točno se razaznaje tko je okrenut unutra a tko van.

Dakle taj pojam je izmišljotina i program što po meni nije ozbiljno zbog površnosti.
Popularna psihoogija je namjenjena i bavi se, čovjekom potrošačem, tržištem.
npr. NLP isl. tehnike utjecaja na svjijest, će vam reći da se trebate izložiti sugestijama i da je to nda to, a da samo što je sa onim ispod svjesnog.

ili, kako tu objasniti nekog kreativca umjetnika i njegove asocijacje i porive za djelovanje, nema logike.

Zadnje uređivanje Fantasist : 12.01.2018. at 18:23.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:53   #554
Ma da. Dopuštam da postoji određeni, zanemarivo maleni postotak 'ambiverta', ali kod većine ljudi stvari ne funkcioniraju tako, uvijek postoji ono što ti puni, a što prazni baterije. Znam se i ja prezentirati kao ekstrovert, , jer to je osobina koja se danas cijeni, ali nakon takvih egzibicija moram se povući u sobu gdje ću se povući u sebe.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 02:15   #555
Intovert sam i uživam u samoći. Sva "društva" u kojima sam se nalazila bila su partijanerski nastrojena - izlasci, trava, alkohol, ovo ono, sve što meni stvara dodatnu anksioznost. Meni se ne da. Uživam u drugim stvarima, u malim stvarima... priroda, šetnje, životinje, sama pomisao da živim. Nekoliko bliskih osoba voli to također ali sve su u vezama praktički i nikad nemaju vremena za ništa tako da sam navikla većinu vremena biti sama. nekad mi dođe žao što nemam s kim podijelit sreću, no što je tu je
Flya way is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:07   #556
Ni ja nigdje ne uklapam onako do kraja, da sam skroz opustena u necijem drustvu, uvijek i bez zadrske.

Na poslu da i ne govorim, to mi je posebna muka. A na poslu je koma sto ne mozes nikoga izbjeci, prisiljen si biti sa tim ljudima.
Pa se ja onda doslovce moram tjerati da idem s njima na pauze, smijem se s njima makar mi nije zabavno ni smijesno 90% vremena, ne da mi se slusati njihove traceve, jadikovke, zamjeranja licemjerje... ali moram. Inace si sama kopam sve dublju rupu. Moram odrzavati te lazne odnose i praviti se da je sve ok.
A muka mi je svaki dan tamo dolaziti i gledati ih.

Ok, veliki dio problema je u meni, jer oni ocito nemaju taj problem, a ja imam, pa bi trebala biti sama na sebe u biti ljuta. sto i jesam duboko u sebi.Ali opet sam svaki dan na mrtvoj tocki, uvijek isto, ja sam ista, isti odvratan osjecaj medju ljudima, najradije bi se maknula sto dalje od njih..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 06:19   #557
Ja se sad na ovom poslu uklapam mnogo bolje nego na prethodnim poslovima, a pogotovo bolje nego u srednjoj skoli, puno xnaci imati na poslu vise od pol ekipe koja je jako dobra i jos dio ekipe koja je srednje dobra s tendencijom napredka tako da eto...samo da tak i ostane
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:27   #558
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Ni ja nigdje ne uklapam onako do kraja, da sam skroz opustena u necijem drustvu, uvijek i bez zadrske.

Na poslu da i ne govorim, to mi je posebna muka. A na poslu je koma sto ne mozes nikoga izbjeci, prisiljen si biti sa tim ljudima.
Pa se ja onda doslovce moram tjerati da idem s njima na pauze, smijem se s njima makar mi nije zabavno ni smijesno 90% vremena, ne da mi se slusati njihove traceve, jadikovke, zamjeranja licemjerje... ali moram. Inace si sama kopam sve dublju rupu. Moram odrzavati te lazne odnose i praviti se da je sve ok.
A muka mi je svaki dan tamo dolaziti i gledati ih.

Ok, veliki dio problema je u meni, jer oni ocito nemaju taj problem, a ja imam, pa bi trebala biti sama na sebe u biti ljuta. sto i jesam duboko u sebi.Ali opet sam svaki dan na mrtvoj tocki, uvijek isto, ja sam ista, isti odvratan osjecaj medju ljudima, najradije bi se maknula sto dalje od njih..
...ova opcija ti uvijek preostaje...budi pametna i pravi se luda...i pisi pjesme...osloboditi se negdje moramo...u ovom sistemu moras poluditi da bi bila normalna.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1047287&page=2

...ja se tako odrzavam...koliko ce ici ne znam...ali kad vise ne bude islo...otvoriti ce svemir neki novi prozor. U to ne sumjam. Dokazano vec kroz zivot.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 03:15   #559
ja mozda imam problem malog mjesta, pa mi to neuklapanje smeta sve vise
neznam kak je za metropolce, al vjerujem da sto vece krdo budala da mozda i bolje biti outsider :P
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 03:27   #560
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
ja mozda imam problem malog mjesta, pa mi to neuklapanje smeta sve vise
neznam kak je za metropolce, al vjerujem da sto vece krdo budala da mozda i bolje biti outsider :P
Ja sam iz relativno malog mjesta (6000 duša) u Slavoniji a zadnjih 10 godina uglavnom živim u metropoli.
Mogu ti reći da mi najbolje godi s vremena na vrijeme promijeniti mjesto boravka. Kad sam predugo doma ili u Zagrebu fali mi ono gdje nisam :/.
Da se razumijemo bolje se uklopim doma u Slavoniji, ali u Zagrebu se to slabo uklapanje ne primjeti, pa me možda zato i ne smeta.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.