Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 13:13   #41
Quote:
Možda ti fakat zna username i lozinku.
Kak bi znao... još ja imam kad ulaziš u face ono da zapamti browser... :S
rosie-inlove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:16   #42
Recimo da se zoveš Ivana Horvat i da si rođena na Dan Republike. Prva lozinka koju će probat je ivana2911 i vjerojatno će pogodit.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:06   #43
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Recimo da se zoveš Ivana Horvat i da si rođena na Dan Republike. Prva lozinka koju će probat je ivana2911 i vjerojatno će pogodit.
i ti sve moras odat
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 17:50   #44
Pozdrav ,
jel bi s emogao ovako haknut viber (aplikacija) ?
Izasao je viber za pc, instaliras na komp i mozes i s njega slati poruke.
Naravno pita te broj mobitela da ti posalje activation code.

E sad instaliras s svojim aktivacijskim brojem, da prodjes instalaciju, i onda "negdje" u programskom folderu pronadjes broj telefona i promjenis s drugim (kad je vec stvar aktivirana).

Sta mislite jel moguce ?
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 09:18   #45
Zašto ne probaš pa javiš rezultate ?
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 12:10   #46
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Zašto ne probaš pa javiš rezultate ?
jer ne znam programirati
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:15   #47
Kakve to veze ima s programiranjem?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:48   #48
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,
jel bi s emogao ovako haknut viber (aplikacija) ?
Izasao je viber za pc, instaliras na komp i mozes i s njega slati poruke.
Naravno pita te broj mobitela da ti posalje activation code.

E sad instaliras s svojim aktivacijskim brojem, da prodjes instalaciju, i onda "negdje" u programskom folderu pronadjes broj telefona i promjenis s drugim (kad je vec stvar aktivirana).

Sta mislite jel moguce ?
Ne jer je viber closed source.
Mozda bi mogao kad bi pronašao njegov source kod i morao bi poznavati javu.

Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima s programiranjem?
Pa hakiranje je usko vezano uz programiranje, kao haker moraš vladati prvenstveno pythonom i javom, a nekad su poželjni perl pa čak i ruby.
Python je neka osnova jer se gotovo sve vrti oko njega
qpwowie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:18   #49
Zapravo, pitanje se odnosilo na to njegovo "hakiranje" Vibera, ne hakiranje općenito.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:31   #50
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 18:28   #51
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Zapravo, pitanje se odnosilo na to njegovo "hakiranje" Vibera, ne hakiranje općenito.
Vrijedi i za viber
Ne vjerujem da pi on sejvao brojeve koji se mogu kasnije mijenjati po želji a da se ponovo ne registrira
On sejva samo autologin. Brojevi moba se sejvaju u online bazu podataka nakon registracije
Pa da ima source vibera trebao bi ga reprogramirati u javi tako da program nekako registrira više brojeva pod jedan ako to baza podržava.
Ako ne podržava onda treba poznavati python pa napisati expoite za proboj u online bazu servera i na kraju opet poznavati javu kako bi podesio bazu da podrži tvoje preinake vibera
qpwowie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 08:30   #52
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da pi on sejvao brojeve koji se mogu kasnije mijenjati po želji a da se ponovo ne registrira
U tome i je cijela poanta. Ali ovaj bi brojeve upisivao u config datoteke u instalacijskom folderu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:15   #53
Ne vidim nacin kako da to uradi osim ako ti ne zna pw
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:06   #54
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Pa hakiranje je usko vezano uz programiranje, kao haker moraš vladati prvenstveno pythonom i javom, a nekad su poželjni perl pa čak i ruby.
Python je neka osnova jer se gotovo sve vrti oko njega
Ista ona Java koja poždere svu memoriju na serveru pa sam morao u skeđuler dodati naredbu da mi svaki dan u pol noći resetira build server.

Python koji izvršava isti kod kao i PHP tri puta dulje ali je fency imati tri linije koda manje

Hakeri programiraju u C vulgarisu
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 23:34   #55
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Hakeri programiraju u C vulgarisu
C je niži jezik i kao takav ničemu ne služi u vezi hakiranja, jedino ako češ hakirati kernel il sl, postoji i ta vrsta hakera i zovu se kernel developeri
qpwowie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 09:15   #56
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
C je niži jezik i kao takav ničemu ne služi u vezi hakiranja, jedino ako češ hakirati kernel il sl, postoji i ta vrsta hakera i zovu se kernel developeri
A jel ?
Koja je točno razlika između kernel developera i hakera kao dvije etničke skupine i dali su te dvije skupine homogene ili heterogene ?
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 05:58   #57
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
A jel ?
Koja je točno razlika između kernel developera i hakera kao dvije etničke skupine i dali su te dvije skupine homogene ili heterogene ?
Ista kao kod zubara i kirurga, oboje su doktori ali nemaju veze jedno s drugim i zubar ne zna operirati a kirurg ne zna popravljati zube
qpwowie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:42   #58
Bok

Imam pitanje, dakle imam neki program za bruteforce, ali me traži da imam MD5 kod da bi mogao on početi sa bruteforceom. E sad mene zanima gdje da nađem taj MD5 hash (i što je točno taj hash). Vjerojatno postoji razlika ako mi treba za zaštićeni folder ili naprimjer Skype...

Još jedno pitanje, pročitao sam da ako u CMD-u idem na -netstat, da sve one konekcije "established" može biti virus ili tko zna što, možda keylogger ili nešto. Meni u CMD izbaci barem 10 takvih pa me zanima jeli to problem s obzirom da sve radi ok.

I to bi bilo to. Hvala
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:53   #59
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Bok

Imam pitanje, dakle imam neki program za bruteforce, ali me traži da imam MD5 kod da bi mogao on početi sa bruteforceom. E sad mene zanima gdje da nađem taj MD5 hash (i što je točno taj hash). Vjerojatno postoji razlika ako mi treba za zaštićeni folder ili naprimjer Skype...

Još jedno pitanje, pročitao sam da ako u CMD-u idem na -netstat, da sve one konekcije "established" može biti virus ili tko zna što, možda keylogger ili nešto. Meni u CMD izbaci barem 10 takvih pa me zanima jeli to problem s obzirom da sve radi ok.

I to bi bilo to. Hvala
MD5 je algoritam kodiranja, koristi se za sakrivanje podataka gdje recimo lozinka "0000" i lozinka "peropericperekosu" imaju istu duljinu, recimo 8byte-a ali drugačiju vrijednost, probijanje algoritma tog md5 hash koda je gotovo nemoguće, pogotovo običnim korisnicima(MIT,NASA i ostali koji imaju jako moćna računala to mogu) ovdje možeš pročitati nešto o njemu http://en.wikipedia.org/wiki/MD5

Netstat ti daje popis svih konekcija računala sa vanjskim uređajima, kako bi doznao tko ili što se krije iza konekcije morao bi gledati čija je IP adresa odredišta, ukoliko ugasiš internet preglednik i sve programe koji odlaze na internet vjerovatno ćeš uočiti da imaš jednu ili dvije konekcije.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 02:45   #60
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Ista kao kod zubara i kirurga, oboje su doktori ali nemaju veze jedno s drugim i zubar ne zna operirati a kirurg ne zna popravljati zube


Kernel developer moze vrlo lagano hackirati, jer zna puno, puno vise od hackera, ali hacker (cak i u vrlo slobodnoj interpretaciji open source pokreta) nije nuzno u stanju biti kernel developer.

Zapravo, u praksi je broj hackera koji su istovremeno u stanju biti (ili jesu) kernel developeri izuzetno mali.

Biti kernel developer podrazumijeva biti inzinjer; hacker, cak i u opensource definiciji tog pojma, je antiteza strukturiranom pristupu razvoja, a o provaljivanju u sustave... o tome necemo, jer to nije spomena vrijedno. Jednom inzinjeru koji s bavi na primjer razvojem kernel koda bi to bilo ispod casti. Totalan gubitak vremena i napora, a nosi sa sobom veliki pravni rizik.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.